Nowoczesna.pl: szczucie Kaczyńskiego, „hejtowanie” Prezydenta, łupienie Polaków, furty finansowe

Prześlij dalej:

Codziennie zajmuję się wyszukiwaniem w Internecie ciekawych informacji i nieskromnie powiem, że potrafię dotrzeć w takie zakamarki, których inni nie znają, kwestia doświadczenia. Wczoraj w nocy znalazłem plik z całą serią korespondencji, nie wiem kto go zamieścił i w jakim celu, nie wiem czy zawarte w nim nazwiska, opisy sytuacji i planowane przedsięwzięcia są rzeczywiste. Wiem natomiast, że tak wygląda polityka od kuchni i to jest właśnie treścią odnalezionych materiałów wyborczych partii Nowoczesna.pl. Pewnie wielu, zwłaszcza stałych Czytelników, rozczaruję wstępnym podziałem na rzeczy ważne i pierdoły, ale nie widzę w wymianie zdań pomiędzy partyjnymi towarzyszami żadnego wielkiego skandalu, dokładnie tak i jeszcze mniej estetycznie kręci się polityczną kiełbasę. Gorzej, że w kilku miejscach mamy do czynienia z działaniami, które najprawdopodobniej noszą znamiona przestępstwa, a co najmniej wywierają naciski na przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i poszukują luk prawnych. Najwięcej szumu, i słusznie, wywołał mail Roberta Tyszkiewicza, byłego szefa kampanii Bronisława Komorowskiego. Naturalnie polityk PO natychmiast zdementował, że konto mailowe nie należy do niego, co przy tego typu politycznych sprawach z reguły jest potwierdzeniem. I co czytamy w korespondencji? Mniej więcej coś takiego.

tyszkiewicz.jpg

Pan prezydent bez względu na autentyczność maila z całą pewnością jest wściekły na to, że poseł Wipler złożył zawiadomienie, którym zajęła się prokuratura. Trudno zachować spokój skoro po sromotnej i kompromitującej porażce, ktoś nagle dobiera się do koła ratunkowego pana Bronka, czyli partii Nowoczesna.pl. W najmniejszym stopniu nie dziwi też fakt, że pan prokurator Seremet wylądował na dywaniku, bo dokładnie tak działa „niezależna” prokuratura pod zarządem PO. Nie potrzeba sensacyjnych materiałów z Internetu, wystarczą oficjalne wezwania Seremeta do Pałacu Prezydenckiego, choćby w sprawie Parulskiego, czy „zaproszenia” do Sejmu w sprawie Amber Gold. Władza troszczy się o swoje klony i podpowiada prokuraturze, co dla „liberalnej demokracji” jest najlepsze. Podobnie zachowują się doradcy prawni Nowoczesnej.pl. Zwracam uwagę, że przedstawiciel kancelarii nie ma pojęcia w jakiej formule prawnej funkcjonuje strona, on się dopiero dowiaduje od klienta, z której furtki prawnej skorzystać, aby wyjść z całego bałaganu zwanego finansowaniem pozabudżetowym. Za radą speca od prawa, spece od kombinowania, przyjmują linię obrony medialnej. Najistotniejszy fragment opisanej powyżej produkcji politycznej można sobie samodzielnie przeanalizować na podstawie dostępnych w Internecie materiałów.

adwokat2.png

adwokat3.png

adwokat.png

strategia.png

Strony

42259 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Ten spec od prawa to nie kto inny a Maciej Ślusarek ze znanej warszawskiej kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy www.lsw.com.pl :)

  Jak widać degrengolada dobija się już od spodu do dna...

 2. po co pieniądze pod stołem. Albo weź kredyt albo odwrócona hipoteka. 

  By Zyło się lepiej. 

 3. do tego Pan dotrarł?

 4. A z Petru to ciekawa sprawa, osobiśie typowałem go na kolejnego władcę PL na 12 letnią kadencję, po Saszy Kwaśniewskim i D. Tusku, od przyszłego roku. 
  A tutaj taka wtopa. Może więc będzie to Nowacka?

