Oni nie udają, oni są idiotami i do tego paranoikami – weganie i rowerzyści

Prześlij dalej:

Krótki test potwierdziłby tytułową diagnozę w 100% i tak też zamierzam postąpić. Szkolne pytanie konkursowe. Co chciał wyrazić podmiot liryczny? "Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami"? Żeby nie było podejrzeń z cyklu uczył Marcin Marcina, sam z prawdziwą przyjemnością odrobię zadanie domowe na poziomie 7 klasy dawnej szkoły podstawowej. Autor używając metafory i porównań, chciał wyrazić swój protest przeciw skrajnie ideologicznej wizji świata, który w rzeczywistości nie istnieje, ale jest bezpardonowo kreowany przez wąską grupę ludzi i narzucany większości. Odwołanie do marksizmu podkreśla, że ideologicznie wypaczona formuła zmierza do swoistej urawniłowki, czyli sprowadzenia wszystkich ludzi do pozycji „nowego człowieka”. Ów gatunek homo, niekoniecznie doposażony w sapiens, winien hołdować pewnym postawom i wręcz kultywować określony styl bycia.

Metaforyczne nawiązanie do ekologicznych środków lokomocji w postaci rowerów i tak zwanego zdrowego stylu życia, który w tym przypadku odnosi się do modnego weganizmu, pełni jednocześnie funkcje hiperboli. Autor w żadnym razie nie krytykuje poszczególnych pasji, czy też pomysłów na życie, zwraca jedynie uwagę, że owe pasje i pomysły przybierają formę karykaturalnych mód. Nie jest przypadkiem, że podmiot liryczny opisał „nowego człowieka” wyposażając go w ekologiczny rower, wegetariańską dietę, zamiłowanie do odnawialnych źródeł energii i brak akceptacji do wszelkich przejawów religii. Ta hiperbola ma ironicznie definiować nową wersję marksistowskiego człowieka wykutego na obraz i podobieństwo medialnych przekazów promujących skrajnie lewicowe poglądy, które nie są odzwierciedleniem społecznego zainteresowania, ale próbą ich siłowego wpojenia.

W skrócie tak, by to wyglądało tyle, że w mojej podstawówce na pewno nie wystarczyłoby, na” trzy z dwoma”. Nie rozpisywałem się nadmiernie, bo chcę pokazać, że nawet takiej, dalekiej od podstawowej, interpretacji prostych słów rytualnie oburzeni lewacy nie dokonali. Dlaczego nie dokonali? Odpowiedziałem w tytule i podtrzymuję zdanie w całości. Jedynie głęboko upośledzony intelektualnie człowiek, czyli zwyczajny idiota, może doszukać się w wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego ataku na zwolenników jarskiej kuchni i miłośników rowerowych wycieczek. Nikt inny tylko paranoik zrobi z tej dowcipnej, lekkiej gry słów, problem społeczny z cyklu „podzielił Polaków”. I proszę mi nie zarzucać obrażania „inaczej myślących”, bo przykładów potwierdzających stan rzeczy jest nadto. Nim wziąłem się za felieton byłem przekonany, że za chwilę jakaś znana „weganka” albo kolarz szosowy wyrazi swoje święte oburzenie i przypnie sobie opornik. W trakcie pisania na GW pojawiła się pierwsza ochotniczka, ale nie mam pojęcia nad czym dokładnie łkała, wystarczył mi nagłówek do stwierdzenia paranoi i idiotyzmu.

Strony

55591 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

65 (liczba komentarzy)

 1. Ten na zdjeciu z prawej , to nasz ulubieniec Tomasz Lis , czy tylko uderzajace podobienstwo ??!

 2. Gizbern zawiesił nad tą fotografią. Jak nie łon ci ten sam, to jakiś pechowiec. Bo ponoć facjaty się nie wybiera.
  Bystre oko Mości panie :)

 3. Skoro i Ty widzisz to samo , to znaczy , ze jestesmy swiadkami ePOkowego odkrycia . Obronca demokracji tawariszcz Lisienko , a nad nim  ojciec demokracji , niejaki Felus Dzierzynski ! Trzeba przyznac , ze to piekny i POuczajacy widok , zwlaszcza w kontekscie POczynan "hieny roku" !!!

 4. faktycznie Lis,dalej Wielowiejska,Marciniak i Kajdanowicz to moje typy.

 5. To Waszczykowski powiedział? Jestem zaskoczony, bo go widocznie mocno nie doceniam.
  Oni nie "walczą ze wszelkimi przejawami religii". Walczą wyłącznie z katolicyzmem, wszystkie inne religie lubią i szanują. No i jedzą suszi, a to przecież zwierzę, tyle że podwodne.

 6. avatar

  JEDEN taki "redachtor" swego czasu plakal ze juz go "nie stac na suschi"...nam nadzieje ze ani go nie zobacze..ani go nie uslysze..w nowych mediach...
  a tak a'propos...????
  ustawa medialna BEDZIE w koncu podpisana czy nie???HĘĘĘĘ....???
  edit.
  wlasnie TERAZ w "PO przecinku" pani redaktorowa lisowa z pania od jednego dorsza pitera PASTWIĄ SIĘ nad sasinem...co innego gdyby obu tych pan tam nie bylo..gdyby ustwa dzisiaj rano zostala podpisana..a co innego jego tam obecnosc...wiec zapytam...po jaką ch... posel sasin tam poszedl w ogóle??LUUUUDZIE!!!MIEJCIE LiTOŚĆ nade mną....

