Obama się pożalił, bo nie zrobiono mu „łaski” w Polsce

Prześlij dalej:

Każdy prezydent USA w polityce zagranicznej realizuje dwa cele, jednym jest interes USA, drugim interes partii reprezentowanej przez prezydenta. Tym dwóm celom podporządkowane jest wszystko, a cała reszta stanowi tanią podnietę dla mentalnych niewolników z prowincji. Na pytanie dlaczego Obama mówił o Trybunale Konstytucyjnym odpowiedź została udzielona w pierwszym zdaniu felietonu. Doprecyzuję tylko, że w tym konkretnym przypadku chodziło przede wszystkim o interes partyjny, któremu został podporządkowany interes USA. Mamy szczyt kampanii prezydenckiej i walkę pomiędzy poprawną politycznie lewaczką Clinton, a prawicowym ekscentrykiem Trumpem. Ostatnią rzeczą, której Obama i Demokraci potrzebują, to pokazanie na szczycie NATO prawicowej władzy w Polsce, jako realnej reformatorskiej siły. Wytyczne dla Baracka były proste – masz zrobić kampanię Hillary i utrzymać interesy naszych sponsorów. Obamę i Demokratów tyle obchodzi polski TK, co Słoweński Sąd Administracyjny, tutaj chodzi o interesy! Jakie? Precyzyjnie nie odpowiem, ale z całą pewnością duże, co widać po wypowiedziach rewizora z Waszyngtonu. Niezmiernie ciekawe jest z jakiego powodu interesy USA z Polską się nie układają. Wszyscy wiedzą, że Jarosław Kaczyński i PiS stawiają na Amerykę i gotowi są za ścisłe porozumienie zapłacić sporą cenę. USA uwielbiają takich partnerów i wykorzystują bez litości, w zamian oferując „dobre słowo”. Wielomiliardowe kontrakty na broń, regulacja cen ropy, biznesy wielkich korporacji, powodują, że każdy prezydent USA gotów jest na poświęcenie, czasami upokorzenie. W archiwach znajdziemy mnóstwo zdjęć amerykańskich mężów stanu z najpodlejszej jakości bandziorami, tak miejscowymi, jak i międzynarodowymi.

Przykładami można sypać z kapelusza, ale podam dwa najbardziej aktualne i czytelne. Nie kto inny tylko CIA wyhodowała afgańskich talibów, zresztą za matkę chrzestną ISIS również można uznać Amerykę, bo to ich wymyślona wojna z Irakiem leży u podstaw tego „państwa” fanatyków. Drugim przykładem jest Kuba. Przypomnę, że poniosła się po świecie niemała afera związana z faktem, że na lotnisku w Hawanie przywitała Obamę jakaś trzecioligowa delegacja kubańska. Później było jeszcze gorzej dla Hawajczyka Baracka Husseina. Brat Fidela zjechał w obecności Obamy zachodnich dziennikarzy, którzy domagali się uwolnienia więźniów politycznych. Obamę na Kubie podjęto słonymi paluszkami i mineralną z kapslowanej butelki, a jednak prezydent USA przetrawił ten afront z pełną świadomością, co go czeka. Nie próbuję zgadywać kto kazał Barackowi polecieć na Kubę i wydeptać ścieżki pod przyszłe biznesy, ale niczym innym owej wizyty wyjaśnić się nie da. Wracając do Polski i podniet na Czerskiej podbijanych przed Wiertniczą, po słowach Obamy o Trybunale Konstytucyjnym, da się wyciągnąć prosty wniosek. PiS i Kaczyńskiemu musiało cholernie zależeć, żeby amerykański półbożek lewactwa pojechał po całości z najgorszym sortem i to było do zrobienia, co więcej wprost taki biznes Kaczyńskiemu zaproponowano.

Strony

30834 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/958383,podpalenia-i-swastyki-niemiecka-prowincja-przeciwko-uchodzcom-wywiad-dgp.html

  Ten tekst jest ważny z jednego powodu, proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na timing.
  Kiedy, ile lat wcześniej, rząd w Berlinie zaczął skupować nieruchomości, a kiedy pojawili się "emigranci".
  Tylko tyle.

 2. avatar

 3. Obamy są dwie płaszczyzny : militarna i polityczna . w kwestii militarnej uzyskaliśmy 100% tego co chcieliśmy , wyszło na nasze . Polityczne " once " Obamy napisał mu jakiś doradca bo ... (można tylko się domyślać ) : "Panu Bogu świeczkę , a diabłu ogarek" , albo   liczył na spory medialny rezonans w Polsce , albo ...  nie wiadomo . Jeśli liczył na medialny rezonans  rzeczywiście tzw media głównego nurtu brzmią jakby co najmniej właśnie wygrały   wybory :) .  A w realu : w przyszłym tygodniu będzie ustawa kończąca zamieszanie wokół TK , na jesieni koniec kadencji Rzeplińskiego , Tusk do dyspozycji komisji śledczej AG i ... posprzątane . Nie ma się czym podniecać , realna sytuacja  po politycznej części przemówienia Obamy jest identyczna jak przed jego mową i nie rozumiem czego zwolennicy przegranej władzy  nie rozumieją . Wybory nadal  za 3 lata , ( które prawdopodobnie wygra PIS) , 3RP leży w kostnicy ...  i wszystko w temacie .

