Odpowiedź na apelację – kompendium dla ambitnych Czytelników, mediów i prawników

Prześlij dalej:

Dziś lektura dla wytrwałych, ale też dla mediów, prawników i ludzi, którzy proszą mnie o kompendium w sprawie Owsiaka. Stali Czytelnicy zapewne wiedzą, że mecenas Zagajewski przedłużając wszystkie terminy zawite do ostatniego dnia, w końcu złożył 38 stronicową apelację, która obszernymi fragmentami przypomina komedię, a reszta jest tragicznie napuchnięta. Dość powiedzieć, że w apelacji mamy na żywca wklejone pismo mecenasa Zagajewskiego, w którym pełnomocnik w imieniu Owsiaka i WOŚP odmawia przekazania dokumentacji księgowej. Inną perełką są cytaty z komentarzy internetowych, tak topornie przerobione, że nawet rytualne (sic!) nie zostało usunięte. Siłą rzeczy odpowiedź musiała być obszerna, ale zawiera zaledwie 18 stron, w tym blisko połowa to cytaty. Zwracam uwagę na dwie podstawowe rzeczy, kłócące się propagandą WOŚP. Przede wszystkim wbrew kłamstwom rozprowadzonym po forach o tym, że Matka Kurka nie pisał prawdy i nie odnosił się do faktów, tylko folgował sobie w ramach wolności słowa, gros punktów z apelacji Zagajewskiego stawia zarzuty Sadowi I instancji odnoszące się do…. uznania publikacji Matki Kurki za solidnie przygotowany materiał, zawierający prawdziwe twierdzenia.

Po drugie jeśli ktoś nie ma ochoty na całą lekturę proszę przynajmniej przeczytać te fragmenty, które dotyczą słynnego „dostarczania dokumentów” przez WOŚP. Obszerny fragment chronologicznie pokazuje, jak Zagajewski z Owsiakiem robili sobie jaja z Sądu, wchodząc na I termin rozprawy z 4 pudłami i obiecując, że w każdej chwili dostarczą pełną dokumentację, która ledwie się pomieści w 4 busach. Jak słusznie zauważył STACH (Użytkownik Portalu i prawnik) odmowa dostarczenia dokumentacji księgowej tłumaczona tym, że oskarżyciele nie mogą udowadniać swojej niewinności jest prawnym pośmiewiskiem. Sam na to nie wpadłem, ale STACH po prostu rozniósł tę „argumentację” prostym stwierdzeniem – dokumentacją księgową Owsiak i WOŚP mieli UDOWODNIĆ WINĘ OSKARŻONEMU. Innymi słowy twardymi dowodami Owsiak mógł pokazać, że Matka Kurka pisał bzdury. Dlaczego tego nie zrobił? Ponieważ dostarczyłby dowód nie na swoja niewinność, tylko winę! Reszta w odpowiedzi na apelację i siłą rzeczy są to same fakty i konkrety.

 

                                               Odpowiedź na apelację Oskarżycieli Prywatnych
 
 
            Na mocy art. art. 428 § 1 k.p.k. udzielam odpowiedzi na apelację i wnoszę o:
 

Strony

59550 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. polecam artykul http://michalki...

 2. avatar

  podziekowania dla pana panie kurko i dla stacha za tak pieknie napisany wniosek..na moj gust to majstersztyk..ale poczekajmy na orzeczenie..

 3. zgłaszam się na wytrwałego.
  Kompendium przestudiuję.

 4. Takie pytanie, niekoniecznie infantylne, czy mecenas Zagajewski farbuje swoje włosy?

 5. avatar

  W odpowiedzi co do pkt 12 jest "wyzywającego zachowania oskarżonego", powinno chyba być oskarżyciela?

 6. avatar

  Zdecydowanie tak. Dzięki. Poprawione w apelacji.

 7. W odpowiedzi na punkt 12 apelacji napisał Pan:

  "Po pierwsze nie jest prawdą, że zniewaga wzajemna miała miejsce przed procesem."

  Nie mogę doszukać się takiego twierdzenia w cytacie z apelacji. Czy to zdanie odnosi się do twierdzeń Zagajewskiego których brakuje w tym cytacie czy też w tym zdaniu jest jakiś błąd ?

  Pozdrawiam

 8. avatar

  To mój błąd, już poprawiłem. Zdanie miało brzmieć: "Po pierwsze nie jest prawdą, że zniewaga wzajemna miała miejsce po rozpoczęciu procesu."

 9. Ostatni wątek: Gabyel, Jachowicz, Rolicki. Posłuchać warto, szkoda, że o MK tak mało.

 10. Filantropem to może być ktoś, kto sam najpierw ma własnych parę zeta, a nie gołodupiec

 11. Strony