Owsiak to ostatni autorytet RP III i będą go bronić, bo innego nie ma!

Prześlij dalej:

Bardzo mi przykro, z kilku powodów na raz. Po pierwsze wczoraj wkleiłem tekst sprzed kilku lat, a datę publikacji zmieniłem dlatego, że algorytm portalu nie umieści na stronie głównej tekstu, który ma kilka lat. Po drugie, przykro mi, że musiałem wkleić stary tekst, ale po prostu nie mam nic do dodania, a i też przemóc się nie potrafiłem, aby 1000 raz pisać o tym samym. W końcu przykro mi i przepraszam po raz trzeci, że dziś znów tekst o Owsiaku, bo zgadzam się ze wszystkimi, którzy mają dość i co więcej staję na ich czele.

Niestety człowiek obowiązków sobie nie wybiera i z bólem ogromnym podsumowuje coś, co jest znacznie poważniejsze niż się pozornie wydaje. TVN cały dzień pompuje 25 Finał WOŚP i w którymś momencie, pomimo zmęczenia tematem, coś nowego do mnie dotarło. Dlaczego na miłość boską, spadkobiercy PRL tak rozpaczliwie trzymają się tej z gruntu chorej i rozdętej akcji firmowanej przez człowieka, który absolutnie niczym nie różni się od Ryszarda Petru, czy Mateusza Kijowskiego? Odpowiedź przyszła sama, zaraz po tym jak się pojawiło pytanie. Oni nie mają innego wyjścia, Owsiak jest ostatnim „autorytetem” RP III, którego Polacy nadal kupują. Przy całej mojej „fobii”, muszę patrzeć obiektywnie na zjawiska społeczne, inaczej moja pisanina funta kłaków jest niewarta. Z dawnych „bohaterów” PRL pozostało niewiele i trzeba się ratować ostatnim Mohikaninem realnego socjalizmu.

Jaruzelski dopóki żył jeszcze uchodził za zbawcę, który uchronił Polskę przed wojną domową. Wałęsa milionom kojarzył się z „Solidarnością”, czyli wielkim i autentycznym buntem przecie komunie, potem zamienionym w farsę, przez umocowaną agenturę. Wałęsa jest dziś pośmiewiskiem, ledwie też zipią takie postaci, jak Bartoszewski, Michnik, Balcerowicz. Cóż pozostaje? Pokonując wszelkie bariery estetyczne i emocjonalne, stwierdzam jednoznacznie, że Owsiak! Ostatnia postać wykreowana przez RP III nadal się w Polsce broni. Jest to zjawisko z jednej strony złożone, z drugiej trywialnie proste. Obrazowo rzecz ujmując działa to tak, że gdyby na ulicę z puszkami wypuścić 120 tysięcy Owsiaków mielibyśmy definitywny koniec Wielkiej Hucpy. Realia są jednak zupełnie inne i w przewrotne. Owsiak żeruje na autentycznych emocjach i wszędzie są dzieci.

W oficjalnym przekazie pieniądze zbierają dzieci dla dzieci i potem dzieci wraz z mamami dziękują za „uratowane życie dzieci”. Banał straszy od świata, niemniej funkcjonuje z zabójczą skutecznością i będzie funkcjonował póki Polacy nie zobaczą jak Owsiak wkłada łapę do puszki, zabiera pieniądze dzieciom i kupuje sobie Land Rovera. Taki obrazek spokojnie można było dawno nakręcić i nie byłoby w tym żadnej manipulacji, ale nie ma też odważnego, żeby to zrobić. Twórcy i beneficjenci RP III nie pokażą czegoś takiego z oczywistych względów, przeciwnicy boją się Owsiaka ruszyć, bo jak wejść między chore i wzruszające dzieci i nie zostać okrzykniętym złoczyńcą? Owsiak zupełnym przypadkiem wpadł na żelazne dziecięce alibi i dzięki temu może bezkarnie popełniać dowalone polityczne i ideologiczne manifestacje, co robi od 25 lat.

Strony

26729 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. świetny tekst !!!

 2. avatar

  '... pieniądze zbierają dzieci dla dzieci i potem dzieci wraz z mamami dziękują za „uratowane życie dzieci”.'

