Nie robisz mi żadnej łaski Wodzu Kukiz, na debatę do RCS Lubin wypad!

Prześlij dalej:

Na stronie, którą pierwszy raz odwiedziłem, za sprawą zwolennika, w 30 komentarzu, do 40 komentarza obywatel Paweł Kukiz napisał: "Od tego jest sąd :) Cierpliwości:)". To jest jego odpowiedź na mój artykuł, w którym zawarłem informacje tylko i wyłącznie wyciągnięte z oficjalnych stron takich jak: BiP, PKW, samorządy, spółki komunalne, oświadczenia majątkowe. Ten sam Kukiz odpowiedział Krystynie Pawłowicz oficjalnym oświadczeniem, w stylu stałego komentatora Onet.pl, czyli strasznie dowcipnie. Napisał, że spisek, że Antek powinien powołać komisję i w ogóle ciemnogród jest śmieszny. Tak oto obywatel, który brzydzi się politykami pogadał sobie z politykiem, ale od trzech dni olewa głos wyborców. Przypomnę ci polityku Kukiz, co wrzeszczałeś za kasę lubińskich spółek komunalnych – pycha kroczy przed upadkiem. Jaką łaskę robisz mi Wodzu Kukiz? Nie jestem dziennikarzem, nie jestem politykiem, jestem obywatelem, który pokazał twoją „antysystemowość” w pełnej krasie. I co bąknąłeś? Przeszedłeś krótki kurs polityczny? Z jednej strony udajesz, że mnie nie ma, z drugiej, jak smarkaty zza węgła straszysz sądem? Którym sądem? Tym legnickim i złotoryjskim, gdzie twoi sponsorzy mają swoich ludzi, usadzonych przez twojego kumpla Schetynę? Jakim artykułem i paragrafem straszysz obywatelski Wodzu? 212 kk, jak na każdego syna peerelowskiego systemu przystało? Mam dla ciebie inną propozycję Obywatelu Kukiz. Może zrobimy debatę w RCS Lubin, to doskonałe miejsce, 27 kilometrów od mojej chałupy i jakieś 100 km od twojego nowego miejsca zameldowania, odkąd stałeś się JOW Wrocławianinem.

Pamiętasz jaka była formuła tej obywatelskiej debaty? Twoi zwolennicy mieli zadawać pytania „jednej mafii”, a ty miałeś biegać z mikrofonem. Trzymajmy się tych kryteriów. W hali RCS zasiądzie 1000 Internautów, ja się do mikrofonu nie nadaję, ale znajdę kogoś odpowiedniego, kto zada pytania politykowi Kukizowi, który udaje cnotkę antysytemową. Za wynajęcie hali zapłacę, bo ty masz salony gratis, czyli z moich i podatników pieniędzy. Możesz zaprosić swojego dziennikarza, Wojewódzkiego lub Olejnik, kogo wolisz. Chcesz znać pytania wcześniej, czy od razu mam przynieść krzesełko wędkarskie? Wiem jak to się skończy dlatego wymieniam pytania. Ile ty masz lat kolejny głosie młodego pokolenia? 20, 30, 35? Kiedy ostatni raz i czy w ogóle miałeś 2 tysiące dla rodziny od 1-go do 1-go? Pamiętam twoje pierwsze koncerty w TVP i tuż po nich „Dziennik Telewizyjny”. Czym do siebie przekonałeś prezesów Radiokomitetu? W 1990 roku Andrzej i Joanna Gwiazda, Anna Walentynowicz i Krzysztof Wyszkowski zostali żebrakami, a ty śpiewałeś w nowej rzeczywistości i reklamowałeś Pepsi. Jak przekonałeś sponsorów? Dziś mówisz o „Okrągłym stole” i tych samych gębach od 25 lat?

Strony

77344 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

62 (liczba komentarzy)

 1. http://blogpres...

  To co mówi Chwedoruk od  1:45:40
  Czym grożą JOW-y, dość dokładnie opowiedziane. Oligarchizacja, przejęcie władzy w miastach przez stare zasiedziałe sitwy.

