Prześlij dalej:

Życzenia zawsze opierają się na entuzjazmie i kredycie, życzymy sobie wszystkiego najlepszego, chociaż wiadomo, że w ciągu roku musi się wydarzyć coś nieprzyjemnego i nawet złego. Pragniemy szczęścia, pomyślności i samych sukcesów, ale już pierwszego dnia wielu z nas przegrywa z kacem. Życzenia dodają otuchy, to forma kibicowania samemu sobie i tego ducha nie chciałbym zatracić, ale jednocześnie dorzucę trochę realizmu.

Tradycji musi stać się zadość, zatem w pierwszym zadaniu przytaczam coroczne słowa mojego Dziadka: „Doczekaliśmy tego roku i żeby następny nie był gorszy”. Dziadek wypowiadał to zdanie zawsze, bez względu na to jak wyglądał poprzedni rok i jakie miał plany na kolejny. Dzieckiem będąc śmiałem się z Dziadka, bo przecież ciągle powtarza to samo i tak to każdy może. Gdy przyszło dorosłe życie i biegły kolejne lata, słowa te praktycznie mnie nie opuszczają i nabierają zupełnie nowego znaczenia, a życie potwierdziło ich wagę. Ambicje ludzkie są motorem rozwoju i trzeba być ambitnym, inaczej stoi się w miejscu, z drugiej strony konieczny jest jakiś hamulec, żeby nie wypaść z toru.

Życzę wszystkim i sobie, abyśmy potrafili docenić to, co mamy, a mamy naprawdę sporo, jednocześnie życzę utrzymania poziomu z zeszłego roku i jeśli to możliwe poprawienia wyniku. Znaki na niebie i ziemi pokazują, że rok 2018 będzie rokiem wielu prób i niespodzianek, dzieje się sporo i zmienia niemało. Obyśmy potrafili odnaleźć się w każdej sytuacji mając na względzie, że jedyne, co się nie może zmienić, to nasz dom i nasze sposób na życie, czyli wszystko, co o nas stanowi. Jeśli zachowamy siebie i nasz dom, resztę przeżyjemy w porażce i w sukcesie, w salwie śmiechu i w kałuży łez. Na koniec pozwolę sobie na małą parafrazę staropolskiego porzekadła i zaproponuję noworoczne motto: „Starym, pewnym, krokiem w Nowy Rok!”. Powodzenia życzę wszystkim Polakom i Polsce!

Źródło foto: 
6
10395 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Wszystkim moim znajomym, tym bliższym i dalszym, starym i nowym, życzę w 2018 roku wszelkiej pomyślności na każdym polu i w każdym aspekcie życia.
  Ale nie byłbym sobą gdybym nie wyraził osobistego dla mnie życzenia aby w 2018 roku Polacy wreszcie byli mądrzy i zjednoczyli się prezentując patriotyzm gospodarczy i polityczny w JEDNYM froncie narodowym, bez obłudnych podziałów na lewicę czy prawicę, wykluczając polskojęzycznych "obywateli" RP, lewactwo, genderyzm, pedalstwo z życia publicznego. Ja osobiście przestałem wierzyć w dobre intencje PiS, który kurczowo trzyma się paska lewackiej komisji europejskiej, nie mającej ŻADNEGO mandatu pochodzącego z wyborów powszechnych.
  Czas na Polską Partię Narodową.
  Czołem Wielkiej Polsce.

 2. A ten nawet przy okazji życzeń noworocznych nie potrafi powstrzymać się od dążenia do destrukcji PiS-u. Życzenia lepiej złóż twojemu idolowi, Putinowi.

 3. avatar

  Bardzo przepraszam Gospodarza i wszystkich Kontrowersyjnych za moje następujące słowa do anonima Bart - idź się leczyć idioto widzący wokół siebie agenturę rosyjską wśród Polaków zatroskanych o los naszej wspólnej Ojczyzny - Polski. Wszyscy mający jakiekolwiek wątpliwości co do nieomylności zakonu PC są oskarżani o destrukcję PiS. A PiS przy swojej geopolityce NIGDY nie osiągnie większości konstytucyjneji MUSI mieć, o ile nie sprzymierzeńca to przynajmniej nie wroga, o ile nie sprzeniewierzy się narodowym ideałom. Bart, jesteś zwykłym idiotą z klapkami na oczach i mózgu.

