Prześlij dalej:

Ze sto tysięcy razy przypisywano mi rozmaite neologizmy z mową nienawiści na czele, ale dziś pierwszy raz piszę tekst, którego sednem jest nienawiść. Przyznaję otwarcie, nie umiem kłamać, że was nienawidzę. Słowo dobrałem precyzyjnie, nie chodzi o to, że się z wami nie zgadzam, że mam odmienne zdanie, że wyznaję inny system wartości. Po prostu was nienawidzę, za to kim jesteście, co robicie i przede wszystkim za to ile zła wyrządziliście. Nienawidzę politruków z Wyborczej, szczerą, niekłamaną nienawiścią, czasami zmuszam się do pogardy, ale w tym nie ma uczciwości intelektualnej, jedynie dyplomatyczny erzac. Nienawidzę was politrucy z TVN, tak samo, jak nienawidzę dresiarzy bijących swoje konkubiny, jak nienawidzę pijanych karczków wulgarnie zaczepiających kobiety na chodniku. Nienawidzę was politycy PO, Nowoczesnej i pochodne "autorytety", zmuszałem się do antypatii, ale nie pomogło, czuję się uczciwy wobec siebie tylko wtedy, gdy was nienawidzę.

Z nienawiści nie chce mi się z wami gadać, to strata czasu, zdrowia i dołujące, bezproduktywne, zajęcie. Wyjaśnię wam jednak dlaczego was nienawidzę wszystkich razem i każdego z osobna, tak z grubsza, bo powodów jest tysiąc. Kłamiecie w ordynarny, prostacki sposób, w waszych kłamstwach nie ma cienia polotu, skrawka finezji, zwyczajnie łżecie w żywe oczy. Zdarzają się ludzie, którzy potrafią kłamać pięknie, skutecznie i nawet z wdziękiem, żaden z was się nigdy nie zbliżył do tego poziomu kłamstwa. Jesteście jak pijak ziejący najpodlejszą berbeluchą i bełkoczący „ja nic nie piłem”. Przypominacie w swoich łgarstwach roznegliżowaną żonę przyłapaną z gachem w łóżku, która zapewnia, że „to nie tak jak myślisz kochanie”. Obnosicie się ze swoimi kłamstwami niczym rakarze z legitymacją „Przyjaciel zwierząt”. Nienawidzę was i nienawidzę waszych kłamstw.

Nienawidzę waszej miałkości, intelektualnej mielizny, pospolitej głupoty połączonej z tak charakterystycznym dla głupców poczuciem wyższości. Gdy wymyśliliście sobie, tuż po wyjeździe z prowincji, że jesteście młodymi, wykształconymi z wielkich miast, pokazaliście swoją głupotę w pełnej krasie. Nienawidzę waszych kompleksów, waszego zapatrzenia na Zachód, byliście pierwszymi klientami kolorowych napojów gazowanych i margaryn do smarowania, ściąganych z byłego NRD. Dziś grzęzną wam w przełyku oślizłe owoce morza z dyskontów i łykacie te żyjątka tylko dlatego, że schabowy jest niemodny. Kpicie z najbardziej pokojowej religii i Maryi Dziewicy, poniewieracie babcie w beretach, bardzo często wasze babcie, ciocie i matki, a jednocześnie truchlejecie przed islamską dziczą i z przekonaniem informujecie, że w Tybecie dalajlama przybiera nowe wcielenie.

Nienawidzę waszego kołtuństwa, potraficie z kompletnego idioty ubranego w damskie fatałaszki zrobić genialnego „geja-singla”, nowoczesnego Sokratesa, a z normalnego starego kawalera obiekt kpin i insynuacji homoseksualnych. Dostajecie spazmów na widok ludzi, którzy wyznają swoją wiarę, kultywują swoje tradycje i wyjecie, gdy inni kpią z waszego snobizmu i kabotyństwa, wszystko razem nazywacie tolerancją. Żyjecie i poruszacie się w swoim ciasnym horyzoncie, gdzie poza ślepym trendem, który się nosi w tym sezonie, nie widać niczego. Organizowalibyście pielgrzymki do Częstochowy, gdyby w Berlinie albo w Nowym Yorku powstała grupa happenerów zakochana w chrześcijaństwie i poszukiwaniu nowego wymiaru wiary w Chrystusa Króla.

