Organizm już kampanii nie przyjmuje i to kolejny duży bonus dla PiS

Prześlij dalej:

Sceny z komedii Barei są nader często eksploatowane, ale istnieją takie, które z niezrozumiałych dla mnie względów nie przedostały się do ekskluzywnego grona najczęściej cytowanych. Mam swoją ulubioną scenę ze „Zmienników”, którą przy ważnej okazji chciałbym wypromować. Zakochana para taksówkarzy WPT pomaga nestorowi starego polskiego rodu odnaleźć zakopany przed bolszewikami skarb. Znajdują rodowe srebra i wtedy do akcji wkracza Mastalerz, który chciałby coś na tym ugrać. Jacek z WPT razem z Kaśką łagodzą zapędy chytrusa i na zgodę pojawia się butelka stuletniego Tokaja. Wtedy padają znamienne słowa z ust producenta bimbru, którego grał niezapomniany Mieczysław Czechowicz: „Stare, ale jak nie zjełczałe to organizm przyjmie”. Trunkowemu człowiekowi dwa razy tego pysznego dowcipu powtarzać nie trzeba i właśnie ten kultowy tekst przypomniałem sobie w końcówce kampanii. Do codziennej pracy podchodzę zawodowo, co wiąże się z licznymi wysiłkami, również o charakterze masochistycznym i stwierdzam kategorycznie, że organizm końcówki kampanii nie przyjmuje. Łeb mi pęka, tak fizycznie, bo intelektualnie w ogóle żadnej wiecowej gadki nie jestem w stanie przetrawić. Tak sobie też myślę, że skoro zaprawionemu w bojach zawodowcowi organizm odrzuca kampanię, to co muszą w tej chwili czuć biedni wyborcy. Fragmenty jeszcze dziś zobaczą na pewno i głowa im pęknie po pięciu minutach. Potem najmniej połowa domowników krzyknie: „wyłącz to w cholerę”. Taką przewiduję reakcję organizmu, ale nie wszystko da się z pamięci wyrzucić i pilotem wyłączyć. Sporo, bardzo dużo elektoratu, skojarzy jazgot kampanijny z najbliższą przyszłością, która zacznie się od poniedziałku. Pan Józef z Gołdapi i Pani Halina z Zielonej Góry pomyślą w tej samej sekundzie, że czterech następnych lat nie wytrzymają, zwyczajnie dłużej się nie da słuchać kto z PO, kto z PiS.

Strony

28602 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. 1. Właśnie spot PiS, o tym, jak głosować zniknął z YT - prosimy zatem o interwencje w tej sprawie.
  Tu jest llista spotów PiS: https://www.youtube.com/playlist?list=PLg57movjEf3gi_oG6PDDJGkMLYEViSCC-
  2. Wypowiedź Pani Premier Ewy Kopacz, że wygrana PiS to cofnięcie czasu o 500 lat do średnowiecza to potencjał nie tylko na memy, ale na następny spot - 500 lat temu Rzeczpospolita była potężnym państwem i nie było średniowiecza, tylko renesans.

  2h2 hours ago

  Szanowna Pani Premier, 500 lat temu Rzeczpospolita rozciągała się do Smoleńska i za Kijów, była potęgą i kwitła. W podstawówce to wiedzą.

 2. Spot o tym jak głosować jest umieszczony na yuotubie a nie w tv? Pytam bo nie posiadam telewizora. Jeżeli tak, to instrukcja jak zagłosować umieszczona w internecie to byłby najlepszy joke tej kampanii. Człowiek, który nie potrafi oddać głosu z pewnością nie potrafi obsługiwać komputera.

 3. że trzeba być skończonym debilem, żeby nie potrafić oddać ważnego głosu, ale cóż, na tej wojnie głos debila warty tyle samo co profesora.

 4. i autoretetów to dochodzę do wniosku, że profesor i debil z jednej dupy wyszli.

 5. Odwrotnie, zniknął z youtube, ale jest puszczany w TV.

 6.  Kopacz chora. Na Kaczora.

 7. Taki spóźniony patent co do broszury wyborczej:
  1 str. Instrukcja.
  2.str. Biała.
  3+.str. listy kandydatów.

  Ad.1 Instrukcja:
  ......
  ......
  Ostatnia wskazówka:
  Po zapoznaniu się z konstrukcją broszury, odrywamy z niej, wzdłuż perforacji stronę z wybraną listą, na której oddajemy głos i wrzucamy ją do urny wyborczej.
  Pozostałą część broszury przedzieramy na cztery częśći i wyrzucamy do pojemnika na makulaturę.

  WSkazówka spóźniona, ale chyba nie chybiona ;)

 8. avatar

  takiego, ale mnie skrytykowano.
  A tak by ułatwiło pracę komisji, nie musieliby kartkować broszury, przy czym tak łatwo o pomyłkę :))))

 9. A jeszcze lepiej ułatwiło by, gdyby karty były w różnych kolorach...

 10. avatar

  @Tata z Mamą  Oj, coś mi się wydaje, że jeśli postąpimy wg Twojej wskazówki, to nasz głos będzie nieważny. Oni są żądni całej książeczki:-) Jeśli nie chcemy dopuścić do fałszerstwa, przeciągnijmy białą świeczką po kratkach na pozostałych stronach. Uniemożliwi to umieszczenie przez ewentualego fałszerza dodatkowego krzyżyka czyli unieważnienie naszego głosu. Wymaga to chwili zachodu, ale gra warta świeczki:-) 

 11. Strony