O tęczy logicznie, teologicznie, antropologicznie i według życzenia lewicowych aktywistów

Prześlij dalej:

Istnieje takie słowo jak „totem”, polecam definicję totemu albo wystarczy sobie przypomnieć czasy szkolne, kiedy to w każdej szkole były zastępy zuchów i harcerzy. Totem jest czymś w rodzaju godła dla ubogich, tudzież symbolem respektu dla świata przyrody. Indianie w centralnym miejscu swojej wioski na wysokim słupie zatykali nawinie rzeźbionego orła lub inną groźnie wyglądającą głowę niedźwiedzia, która miała pokazywać siłę plemienia i odstraszać wrogów wraz ze złymi duchami. Tęcza na Placu Zbawiciela jest totemem według definicji i zwykłego pomyślunku, który jest wynikiem obserwacji zachowań plemiennych. Czyim totemem jest tęcza? Tutaj chyba nie ma wątpliwości, bo plemiona bardzo wyraźnie podzieliły się zadaniami. Zboczeńcy zrzeszeni pod szyldem LGBT bronią totemu i kultywują niczym fanatyczni wyznawcy potęgi skrzydeł kondora, tudzież jurności anakondy. Katolicy, narodowcy i po prostu normalni ludzie domagają się usunięcia cielca. Cały proces plemienny, czy jak kto woli społeczny, jest rzeczą jak najbardziej normalną i niezbędną dla integracji każdej wspólnoty. Nie ma powodu się dziwić atakom na obcy totem i trudno też się dziwić zachowaniom po tragedii, którą niewątpliwie jest zniszczenie przedmiotu kultu. Niczym nie różni się oburzenie katolików na profanację krzyża, złość i lament muzułmanów po zniszczeniu elewacji meczetu, od pielgrzymek i kwiatów składanych przed świętą tęczą LGBT. Czy to pani Górniak, czy pan Blumsztajn, czy też zwykły kolorowy lewicowiec, oni wszyscy przychodząc na miejsce profanacji, oddają hołd świętości. Totem według ich wierzeń zapewnia poczucie siły, jedności i bezpieczeństwa, gwarantuje przetrwanie i odstrasza wrogów. Spalona tęcza wywołuje histeryczne reakcje na obraz i podobieństwo każdej innej grupy wyznaniowej. Co mówią nieutuleni w żalu zboczeńcy z LGBT i nowocześni pielgrzymi? Ani mniej, ani więcej tylko dokładnie tyle, że spłonął totem i wraz z tym świętokradztwem na ziemię zstąpi gniew bogów.

Strony

15014 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Przecież publiczne spalenie szalika drużyny przeciwnej, zdobytego w ustawce, nie różni się niczym od klangoru Gówno Prawdy po utracie tęczy:-)))))

 2. Nikomu nie zależy na tym, żeby ona se tak o stała nieruszana.
  Albowiem jest to interes rodem z "Misia". Misia się spali, szkody zaksięguje ...
  "To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!" 
  Pragnęłabym, och jakze mocno poznac całosciowy kosztorys tego czegoś. 
  Wczoraj spotkałam leminga, któremu imponuje pani HGW z deklaracją o zamiarze wiekuistej restauracji łuku. Uświadomiłam onemu, że ostatnia renowacja dzieła kosztowała prawie 70 tysięcy. 3-cia czy czwarta z kolei ... patrzyłam z satysfakcją jak z osobnika schodzi powietrze.

 3. Czytając o "Misiu" wpadłem, że może teraz, kratownicę po "Tęczy" zamiast znowu okładać plastikowymi kwiatkami, obłożyć snopkami słomy - powstałby Łuk Triumfalny, łuk na miarę naszych możliwości ... . Poza tym słoma jest produktem krajowym w przeciwieństwie do importowanych chińskich kwiatków, materiałem odnawialnym naturalnego pochodzenia i biodegradowalnym przez co ekologicznym, a to jest trendy, dużo mniej toksycznym podczas palenia się, doskonale symbolizującym mentalność tzw celebrytów i lemingów.
  PS dzięki "patriotom" mam wreszcie fajną tapetę https://tinyurl...

 4. avatar

  WOW Trafiłaś w samo "sedno tarczy" :)
  Ja jeszcze chciałbym wiedzieć, jaka firma zajmuje się odnową. Może za każdym razem inna. I tu powstaje pytanie ile jeszcze HGW ma zaprzyjaźnionych firm tego typu i od razu moglibyśmy poznać liczbę następnych podpaleń.

 5. Zgadza się. Niestety totemy stawia się na swoim terenie, a to oznacza że oni wszędzie czują się u siebie.

 6. a pani Ecia całą noc płakała, jeszcze biedaczka straci głos i kto wam wtedy wyśpiewa hymn?

 7. avatar

  o tym, że Putin wprowadził niedawno bardzo restrykcyjne prawo dotyczące homo. Oni mają siedzieć w swoich miejscach i każda forma wyłażenia z dziury jest propagowaniem, a propagowanie jest karalne. Na tęczowe marsze też się nie zgadzał. Hm, należałoby nazwać go prawicowym konserwatystą...

  LGBT w Kalifornii zawrzało z oburzenia. Oni (one?) lubią popijać drinki z użyciem Stolychnaya, i postanowili zacząć ją bojkotować, żeby Putinowi przyłożyć. Na to krzyk się podniósł z... Luksemburga, bo tam jest dystrybutor, i z.. Litwy, bo tam jest producent tych partii, które są do USA sprowadzane.

 8. avatar

  Homofobia i rasizm.
  Bo dlaczego tylko LGBT a co z P jak Pedophilia co z S jak Sodomy dlaczego nie LGBTPS.
  Przecież to też kochające istoty które też powinny mieć prawo do wyrażania swoich uczuć.
  One też kochają, jeszcze trochę inaczej niż LGBT, ale . . .
  Zaścianek, homofobia i rasizm.
  Zamykanie świata przed innym spojrzeniem . . . dławienie wolności

 9. że zatknęli na kiju końską czaszkę i idą za nią wiedzeni owczym pędem.

 10. totamten
  potem
  przedtem
  wtem
  nadtem
  tusktem
  gwtem

 11. Strony