Prześlij dalej:

O tym, że Święta Wielkanocne są najważniejsze dla katolików dowiedziałem się bardzo późno. Dużo wcześniej słyszałem o prześmiewczym sporze odnoszącym się do wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Dziś nic mnie w tym sztucznym konflikcie zakończonym jednoznacznym uznaniem wyższości Wielkiej Nocy nie śmieszy i nie dziwi. Symbolika Wielkanocna jest kompletna, niczego więcej dodać się nie da i ujmować nie wolno.

Historia giganta, który całe swoje życie podporządkował wierze, że człowiek może i powinien być dobry. Za tę wiarę zapłacił najwyższą cenę, umarł w mękach, zdradzony, wyszydzony, upokorzony. I zmartwychwstał, by odebrać nagrodę w niebie, jak wierzą chrześcijanie, ale i co bardziej rozsądni ateiści muszą uznać nieśmiertelność Jezusa Chrystusa, bo jego żywot jest i będzie wieczny. Nie da się przejść przez życie, nie dotykając tej ponadczasowej opowieści o wszystkim, co najważniejsze.

Czego zatem, nam maluczkim, po zderzeniu z taką wielkością i świętością, można życzyć? Nieustannie zdrowia, szczęścia, miłości, pomyślności i wszystkiego najlepszego, więcej nie potrzeba. No może poza odrobiną pokory, która uciszy bluźniercze gadanie, że „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Szczególnie tu i teraz jesteśmy bardzo daleko od Chrystusa, po 2000 lat niewielu pamięta o czym, do kogo i po co Chrystus mówił. A gdyby się w tę naukę jeszcze raz uważnie wsłuchać i zapamiętać, mielibyśmy raj na Ziemi, a Polskę miodem i mlekiem płynącą, czego też z całego serca wszystkim życzę!

Źródło foto: 
12324 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Lepsza jest "szynka z kurcząt ala łosoś". Widziałem coś takiego w sklepie.

 2. avatar

  Schabu "po żydowsku" nic już chyba nie przebije?

 3. avatar

  I ja też życzę Zacnemu Gospodarzowi i Szanownym Forumowiczom zdrowia, miłości i powrotu Dawnych Wartości

 4. Matko Kurko - czas wreszcie przestać być ateistą i w końcu uwierzyć! Sam to zrobiłem i nie żałuję.

  Wszystkim Forumowiczom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam się darzą same dobre rzeczy. Oby wreszcie całe zło tego świata wróciło tam, skąd przyszło.

 5. Bóg zapłać Autorowi za życzenia , a przede wszystkim za codzienną pracę nad odkłamywaniem polskiej polityki i narracji totalnej oPOzycji. Niech Zartwychwstały Pan błogosławi Panu i Pana Rodzinie i obdarzy łaską Wiary. Co do dzisiajeszego felietonu uwaga teologiczna - Na pewno wszyscy NIE będziemy Chrystusami, możemy tylko starać się Go naśladowaćJako swoistą "nagrodę" za Pana felietony chcę Panu dać link do świetnej konferencji księdza Dominika Chielewskiego - to świadectwo takiego zawadiaki jak nasz Autor - był mistrzem wschodnich sztuk walk, nawrócił się w Medjugorie i odtąd stał się wspaniałym orędownikiem Maryi - https://www.youtube.com/watch?v=uFd8nVGxj24

  Poleca też najnowsze rozmowy o Wierze księdza Dominika ze znany raperem - Piotr Tau Kowalczyk np to https://www.youtube.com/watch?v=V1ujOj2F0KY

  Co do Prawdziwości Zmartwychwstania - przecież sam Bóg dał nam wiele Znaków, dających się zbadać naukowo - Cuda Eucharystyczne w Sokółce czy Legnicy, analiza porównawcza wizerunków Chrystusa z Chusty w Manopello z tym z  Całunu Turyńskiego - obu stworzonych w sposób nieosiągalny do dzisiaj dla ludzkich technologii - proszę o tym więcej poczytać, i przestać być niedowiarkiem, ale Wierzącym - z całego serca tego Autorowi życzę! Alleluja i do przodu!!!

  PS. - Gratuluję Panu osiągnięć Córki i sugestia - Może Pan ukierunkuje swoją Córkę na specjalizację w prawie międzynarodowym dotyczącym reparacji wojennych oraz zapobieganiu nieuprawniony roszczenio typu Ustawa 447? Polska będzie BARDZO potrzebowała takich patriotycznie myślących specjalistów prawa?! Pozdrawiam i ponawiam życzenia. 

 6. Piękne słowa MK.

  Skoro On, będąc Bogiem, ale i człowiekiem z krwi i kości, odkupił nasze grzechy i zmartwychwstał, to i my, zwykli ludzie możemy tej łaski dostąpić.

  Wszystkie tzw. symbole Wielkanocne; kurczaczki, jajeczka, zajączki, ect. nic nie znaczą wobec tego:

 7. Pan hrabia (z martwych wstający - przyp. mój) słyszy gwar i widzi błysk w tej dobie,

  Trzynaście budzi mar swych synów w rodzinnym grobie

  I obu żonom z odległości przez szacunku skłonił się wzgląd

  I wszyscy pełni ufności wstają na wieczny sąd.

  ( fragment „Zmartwychwstania”  R.M. Rilkego, tłum. W. Hulewicz).

 8. avatar

  Staram się zawsze zyczyć przede wszystkim SZCZĘŚCIA a nie zdrowia. No bo na "Titanicu" to wszyscy zdrowi byli. Ale szczęścia nie mieli :-)