Pan Zbyszek Ziobro – moje największe zaskoczenie na plus

Prześlij dalej:

Dziś mamy pełno durnowatych informacji, zdjęć, filmików i dowcipnego wpuszczenia w kanał, ale moja tytułowa ocena jest jak najbardziej poważna i co więcej z pokorą przyznaję się do błędu. Prawdą jest, że Zbigniew Ziobro zapracował swoimi niedojrzałymi zachowaniami na ostrą krytykę i nawet kpiny, tak też był przeze mnie i przez wielu komentatorów życia publicznego traktowany. Jednak okoliczności i Zbigniew Ziobro zmieniły się diametralnie. Chłop się ożenił, został ojcem, dojrzał przez 10 lat i mamy… jednego z lepszych ministrów z rządzie Beaty Szydło. Pewnie się narażę części Czytelników, jednak swoim zwyczajem napiszę wprost. Obok Antoniego Macierewicza jako numer dwa widziałem Mariusza Kamińskiego. Póki co i przy olbrzymim, podkreślam, olbrzymim szacunku dla Kamińskiego, niestety nie widzę żadnych pozytywów w prowadzonym przez niego resorcie. Służby leżą i kwiczą, a to co wyczynia BOR przechodzi ludzkie pojęcie. Po urzędach i ambasadach ciągle siedzi tyle WSI-oków i TW, że z wolna zaczyna mnie to przerażać. Naturalnie Mariusz Kamiński przejął jeden wielki… bałagan i różdżką cudu nie dokona, niemniej do tej pory, nie dokonał ani jednej zmiany, która choćby wstępnie przetarła szlak w kierunku normalności, czego już zupełnie nie rozumiem. Całkowicie inaczej wyglądają sprawy w resorcie Ziobry i dlatego, po Antonim Macierewiczu, na numer dwa wybieram ministra sprawiedliwości. Uzasadnienie dla tego wyboru jest bogate, zadziwiająco bogate i może tajemnica tkwi również w tym, że to oczko w głowie Jarosława Kaczyńskiego, mam na myśli MS, nie Zbyszka. Po prokuraturze przeszedł przeciąg, wśród prokuratorów okręgowych nie został się chyba ani jeden z klucza RPIII. Nowa ustawa o połączeniu ministerstwa z prokuratorem generalnym poszła sprawnie i po niej też zaczęło się sporo dobrego.

Wyprostowanie sprawy wspomnianego Mariusza Kamińskiego, odważne decyzje i trzymanie za twarz Rzeplińskiego. Przy tym, co nie jest wcale błahe, Pan Zbyszek wyciągnął wnioski z lat 2005-2007 i jego konferencje nie są już sztubackimi popisami i prezentacją gadżetów, ale w pełni profesjonalnym dostarczeniem konkretnych informacji. Całość robi bardzo dobre wrażenie i nie ma powodu, by się przed zasłużonymi pochwałami bronić. Wisienką na tym torcie jest ostatnia decyzja ministra Ziobry, zapewne konsultowana z resztą PiS, ale to przecież żaden wstyd, czy zarzut. Art. 135 kodeksu karnego ma być zlikwidowany. Mam do tego przepisu stosunek osobisty, bo Sąd Okręgowy w Legnicy umorzył postępowanie przeciw Matce Kurce, który rzekomo znieważył Bronisława Komorowskiego, ale nie to jest istotne. Przypis sam w sobie był po prostu głupi i szkodliwy. Wyjątkowo zgodziłbym się z PO, że można było go ratować zmianą trybu ścigania, gdyby nie to, że ta zmiana do niczego nie prowadzi, poza zamrożeniem art. 135 kk. Do tej pory przestępstwo znieważenia prezydenta było ścigane z urzędu i na dowolne zawiadomienie. PO proponowała, aby na wniosek głowy państwa ścigać przestępcę. Naturalnie taki przepis jest piękny tylko w teorii. Przypomnę, że z socjopaty Huberta, Lis zrobił męczennika, chociaż śp. Lech Kaczyński prosił, żeby żula nie ścigać. Co by się stało, gdyby Andrzej Duda złożył wniosek o ściganie kogokolwiek, choćby Trynkiewicza? Wiadomo, co. Natychmiast pedofil stałby się gwiazdą ORMO i ofiarą „Kaczyzmu”. Zresztą nie ma potrzeby odwoływać się do hipotetycznych historii, mamy przecież „Andrzej Dupa”.

