Prześlij dalej:

Opisywać świat można na różne sposoby. Gdy robi się to z perspektywy dziennikarza zatrudnionego w redakcji siłą rzeczy prezentowany obraz będzie ograniczony określoną linią. W tym sensie niezależne dziennikarstwo to mit. Ale w czasach kiedy mainstreamowe media, włączając w to telewizje, umierają na żenadę, postęp technologiczny – internet, social media, YouTube – daje ludziom takim jak ja niespotykane dotąd możliwości. Oczywiście o tym jak te możliwości są wykorzystywane można napisać opasłe tomisko, ale że one obiektywnie istnieją wątpliwości nie ma. Sky is the limit, jak mawiają na Wyspach.

Jednym z moich postanowień noworocznych była regularna pisanina. Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć wpisując w wyszukiwarkę adres www.wyspaemigranta.co.uk. Przez nastepną godzinę mogłbym pisać o wymówkach, ale powszechnie wiadomo, że podobnie jak dziurę w d… wymówki ma każdy. Ale ciągnie wilka do lasu, więc od jakiegoś czasu, próbuję to wszystko ogarnąć, mówiąc kolokwialnie, tj. ożenić ww. postęp technologiczny z organizacją czasu. Póki co efekt jest raczej marny. Tyle że każdy kto zna mnie osobiście miał nieszczęście przekonać się o tym, że osioł nawet w połowie nie potrafi być tak uparty jak ja. Po ostatnim nagraniu dotyczącym identity politics, przyjąłem “na klatę” krytykę dotyczącą formy przekazu – z treścią jak dotąd nikt nie polemizował. Zdaję sobie sprawę z tego, że nagrywanie w jadącym aucie może być dla odbiorcy irytujące, jednak pomysł z samochodem jest bardzo prozaiczny i główny powód takiej formy komunikacji to czas. Dlatego dalej mam zamiar próbować nagrywać krótkie komentarze, a oprócz tego codzienną krótką analizę subiektywnie wybranych informacji.

Piątka Wachowiaka, lub Trójka gdy czasu zbraknie, jest w zamyśle próbą regularnego komentowania bieżących wydarzeń w formie wideo. Ale dopóki się “nie naumiem” w nagrywanie na zadowalającym poziomie, będę to robił w formie pisanej. Tak więc pierwsza subiektywnie dobrana “piątka”, czyli przegląd wybranych informacji wygląda tak:

5. Każdy ma prawo być brzydkim

Nie ma takiej głupoty, której lewactwo by nie popełniło. Tym razem oberwali nadawcy odpowiedzialni za relacjonowanie Mundialu w Rosji. Okazało się, że pokazywanie pięknych kobiet na stadionach to przejaw… seksizmu. Grupa o nazwie Fare Network uznała, że to największy problem, a FIFA zajęła oficjalne stanowisko. Znana agencja fotograficzna Getty Images opublikowała galerię zatytułowaną “The hottest fans at the World Cup”, ale oczywiście prawie natychmiast, po komentarzach politycznie poprawnych terrorystów, ją usunęła, przyznała się do błędu i grzecznie przeprosiła.

No i dobrze, bo kto by tam chciał oglądać piękno kobiet z różnych części świata? Dlatego od teraz zamiast “zooming hot women” operatorzy będą robić zbliżenia na wytatuowanych, półnagich grubasów z piwem w ręku. A ostatecznie mogą zawsze wypikselować te młódki i będzie po sprawie. Tylko każdy kij ma dwa końce, więc piękni panowie zasiadający na trybunach też powinni złożyć uroczystą skargę do samego prezydenta Putina. A dla całkowitej równowagi brzydale płci wszelakich muszą zorganizować protest na Placu Czerwonym i przekonać się czym jest gościnność rosyjskiej policji.

Strony

Źródło foto: 

własne

7945 liczba odsłon

Autor artykułu: nurniflowenola

4 (liczba komentarzy)

  1. Na półkach Łysiak, obok stoi strat. Jak bym był u siebie w pokoju.

  2. To nie strat:)

  3. Pewnie! To przecież tzw. superstrat. A może nawet to być wyntydżowy Ibanez Roadster?

  4. Superstrat. Ibanez. Ale niestety tylko GSA...

  5. Strony