Prześlij dalej:

Nie dalej jak wczoraj powoływałem się na materiał Marcina Wikło i Marka Pyzy z portalu „wSieci”, którzy wykonali kawał dziennikarskiej roboty, bez której nie naskrobałbym swojego felietonu. Przypominam o tym, bo nie mam zamiaru walić na oślep w kolejną kastę, która ma poczucie świętości. Istnieją prawdziwi dziennikarze i jeszcze kilku publicystów, ale jest ich, jak na lekarstwo. Zdecydowana większość osobników nazywających samych siebie dziennikarzami, to niegramotni sensaci biegający za „setkami” i to właśnie oni mają najwięcej do powiedzenia na temat zawodu, o którym nie mają pojęcia. Dawno nie widziałem takiej autokompromitacji pseudo dziennikarzy, jaką widać po opublikowaniu broszurki regulującej zasady organizacji pracy dziennikarzy na terenie sejmu.

Połowa zakochanych w sobie przedstawicieli świętego zawodu albo nie przeczytała broszurki albo nie zrozumiała, reszta udaje, że nie zrozumiała, niewielka część zrozumiała i oni po prostu pracują dalej. Wszystkie, ale to wszystkie bzdury powtarzane od rana, mają się nijak do rzeczywistości zapisanej językiem, który rozumie dziecko w 3 klasie szkoły podstawowej, chociaż niekoniecznie obecnej szkoły podstawowej. Wejdę…wróć, zejdę na chwilę na poziom „dziennikarski” i wyjaśnię „infografiką”, o co chodzi w najnowszej burzy wywołanej wrzuceniem granatu do medialnego rezerwuaru. Przede wszystkim broszurka nosi tytuł:

centrum.PNG

Z samego tytułu wynika wprost, że nie zamykamy burdelu na schodach:

burdel.PNG

ale otwieramy nowe centrum medialne.

centru2.PNG

Oczywiście robią to politycy, co oznacza, że trzeba się wznieść ponad normę „dziennikarską” i prócz tytułu z obrazkami zajrzeć do treści. Jak będzie funkcjonowało Nowe Centrum Medialne? Kto umie czytać ten sobie przeczyta, że od rana w TVN i innych „mediach” powtarzane są brednie, nie zapisy w broszurze. Nie będzie relacji na żywo z sejmu? W TVN może nie być, ale media, które zatrudnią dziennikarzy nie paparazzi, mogą sobie relacjonować co chcą i kiedy chcą.

relacje.PNG

Dziennikarze nie będą mogli biegać po korytarzach sejmowych i pytać posłów ile dziś wypili i co jedli na sali prelnarnej? Niestety nadal będą mogli uprawiać takie „dziennikarstwo” i pokazywać stringi Dorna, ale już nie po 120 z każdej redakcji, tylko po dwóch.

staly.PNG

A co z resztą biedaków, gdzie wolność słowa, gdzie demokracja, gdzie równość, braterstwo i płeć społeczna? W Nowym Centrum Medialnym, każdy kto chce może sobie wziąć mikrofon, kamerę, zaprosić Ryśka Petru do studia i urządzić ucztę intelektualną po świt.

akredytacje.PNG

Strony

34332 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  MK akurat  0 przedsatwiajac jaka wstepna i najwazniejszą ilusracje do swego tekstu  - wywiad z "prorokiem ze Starosielc" ("nie będzie niczego") przypadkowo (lub nie) wskazał na bardzo przemyslane i dalekosiezne w skutkach posuniecie, majace , jak sadze, na celu przygotowac mentalnie spoleczenstwo III RPE do postepujacej destrukcji  jednego z regionow Polski. Tu mielismy bowiem do czynienia z niezwykle wyrachowanym dzialaniem, ktore posluzc mialo i sluzy z gory zaplanowanym celom destrukcyjnym (potem bula Rospudagae i wszytkie tego stytki).

  Komedia zamienia sie w tragedie, i jeszcze gorzej- komediowy to wstep do tragedii, ktrora dzieki temu wstepowi miala byc osmieszona i jako taka zlekcewaznona.

  Uwazalmym zatem na  podawane przyklady- niektore  dorowadza nas bowiem one do innych wnioskow niz zamierzone.

 2. Zawieszenie prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie z powodu milionowych przekrętów,a za tym z pewnością wyjdą na jaw inne oszustwa tej kasty,poniedziałek ma być wg. prawa,ostatnim dniem pracy prezesa/komucha TK,apel Bolka o wykluczenie Polski z UE no i dzisiejszy protest w sejmie hołoty sowieckiej.
  Ten strach powoduje,że ubectwo gotowe jest na wszystko,bo nie mają już nic do stracenia.
  Jeszcze może się zdarzyć wiele w tym miesiącu,nic nie można przewidzieć.
  Ciekawe jak sobie poradzi z tym PIS?
  Na chwilę obecną tylko się tłumaczy i postępuje zbyt łagodnie w stosunku do tego bydła.
   