  •  

 4. Napalali się od paru dni na 'przecieki', a tu wsiąkło w ziemię i praktycznie z dużej chmury... Widać, że teraz '(PO)wolne media' nicują to na wszystkie strony doprowadzając swoich do odrętwienia. Bo ile razy można wyciskać znalezioną koło śmietnika cytrynę i udawać, że coś (oprócz smrodu) się dostało?
  Z drugiej strony Rząd powinien wziąć się za Totalnych jako całkowicie antypolską V kolumnę nowej generacji czyli 'zielone ludki'. Można mieć cichą nadzieję, że brak spektakularnej reakcji na ich działania służy czemuś lepszemu, bo jak nie to biada nam. W sukurs moim obawom idzie ostatni tekst pod http://bezdekretu.blogspot.de/

 5. by z Polski wiesci trafily do Polonii mieszkajacej i glosujacej w USA. Nie zapominajmy o tym i o nich. Nie wszyscy tam tancza poloneza z Bolkiem. To sygnal do nich wlasnie skierowany.

 6. avatar

  trzeba miec jaja by postawic sie prezydentowi mocarstwa..
  hmmm...
  tak czy inaczej oś swiatowej polityki przebiega przez
  waszyngton-londyd-paryż-berlin-moskwa-pekin..
  (tak w skrócie..bo i warszawy nie wymieniłem..bo nie..było..potrzeby..my nie jestesmy mocarstwem..my tylko jestesmy po-środku..i zawsze przeszkadzamy..ZAWSZE!!
  co mogło pojśc nie tak?nie wiem..ale za chwile sie dowiemy..(jak Pan Murzyn znowu zacznie ŁŻEĆ na spec-press-konfie omawiającej "osiagniecia szczytu")..ja osobiscie stawiam na problemy z londynem i moskwą...
  a jak bardzo jest zle widac to po twarzy PAD-a..(wg mnie)..w jego oczach widac tak potworne napiecie jak w szczytowym momencie kampanii prezydenckiej....szkoda mi chlopaka..bo mu naprawde b.dobrze z oczu patrzy...ale o co chodzi to nie powie...

  a tak a'propos..nie bedzie podobno jego honorowego patronatu nad rocznicą WOŁYNIA...
  za jaka cene ma to niby miec miejsce?no i to ze dokladnie 11.07 nie bedzie NICZEGO jak mawia pan Kononowicz...

 7. avatar

  Jeżeli jest źle tzn. że będzie dążenie do resetu z Moskwą... a to znaczy z kolei że Nimecy forsują tam mocno swoje stanowisko...
  W sprawie Wołynia PiS chyba lawiruje tylko sam nie wie po co.. Czas z tym skończyć...

 8. avatar

  a @--> stach
  cztery litery :

  TTIP......................

 9. avatar

  Gdyby się uprzeć to kwestia Smoleńska jest racją stanu nie tylko Polski ale całego NATO... Trudno sobie wyobrazić że USA (zwłaszcza za tej prezydentury - za kolejnej też nie) przekazują Polsce dowody (zdjęcia, ustalenia CIA i nietylko) że 10/04/2010 doszłó do zamachu... Z różnych powodów nam tego nie pokażą.. albo pokażą przez szybę, pooglądamy ale mieć nie będziemy

 10. W swoisty sposób przedstawia warszawskie wydarzenie TVN. Jego widzowie mają chyba żyć w przekonaniu, że szczyt NATO w W-wie zorganizowali Tusk z Junkersem - dostawcą ciepłej wody w Tuskowym kranie.

 11. Mój brat mieszkający w USA tylko raz głosował ZA " Reganem " a później tylko przeciw Demokratom. Czy Trump to jest TEN prezydent? Ma taką nadzieję.
  Pozdrawiam

 12. Najbardziej ludzką cechą jest naiwność. Korzystają z niej wszyscy i każdy jej ulega.
  Polska nigdy nie miała przyjaciół.

 13. Może tak być.
  Uważam jednak iż zasada mówiąca że gość chcący ubić z frajerem gospodarzem korzystny dla siebie interes zachowuje się bardzo grzecznie, nie dotyczy gości z Anglii, USA, Izraela, i Rosji. Oni zachowują się jak chcą, bo wszędzie są u siebie. Mogą orżnąć na miliardy a potem opieprzyć i domagać się większego posłuszeństwa.

 14. Strony