 2. skoro można zmienić procedurę wyboru posłów i Polska stanie się słodsza od sposobu mieszania.

 3. I bez JOW w kazdym z 3 miast trojmiasta ta sama stara zasiedziala sitwa. Jakby mialo byc jeszcze gorzej... brrr

 4. avatar

  No co Ty powiesz, gdzież to Blumsztajna złapałeś?

 5. Kukiz i Jagiełło razem? Wow...

  Bardzo ciekawe kto się znajdzie na listach "partii Kukiza". Na dziś wiemy, że jedynki Kukiz zatwierdzi sam czyli tak jak to robią wodzowie w partiach, które... Kukiz krytykuje za podobny proceder ;-)

 6. to stara sitwa bedzie sie chciala wslizgnac na jego nazwisku.
  Musi to zrobic.

 7. Bo przy obecnym systemie mamy tylko "swiezych", zaangazowanych w funkcjonowanie lokalnych spolecznosci i uczciwych politykow przy wladzy.
  Takich, ktorym na sercu lezy dbanie o interesy swoich wyborcow a nie spelnianie rozkazow prezesa.
  Trzeba sie ocknac z letargu! Musimy sie obudzic i wykorzystac szanse na zmiane. Jesli to przespimy teraz, to stracimy kolejne 4 lata... a moze i wiecej.
  Nie wierze, ze ktos moze byc zadowolony z obecnego stanu i systemu. Internet jest poki co wolna platforma, w ktorej mozna naprawde znalezc wiele informacji niekoniecznie po drodze z naszymi obecnymi panami.
  Polska od kilkudziesieciu lat rzadzi ta sama mafia. Bardziej zabetonowac tej sceny politycznej sie nie da... A ich reakcja na zmiane swiadczy tylko o tym, ze wygodne status quo sie dla nich skonczy. W naszych rekach jest, czy tak sie stanie czy nie.

 8. Jeśli ordynacja oparta na JOW jest taka zła to dlaczego cały układ polityczno-medialno-finansowy broni się przed nim tak bardzo. Tyle w temacie.

 9. kto jest kim na zdjęciu. Po przeczytaniu tekstu nie ma już żadnych wątpliwości :)

 10. Za kawał dobrej roboty - WIELKIE DZIĘKI !!!
  A Kukiz to taki Lepper, tylko duuuuuużo głupszy, mam wrażenie.
  PS. "Niepokorny" Skwieciński raczył łaskawie odnotować Twój materiał, ale ... ą, ę, otóż on nie jest  do końca przekonany, choć oczywiście szanuje parwo każdego do posiadania własnego zdania, bla, bla, bla... Jeszcze raz dzięki, bo z niepokornymi dziennikazrami to się znajdziemy w czarnym zaułku. ------------- http://wpolityc...

 11. No bo red. Skwieciński już oczami wyobraźni widział tą enigmatyczną większość konstytucyjną i tak się tej wizji kurczowo złapal, że wyszło na koniec żal.pl. A ja się głośno pytam kto tę wizję pierwszy podsuflował i ją mocno rozpowszechniał i kto się na te mrzonki dał złapać oprócz red. Skwiecińskiego?

 12. avatar

  I to jest dobre pytanie: kto sufluje prawicy te brednie....

 13. O tej większości po raz pierwszy przeczytałem w wywiadzie jakiego udzielał J. Kurski. Kto jemu naopowiadał takich rzeczy - nie wiem. Nie wiem też skąd niektórym przyszło do głowy, że Kukiz to prawica. Bo nagrał patriotyczną płytę i nosi koszulkę z orłem? Facet jest grajkiem i wyspiewuje to czego ludzie chcą słuchać, a skądinąd niegłupi ludzie myślą, że to wszystko naprawdę (niczym ludzie, którym się wydaje, że doktor z serialu ich naprawdę wyleczy). Tymczasem kluczem zawsze jest odpowiedz na pytanie - kto za to płaci? Bo ten kto płaci, ten też wymaga. Tym tropem poszedł Kurka i chwała mu za to.