 3. Jak za I Rzeczypospolitej, Poseł Szczerba zerwał obrady Sejmu, bo PiS chciał skopiować rozwiązania z parlamentu europejskiego. Trzeba zamontować mikrofony na sali, wtedy mogą okupowac do woli.

 4. Targowica w czystej postaci.
  Właśnie oglądam "Forum",gdzie biedny Czarnecki ma czterech przeciwników.Nie wiem,czy Kaczyński tego nie widzi jak Kurski,zatrudniony jako agent,celowo rozwala PIS:)
  Dziwne też,że Czarnecki zgadza się na taki układ.Naiwność bez granic:)
   

 5. Teraz tak myśle:ostatnie dymisje wysokich generałów w wojsku nie są przypadkiem,tylko zaplanowaną akcją.Nieudane prowokacje KODziarzy 12 listopada i 13 grudnia.Dzisiejsza prowokacja w sejmie może oznaczać początek zaprogramowanych akcji prowokacyjnych,dotyczących zamachu stanu.
  Wiadomo już,że TK nie będzie funkcjonował normalnie,bo ubecja ma to w planie.
  Kto wie,czy Soros nie rzucił wielkiej kasy na tzw. polski Majdan?
  Wariatów zawsze można znaleźć i opłacić.Wystarczy,że jakiś przypadkowy kodziarz zginie i już podnosi się temperatura wybuchu.Lewacka UE tylko czeka na rozkaz,aby wejść i "pomóc" lewakom.
  A w wojsku i policji jest mnóstwo komuchów,którzy na apel,natychmiast staną w jednym szeregu z KODziarzami.
  Może przesadzam,ale ja biorę wszystkie opcje pod uwagę.
   

 6. Dobrze prognozowałem,to jest rozpoczęcie Majdanu w Warszawie.

 7. Czyli wp.pl obraziło się na polityków na podstawie informacji, którą uzyskali wieczorem od kolegi w pubie a nie rzeczywistości którą mają relacjonować? Nic nie szkodzi, nic się nie stało. Preczytają broszurę i ogłoszą że PiS się złamał dzieki ich szybkiej reakcji. Przecież nie przyznają się że kłamali, prawda? 

   

  Redaktor Kublik, trzy niezależne źródła są wtedy, kiedy uzyskano informacje bezpośrednio od trzech osób dobrze znających osobiście temat. Telefon od Adama Michnika, polecenie redaktora naczelnego wyborczej i rozmowa z dziennikarzem wyborczej Michnikiem to nie są trzy NIEZALEZNE źródła.

 8. avatar

  teraz czas na ruch pisu..jesli nie odbierze tym baranom minimum 1no miesiecznego uposażenia poselskiego ..to przy najbliższej okazji cyrk bedzie jeszcze większy..az do mordobicia przy mównicy..(co szczerze mówiąc bawi mnie ta myśl..i na to czekam) wtedy dopiero coś sie zmieni...

 9. Kolejna ekipa, która uważa, że niektóre świnie są równiejsze. Najlepsi są ci z prawej strony: porządek w sądach - tak, ale wara od moich przywilejów.

 10. IMO to ucywilizowanie dostępu "mediów" do Sejmu ma na celu względy bezpieczeństwa, zwłaszcza paru ważnych osób z PiS - vide wczorajsza rozmowa Guliani-JK. I na miejscu PiS dokładnie sprawdziłbym miejsce JK w Sejmie i okolice po zakończeniu awantury (najlepiej żeby weszła ŻW i wyprowadziła opozycję - opozycję do Polski - tu żadne kary finansowe nie pomogą, jedynie fizyczna izolacja zdrajców i Bolków od Kukiza) - czy czegoś nie podłożyli, albo nie wylali - teraz gra idzie o wszystko, o wolność zaprzańców i interesy ich matuszki rassiji, a na odchodzącą administrację USA nie można liczyć, bo ona raczej zajmuje się podkładaniem min pod następców, co by za łatwo nie mieli.

   

  EDIT: widać, ze akcja jest zaplanowana i się rozwija - ciakwe, dlaczego gen. Różański podał sie  do dymisji? I czy PiS jest przygotowany, bo już mieliśmy akcję pod/w jednym z biur poselskich PiS - akcję Cyby - Manifestacje planowane też w innych miastach Protest KOD przed Sejmem. "Chcemy wesprzeć posłów opozycji"

 11. Strony