Nowoczesna.pl: szczucie Kaczyńskiego, „hejtowanie” Prezydenta, łupienie Polaków, furty finansowe

Prześlij dalej:

Codziennie zajmuję się wyszukiwaniem w Internecie ciekawych informacji i nieskromnie powiem, że potrafię dotrzeć w takie zakamarki, których inni nie znają, kwestia doświadczenia. Wczoraj w nocy znalazłem plik z całą serią korespondencji, nie wiem kto go zamieścił i w jakim celu, nie wiem czy zawarte w nim nazwiska, opisy sytuacji i planowane przedsięwzięcia są rzeczywiste. Wiem natomiast, że tak wygląda polityka od kuchni i to jest właśnie treścią odnalezionych materiałów wyborczych partii Nowoczesna.pl. Pewnie wielu, zwłaszcza stałych Czytelników, rozczaruję wstępnym podziałem na rzeczy ważne i pierdoły, ale nie widzę w wymianie zdań pomiędzy partyjnymi towarzyszami żadnego wielkiego skandalu, dokładnie tak i jeszcze mniej estetycznie kręci się polityczną kiełbasę. Gorzej, że w kilku miejscach mamy do czynienia z działaniami, które najprawdopodobniej noszą znamiona przestępstwa, a co najmniej wywierają naciski na przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i poszukują luk prawnych. Najwięcej szumu, i słusznie, wywołał mail Roberta Tyszkiewicza, byłego szefa kampanii Bronisława Komorowskiego. Naturalnie polityk PO natychmiast zdementował, że konto mailowe nie należy do niego, co przy tego typu politycznych sprawach z reguły jest potwierdzeniem. I co czytamy w korespondencji? Mniej więcej coś takiego.

tyszkiewicz.jpg

Pan prezydent bez względu na autentyczność maila z całą pewnością jest wściekły na to, że poseł Wipler złożył zawiadomienie, którym zajęła się prokuratura. Trudno zachować spokój skoro po sromotnej i kompromitującej porażce, ktoś nagle dobiera się do koła ratunkowego pana Bronka, czyli partii Nowoczesna.pl. W najmniejszym stopniu nie dziwi też fakt, że pan prokurator Seremet wylądował na dywaniku, bo dokładnie tak działa „niezależna” prokuratura pod zarządem PO. Nie potrzeba sensacyjnych materiałów z Internetu, wystarczą oficjalne wezwania Seremeta do Pałacu Prezydenckiego, choćby w sprawie Parulskiego, czy „zaproszenia” do Sejmu w sprawie Amber Gold. Władza troszczy się o swoje klony i podpowiada prokuraturze, co dla „liberalnej demokracji” jest najlepsze. Podobnie zachowują się doradcy prawni Nowoczesnej.pl. Zwracam uwagę, że przedstawiciel kancelarii nie ma pojęcia w jakiej formule prawnej funkcjonuje strona, on się dopiero dowiaduje od klienta, z której furtki prawnej skorzystać, aby wyjść z całego bałaganu zwanego finansowaniem pozabudżetowym. Za radą speca od prawa, spece od kombinowania, przyjmują linię obrony medialnej. Najistotniejszy fragment opisanej powyżej produkcji politycznej można sobie samodzielnie przeanalizować na podstawie dostępnych w Internecie materiałów.

adwokat2.png

adwokat3.png

adwokat.png

strategia.png

Strony

42655 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Ten spec od prawa to nie kto inny a Maciej Ślusarek ze znanej warszawskiej kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy www.lsw.com.pl :)

  Jak widać degrengolada dobija się już od spodu do dna...

 2. po co pieniądze pod stołem. Albo weź kredyt albo odwrócona hipoteka. 

  By Zyło się lepiej. 

 3. do tego Pan dotrarł?

 4. A z Petru to ciekawa sprawa, osobiśie typowałem go na kolejnego władcę PL na 12 letnią kadencję, po Saszy Kwaśniewskim i D. Tusku, od przyszłego roku. 
  A tutaj taka wtopa. Może więc będzie to Nowacka?

