Prześlij dalej:

Dziwnie się toczą losu koleje i tak cholernie nieproporcjonalnie. Zbrodnią numer jeden w tym tygodniu był „tłit” podany dalej przez ministra Mariusza Błaszczaka, w którym autorka napisała oczywistą rzecz. Chodziło o wyrok Sądu Rejonowego w Suwałkach uniewinniający zadymiarzy z KOD. Sąd uniewinnił ludzi specjalnej troski* w imię europejskiej demokracji (dosłownie), a obywatelka wyciągnęła z tego faktu jak najbardziej właściwe wnioski. Napisała, że po tym wyroku będzie można bezkarnie blokować spotkania partyjne PO i Nowoczesnej. Minister przekazał obywatelską interpretację dalej i długo nie musiał czekać, żeby usłyszeć o latach 30-tych i rodzącym się faszyzmie. Nie ma tu żadnej nadinterpretacji, o faszyzmie mówił Rysiek Petru, o latach trzydziestych jego błyskotliwa blond koleżanka, której nazwiska nie da się powtórzyć.

Do takich hiperboli, które już tylko i wyłącznie śmieszą, bo jak można poważnie traktować ludzi specjalnej troski* twierdzących, że minister Błaszczak zacytowanym „tłitem” urodził faszyzm, zdążyliśmy się wszyscy przyzwyczaić. Niestety inflacja słów i niesamowite parcie, by zaistnieć w przestrzeni publicznej sprawiły, że poziom głupoty, ale też zwykłej podłości gwałtownie wzrasta. Generalnie jest tak, że im mniej w głowie i w sercu, tym więcej krzyku i stopniowania przymiotników. Tak też się przydarzyło niejakiej Pauli Szewczyk z niemieckiej gazety Newsweek Polska, która napisała, że Polacy reaktywowali obóz „Auschwitz” i urządzili jeszcze większe piekło niż Niemcy. Założę się, że zdecydowana większość Czytelników zachodzi w głowę, co to za jedna ta Szewczyk i dlaczego, aż taką pustką od niej zionie.

Przyznam się, że do wczoraj też nie wiedziałem chociaż to nie pierwsza taka podłość połączona ze skrajną głupotą w wykonaniu panienki Szewczyk. Pogrzebałem w Internecie i już po pierwszych odnośnikach dotarłem do wywiadu, który dorównuje „polskiemu obozowi w Auschwitz”. Paula o śladowym rozumku i niezmierzonym braku jakiejkolwiek przyzwoitości, wspólnie z inną feministką wychwalały pod niebiosa jedną z największych żydowskich zbrodniarek, samą Julię Brystiger vel „Krwawa Luna”. Czego te dwie panie specjalnej troski* nie wygadywały, to powtórzyć się nie da, ale za to doskonale da się połączyć oba podłe absurdy w jedną sensowną całość. Otóż prawdą jest, że w niemieckich obozach koncentracyjnych NKWD i właśnie takie kanalie jak Julia Brystygier przetrzymywały i katowały Polaków, przede wszystkim „Żołnierzy Wyklętych”.

Panienka Szewczyk i ta druga koleżanka, ani razu nie powiedziały o Brystygier, że jest Polką, o nazywaniu Brystygier, zgodnie z prawdą, Żydówką, nie ma co nawet wspominać. W jednym Szewczyk ma jednak rację, Auschwitz rzeczywiście było „reaktywowane”, ale nie przez Polaków. Dopuścili się tego zwyrodnialcy z NKWD z pomocą peerelowskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, w które niemal w 100% było opanowane przez żydowskich komunistów. „Dziennikarka” niemieckiej gazety Newsweek Polska broniąc swoich niemieckich mocodawców, przed niemieckimi obozami zagłady, z ochotą i satysfakcją wielokrotnie przypisała Polakom zbrodnię popełnioną przez sowietów i żydokomunę.

Strony

29602 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Oni bardzo by chcieli, "PIS trzeba wyslac do Oswiecimia i wytruc"

 2. Smutne streszczenie tego felietonu jest takie: 'Newsweek Polska' to gazeta niemiecka, i w tym kontekście powinniśmy interpretować ich jadowite artykuły. To jest wojna o prawdę historyczną, i jak widać Niemcy nie mają w tej materii zahamowań. Ich polscy współpracownicy, moim zdaniem, nie odbiegają poziomem od swoich plenipotentów. Dobrze, że wszyscy mamy świadomość z kim mamy do czynienia. Reszta jest milczeniem....

 3. avatar

  "PIS trzeba wyslac do Oswiecimia i wytruc" - tu w całym kontekście. A za moment pojawia się łysy KODowiec, który się wstydzi Polski za granicą. Ma 72 lata. To Grzegorz Piotrowski, morderca Księdza Jerzego Popiełuszki

 4. avatar

  Tyle nienawiści i agresji w oczach... albo opętany, albo psychopata.

 5. avatar

  Bardzo słuszne spostrzeżenie.

 6. Nowa ustawa medialna !! Tyle prasy zagranicznej w POLSCE ile zagranicznej prasy w NIEMCZECH.
  Wtedy nie będzie się żadna panienka wypróżniać na Polskę i Polaków!
  Tak jak jest, to kur..a nie może być ...i BASTA!

 7. avatar

  „Niemiecka publiczna(!) stacja telewizyjna ZDF przegrała proces za nazwanie hitlerowskich obozów koncentracyjnych w Majdanku i Oświęcimiu „polskimi obozami zagłady”, wytoczony jej przez byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Sąd nakazał zamieszczenie przeprosin, które miały zostać opublikowane na pierwszej stronie nadawcy i pozostawać widoczne przez 30 dni.

  Tymczasem ZDF opublikowała je nader dyskretnie, gdzieś na dole w rubryce Doku/Wissen z tytułem „Przeprosiny Karola Tendery”. Dopiero gdy kliknie się na tytuł informacji, wchodzi się w treść przeprosin. Bardzo, oj bardzo nie w smak były niemieckiej publicznej te przeprosiny.

  Gdy Polacy postanowili przypomnieć, że obozy koncentracyjne były niemieckie i Niemcy w szczególności nie powinni fałszować historii własnego kraju, ZDF wystosowała oświadczenie, że każda osoba używająca taga #GermanDeathCamps zostanie zbanowana za spam i brak netykiety."

  http://www.zela...

 8. avatar

  W Polsce, azeby wszyscy na calym swiecie pamietali o WWII i kto byl sprawca obozow powinne byc obchodzone rocznice wyzwolenia NIEMIECKICH OBOZOW KONCENTRACYJNYCH.

 9. SPRAWCĄ Obozów byli ROSJANIE !.od nich ( po zwiedzaniu łagrów) Hitlerowcy zapożyczyli idee.Później ją jedynie "udoskonalili".
   

 10. Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1 Prawo Godwina). W tradycji użytkowników wielu grup Usenetu wątek, w którym w jednej z wypowiedzi pojawia się porównanie do nazizmu lub Hitlera, uważany jest za skończony, a ponadto uznaje się, że osoba, która użyła tego porównania, „przegrała” dyskusję. Obecnie reguła ta rozciąga się na wszelkie inne sposoby komunikacji internetowej

 11. Strony