Prześlij dalej:

Jest mi trochę głupio, dosłownie dwa dni temu wysłałem felieton do Gazety Polskiej, w którym piszę, że mierzi mnie dziennikarski rytuał rodem z magla i prowadzenie publicznych wojenek. Złośliwość losu sprawiła, że muszę zrobić wyjątek od reguły, a właściwie w jakimś sensie trzymać się reguły, ponieważ żadnej wojny z Krzysztofem Stanowskim prowadzić nie zamierzam, wręcz przeciwnie.

Wziąłem się za temat z kilku powodów i fakt, że na łamach portalu, który prowadzi Stanowski, on i jego koledzy obsrali mnie, któryś raz z rzędu, jest powodem ostatnim. Mógłbym też bez trudu postawić redakcję i redaktora przed sądem w procesie nie do przegrania. Prócz tego, że Stanowski nazywa mnie zjebem, psycholem i najbardziej obrzydliwą postacią w XXI wieku, zarzucił mi odpowiedzialność za zbrodnię w Gdańsku, czego w żaden sposób procesowo obronić się nie da. Jest to nie tylko wyjątkowe skur….o ze strony Stanowskiego, ale też czysta głupota, co może nieco dziwić, z uwagi na fakt, że Stanowski głupi nie jest. Nie pójdę do sądu, zostawiam autorowi ten ściek, jeśli zechce to go oczyści, jeśli nie, będzie się za nim ciągnął.

Powodem naczelnym, jaki mi przyświeca jest coś zupełnie innego i dla wielu może być zaskakujące. Otóż chciałbym podjąć jeszcze jedną desperacką próbę wyjaśnienia, jakie są moje motywacje i intencje, które tak lekko przez wielu nazywane są chorobą psychiczną i „mową nienawiści”. Nie potraktuję Stanowskiego jak Owsiaka, bo Stanowski nie jest kimś, kto w znaczący sposób szkodziłby „interesowi publicznemu”. Co nie znaczy, że jest poza krytyką, nie jest. Jego działalność i kariera to dla mnie do bólu oczywista kalka. Od dzieciaka podpiął się pod środowisko celebrytów, które w końcu wyniosło go na gwiazdę, taką drugoligową, nie wszystkie salony są dla niego otwarte, ale jednak gwiazdę. Czy byłby tym kim jest bez celebrytów? Potrafiłby zapracować samodzielnie na swoją pozycję? Nie wykluczam, uważam to za prawdopodobne, choć z korektą, że nie byłaby to pozycja silnego drugoligowca, ale raczej coś słabszego.

Portal www.weszlo.com to całkowicie wtórny projekt, jeden z tych śmieszkowatych pomysłów na przekazanie „fajnej treści” i mam pełne prawo do tej opinii, czego chyba specjalnie wyjaśniać nie muszę. Takie „cuda” na świecie istnieją od dawna, u nas robią za nowość niczym kolorowe napoje gazowane w 1990 roku. Warto podkreślić, że ta formuła z definicji uważa Czytelników za idiotów, te wszystkie: „czytelnik się znudzi”, „ludziom trzeba dać atrakcję” i tak dalej. Tylko, że w tym, poza wszechobecną tandetą, nie ma nic złego, co oznacza, że nie ma powodu, aby „zjeb” Wielgucki traktował Stanowskiego w taki sam sposób, w jaki traktuje Owsiaka. Wielgucki wbrew opinii Stanowskiego i innych celebrytów, nie zajmuje się gnojeniem ludzi, ale brutalnym opisywaniem rzeczywistości. Gdyby na początek Stanowski zechciał to zrozumieć, by potem napisać coś mądrzejszego i mniej „śmiesznego” niż zwykł, to może rzeczywiście poprawiłaby się jakość debaty.

Strony

Źródło foto: 
35000 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  żyję długo, ale nigdy nie dowiedziałbym się, że taki ktoś jak Stanowski w ogóle istnieje. czyli jego Impact Factor=zero u rozumnych ludzi, w porównaniu do MatkaKurka IF=5. ale on, Stanowski to chyba jeden z celebrytansów zapewne z tych co żyją inaczej. jest to zgodne z najnowszą definicja życia na Ziemi. dajesz się zniewolić zydowskiemu szajsbookowi - żyjesz pełnią życia. nie masz konta na szajsbooku? nie żyjesz

 2. Zalecałbym jednak zgłosić to jako mowę nienawiści. Ciekawe czy taki Brudziński zareaguje. Chyba nie, bo przecież nie istnieje coś takiego jak lewacka mowa nienawiści.

 3. Oczywiście, że lewackiej mowy nienawiści nie ma i pan Brudziński to doskonale wie. Więc co do PiSu to bez złudzeń (o ile ktoś jeszcze takie miał) - dwie strony tej samej monety.

 4. Stanowski obecnie pracuje w TVP (dokładnie w TVP Sport).

 5. Nie, bo mowa nienawiści, zgodnie z podręcznikiem który Trzaskowski przekaże dzieciom w szkołach, oznacza krytykowanie gejów i lesbijek, feministek, islamistów i uchodźców. 

  Rano Schetyna wkłada do ręki Kaczyńskiego nóż, którym zabito Adamowicza, po południu żali się że nie doszło do pojednania wszystkich posłów. Bałbym się zostać z nim sam w pokoju, ale może są odważniejsi..

 6. avatar

  To zależy gdzie mieszkasz :)

  "Wiadomości z Wrocławia
  Zadał dziewczynie ponad sto ciosów nożem. Sąd zmniejszył mu karę"

 7. Naleze do "zelaznego" elektoratu PiS, ale to co PiS teraz wyprawia (miekkosc i uleglosc wobec POKO i jewropejskiej...a takze Zydo-USA)

  To przekracza moje, PiSowskie pojecie! Nie wiem co pisac, co mowic?

  Moze milczac, jeszcze troche poczekam!?

 8. avatar

  Rzeczywiście zadziwiająca kariera zawodowa:

  Karierę dziennikarską rozpoczął już w wieku 14 lat (policzyłem, że w 1996 r.), kiedy to został zatrudniony w redakcji Przeglądu Sportowego

 9. Opisujesz typową dla dzisiejszych czasów postać polskiego degenerata, człowieka wyuzdanego, takiego charakterystycznego dla lewaków jołopa. Jest ich wielu. Moim zdaniem, to nie ma sensu o nich pisać i dawać im satysfakcję, a że tacy istnieją, to już każdy wie i jak sądzę nikt z nas nie ma ochoty poznać ich bliżej, bo i po co?

 10. avatar

  I to jest właśnie różnica między profesjonalistą MK a Stanowskim czy Durczokiem, którzy wylali wiadro pomyj po usłyszeniu faktów odnośnie Jurka i jego spędu. Za to Cię szanowny autorze cenię i codziennie staram się czytać felietony, a ostanio złapałem się na tym, że sprawdzam kilka razy dziennie czy pojawiło się coś nowego.

  Z jednej strony szkoda, że blog nie ma większego zasięgu, ale może dzięki temu trafią tu tylko ci, którzy starają się korzystać z mózgu zamiast dawać się ogłupiać głównemu ściekowi.

 11. Strony