 5. Ten wątek trzeba pociągnąć, zwłaszcza kredytu i finansowania kampanii. Dementi niejakiego Tyszkiewicza, członka kamaryli wsiowego debila, można sobie włożyć w buty.

 6. na poczcie (Royal Mail) swoje karty do glosowania. Ambasada w Londynie mi przyslala. Pieknie  jest. Na POhybel skurwysynom!

  Podobno to Stonoga siedzac w areszcie domowym przecieknal te maile.

 7. avatar

 8. avatar

  a ja nie moge dojsc po jaką cho...ę zieciowi doktorowej1metrodszpadla przyznano polskie obywatelstwo w ostatnim dniu gajowego??po co to komu bylo potrzebne..i to ludziom z TAKIMI koneksjami?co to jest..w kraju gdzie sledztwo smolenskie uzgadniano na smsy;wszelkie mozliwe afery omawianow knajpach;na cmentarzach;przy smietnikach..etc..etc...i to WNIOSEK podpisano w ostatnim dniu?NIE MOZNA BYLO TEGO WCZESNIEJ w normalnym trybie urzedniczym zalatwic?

 9. Jakiego doznał Jarosław Kuźniar i jego samochód winno być potępione
  http://pulldrag...

 10. biedny samochód.....łączę sie w otępieniu z Jarosławem Kużniarem.

 11. Trzeba podziwiać! W jakiejś galerii wystawić, itd.
  Jestem zdania, że pojazd został tym aktem twórczym zamieniony w dzieło sztuki.
  Przez co zyskał na wartości.

 12. Ja w tym widzę najgorszego sortu gówniarstwo z piaskownicy.Oni zdaje się naprawdę nie wyrośli po za przedszkolne gierki.To nie intelektualna nędza,to psychiczne upośledzenie nie pozwalające wyjść po za ciasne schematy.By przytoczyć słynnego filmowego kasiarza - "...już lepiej kraść jako złodziej,etc".

 13. Całe szczęście najwyraźniej wszyscy ci, którzy chcieli utopić PO i mają ku temu możliwości postanowili również g***o owinięte w niebieskie pazłotko spłukać zanim smród zdąży się roznieść. Nowoczesna to nic innego jak kolejny leb tej samej hydry, która miesza w tym kraju już 25 lat.  O ile Kukiz to po prostu idiota, to taki Petru to gnój pokroju Tuska, posiadajacyh jednak znacznie lepsze umocowanie w systemie bankowym. Tuski i Lewandowskie wyprzedały majątek narodowy, ale Peru jest w stanie wymyślić jak sięgnąc do najgłębszych zakątków naszych prywatnych kieszeni i niestety większosć lemingów znów się nie połapie co jest grane, zanim nie będzie za późno. Bardzo dobrze się stało,ze został skompromitowany, mam nadzieję, że nie przeskoczy nawet rzeczonych 3% dających kasę z budżetu. Na to własnie zasługuje - na totalne bankructwo i "spalenie" w srodowisku z którego wyrósł.

 14. Jakiś tydzień temu Gospodarz tego szanownego bloga przewidywał pojawienie się kolejnej edycji taśm w odpowiediz na rzuconą w eter propozycję "tęczowej koalicji" wszyscy przeciw PiS.

  Czy dobrze rozumiem, że szanowny kandydat na nowego Donalda, mister Petru został właśnie zatopiony i że jest to znak odrzucenia owej propozycji?
  Oczywiście Gospodarz ma rację, że opublikowano detale normalnej kuchni politycznej, ale moim zdaniem wystarczy tego paliwa żeby przez najbliższe 10 dni - TAK, to już tylko 10 dni, hej! - grilować tą, pożal się Boże, nowoczesną.PLatformę, bez zmiłowania  Osobiście spodziewam się fajerwerków na linii Kukiz-Petru lub Wipler-Petru.