  Naprawdę chcesz wstawić  łapkę na łapkę w ten śliczny obrazek?

 3. Hejt czołowych mediów internetowych na Caritas Wojska Polskiego był żenujący. Z okazji przybycia jednej brygady wojsk USA co oznacza przejście członka NATO II kategorii na normalnego, w bodaj 12 miastach na placach wystawiono kilka czołgów i zrobiono zbiórkę Caritasu na jeden z ich projektów. 12 puszek w skali kraju kontra 120 tysięcy wolontariuszy WOŚP. Ktoś się spodziewał że Caritas będzie zbierał na Owsiaka? Żenada. Dzięki tym fobiom dziennikarzy z mediów internetowych rodziny w Syrii dostaną mniejsza pomoc. 

  Oprócz zbierania pieniędzy na umierające dzieci, Owsiak przekazuje swoją ideologię z którą nie wolno krytykować. Gdyby Owsiak ze sceny krzyczał o pedałach, Michnik by go zjadł na surowo. Ale Kiedy Owsiak promuje hasła które wielu uważa za szkodliwe społecznie, nie mają takich praw jak Michnik.

  Przez ten cały okupowanej sejmu czekałem na jeden moment. Ratingi. Okazało się że zamknięcie polskiej demokracji czy sejmu na kłódkę nie miało żadnego wpływu na ratingi. Całe to ratowanie demokracji i genialny plan platformy, po prostu nic nie znaczą. 

  Niechcący Protasiewicz powiedział szczerą prawdę problemem nie jest gimnazjum, tylko rozerotyzowane i zdemoralizowane dzieci. Owszem będzie spory problem w szkołach, szkoły już teraz sobie z tym nie radzą. Poza tym z reformą szkół nie jest związana istotna reforma programowa.

 4. Panie Piotrze, Bartoszewski nie żyje więc jakie "ledwo zipie"

 5. avatar

  Wczorajszy artykuł był stary, ale dalej aktualny. Nie widzę nic złego w przypominaniu ludziom faktów, zwłaszcza podstawowych.

   Wpis był kompedią wiedzy o WOŚP, Owsiakiem w pigułce. Nic dodać, nic ująć, a i sparafrazować nie ma po co. Nie ma za co przepraszać. W przeddzień finału chętnie powtórzyłam wiadomości.

 6. Te same wnioski wyciagnął Ziemkiewicz

  "No cóż, bądźmy miłosierni. Kijowski okazał się naciągaczem, Petru bawidamkiem, Rzepliński cwaniaczkiem, Schetyna jełopem… Z całego ołtarza jeden Owsiak im został"

 7. Petru jest bardzo marnym bawidamkiem w porównaniu do np Marcinkiewicza. Drugi problem to akceptowanie Owsiaka przez obecny reżim. Jakaś niepotrzebna ciągłość. Pewnie decyduje zasada: niech nawet i kradnie, ale jeśli choć jedno dziecko lepiej się poczuje....

 8. Podobny film ( nie o Owsiaku ) ale o "fundacyjnych " przekrętach istnieje. Ma tytuł "Fundacja ".
  Upór to niekiedy dobra rzecz, ale coś mi się widzi że ta legenda nie upadnie a przyglądając się naszym rządzącym raczej się ugruntuje.
   

 9. No, ładny autorytet. Facet z wieloma wyrokami autorytetem. Ale chyba ogólna myśl jest prawdziwa. Oni wykorzystują ostatnie chwile, kiedy wiedza o ich 'ostatnim, pozostającym w dyspozycji' autorytecie nie jest jeszcze wiedzą powszechną. Pozostali są już dość kompletnie zaorani. Mają obie stopy i kolana przestrzelone, gdyż jakoś tak się poskładało, że sami w świetle jupiterów dali popisy swojej klapy. A Owsiak jest taki sam, a nawet w sumie chyba gorszy, ale on pomimo wielu trafień jeszcze ostatkami dryfuje. I w ten sposób stał się ich ostoją - długo czekałem na takie czasy.

 10. Przecież nie chodzi o to że zabiera z puszki ani o Land Rovera itd. Żeby było jasne, jest szkodnikiem bo wspiera układ przez który w służbie zdrowia i w ogóle w naszym kraju jest jak jest.

 11. Strony