Strony

32348 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Należało rozprawić się z komunistyczną hołotą z PO, Nowoczesnej, KOD, SB, WSI, PZPR tak, jak Erdogan z rozprawia się z puczystami w Turcji. UE nic wtedy nic by nie powiedziała

 2. Nienawiść zakrzewił w części narodu Tusk, po tym, jak najpierw przegrał z Lechem, a krótko potem z Jarkiem.

  Tusk to wyjątkowo podłe i mściwe indywiduum, któremu mógłby dorównać psychiczny Stefan.

  Mógłby, ale i tak nie dorównuje.

   

 3. avatar

  jak dla mnie to poza "owsiakowymi" FELIETON ROKU..a może i nawet felieton "EVER"....!!!

  teraz oczekuję od gospodarza że zacznie jezdzić po PISie jak po zdechłej kobyle byle w końcu uchwalili ustawę medialną w nocnym głosowaniu..i odebrali tych ścierwodajniom wszelkie możliwe koncesje....i żądać bezustannie i bezlitośnie bez oglądania sie na jakiekolwiek "dżentelmens agriments" w/s działalności "zagranicznych" koncernów medialnych w PL..z procesami o odszkodowania włącznie..za wszystko co nam uczynili..

   

 4. Nowością jest przeniesienie tych emocji do poziomu rodzin. Kiedyś tak nie było. Teraz dopóki gadają przy stole jak zwykle: o pieniądzach, karierach dzieci, chorobach, to nie wiadomo kto swój a kto wróg. Nawet rozmowy o uchodźcach ujawniają jedynie kto jak brutalne środki wobec nich preferuje. Dopiero jak zejdzie na Kościół, PiS, i Unię, to łapią za noże.
  Walczyli z komuną by mieć takie same sklepy jak na Zachodzie, a teraz Polska powinna być jak cielę, bo "potulne unijne cielę dwie matki ssie". Gdy cielę zacznie fikać to Unia zabierze za karę lidle, biedronki. Czesi zabiorą żabki. Zapanuje głód.

 5. Dobry, bardzo dobry tekst !!!

  Podpisuję się pod nim oburącz.

  Serdeczne Pozdrowienia dla Autora.

   

 6. Mam wystarczająco dużo powodów, by tego zbydlęconego paskudztwa równie silnie nienawidzieć. Jednak sama nienawiść nie załatwi sprawy. To ma być regularna wojna. Którą te wypasione naszym kosztem wieprze muszą przegrać. One co prawda dysponują zagrabionymi dobrami, na tym bazują i tego będą bronić za wszelką cenę. Cała reszta oszukana, oszwabiona, wykorzystana i w dalszym ciągu wykorzystywana ma dużo lepszy argument. Tylko mścić sie należy z głową. Głowy nam trzeba.

 7. avatar

  Znakomite! I tyle mam do powiedzenia.

 8. Widać, że pranie mózgów, które na Zachodzie przyniosło zamierzone rezultaty, w Polsce (na szczęście) powoduje całkiem przeciwny do pożądanego przez demiurgów tej zawieruchy efekt. Nie wiem, czy jest w pełni uzasadnoine pisać, że jesteśmy Chrystusem Naródów, ale coś w tym jest.

 9. Z całego serca DZIĘKUJĘ. To jest to, co wielu z nas czuje, ale nie potrafi tak wyrazić. Serdeczne dzięki, Panie Piotrze.