Strony

24715 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  mnie cisza wokól szefa cba wcale nie martwi;ani nie zniechęca..trzeba wpierw zrobic porzadek w papierach;przejrzec dokonania wszystkich funkcjonariuszy z ostatnch 8 lat..i wysyłac roznych agentów "tomków" w wiele roznych dziwnych miejsc;zakladanie pluskiew;kamerek i ta cala robota operacyjna wymaga ciszy i spokoju..
  mam tylko nadzieje ze za jakis czas jak beda wyciagac z miejsca gdzie aktualnie przebywa moja ulubienica DOKOTOROWA1METRODSZPADLA bedzie wygladac gorzej niz zasmarkana i zabeczana pani sawicka..choc prawde mowiac wolałbym juz tej baby do konca swojego zycia a jej wyroku DOZYWOTNIEGO WIEZIENIA Z KLAUZULA BPA juz WIECEJ nie ogladac.ani jej..ani jej momentu aresztowania...
  o reszcie tych bydląt nie wspomne (cala rada ministrów z lat 2007-2015-wspomnialem na tyle by bylo wiadomo o co chodzi w moim komentarzu)

 2. To prawda!
  Ja sam lapie sie czesto na "nieuzasadnionym zniecierpliwieniu"!
  Chcialbym natychmiastowych rozliczen tych oszustow i zlodziei, tych czerwonych sQ***synow!
  Ale wiem, ze nie mozna tak na lapucapu.;)
  Trzeba wszystko dobrze przygotowac, aby nie bylo najmniejszych watpliwosci prawnych.
  Aby ta sQ***synska, antypolska, zlodziejska banda nie mogla znalezc najmniejszej luki prawnej, najmniejszego bledu w postepowaniu.
  ...I wtedy sadzic przy swiatlach kamer i wtedy publikowac!
  No mercy...dla zdrajcow Ojczyzny, mordercow i zlodziei!
  ...I to nie jest "prima-aprilis"! ;)

 3. było widać, za "obecnego" jest dojrzałym mężczyzną - a to przecież młody chłop. Jest dobrze, i będzie jeszcze lepiej - dzisiejsza laurka jak najbardziej zasłużona. I jest samodzielny. Na pewno coś tam z PiS-em uzgadnia, ale jest jak najbardziej samodzielny, wie co jest do zrobienia, i robi to. Dobra zmiana!

 4. że tak będzie. Nie chwalę się darem prorokowania, ale po tym idiotycznym wyskoku "starej" prokuratury przy okazji "pijanego Dudy" na YT, to było jedyne rozsądne posunięcie. Konferencje min. Z. Ziobry widziałem i powiem tak: odrobił lekcję. Zrozumiał, że jego miejsce jest przy Jarosławie Kaczyńskim i nigdzie indziej. Musiał nałykać się wstydu, doznać upokorzeń, żeby ze Zbyszka stał się Zbigniewem. Mam jedno zastrzeżenie, ale to może być moje subiektywne odczucie, Z. Ziobro musi nauczyć się mówić jeszcze bardziej zwięźle, ustawy, paragrafy, ludzie, walić po tych sobieniowskich maciach, jak z karabinu maszynowego ratatatata aj waj i sru. Ten debil co wyskoczył z Hubertem na konferencji ministra ZIobry pewnie sobie teraz w gębę pluje, bo go Ziobro zjadł bez popijania. 
  Również PBS powinna swoje wystąpienia publiczne skracać do niezbędnego minimum, mam odczucie, że się powtarza po kilka razy. Oczywiście rozumiem sytuację w jakiej się znalazła, Ona się dopiero szlifuje i dociera. Ma potencjał, wie o czym mówi, ale bez przynudzania. To i tak są szczegóły, ktoś powie, że się czepiam, że szukam dziury w całym. 
   Po raz kolejny możemy porównać dwa sposoby rządzenia - PO i PiS. W pierwszym przypadku był pijar, były represje, odwet i wyczuwalna pogarda dla ludzi. W drugim przypadku mamy władzę, która nie boi się krytyki, ogranicza do maksimum możliwości "nadgorliwym" prokuratorom i pokazuje, że los zwykłych polskich rodzin leży jej na sercu. Reasumując ostatni tydzień: 6:0 dla PiS-u.

