Palestra klaszcząc Rzeplińskiemu potwierdziła, że kończy się ich raj na ziemi

Prześlij dalej:

W piątek Prezydent Andrzej Duda wziął udział w XII Krajowym Zjeździe Adwokatury w Krakowie. Towarzystwo przyjęło obecność Prezydenta bardzo chłodno, ale za to Andrzej Rzepliński został powitany owacjami na stojąco i okrzykami stadionowymi. W czasie tego taniego spektaklu na swoich fotelach pozostali jedynie Prezydent i Jego otoczenie. Zjazd palestry może człowieka załamać, bo pomijając wszystkie sympatie i antypatie, tylko ślepy zobaczy w Rzeplińskim samo dobro i w Andrzeju Dudzie samo zło. Niemniej takie obrazki poszły w świat, oto zły Prezydent został podsumowany przy jakże wpływową „kastę”. Do mnie również dotarły migawki prezentowane przez TVN24 i ze wstydem przyznaję, że dałem się nabrać. Odpowiednio dobrane kadry, odpowiednio dopasowane dźwięki i wyszła Polska Kronika Filmowa.

Odłożyłem temat ad akcta i chociaż jest to mój konik nie chciało mi się kolejny raz pisać o tym, co sobą reprezentuje środowisko prawnicze. Dziś zupełnie przypadkiem wpadłem na artykuł GW, którego tradycyjnie nie będę reklamował i w tymże artykuliku Czerska chciała prześcignąć TVN24, ale wyszło tak, jak widać na obrazku. Przez cały tydzień byłem zapracowany po świt, kładłem się o 3.00 nad ranem i wstawałem o 9.00 i być może wzrok z percepcją mi nawala, mimo wszystko na załączonej fotografii widzę wyłącznie „Archeo”. Pierwszym klakierem Rzeplińskiego jest wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat, dalej jest równie żałośnie. Widać gołym okiem garstkę weteranów, nie żadną reprezentację palestry. Prawdę pisząc załamałem się relacjami TVN24 i byłem przekonany, że w Krakowie zebrała się połowa adwokatury i niestety zachowała się tak, jak się zachowała, pokazując z jakim problemem mamy do czynienia.

Dzięki redaktorom GW dowiedziałem się, że wcale nie jest tak źle, to tylko zwiędły kwiat PRL-u zgromadził się na sali i oklaskiwał byłego działacza PZPR. Tak na oko średnia wieku 65+ i tyle w tym pocieszenia, że adwokaci na dorobku, do hucpy się nie przyłączyli. Wydaje się, że można w związku z asekuracją młodej palestry wyciągnąć na poły optymistyczne wnioski. Stare pryki w togach, które komunie i okrągłemu stołowi zawdzięczają wszystko i poza tym środowiskiem nie są w stanie funkcjonować, nie mają wyjścia. Oni muszą walczyć do końca, ponieważ walczą nie o zachowanie stanowisk i wpływów, ale o życie. Młodzi są na tyle rozgarnięci, a chcę wierzyć, że spora część to przyzwoici adwokaci i radcy prawni, że nie wchodzą w podobne żenady i czekają na rozwój wypadków.

Dość charakterystyczne było i to, że prowadzący imprezę dwoił się i troił, aby uspokoić „kiboli” palestry i zachować minimum powagi. Zbyt daleko z optymizmem posuwać się nie chcę, niemniej krakowskie spotkanie traktuję w kategoriach stypy. Pewni siebie ludzie, nie zachowują się w tak niedojrzały sposób, takie zachowanie cechuje ludzi przegranych, którzy swoją porażkę usiłują odreagować fałszywym triumfalizmem. Nie jest to pierwsze dodawanie otuchy skompromitowanemu Rzeplińskiemu, podobnie było na zjeździe KRS. Nieuchronnie kończy się pewien etap, dla Polaków fatalny, dla palestry i sędziów 65+ był to czas złotych żniw. Dlaczego? To proste, większość znanych mecenasów brylowało na salach sądowych nie z powodu swojej nadzwyczajnej wiedzy i talentów, ale układów i znajomości.

