O terrorystach, wyroku ETPC i kosztownym fellatio

Prześlij dalej:

 

 

Wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie wydarzeń w Starych Kiejkutach po raz n-ty pokazuje, że polityka to poważna zabawa. Chłopców z piaskownicy, których umiejętności negocjacyjne i strategiczne ograniczają się do dawania piaskiem po oczach bez zastanowienia, i którzy nie dorośli do reprezentowania interesów wszystkich kolegów z podwórka, rozsądni koledzy nie dopuszczają się do zabawy w ogóle.

 

 
Mówi się, że Polak mądry po szkodzie, a ja uważam, że i przed szkodą i po szkodzie taki sam głupi.

 

 
Na 26 europejskich członków NATO, Amerykanie uzyskali zgodę tylko trzech z tych krajów na przetrzymywanie  domniemanych terrorystów. I kraje te nie zadały sobie oczywistego pytania – dlaczego Amerykanie nie chcą trzymać tych domniemanych zbrodniarzy i terrorystów u siebie, czyli poza amerykańską jurysdykcją? I nikogo nie dziwiło w jednym z tych krajów, że jakoś te “najbardziej zainteresowane” (które mają stosunkowo duży odsetek wyznawców Mahometa i zagrożenie terroryzmem jest tam dużo realniejsze) walką z terroryzmem, jakoś nie spieszą z pomocą słusznej sprawie.

 

 
Były prezydent Kwaśniewski powiedział parę dni temu, że dzięki “tym działaniom byliśmy bezpieczniejsi”. Argument ten jakoś nie przemawia, bowiem wydaje mi się, że nie można być bezpieczniejszym, jeżeli przed tym stanem nie byliśmy w niebezpieczeństwie. To tak jakby powiedziano biedakowi bez grosza, że po tych działaniach ma więcej w banku.

 

 
Dlaczego Polska wysunęła się przed szereg, udostępniając obiekt w Starych Kiejkutach Amerykanom za bezdurno? Bez literalnie żadnych gwarancji, że w razie wpadki nie umyją rąk! No, a tłumaczenia, że rządziciele nasi kochani, żyli w błogiej nieświadomości i nie wiedzieli, a nawet nie przypuszczali, że jankesi mają jakieś niecne zamiary, są delikatnie mówiąc banialukami. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach wśród decydentów w tej sprawie, nie zakładał, że Amerykanie wybrali Polskę i Stare Kiejkuty, aby domniemani terroryści odpoczęli sobie w Krainie Tysiąca Jezior po trudach walk.

 

 
Nie jest też prawdą, że wyrok ten jest “zaskoczeniem” dla byłych i obecnych rządzicieli Polski. ETPC w wyroku przedstawił oficjalne stanowiska i reakcję na dochodzenie prokuratury i wyniki dochodzenia Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych z listopada i grudnia 2005r., zakończone publicznym oświadczeniem rządu polskiego, iż dochodzenie nie wykazało nic "niestosownego". (& 128)

 

Strony

2628 liczba odsłon

Autor artykułu: faxe