 5.  Oboje w koło macieju powtarzaja to samo w czasie jednej wypowiedzi. Nie dość,że to jest męczące dla słuchacza, to przy słowotoku chcąc nie chcąc moga dawać powód do intetrpretacji wypowiedzi. Krótko,  zwięzle i treściwie - taki przekaz przebija się najlepiej.

 6. Nie, nie czepiasz sie, nie szukasz dziury w calym!
  Ja, zatwardzialy "kaczysta" Ci to mowi! ;)

 7. Właśnie przeczytałam, że wydawca dziennika „Die Welt” pozwany o stosowanie zwrotu  „polski obóz koncentracyjny wygrał prawomocnie przed sądem apelacyjnym w Warszawie.
  Ciekawią mnie personalia owego sędziego Salomona, który wydał taki wyrok.

  Co jeszcze?

  TVN sprawił, że znikło z yt "Ministerstwo Prawdy".

  Antykomor poinformował, że obrońca demokracji, Pan Kijowski, doniósł na niego do prokuratury, bo  ten go wyśmiewa w Internetach! Paru innych internautów również poinformowało o wizycie w prokuraturze z tego samego powodu.

  To oznacza, że trzymają się starych metod. Być może siła przyzwyczajenia.

 8. sądząc po komentach wcale się nie dziwię.Według mnie tu nie ma nad czym piać.Ważniejszy jest o wiele szerszy kontekst.Kaczor być może jest mistrzem ale wziął się za paskudnie ryzykowną grę.Jeśli uda się powtórzyć manewr Hitler - Chamberlain gdzie ten ostatni wyszedł na kompletnego idiotę co pokazała historia to ok,a jeśli nie?.RP to grajdołek gdzie Kaczor może(i to mu się udaje) paroma sprytnymi ruchami ocalić swój kuper.Zanim się wszyscy połapią i wpadną na pomysł" a moglibyśmy" będzie już za późno.UE i "amerykańska obecność " to całkiem inna polka.To się wpisuje w szersze manewry,a tu Kaczor sprawia wrażenie "ruskiego sapera".
  Co do ZIobry - nie wiem jaki jest "nowy Zbyszek" ale nie dziwię się że nie odstępuje Kaczora na krok.

 9. a Syfilis dostał "Kolejną Nagrodę". 

  Już widzę te nienawstne mocherowe babcie. które nie mogą tego znieść. A szto, zasłużył? Zasłużył. Niech chłopina ma.  

 10. stanie się przez to mniejszym idotą czy hipokrytą?.Jak widzę żydowską gębę deliberuyjącą nad holocaustem to niech by była najbardziej utytlona to jest hipokrytą.Jak widzę klechę który usiłuje mnie umoralniać dekalogiem gdy sam gra w pokera z moim znajomym lub jeździ na dziwki  też mam go za kurwę.Dziennikarz węszący za tanią sensacją jest dla mnie gorszą ku.. niż kobieta która to robi by się utrzynmać.
  Żadne "Nagrody" tego ani  nie zmienią ani nie sprawią bym takie bądż pokrewnej prowiniencji persony uważał za ludzi bądź auotrytety.

 11. Strony