ORMO bezsilne i opadające na dno. Polacy mają czego bronić!

Prześlij dalej:

Warto wracać do starych diagnoz, żeby sprawdzić jak przetrwały próbę czasu. Jeśli chodzi o dość zgodną i powszechną diagnozę, że po wejściu 500+ wszystkie uliczne wygłupy z udziałem ORMO przestaną mieć jakikolwiek znaczenie, możemy z pełną satysfakcją mówić o strzale w dziesiątkę. Wprawdzie za potwierdzenie służą jedynie sondaże, a te jak wiadomo nie są narzędziem badawczym, tylko propagandowym, ale istotne są reakcje zainteresowanych stron. Najnowszy TNS podaje, że PiS ma 39% i zaliczył wzrost o 5%. Reszta się nie liczy: PO 17% (bz) Nowoczesna 11% (-9) Kukiz'15 7% (-2). Gdyby przywołanym sondażem podniecali się zwolennicy PiS to mielibyśmy kiepską gwarancję, że sprawy idą w najlepszym kierunku, jednak stan rzeczy jest taki, że sondażami załamało się ORMO. Kosztuje mnie to wiele zdrowia, ale odwiedzam od czasu do czasu zapadłe miejsca w Internecie, gdzie niegdysiejsza przewodnia siła wylewa swoje żale. Owszem zdarzają się komentarze, że TNS i CBOS manipulują, bo za to im płaci PiS tylko, że to są wyjątki. Zdecydowana większość natychmiast prostuje nieuzasadniony optymizm stwierdzeniem, że „prawda jest smutna”. Za smutną prawdą idą rutynowe opinie, że Polska jest ciemnogrodem i rzeczywiście na PiS głosuje najwięcej zacofanych, gdyż takie mamy społeczeństwo i taki mamy naród. Do sondaży nie należy się w żadnym razie przywiązywać, natomiast opisane powyżej morale w obozie ORMO nie pozostawia złudzeń. Był taki czas, który trwał 8 lat, że cokolwiek PiS robiło kończyło się porażką. Nazywano to „szklanym sufitem” wielu fachowców zapowiadało, że tak już zostanie na zawsze. Stan niemocy był jasno zdefiniowany, PiS nigdy nie przekroczy 30%, co jest niezbędne do sprawowania władzy, a tym bardziej nie osiągnie samodzielnej większości.

Nie sprawdziło się, rzeczywistość przerosła pobożne życzenia i w efekcie niemożliwe stało się realne. PiS się udało dokonać tego, czego się nie udaje obecnej opozycji, ponieważ PiS od początku miało… alternatywę. Demonstracje i inne protesty były dodatkiem do kompleksowego programu, który Jarosław Kaczyński i pozostali liderzy PiS wbijali Polakom do głów przez 8 lat. Dzięki temu każdy wiedział jakie plany ma opozycja w poszczególnych obszarach sprawowania władzy. Projekt polityczny PiS zawierał dane szczegółowe, ale dbał też o przekaz hasłowy, dość przytoczyć najbardziej znane przykłady. Polityka zagraniczna na prostych nogach, nie na kolanach. W polityce wewnętrznej prawo i sprawiedliwość, złodzieje, łapownicy i pozostali kombinatorzy do pudła. Dla Polaków wsparcie materialne i moralne, jako główny element polityki i krajowej i zagranicznej. Połączenie buntu przeciw parszywej rzeczywistości z konkretnie sformułowanym programem naprawczym, po latach zaowocowało sukcesem. Wszystko poszłoby z dymem jak ćma przy knocie świecy, gdyby PiS nie zahartował swojego projektu, a to można było osiągnąć tylko poprzez spełnienie kluczowej obietnicy. Po wejściu w życie programu 500+ mamy komplet potrzebny do zaliczenia dwóch kadencji i nie widać najmniejszego zagrożenia ze strony obecnej opozycji. ORMO oparło swój byt wyłącznie na robieniu zadymy, tak w Polsce, jak w Europie i ostatnio w USA. Kapują, plują, kłamią, kantują przy liczeniu własnych szeregów, ośmieszają się „potencjałem” intelektualnym swoich liderów.

