Opiniotwórczy polski portal kontrowersje.net: „Niemcy wracają do polityki rasowej Hitlera!”

Prześlij dalej:

Dzień dobry, nazywam się Helmut Schumacher i jestem Niemcem, który na stałe przebywa w Polsce. Po raz pierwszy od wielu lat wstydzę się, że jestem Niemcem, gdy słyszę od swoich polskich przyjaciół, że w tym kraju niemieckim wróciła informacyjna polityka Goebbelsa i segregacja rasowa przeprowadzona na wzór Rudolfa Hessa. Tutaj w kolebce europejskiej solidarności, w przedmurzu chrześcijaństwa, Polacy z największym niepokojem patrzą, jak w Niemczech powraca cenzura i propagandowe kroniki ocenzurowane będące kopią filmów Leni Riefenstahl. Cała Europa jęknęła pod ciężarem wiadomości, że niemieckie media naruszyły wszelkie standardy demokratyczne i prawo unijne, zakładając blokadę informacyjną na dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Kolonii, gdzie grupa napastliwych Arabów usiłowała zgwałcić kilkadziesiąt niemieckich kobiet. Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, największej i obecnie rządzącej w Polsce partii, wyraził swoje najgłębsze zaniepokojenie obrotem spraw w Niemczech. W wywiadzie udzielonym Telewizji Polskiej, Kaczyński poproszony, przez opiniotwórczego dziennikarza Michała Rachonia, o komentarz do sytuacji w niemieckich mediach, powiedział między innymi.

„Patrzymy na to ze zdziwieniem, ale też z nieukrywanym niepokojem. Polska w najbliższym czasie postawi kwestię nazistowskich resentymentów na forum europejskim. Owszem Angela Merkel wygrała wybory w ramach procedur demokratycznych, ale pamiętajmy, że Hitler również został wybrany w wolnych wyborach przez Niemców. Inną istotną kwestia jest to, że wynik wyborczy nie przekłada się na mandat udzielony przez cały naród niemiecki, który zaledwie w 25% poparł Panią Kanclerz. Nie może być zatem mowy o tym, żeby władza tak słabo reprezentowana decydowała o losach dziesiątek milionów Niemców. Biorąc pod uwagę fakt, że młoda niemiecka demokracja ciągle dźwiga brzemię tragicznej totalitarnej przeszłości, nie możemy pozwolić by to co najgorsze pod jakąkolwiek postacią wróciło. Z przykrością stwierdzam, że kanclerz Merkel zachowuje się bardzo podobnie i zmierza w tym samym kierunku, co Władimir Putin, który jak wiadomo traktuje własnych obywateli z wyjątkową pogardą. Odrębną, ale w żadnym wypadku nie mniej ważną sprawą, jest przestrzeganie przez Niemcy praw przynależnych każdemu człowiekowi, a zwłaszcza ludziom, którzy w konkretnych zdarzeniach z całą pewnością nie mogą być uznani za stronę dominującą. Napaść agresywnych Arabów na niemieckie przestraszone kobiety, mnie Polakowi, jednoznacznie kojarzy się z okropieństwem wojny i barbarzyństwem zarówno nazistowskiej, jak i bolszewickiej armii – dodaje znany z kurtuazji wobec kobiet Jarosław Kaczyński”.

Strony

55047 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ta debata o "POziomie demokracji w Polsce" to bal na titaniku....niemiec juz nie ma..to koniec..a co do publicystów szkalujacych imie kraju..to...powinien znalezc sie odwazny co to by jednemu z drugim znieksztalcil charakterystyczne cechy twarzoczaszki...a w stosunku do pan redaktorowych winno sie uzyc maszynki do strzyzenia wlosów..troche lagodniej jak za czasow ktore tak opiewaja "niemieckojezyczne media".czy za mocno??nie wiem...brnijmy dalej w ta paranoje...

 2. avatar

  niby dlaczego by nie palnąć takiej mowy np. w Telewizji Trwam?
  Czy inaczej wygląda dzisiejsza Niemiecka rzeczywistość?

 3. Niemiecki Komitet ObORny Demokracji

 4. Dobry tekst. Powinien mieć jeszcze przypisy źródłowe:)

 5. Kilkaset spalonych ośrodków dla uchodźców, okradanie innych państw, groźby pod adresem krajów sprzeciwiających się niemieckiemu dyktatowi, brutalne wtrącanie się w sprawy innych narodów, interesy niemieckie "über alles", Unia Europejska nür für Deutschland.
  Niemcy coraz bardziej przypominają państwo Hitlera.

 6. Ha ha ha, a ja myslalam ze tym razem Kaczynski odbil pileczke i wyrazil zaniepokojenie. A dlaczegozby nie? Ma takie same prawo jak inni przywodcy. Ach chcialobysie Polski ktora nie robi loda innym i to za darmo. Mam nadzieje ze Waszczykowski skonczy z polityka wstydu i plaszczenia sie przed innymi. 

 7. ... lewacka głupota? Niekoniecznie. W tym szaleństwie może być metoda.

  Przecież ta dzicz może być uzbrojona w kałachy i skierowana na Wschód, czyli na nas.

  Panie Minister A. Macierewicz. Obsadzasz Pan stanowiska w MON swoimi koleżkami socjologami i historykami a tego nie widzisz? Dywersja?

  Ochotnicza obrona terytorialna potrzebna od ZARAZ

 8. avatar

 9. ... dlatego potrzebna obrona terytorialna kraju (ochotnicza) > 3 mln

  Czy nasi światli politycy (również z PIS) tego nie widzą? Panie Jarosławie Kaczyński?

 10. Strony