 5. Ten wątek trzeba pociągnąć, zwłaszcza kredytu i finansowania kampanii. Dementi niejakiego Tyszkiewicza, członka kamaryli wsiowego debila, można sobie włożyć w buty.

 6. Ostro tam musi się kotłować  - jest ok 30% (a może mniej, coraz mniej?) do rozdania i jak widać ktoś przestawił wajchę i postanowił przywalić po żeberkach Rysiowi od Sfeterka  ;)
  Widocznie zbyt mocno Rysiowi puchło (kiedyś pisałem o możliwości nawet do 12-15%) a tylko zgadywać "komu" ostro spadało...
  Jakiś "Wajchowy" najwyraźniej postanowił, że Rysiu i Balcerek niedopuszczni zostaną znowu do koryta. Ciekawe, ciekawe  czy odniesie to skutek i co teraz poczną te biedne lemingi... będą musieli głosować na Ewcie Peron?
  Czyżby Rysiowi  pozostanie spłacać teraz tylko kredyt ;) dobrze, że przewalutował 
  ;]

  ---
  I tak na wesołowo
  "CBOS opublikował sondaż polityczny, który pokazuje sympatie ludzi młodych. Gdyby to oni mieli zdecydować o wyniku wyborów, doszłoby do ciekawej sytuacji. Na najwięcej punktów mogłyby liczyć rządząca Platforma Obywatelska i antysystemowe ugrupowanie Pawła Kukiza. CBOS  informuje, żePlatforma Obywatelska i ugrupowanie Pawła Kukiza zdobyłyby po 15 proc. głosów młodych Polaków. Osoby w wieku 18 -24 lata nieco rzadziej.... Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 11 proc. głosów"

  ;)   Jak to odnieśc do wyborów prezydenckich na płęzydenta w bulu i nadziejji na którego głosowało w powyższym przedziale wiekowym  zaledwie 40% albo mniej młodych PoLaków...
  -skąd według CBOSu ten nagły zachwyt platformą??

 7. "Młodzierz" głosuje na Peło... Kukiz... Ryszard. Dobrze, że nie pytali się o Bractwo Islamskie. 

 8. avatar

  Biskup Krasicki pisał kiedys..."..juz był na podwórku..już witał się z gąską..."...a tu proszę..trafił sie zonk....wypada poczekać na ostatni tydzien..będzie naprawdę gorąco...kto wie..kto komu buty pastuje..to nie koniec prowokacji..a najwselej moze byc w ciagu ostatnich 2-3 dni...ta..ostatnia niedziela...

 9. To z Mickiewicza (Lis i Kozieł).
  Babcia mnie skutecznie motywowała, żeby uczyć się klasyki na pamięć, choć wcale nie kazali. Ona potrafiła godzinami recytować z pamięci wiersze polskich autorów - a do szkoły chodziła za cara - i oficjalnie lekcji polskiego nie było.
  Nie chciałam być gorsza.
  :)

  A wracając...

  Czy to naprawdę było konieczne? Aż tak? Nie dało się tej szalupy inaczej zatopić?

  No i z szalupy zostało parę desek.

  Co jeszcze się wydarzy?

 10. avatar

  co sie moze????wydarzyc..nie wiem..w tej chwili widze uprawianie "buddyzmu politycznego"..muzyk mowi o wartosciach "bezprogramowych"..partia matka mowi o debatowaniu o debacie.celowe wytwarzanie politycznej PUSTKI...dzis kierwinski puszczal bąki o tym ze w debacie bedzie jeden z liderów PO zamiast doktorowej1metrodszpadla..nie moge pojac..o co mu chodzilo.KTOS W OGOLE WIE??NIECH WYJASNI...to w koncu bedzie ta debata czy jej nie bedzie..(na moje przeczucie do ŻADNEJ DEBATY NIE DOJDZIE..bo doktorowa1.... zas dostanie tikow w studiu a'la duce..i zacznie gadac o nienawisci prezesa...w nastepnym tygodniu moze dojsc do prowokacji naprawde duzego kalibru..po prostu to wszystko tak banalnie i cicho nie moze sie zakonczyc..

 11. Strony