Strony

30223 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jak to jest dokładnie z sondazami mielismy sie okazje juz nie 1x przekonac..raz w wyborach prezydenckich w 10'roku.i pamietnej histerii niesioła ktory juz bukował bilety na samolot "donikąd"..co wtedy pomogło?dluuuga..baaaardzo długa noc..i "glosowanie korespondencyjne" z "placówek dyplomatycznych"..wybory samorzadowe i...ponad 24% poparcia dla ZSL-u..pozniej mielismy 78% POparcia dla gajowego..a te ostatnie wybory to juz poszly normalnie...
  dzis facet w sukience PO rozmowach z KIEROWNIKIEM oświadczył ze byly bardzo "owocne" i ze przebiegały w bardzo "sympatycznej" atmosferze..
  pardon..teraz spikierka w panoramie mówi mi ze w austrii tez zwyciezyło "glosowanie korespondencjne"...hehehe...
  pardon..wracajac do wątku głównego...rozmowy z kierownikiem były "bardzo owocne"..a KE nadal ma nas w "głebokim" POważaniu..kiedy to sie zmieni?alimenciarz POwinien siedziec w pierdlu!albo juz dawno komornik winien zlicytowac jego motocykl na poczet porzuconych własnych dzieci..dokad to bedzie trwalo??
  suplemencik..teraz pani spikerka wiadomości tvp1 zapowiedziała ze pan kijowski jest na JUTRO UMÓWIONY z panem martinem schultzem..(na prywatną rozmowe) hehehe....!!!!

 2. niemieccy i europejscy politycy mówią że to wybór austriaków który należy uszanować,
  Rosję która napadła na kraj w Europie i próbuje wywołać nowe wojny zaprasza się do G7 i rozkłada czerwone dywany, Makrela szlocha że chce współpracować z Turcją, Niemcy wybrały sobie kandydata na szefa Rady Europejskiej, a polski parlament nie ma prawa wybrać sędziów TK. Bo zostanie usunięty z Europy. Czy są jakieś granice tego szaleństwa?

 3. avatar

  nie ma!!przypomniała mi sie piekna scena z "psów"..gdzie płk ząbek??-grany przez machulskiego  (bodajze) wsiadając do auta rzucił franzowi na odchodne ze "chce miec usta powyzej poziomu gówna"...nic juz tego burdelu nie uratuje przed pozarem..gdzie wszystkie "pracownice" nie zdąża uciec z pokoi ktore POjedyńczo wraz z klientami zajmują (choc w pokojacj zdażają sie tez orgietki wieloosobowe)..tak to widze!!!

 4. że osoba która zabiła z zasady pół roku po złapaniu będzie miała wyrok I instancji, a większość wyroków w II instancji nie będzie kończyła się zwrotem do ponownego rozpatrzenia, bo sędziowie nie potrafią zrobić najprostszych rzeczy.

  Platforma to już chyba nie jest polityka, tylko stan umysłu. Dla nich w Polsce toczy się teraz wojna domowa. Nie nie zmyślam, tak myślą i mówią o tym głośno. Co można zbudować z ludźmi którzy są na wojnie domowej?

  Mariuszu Błaszczaku, nie idź drogą która kroczyła PO!

 5. Andrzej Urbański nie mógł zobaczyć zakutych w kajdanki sprawców zamachu smoleńskiego i mam do rządzących mały apel: oby ludzie tacy jak Bronisław Wildstein, któremu nie zostało za wiele czasu mogli tego dożyć, więc proszę o przyspieszenie tempa. Były szef GROM Dariusz Zawadka mówił na taśmach u Sowy o zamordowanym w Smoleńsku kapelanie Płoskim. Naprawdę nie internauci powinni brać się za pytla, kujawę (sww) i resztę tej bandy doskonale zorientowanej w szczegółach zamachu. Rozumiem, że ci goście są dziś totalnie inwigilowani, ale w swych rozwowach telefonicznych nie poruszą tego tematu. Dobrze, że zaczął się jakiś ruch, dobrze, że Berczyński powiedział, że Łotysze na początku tego miesiąca przekazali ważne materiały, ale proszę - po szczycie NATO i wyjeździe Franciszka najwyższy czas na cichockiego, janickiego, laska, pytla, kujawę - dać ze dwóm status świadka koronnego i powonno pójść szybciej..