 15. Petru został zatopiony ponieważ był rosnącym w siłę kołem ratunkowym dla spadów po PO. Przy czym nie spadów politycznych, co spadów czerpiących profity z tego, że PO jest przy korycie. Różni szemrani "biznesmeni", pseudodziennikarze pokroju tych z Wybiórczej i Lisweeka. Gdyby faktycznie był tylko jakimś niegroźnym i niepoważnycm ruchem na wzór Kukiza to by go olali, bo jednak osłabia PO. Problem w tym,że to po prostu kolejne cielenie tej samej frakcji. Tak jak PO wyrosła z nieboszczki UW tak właśnie Petru wyrósł z nieboszczki PO. PO wprawdzie jeszcze się trzyma, ale przy takiej szefowej gleba jest kwestią czasu.

  O tym, że co do Nowoczesnej ta banda miała dość ambitne plany moim zdaniem świadczą kredyty udzielone na kampanię. Która inna partia balansująca na progu wyborczym by taki kredyt dostała? Zresztą tonie kredyt tylko darowizna w formie kredytu. W razie niepowodzenia sztandar wyprowadzą i tyle w temacie.

  Wszystko moim zdaniem się doskonale klei z tym co napisał Gospodarz, taśmy, które wypłynęły jak najbardziej biją w obecny układ, tyle,że nie bezpośrednio w PO, a w jej potencjalnie groźnego pomiota, który podobnie jak niegdyś Palikot mógłby zrobić 10% i to już by był poważny problem. Bo Palikot to kretyn, który nie dostrzegł, że na zboczeńcach i atakowaniu tradycyjnych warotości trwałek kariery nie zrobi, ale Petru to jednak sprawny ściemniacz (jak niemal każdy ekonomista z doktoratem) i zapewne by tego błędu nie powtórzył, sprzedawałby jakieś zaklęcia, na które znów całe stado lemingów zapewne by się dało nabrać. Bardzo się cieszę, że ukręca mu się łeb w momencie kiedy jeszcze jest to możliwe.

 16. Kwestia lawirowania między kontami partii, fundacji i funduszem kampanijnym została nieźle naświetlona w powyższych załącznikach. Szmalu nie brakuje, musi on jednak być bezpiecznie "wyprany".

  Mnie natomiast najbardziej spodobał się pierwszy załącznik :

  Śledztwo ws, finansowania ---> Odebrane

  robert.tyszkiewicz <robert.tyszkiewicz@onet.eu>
  do mnie.

  Witam,

  Dzwonił do Ryszarda Petru Prezydent Komorowski, jest wściekły że pozwoliliście wszcząć śledztwo ws finansowania.

  Rozmawiał już z Seremetem.

  Spróbuje wyciszyć tą sprawę.

  Pozdrawiam.

  Robert Tyszkiewicz.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  No to wiemy :
  - kto stoi za Nowoczesną
  - od kogo zależny jest "niezależny" prokurator generalny.

  Te materiały nadają się do prokuratury, jakiejś jeszcze wyższej niż generalna. Jest taka?

  Według mnie, to nie są ot takie sobie tasiemki. Szerszych już nie będzie.

 17. poza doraźnym udupieniem Łotroo, ma jeszcze jedną wartość, o której warto pamiętać po 25.X. Otóż wprowadzenie do "przestrzeni publicznej" i roztrząsanie zagadnień nieprawidowości w funkcjonowaniu finansowania kampanii wyborczej i szerzej partii politycznych da "społeczne przyzwolenie" do głębokiej analizy tychże po wyborach. A "głęboka analiza" przyniesie w przypadku co najmniej jednej partii zatrważające wyniki! Być może już nawet gra pod udowodnienie nielegalnego finansowania tej partii się rozpoczęło...
  I nie myślę o Nowoswetru.

 18. patrz:  Friedman rekomenduje wspieraną przez USA wyniszczającą wojnę w Europie. https://www.you...
  inaczej jeszcze długo byśmy tkwili w tym PRL-owskim g*wnie

  trzeba tę szansę wykorzystać

 19. Strony