Oświadczenie

Prześlij dalej:

W dniu 14 kwietnia 2016 roku uczestniczyłam w procesie cywilnym z powództwa Jerzego Owsiaka, na którego temat nigdy publicznie się nie wypowiadałam. Było ta dla mnie wyjątkowo nieprzyjemne i emocjonalne doświadczenie. Sposób w jaki Pani Sędzia prowadziła posiedzenie nie pozostawiał najmniejszych wątpliwości, że wyrok w tej sprawie już zapadł. Nie mogłam swobodnie się wypowiedzieć w żadnej kwestii, natomiast zeznania świadka Krzysztofa Dobiesa praktycznie zostały zastąpione sugerującymi podpowiedziami przewodniczącej sądu. Po raz pierwszy uczestniczyłam w postępowaniu i po raz pierwszy na własne oczy zobaczyłam, jak bardzo można człowieka upokorzyć i okazać pogardę, w miejscu, gdzie ma się realizować prawo i sprawiedliwość. Sądziłam, że tego dnia nic gorszego spotkać mnie nie może. Okazało się jednak, że dopiero po wyjściu z sali sądowej stało się najgorsze. Pełnomocnik powoda Jerzego Owsiaka uprzejmym głosem zaprosił mnie na „dwa słowa”. Mój mąż od razu się temu stanowczo sprzeciwił, ale ja postanowiłam, że wysłucham pełnomocnika. Towarzyszący Jerzemu Owsiakowi i pełnomocnikowi operator kamery, bez mojej wiedzy i zgody, a później po moim wyraźnym sprzeciwie, nagrywał całe zajście. Wówczas mój mąż ponownie usiłował odwieść mnie od jakichkolwiek rozmów z pełnomocnikiem.

W związku z powyższym stanowczo zaprzeczam temu, co na portalu Twitter napisał rzecznik WOŚP Pan Krzysztof Dobies i pozostali komentujący, że w jakikolwiek sposób mój mąż mną „szarpał” czy odreagowywał zdarzenia na sali sądowej.

Bez tytułu.png

Jest to obrzydliwe kłamstwo, Mąż widział przygotowania do prowokacji, uruchamianie kamery i wiedział, że za chwilę zostanie to wykorzystane przeciwko mnie/nam. Co więcej Mąż krzyknął do kamery, że nagrywanie jest nielegalne. Zareagował stanowczo, aby mnie przed tym ochronić, za co teraz mogę mu podziękować i przeprosić, że zignorowałam Jego, wielokrotnie powtarzane prośby. Nigdy wcześniej nie wypowiadałam się publicznie, dziś napiszę pierwszy raz. Uważam, że całe to zajście urąga wszelkim ludzkim relacjom, nawet jeśli strony są w sporze prawnym. Sięganie po takie metody jest czymś wyjątkowo obrzydliwym i godzącym w moje życie prywatne. Ludziom uznającym reguły gry powiem tylko jedno. Dziękuję mojemu Mężowi, za rozpaczliwą próbę ochronienia mnie przed zaplanowaną i z pełnym cynizmem wykonaną prowokację. Wobec osób, które będą przedstawiać te wydarzenia w fałszywym świetle, tak jak rzecznik Krzysztof Dobies, wyciągnę konsekwencje prawne.

Izabela Firlej-Wielgucka

49423 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

54 (liczba komentarzy)

 1. ..napisał, że Owsiak ma honor ponieważ staje w obronie swojej kobiety. Proszę go zapytać czy nadal tak sądzi. 

 2. avatar

  Bhaktipada powiedział: "Stajesz się lepszy, gdy bijesz trzy rzeczy - swego psa, swą żonę i swój bęben" (guru sekty Hare Kriszna).

 3. avatar

  Nie kop się z koniem (chyba, że masz plecy). Może nowa telewizja, a może Ziobro? Teraz Sprawy zapisuje się na dyskach. Nie ma wiary jednak w prawo w Polsce, a tym bardziej w sprawiedliwość. Nie Ma Bata na Komuszego Sędziego!!! Kontynuujcie, tak jak teraz, to za 20 lat może coś da. Na razie - do Australi hi, hhi, hhhiii

 4. http://wiadomos...

  Szkoła że RMF zostało samo z tym tematem...

 5. Z kanaliami należy postępować jak z insektami, bez skrupułów i bez litości. Mam nadzieję, że PiS stworzy warunki ku temu, że dotrzyma zasady wzajemności zaufania i nie wycofa się z obietnic wyborczych. Dla nas jest to jedyna droga, alternatywy nie mamy.
  Dzisiaj Paweł Kukiz pokazał swoje prawdziwe oblicze czołowego intryganta i oficjalnie dołączył do grupy kanalii. 

 6. do tej pory się ślizgał na fali ale sam sobie podkłada nogę.

  Ciekaw raczej jestem jaki ruch Jarosław Kaczyński wykona wobec kilku posłów klubu klubu Kukiz 15, zagłosowali za zakończeniem konfliktu w TK.

 7. Od dawna mialem bardzo krytyczne zdanie o tym "estradowcu".
  Czlowiek ten, to prostak i slizgacz o bardzo niskim poziomie intelektualnym,
  ktory  powinien zostac przy spiewaniu a nie szukac kariery w polityce!
  Sam fakt, ze jest tak czesto zapraszany przez (te mietle;) Monike Olejnik,
  dyskwalifikuje go w moich oczach!
  Ten projekt, "Kukis", czy "Nowoczesna" od zarania wydawal mi sie POdejrzany!

 8. mówił, że nie będzie u niego dyscypliny partyjnej w głosowaniach, zarządził dyscyplinę partyjną Kukiz'15 i głosował rąsia w rąsię z Nowoczesnymi zaprzańcami i totalnymi zaprzańcami z PO i PSL. Paszoł palancie jeden szukać głupich gdzie indziej. Jeśli razwiedka wyciągnęła takie gnioty do realizacji, to na prawdę jest z nią już bardzo źle. A dekonspiracja następuje tylko raz. Swoją drogą ciekaw jestem co miał na myśli Kukiz mówiąc o walce z partiokracją? W następnych wyborach do Sejmu będą wybierani wyłącznie bezpartyjni?

 9. avatar

  o rumuńskiej nazwie i to jeszcze w zdradzieckich okolicznościach rezolucji PE. Ten durny grajek lepszego terminu na woltę chyba nie mógł trafić :/

 10. avatar

  "Główną i prawdziwą przyczyną rewolucji jest obrzydliwy duch, ożywiający rząd przez całe to długie panowanie; duch oszustwa, podłości i korupcji, który osłabił i upodlił klasę średnią, pozbawił ją wszelkiej myśli politycznej, natchnął ją egoizmem tak nieinteligentnym, że ostatecznie całkowicie oderwała się od ludu, z którego się wywodzi, i pozostawiła go na pastwę rad tych wszystkich ludzi, którzy pod pretekstem przyjścia mu z pomocą w samotności, w jakiej go pozostawiono, napchali mu głowę fałszywymi ideami. Oto główna i głęboka przyczyna, cała reszta to przypadki."