 10. Twoja nienawiść Piotrze to miki, w porównaniu z uczuciem naszego polskiego literata, laureata nagrody Nike, dziennikarza GW i Tygodnika Powszechnego, członka Komitetu popierajacego B. Komorowskiego, koniecznie  przeczytajcie ten wywiad, to tekst-ilustracja, poruszonego w felietonie tematu:
  http://ksiazki.wp.pl/tytul,Wojciech-Kuczok-W-Polsce-tylko-pily-nie-sa-tepe,wid,21983,wywiad.html?ticaid=118f13

 11. avatar

  Czytałam. Temu pisarzynie wydaje się, że pogarda dla swojej Ojczyzny i rodaków jest taka postępowa? Niech się oświecony przejedzie po świecie to zobaczy. Nawiasem mówiąc, co jego i jemu podobnych trzyma w zapyziałej Polsce??? Jak mu śmierdzi to wypad. NIkt nie będzie płakał.

 12. Nie będę sie odnosił do  trudnej do opisania nienawiści tego człowieka do wszystkiego co nasz naród jakoś przez stulecia sklejało. Prawdopodobnie wychował się na obrzeżach Chorzowa, czyli jednak nie w wielkim mieście, gdzie żył bogobojnie wśród zwyczajnych skromnych ludzi. I nagle odpał, kariera, Warszawa, nagrody. I wszystko zaczyna być małe, nieważne, wstyd, duszno, fuj.

  Zwróciłem uwagę w jaki sposób pisał o wycince drzew ("dwudziestometrowych gruszy i czereśni")  przez 81 letnią mamę,  "rękami jakichś najemnych chamów". Ileż tu pogardy dla ciężkiej, ludzkiej pracy. Pan literat jest w żałobie po tych drzewach, drzewach, które były starsze od jego mamy, czyli jako owocowe niewiele warte i wyeksploatowane, miały prawdopodobnie korony, które zrzucały rocznie przynajmniej przyczepę liści, że o owocach nie wspomnę. Te liście i "upadki" ta biedna, stara kobieta musiała zgrabiać i gdzieś wywozić. To niesamowicie ciężka praca, a w dzisiejszych czasach ich utylizacja prawie niemożliwa. Ciekawe ile razy syn ją w tym wyręczał. To są właśnie pięknoduchy tzw. MWZM. Żenada.

 13. avatar

  Jerzyku,

    ile razy syn jej pomagał? Myślę, że często (jeśli nie zawsze) wyręczaly go w tym "najemne chamy"

 14. Teraz wiem ,że mam TAK SAMO jak Piotr .Bardzo trafiony felieton .W Polsce będzie lepiej, jak MY będziemy uprawiać taką samą politykę "miłości " jak Tusk,ale bez litości.Tak krytykowana przez NAS poprawność polityczna zaczyna "występować "wśród polityków PIS .U nich występuje bardziej w postaci KULTURY politycznej.Widać to zwłaszcza w programach TV.Nie potrafią w momencie ripostować bezczelnie kłamiących polityków opozycji.Im trzeba skakać do gardeł za każde łgarstwo...i BASTA!!

 15. Brawo Panie Piotrze.

  Ktoś bardzo ładnie powiedział że najtragiczniejszym powstaniem dla Polski było powstanie Gazety Wyborczej.

 16. Brawo, ale głupich nie sieją, sami się rodzą. Sami doskonale wiecie ilu jest tych ćwierćinteligentów, dla których praca w "korpo" to synonim przynależności do rasy panów. Co zrobić z tymi nieszczęśnikami? Przecież oni wszystko wiedzą naj... To twardy elektorat tego robactwa.