 7. chodzą wszyscy ludzie z rządu do tych popapranców? A jeżeli juz to powinni tam zrobić jakies happeningi zeby tych pajaców osmieszyc. Czy to taki trudne do pojecia?

 8. Mnie tez trafia przyslowiowy szlag , gdy widze takich ugrzecznionych Sasinow ! Jeden tylko -  Brudzinski ma cojones , dlatego tak rzadko go zapraszaja !

 9. avatar

   Owal pilotki mej leciutko muska wiatr,
  umyka spod kół asfalt – do mnie należy świat!
  Kocham połykać przestrzeń, tak to urzekło mnie –
  O,o damko ma, I love you cię

 10. Niesamowity jest ten obrót propagandy o 180 stopni. Kiedyś rowerzysta wymawiano to słowo "pijany rowerzysta" był zwalczany przez wszelkie elitarne czynniki jako zacofaniec, wieśniak, zawalidroga, główna przyczyna wypadków drogowych, męt społeczny. Wystarczy zajrzeć do starych numerów tygodnika "Motor", ale telewizja również waliła z tej rury.
  PS
  Pamiętam takie typowe zdanie z Dziennika Telewizyjnego
  "Dzisiaj doszło na drogach do 35 wypadków śmiertelnych, jak zwykle z winy pieszych i rowerzystów"

 11. avatar

  Myśle że w prl-u samochód był towarem luksusowym żeby nie powiedzieć elitarnym, kojarzył się z wysokim statusem materialnym i władzą więc szary zwykły obywatel musiał znać swoje miejsce a co za tym idzie droga należała do samochodów (czytaj do "władzy") Dlatego też propaganda przedstawiała niezmotoryzowanych użytkownikow drogi w takim a nie innym świetle. Tak na marginesie wielu tajnych współpracowników bezpieki zostało skuszonych talonem na wymarzone auto.

 12. przy czym wydaje mi się, że nie należę do ludzi lubiących się pastwić nad bliżnimi z racji ich postaw intelektualnych czy też z innych powodów

 13. " albo kolaż szosowy " - Chyba że chodzi o nowe trendy w sztuce:)?

 14. Zacznę od życzeń noworocznych: ze wszystkich przeczytanych w internecie najbardziej mi się podobały życzenia ks. Zalewskiego. Było ich kilka, a najlepsze, to: mniej smogu w Krakowie i mniej Petru (z przyległościami) w telewizji. Przyłączam się.
  Wywiady Waszczykowskiego skwituję tak: cokolwiek by nie powiedział i tak byłaby to ruja i poróbstwo, oraz wstyd i hańba dla Polski.
  Bardziej zatroskały mnie poczynania Schetynowców wszelkiej maści. Dalibóg, nie spotkałam się w historii świata z sytuacją, kiedy to przegrana w wyborach partia leci na skargę do innych krajów europejskich i UE, swołocząc na partię wygraną… (no, chyba że w Polsce przedrozbrojowej, ale to też byli Polacy – gorszego sortu).
  Na wiosnę zaś PO planuje wyprowadzać ludzi na ulicę pod pretekstem, że demokracja się wali. Luuudzie, nie dajcie się zwariować. Im naprawdę chodzi tylko o odebraną i wciąż odbieraną michę, a demokrację mają tam, gdzie rym do „kamieni kupa”, czego dowiedli w ostatnich ośmiu latach…
  Otto von Bismarck (1815-1898) rzekł: "dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą". Kiedy po raz pierwszy to usłyszałam jako 12-latka, obraziłam się na Bismarcka. Potem patrzyłam, słuchałam, czytałam i – niestety – przyznałam mu rację, a najwięcej dowodów dostarczyli mi i wciąż dostarczają politycy PO i służbowi Nowoczesnej.

 15. Celne! Chyba wezmę to na swoje motto - "...inteligentni ludzie w naiwności swojej, dają się zapędzać w kozi róg i tłumaczą się nie z tego, co powiedzieli, ale z tego, czego idiota nie zrozumiał i paranoik uwypuklił.

 16. Niewiem skąd tyle jadu i głupoty bierze się  w narodzie,który uważa sie za kwiat inteligencji Polskiej.A szkoda .

 17. przerwami na taśmy Szetyny. Jutro będzie kolejna MatkaMadziulka, a pojutrze tylko nieliczni będą wspominać coś o Niemcach na motorach, z suszi na pace. Jeżeli to są problemy, którymi żyją Polacy, to tylko się cieszyć. Dureń durniem zostanie i żaden gestapowiec na motorze zasilanym energią słoneczną i suszi w kuwecie tego nie zmieni.