  Do Gospodarza należy rozstrzygnięcie który z nas pozostaje wśród kontrowersyjnych.

  Jak już kilkukrotnie wylatywałem "pajacem" w ocenie Gospodarza. Jeszcze jeden raz nie zrobi różnicy.

  Dla mnie kultura wypowiedzi liczy się nade wszystko, nawet jak nie jest miła dla Gospodarza.

  Marian Konarski

  Ciechocinek

 4. "agentura rosyjska zatroskana o los Polski" - padłem :) 

  Propagandyści od Putina przechodzą samych siebie...

  Teraz zacytuję najgłupsze teksty agentury Kremla:

  1/ "wszyscy mający wątpliwości co do nieomylności zakonu PC".  - To tylko frazeologia, bo przecież ty ruski trollu nie masz jakichkolwiek wątpliwości, ty jesteś agentem Putina, ty z góry wszystko wiesz: PiS jest be! PiS należy zniszczyć!

  Serio mam szacunek dla właściciela tego bloga, ale czy naprawdę musi on tolerować osoby, które jawnie jątrzą, które bez żenady nawołują do sojuszu z Putinem? Czy ten portal ma niechcący stanowić platformę dla moskiewskiej narracji?

  2/ "Dla mnie kultura wypowiedzi liczy się nade wszystko, nawet jak nie jest miła dla Gospodarza."

  I dlatego rzucasz we mnie epitetami w rodzaju: "idiota". Zaiste, sowiecka 'kultura wypowiedzi'. Powtarzam ci to, co już mówiłem wielokrotnie: paszoł won do Moskwy, prowokotarze!

  Portal wPolityce.pl podał informację, że według zachodnich informatorów we wrześniu 2018 r. w Polsce dojdzie do krytycznyh przemian. Nie wątpię, że kremlowscy prowokatorzy będą mieli w tym swój udział. Rzygać się chce, jak się czyta @ranger1951, czyli pseudo-Konarskiego.
    

 5. Ze swojej strony życzę Gospodarzowi oraz "Kontrowersyjnym" abyśmy umieli docenić to, co mamy.To jest dkładnie tak, jak ze zdrowiem "ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił"  Serdeczne podziękowania za felietony i najbardziej trafne analizy dzisiejszej polityki, jakie można znaleźć w necie. Ciągle aktualna jest również piosenka Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, którą bardzo polecam chociaż skierowałbym ją bardziej do totalnych. Wszyskiego dobrego w nowym 2018 roku!!  https://www.you...

 6. Mój wujek złożył młodej parze życzenia jednym zdaniem ..NIC ZŁEGO WOM NIE ŻYCZĘ ...
  Ja też nic złego WAM (Gospodarzowi ,piszącym i czytającym komentarze) nie życzę w nowym 2018r.

 7. ALLE SYLWESTER W TVP2:

  1)MARYLA JAK STATUA WOLNOŚCI,JESTEŚMY TACY SAMI......

  2)KAMMEL JAK KAPELUSZNIK Z ALIOR BANKU;

  3)KURSKI -ERUPTION -ONE WAY TICKET.....;

  4)GDZIE JEST DODA???

     BALI SIĘ GESTU PDD-POKAŻ DUDZIE DU...Ę????

  5)MARGARET -JAK ZAPENDOWSKA.....

  6)ZENEK -GODNIE....

  7)TYLKO NORBI Z DYSTANSEM 

  TYLKO LIMAHL JAKOŚ WYLENIAŁ....

  A MOŻE ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO....

  DOSIEGO ROKU I ZDRÓWKA I NERWÓW NA WODZY...

 8. avatar

  To wszystko, co zawsze mówili starzy ludzie, okazuję się być prawdą. Zdrowie przede wszystkim, jak będzie zdrowie to wszystko się ułoży.

  Wszystko będzie dobrze. Tą nadzieją żyję i tej nadziei Wam wszystkim życzę. Bądźmy szczęśliwi w Nowym Roku!

 9. Przypomnę wczorajszy wpis Barta i życzę wszystkim byśmy nie zapomnieli, że największym dla nas zagrożeniem jest oligarchizacja świata.