Strony

19693 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. problemem jest stopień skażenia środowiska syndromem "Łączewsiego"

   

 2. Może i jest tak jak w tekście wyżej, ale biorąc pod uwagę to, że ta hałastra niczego nie potrafi poza tym, co i jak do tej pory robiła, wsparta innymi sobie podobnymi 'kastami' i lemingozą może nam jeszcze długo mącić. :(

  Od czasu do czasu dodatkowo uzyskują pomocną dłoń z 'postępowych skrzydeł' w PiS (vide min. Gliński, czy EP Ujazdowski) i wstępuje w nich nowa otucha.

 3. È tam po prostu chcieli go pożegnać. Dziwne tylko, że kancelaria prezydenta zgodziła się występ Dody Rzeplinskiej przed Prezydentem.

   

  Niedawno było jedno z najważniejszych świąt religijnych nowoczesnych Europejczyków kiedy radośnie przebierali się za zwłoki. A Teraz dla katolików rozpoczął się radosny okres tylko trzeba to pokazać... Niekoniecznie tak jak we Wrocławia, gdzie korowód czarownic rozpoczął jarmark bożonarodzeniowy w rynku.

  Władze Wrocławia powinny zbudować figurę Chrystusa Króla, zamiast urządzać triumfalnie pochody czarownic.??.

   

 4. Czyli w obecności Dudy zademonstrowali "Rzepliński tak, Duda nie". Prezydent musiał się wk..ić, co kaście raczej nie pomoże. Dziwne, że w ogóle adwokatów obchodzi polityka, przecież szmal trzepią zawsze, przy każdej władzy. Żyją z dojenia frajerów, tak jak dentyści i mechanicy samochodowi. Frajerów zawsze dostatek bez względu na ustrój.

 5. Jak to czemu. Chcieli obrazić Prezydenta Polski i działali z premedytacją. Ale biorąc pod uwagę że misją adwokatów jest obrona przestępców przed sprawiedliwością, chłód wobec Prezydenta Polski i entuzjazm wobec Dody Rzeplinskiej jak najbardziej na miejscu.

   

  Czy minister Szymański leci już samolotem do Paryża porozmawiać z Franciszkiem Fillonem?

 6. avatar

  a'propos 

  Co nie zmienia faktu że dynastie adwokackie mają za chwilę osadzac POprzednia wladzunie za Smoleńsk i Ambergold.synowie,wnuki i inne tym podobne raczej w większości nie zrezygnują z lojalności rodzinnych kosztem prawa stanowionego.CIEMNOSC WIDZĘ!WIDZĘ CIEMNOŚĆ.. 

 7. avatar

  jakos sobie nie wyobazam azeby Prezydent Andrzej Duda mial wstac i robil owacje wrcholowi Rzeplinskiemu, ...tego nie moglbym przelknac,...wystarczylo ze prof. Glinski dal ciala z przprosinami.
   Pan Prezydent zachowal sie godnie, a palestra wiadomego pochodzenia tak jak MK napisal.

 8. Jeżeli kasta nie zaskoczy ,że CZASEM TRZEBA SIĘ UGIĄĆ , ŻEBY SIĘ NIE ZŁAMAĆ ...to będziemy mieć w Polsce las ZŁAMASÓW .

 9. avatar

  Nie w temacie, ...sa nowe dokumenty elektryka Bolka. Zastanawia mnie na co grafolodzy potrzebuja az tyle czasu, azeby stwierdzic ze Bolek byl Bolkiem synem Boleslawa z "powarzaniem Lech Walesa."

 10. Nie ma zgody USA na likwidację legendy Bolka, stąd opóźnienie.

 11. dopiero co matkakurka sie martwił, że nuda panie w polityce, a tu, jak nie kasta adwokacka, to V kolumna w tvp. ps. myślę, że pan minister może zacząć się pakować.

 12. Strony