 18. avatar

  Oto jak sympatycznie i ze zrozumieniem mówi o nowych porządkach w Polsce oraz zasługach Polski dla Niemiec eurodeputowany Hans - Olaf Henkel w rozmowie z Aleksandrą Rybińską. 

  http://wpolityc...

 19. ucinajac sobie pogaduszki z tabloidem Bild (nalezacym do Axel Springer AL) w ktorym tzw. readin age jest na poziomie 12 latka co oznacza ze tekst musi byc zrozumialy dla doroslej osoby o inteligencji przecietnie rozwinietego 12 latka i jest to gorna granica. Co to za szef dyplomacji ktory przemawia do czytelnikow tabloidow? Dyplomata powinien rozmawiac z dyplomatami a nie z plebsem.

  Dzis "wegetarianie marksisci na rowerach usilujacy zniszczyc Polske", wczoraj "hanedl Polakami z UK za bazy NATO" a jutro co bedzie? Ekskluzywny wywiad dla Faktu? A pojutrze Pudelek?

  Tasmy Grzegorza Zniszcze Cie Szetyny sa jak najbardziej interesujacej bo to jest element wewnetrznej wojny POlsko-POlskiej. Rudy Msciwy Facet i dyspozycyjny Lis (wierny jak Hiena) wala w Grzeska z grubej rury. Ciekawe dlaczego?

  A. Szykuja POwrut KRULA?
  B. Gra na Petru?
  C. Zemsta Rudego Faceta?
  D. Co ma z tego Lis?

  Oczywiscie sa wieksze problemy. Takie zycie.

 20. avatar

  odp. B
  co do innych wariantow to ich "nie ma"!!!!!..dzis wlasnie wyszla zajawka ze szef GRU "ZMARŁBYŁ" tak sobie sam w moskwie!!!!...PO tej wiadomosci swiat "wielu" runął w GRUzach...niektorzy "wysocy" urzednicy unijni;eurokomisarze plci obojga i ambasadorzy "różnej maści" nie mają PO co wracac do kraju...SWIAT SIE NIEODWRACALNIE ZMIENIŁ!!!(linkowałem to wczesniej na chattrollu)....

 21. ale to nie jest jedyny zgon wsrod generalow. Piekna iscie stalinowska czystka w wykonaniu Wladymira.

 22. avatar

  wiec wystarczy POczekac kiedy??ktos u nas "zadławi sie precelkiem"...

 23. E. - Zamówiona autopromocja Grzesia "zniszczę cię" Schetyny - wg red. Janeckiego Stanisława https://twitter.com/St_Janecki/status/684082507705376768

 24. i spojrzmy na tzw. Uklad Wroclawski okiem Grzegorza Brauna: szef GRU nagle umiera i byc moze Radek na swoje dlugo wyczekiwane piec minut...

  Czyli z Lisem to najprawdopodobniej ustawka.

  Krul Ewropy nikogo juz nie namasci na swojego nastepce? Smuteczek.

  Bo Petru - klon Tuska to jednak jest klon UDecki a nie KLDowski.

 25. Wedlug mnie, cokolwiek Waszczykowski by nie powiedzia, dzis jutro czy pojutrze, tak beda interpretowali jego slowa, zeby go zdyskredytowac w oczach przecietnego leminga. Jakis bezczelny cham z PO smial dzisiaj powiedziec, ze "doczekalismy czasow ze musimy sie wstydzic za ministra spraw zagranicznych" Gdzie byla ta swolocz jak swiecilismy oczami za Zdradka?

 26. avatar

  http://wpolityc...

  Dlatego nie ma się czym podniecać tylko szybko i sprawnie wycinać PO-PSL-Nowoczesną itd.

 27. Wolę ludzi co piją wódeczkę jedzą golnkę . Wegetariane i inni zawsze  po czasie okazywali się
  nawiedzeni jakimiś ideologiami .

 28. avatar

  "Wegetariane i inni zawsze  po czasie okazywali się nawiedzeni jakimiś ideologiami".

  A jakimiż to? Rozwiń swą myśl.

 29. Oczywiście  wykluczając ludzi którzy z przczyn zdrowodnych są na dietach itp odpowiadam.
  Poznałem jeszcze w czasach kawalerskich  panięnkę bez mięsną która potrafiła z 2 godz trajkotać
  o jedzeniu .No ale ok podobała mi się więc słuchałem .Ale w drugiej fazie znajomości jak zaczeła nazywać ludzi mordercami karpi ,krów , świń itp oraz karmić mnie jakimś szczawiem prosem odechciało mi się seksu i znajomości z nią . W pracy pojawił się gość który pięknie opowiadał i miał wiedze o indiach, wspaniale opowiadał jak Wołoszański .Też jechał na zieleninie bez mięsa. Potem krok po kroku  próbował nas przekonać do hiduizmu Okazało się że jest w sekcie jakiegoś Sai Baby.

  http://www.sath...
  Takie mam doświadczenia i tyle.
  Wolę jadać mięso pić wódeczkę  i mój katolicyzm choć bardzo grzeszny jestem .Cieszy mnie moja zaściankowość i zacofanie do dzisiejszych prądów i świata.Fajnie być ciemnogrodem i zdrowo
  dumny jestem z tego.

 30. Strony