 17. nienawidząc - nie działamy racjonalnie, zatracamy umiejętność chłodnej oceny sytuacji

  w walce wyłącząjąc wszelkie emocje, łatwiej włączyć rozum i wszystkie zmysły,  jest łatwiej prześledzić, zrozumieć działania i pokonać przeciwnika - tym bardziej, że przeciwnikiem są i dobrze opłacani zawodowcy i cwaniacy tracący koryta i furiaci...

  prawdziwy wojownik nie może nienawidzieć bo przegra walkę, cywile mogą się emocjonować do woli ale oni nie walczą...

  pamiętajmy: walka o Polskę dotyczy nas wszystkich, ona trwa i jeszcze długo potrwa, a wynik wcale nie jest taki oczywisty

  pytanie retoryczne:

  co Ci przyjdzie z tego, że ich nienawidzisz???

  po prostu przyjmij na zawsze do wiadomości, że masz do czynienia ze skurwysynami jakich świat nie widział i skup się nie na kultywowaniu i rozpamiętywaniu nienawiści ale na zrozumieniu sytuacji, obmyśleniu strategi i taktyki walki, na konsekwencji działań...

  ...ja tak staram się robić - emocje mam wyłączone

   

 18. to najlepszy tekst jaki zdarzylo mi sie przeczytac w Niedziele Palmowa: wlasnie o nienawisci. nie o "slabosci i chwiejnosci ludzkiej" ale o nienawisci. Ona juz za piec dni pokaze swoje oblicze. Ale nikt przy zdrowych zmyslach nie wierzy, ze oto Pilatom i Faryzeuszom otworza sie oczy. Oni dalej beda pytac i pisac, dalej beda uprawiac swoje sranie w banie.

  oddycha sie przy tej dawce tlenu, bez ani jednego grama politpoprawnosci i popierduszek tzw. "naszych", ktorzy z Dominikami sa przeca na Ty - no wiec oddycha sie przy tam jakby czlek z Krakowa na Giewont nagle przeniesiony zostal.

 19. Panie Piotrze nawet grafika nad felietonem trafiona. Cały ekran zaplułem.

 20. No...normalnie czytasz w myślasz!!!!

 21. Gdybym potrafił pisać oddając swoje myśli to tobym napisał. No ale do pisania to trzeba się urodzić!

 22. Gdybym potrafił pisać oddając swoje myśli to tobym napisał. No ale do pisania to trzeba się urodzić!

 23. avatar

  Niesmak nie wystarczy?
  Wszak gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie.

 24. avatar

  Do uczuć, emocji itd to dziewczyny/kobiety, imo, znacznie lepiej się nadają. Jakaś wymiana społecznych ról między płciami nastąpiła. 

 25. MK, wspaniale!

  You made my day!

 26. Zalgowałem się żeby skomentować. To bylo Skurkowańcu jeden, piekne i jakże bardzo moje. Opisałeś to dokładnie tak jak ja bym to zrobił gdybym potrafił tak dobrze pisać, Dzięki Bracie!

 27. avatar

  Kurde-Bele (górnosląskie ciężkie przekleństwo ...) a już myślałem żem wariat, bo mam tak samo jak Matka Kurka - ale już od od 29 lat, czyli od kiedy obserwuję proces tego ześwinienia elyty.

 28. Dziękuję P. Piotrze.

 29. Dawno tu nie zagladalem , bo obowiazkow duzo , a doba za krotka , ale trzeba przyznac , ze MK popelnil felieton iscie prima sort ! Moje "uczucia" dla onych sa chyba jeszcze bardziej wyraziste . Mnie wystarczy pokaz slajdow z podobiznami tych gnid , zeby zaraz po tym lykac tabletki uspokajajace .

 30. Bingo!

  Jeden z najlepszych Twoich textow,specyficzny manifest.,a czytam cie od czasow Salonu.Mam nadzieje,ze Sakowicz da ci pelna strone na szeroka jego publikacje.Narazie rozsylam linka znajomym(zreszta robilem to wiele razy wczesniej) .Wspaniale oddales ducha wielu Polakow myslacych podobnie do Ciebie.Po prostu tnx!

   

 31. Strony