Prześlij dalej:

Opisywać świat można na różne sposoby. Gdy robi się to z perspektywy dziennikarza zatrudnionego w redakcji siłą rzeczy prezentowany obraz będzie ograniczony określoną linią. W tym sensie niezależne dziennikarstwo to mit. Ale w czasach kiedy mainstreamowe media, włączając w to telewizje, umierają na żenadę, postęp technologiczny – internet, social media, YouTube – daje ludziom takim jak ja niespotykane dotąd możliwości. Oczywiście o tym jak te możliwości są wykorzystywane można napisać opasłe tomisko, ale że one obiektywnie istnieją wątpliwości nie ma. Sky is the limit, jak mawiają na Wyspach.

Jednym z moich postanowień noworocznych była regularna pisanina. Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć wpisując w wyszukiwarkę adres www.wyspaemigranta.co.uk. Przez nastepną godzinę mogłbym pisać o wymówkach, ale powszechnie wiadomo, że podobnie jak dziurę w d… wymówki ma każdy. Ale ciągnie wilka do lasu, więc od jakiegoś czasu, próbuję to wszystko ogarnąć, mówiąc kolokwialnie, tj. ożenić ww. postęp technologiczny z organizacją czasu. Póki co efekt jest raczej marny. Tyle że każdy kto zna mnie osobiście miał nieszczęście przekonać się o tym, że osioł nawet w połowie nie potrafi być tak uparty jak ja. Po ostatnim nagraniu dotyczącym identity politics, przyjąłem “na klatę” krytykę dotyczącą formy przekazu – z treścią jak dotąd nikt nie polemizował. Zdaję sobie sprawę z tego, że nagrywanie w jadącym aucie może być dla odbiorcy irytujące, jednak pomysł z samochodem jest bardzo prozaiczny i główny powód takiej formy komunikacji to czas. Dlatego dalej mam zamiar próbować nagrywać krótkie komentarze, a oprócz tego codzienną krótką analizę subiektywnie wybranych informacji.

Piątka Wachowiaka, lub Trójka gdy czasu zbraknie, jest w zamyśle próbą regularnego komentowania bieżących wydarzeń w formie wideo. Ale dopóki się “nie naumiem” w nagrywanie na zadowalającym poziomie, będę to robił w formie pisanej. Tak więc pierwsza subiektywnie dobrana “piątka”, czyli przegląd wybranych informacji wygląda tak:

5. Każdy ma prawo być brzydkim

Strony

Źródło foto: 

własne

6138 liczba odsłon

Autor artykułu: nurniflowenola

4 (liczba komentarzy)

  1. Na półkach Łysiak, obok stoi strat. Jak bym był u siebie w pokoju.

  2. To nie strat:)

  3. Pewnie! To przecież tzw. superstrat. A może nawet to być wyntydżowy Ibanez Roadster?

  4. Superstrat. Ibanez. Ale niestety tylko GSA...

  5. Strony