 6. avatar

  kategorycznie sie nie zgadzam!(juz którys raz z kolei) status "świadka koronnego" dla kogokolwiek z tych ludzi jest dla kazdego z nich wyrokiem smierci!!sledztwo w/s olewnika;pana baraniny co to sobie dziwnie zmarł w wiedenskim areszcie..i wielu wielu innych..nic to nikomu nie dało poza tym ze w majestacie prawa dokonano na nich perfekcyjnych egzekucji..miejcie litosc!!ludzie!!smolenska i POsmolenska rzeczywistośc to nie jest film z travoltą "two faces"..gdzie taki arabski lub bielawny bedzie zył i mieszkał?zmienia mu chirurgicznie rysy twarzy i pojedzie jako emigrant do pracy w DHL-u w belgii lub francji?a moze bezie sie utrzymywał jeden z 2gim z łapania pstrągów w gorskich rzekach na pograniczu kanadyjsko-amerykanskim? a moze zostanie nadzorcą na plantacji trzciny cukrowej w brazylii??jesli system penitencjarny w kraju nie bedzie w stanie zabezpieczyc im dozycia swoich dni po zasądzeniu wyroków DOŻYWOCIA Z KLAUZULĄ BPA..to lepiej nie brac sie za zaden proces!!!

 7. Tymczasem Sikorski porównuje słowa Pani Premier do przemówienia Becka. Że tamto gadanie o honorze "kosztowało nas 6 milionów trupów". I że on ma nadzieję, że  tym razem nie będzie aż tak źle.

  A Rychu opowiada w radiu o tym, że nie zostanie kamień na kamieniu.

  Sondaże to bardziej pobożne życzenia niż obraz rzeczywistości. Nieraz się o tym przekonaliśmy.

  I w tym całym rwetesie bez echa mija fakt, że nasz pokojowy Noblista został honorowym członkiem Rotary Club. Za całokształt.

 8. avatar

  a czy "zwykły elektryk" zaszedłby tak wysoko gdyby nie czasami mniej lub bardziej dyskretna POmoc braci w cielęcych fartuszkach??widze to wielowątkowo..albo juz tak sie niczego nie boją ze postanowili go publicznie nagrodzic tym samym przyznając sie do wieloletniej wspołpracy..albo tak bardz sie juz niczego nie boją bo moze czują ze juz teraz to mogą robic wszystko...rotary club mial miec 'swoją" msze na Pl.Św. Piotra..dlaczego do nie jednak nie doszlo?"ktos" sie "czegos" wystraszył???

 9. Wrzuciłam ulotkę o kole zębatym. Najnowsza.
  Strona cały czas ostrzega. No to wrzucę i tu. A co mi tam!

  Historia zatacza koło…
  Fortuna kołem się toczy…
  A czasem
  ów obrót
  można
  zobaczyć na własne oczy.

  Gdy się turla i pędzi
  potoczyste
  pękate
  Dopiero z bliska widać
  Że jest to
  koło zębate…

  Więc to jakaś przekładnia!
  Czemu mało kto zgłębia
  Jakie to urządzenie?
  Z czym się właściwie

  zazębia?

  Kiedy nam przed oczami
  Znowu przemknie chybcikiem
  Kto sprawdzi
  Jakiej machiny
  stało się

  trybikiem?
   

  A ileż w fizyce konceptów do facecji można znaleźć!

  Moment pędu. Układ odniesienia. Reguła korkociągu... współczynnik przeciążenia... luzy...  prędkość obrotowa...

 10. :)

 11. Strony