Prześlij dalej:

Kiedyś mieliśmy tajne komplety, potem całe państwo podziemne i opozycję antykomunistyczną, a dziś mamy Internet. O instytucjonalnej ochronie, czy innej reducie dobrego imienia Polski, można zapomnieć. Tysiące apeli i gotowych instrukcji to walenie grochem o ścianę. Tak, jak nie cierpię wszystkich stereotypów, krzyczących o polskich pijakach i złodziejach, tak stereotyp głoszący, że Polacy są genetycznie niezdolni do budowania instytucjonalnych struktur, skutecznie walczących o polskie interesy, jest po prostu faktem. Gdziekolwiek nie spojrzeć znajdziemy potwierdzenie tego smutnego faktu i wcale nie trzeba sięgać daleko, wystarczy analiza wydarzeń z ostatnich dni.

Polska Fundacja Narodowa jest żywym i karykaturalnym potwierdzeniem polskiej instytucjonalnej nieudolności, ale to niestety działa szerzej, aż po wymiar ogólnoświatowy. Coś takiego, jak Polonia jest tylko i wyłącznie mitem, jeśli kogoś obraziłem, to bardzo proszę, żeby mi pokazał jakąkolwiek skuteczną polską mniejszość na terenie dowolnego kraju, która osiągnęła spektakularny sukces. Tymczasem w rewanżu pokażę to co widać gołym okiem. Parę dni temu „nagrodę Polonii” dostali Owsiak i Tusk, to znaczy tak się to szumnie nazywało, ale wystarczy trochę poszperać w Internecie, żeby poznać prawdę. Jednoosobowa fundacja Wieśka, wręczyła Tuskowi i Owsiakowi jakieś badziewie, które Owsiak nazwał czymś cholernie brzydkim, a za całą imprezą stały niemieckie instytucje i media. Większość organizacji polonijnych o niczym nie wiedziała, nie słyszała, nie miała pojęcia.

Kolejny przykład to ten żydowski socjopata, burmistrz Jersey City Steven Fulop, który bez najmniejszej konsultacji z Polonią amerykańską oświadczył, że wykopuje z prestiżowego placu „Pomnik Katyński” i wstawia do magazynu. Potem żydowski socjopata wyzwał polskiego marszałka senatu od antysemitów, białych nacjonalistów i nazwał człowiekiem żartem. Polskie interwencje krajowe i pomruki Polaków w Ameryce, zostały spuszczone do kanału, pies z kulawą nogą się tym nie przejął. Na pocieszenie polskim frajerom „król Polski”, mister Jonny Daniels, napisał kolejnego „tłita” z wyrazami oburzenia i udzielił wywiadu niszowym „niepokornym mediom”. Można by jeszcze dodać pogróżki samego Karczewskiego, bo niby „podjął kroki prawne”, ale mnie te kroki śmieszą już na starcie i wszyscy myślący ludzie wiedzą, dokąd Karczewski zajdzie. Byle chłystek ze stajni Sorosa i to z tych ostatnich boksów, rozstawia po kątach 10-milionową Polonię i miesza z błotem trzeciego obywatela Polski. Wystarczy przykładów, nie jestem sadomasochistą.

Tak to działa, czy raczej nie działa i mógłbym się po raz tysiąc dwudziesty czwarty rozpisać o przyczynach, ale jak wspomniałem to nie ma żadnego sensu. Jeśli w „obozie patriotycznym” obowiązuje przekaz dnia: „nie dajmy się sprowokować, ktoś chce nas poróżnić z naszym strategicznym partnerem z Izraela”, to po co strzępić palce o klawiaturę? Taki mamy stan rzeczy i posiadania, chroniczna niezdolność do instytucjonalnych działań, kompromitacja na całej linii, ale jest pocieszenie. Na wszystkich oficjalnych frontach politycznej walki zbieramy w tyłek, aż nie ma na czym usiąść i tylko jedno działa bez zarzutu – partyzantka. W Internecie mamy prawdziwą rewolucję świadomości i siłę podziemnego państwa. W tej formie walki Polacy czują się fantastycznie i chociaż nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty, to nic innego nie mamy i nie pozwólmy sobie tego odebrać, ani ośmieszyć.

Strony

Źródło foto: 
17611 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Nie przejmujmy się tym za bardzo. Budujmy silną Polskę. Za 30 lat będziemy potęgą a wzmiankowany Fulop będzie siedział na wózku w jakimś domu opieki. Oby tylko nie trafił na polskiego pielęgniarza mającego dobrą pamięć.

 2. avatar

  Czemu te zastrzeżenie? A niech trafia! Byle szybko.

 3. Tak to zdaje się mniej więcej działa. Ale Oni o tym wiedzą i odpalają różne ACTA (w ustawie o rybołówstwie :)), czy teraz Niemce szykują się do cenzury internetu na terenie UE. A FB czy Google już jest cenzurowany.

 4. avatar

  a'propos

  w czasie afery z ambasadorką państwa położonego w palestynie napisałem tłita z żądaniem do posłów i ministrów z pisu by cofnąć zgodę państwa polskiego na zezwolenie by agenci mossadu i żołnierze idf-u nie mogli paradować na terenie muzeum i poza nim z bronią krótką i automatyczną..tego tłita przeczytało jakieś 150.000 ludzi w PL i poza nią..

  na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło..i nie zmieni..portale i fora internetowe są wentylem nastrojów dla władzuni..pis nic nie zrobi..ani w obronie polskiej racji stanu../niektórzy nie lubią tej tezy...wolą "ineteres narodowy"/

  ja osobiści na dzień dzisiejszy uważam ze wpadliśmy w pułapkę..że coś możemy zrobić..bo patrząc logicznie na to co dzieje się choćli tylko na samym tłitterze..to wg ludzi piszących z oburzeniem wycofanie ambasadora i zerwanie stosunków dyplomatycznych jest jedną z kilku opcji..ale...nasi "przywódcy" patrzą na to inaczej..

 5. avatar

  i kto ich qrwa wybrał??My !!!!!!!!

  Przed wyborami bokserki do kontroli

 6. Wyłącznie niekontrolowany obieg informacji może być skuteczną bronią. Fb i pozostałe manipulatory dość szybko utracą swoje znaczenie.

 7. Jeżeli pan Karczewski pozwala sobie napluć w twarz, to jego sprawa. Jeżeli jednak obrażani są Polacy i Polska, jako całość, to obowiązkiem pana Karczewskiego jest reagować adekwatnie. W Polsce nie istnieje żadna instytucja broniąca nas przed takimi osłami. Dlatego moja prawda, której dosłownie tu nie przytoczę wygląda tak;Reprezentują nas tchórze lub dywersanci, a najprawdopodobniej jedno i drugie.

 8. avatar

  Proponuję przenieść ten pomnik do Polski. Niech w zamian sobie postawią coś, co im bardziej będzie odpowiadać i bardziej do nich pasować. I niczego tu nie sugeruję.

 9. avatar

  W Chemnitz (wtedy to było Karl-Marx-Stadt) był pomnik w postaci monstrualnego łba tego satanisty przejściowo patronującego miastu. (Łeb mocno mi się kojarzył ze zbiornikiem na melasę w pewnej zaprzyjaźnionej rolniczej gorzelni). Jeśli ten monstrualny wytwór monstrualnego systemu jeszcze istnieje, niech sobie ten zasraniec u siebie postawi, będzie mógł spalać przed nim kadzidło. 

 10. avatar

  Czy w Polsce mamy podobny pomnik Katyński? Żeby tylko chcieli go oddać.

 11. Strony