 14. Od kilku dni wisi na Twoim blogu lista donatorów Pawła K. Czy media gównianego nurtu podały tą informację? Pytam bo nie mam telewizorni. Ciekawe to dla nich jest czy w ogóle nie interesuje?
  ktoś coś wie na temat?

 15. avatar

  Jest gorzej. Media "niepokorne" piszą, że jestem TW systemu.

 16. avatar

  Cóż, takie życie... Za "niepokornymi" zagłosujemy portfelami i tyle... Zaczynają nam oferować podobną bezmyślność jak GW itp tylko a'rebours...

 17. Otóż to, otóż to, Stachu!!!

  Zaczynają ci nasi niepokorni mocno lewitować i skończy się jak zwykle wielkim rozdzieraniem szat na jesieni.

 18. avatar

  Głupcy którzy myślą, że z dnia na dzień staną się (a właściwie to stali się) prawicowymi liderami opinii i Michnikami prawicy...

 19. ani Gwiazdami (chyba ze w Tancu) ani Wyszkowskimi. oni chca byc etyczni ale ze szklem i kasa.
  dopoki nasze spoleczenstwo nie postawi pomnikow ww, nie da milionowych odszkodowan ich synom i corkom, dopoty pokusy penej michy i swiecznika beda zaspakajane dawaniem dupy.

 20. który objawia się w odruchu wymiotnym na widok spijających sobie słodycz bywalców antysalonowego salonu i ma coś czego znakomita większość z nich jest pozbawiona - ma pióro.

 21. "Niepokorni" myślą (słowo "myśla" jest nieco na wyrost) tak - PK jest przeciw systemowi, MK jest przeciw PK, ergo - MK jest za systemem. Sylogizm prosty jak OFICJALNY zyciorys antysystemowca PK :)

 22. avatar

  ponieważ nie pozostawia złudzeń co do ich poziomu intelektualnego i zdolności wykonywania zawodu dziennikarza.
  Prasa z definicji jest po to, aby politykom patrzeć na ręce.
  A, Kukiz podobno nie jest politykiem. To w takim razie co on robi w polityce?
  Jak dziennikarze nie są dziennikarzami, to co oni tam robią w tych mediach?

 23. Szanowni, czy ludzie finansujacy Kukiza sa skompromitowani w udokumentowanych aferach przestepczych? Dla jasnosci, nie jestem zwolennikiem Kukiza, uwazam, ze jesli ktos ma poparcie masmeNdialne, to jest kukielka systemu kontroli zewnetrznej nad Polska, ale.. zawsze jest lepiej wiedziec wiecej niz wiedziec mniej i zawsze wartomiec argumenty sprawdzone, czyli informacje a nie komunikaty.
  pozdr

 24. Bardzo dobrze MK, że ruszyłeś tą sprawę, bo znowu byśmy mieli powtórkę z 2004 kiedy to media nachalnie wpychały ludziom do głow pewniaka jaką miała być koalicjia PO-PIS, ponad 10 lat minęło i znowu nasi niepokorni publicyści nabierają się na tą samą sztuczkę cwaniaków RPIII, naiwni jak dzieci a za komentowanie polityki chcą się brać. Pod którymś Twoim tekstem napisałam koment, że Petru to żadne zagrożenie, ale to co upichci Grzesiu Shrek ze swoimi kumplami z terenu może być już na prawdę groźne, a przynajmniej zaprzepaszczać szanse na autentyczne zmiany. Należą ci się wielkie podziękowania za odwagę, w końcu nie każdy ma jaja aby namieszać w kotle u wplywowych misiaczków.

 25. jw

 26. Jestem zszokowany tym artykułem! Dziękuję Szanowny Panie Piotrze, że zdjąłeś z moich oczu przesłonę. Jeśli to prawda, o czym czytamy wyżej, to miejsce Pana Kukiza jest chyba na ławie oskarżonych, a nie w nowej odsłonie polityki w Polsce, za wprowadzanie wyborców w błąd. To znów mamy po wyborach parlamentarnych złożeczyć, żeśmy się dali "wydymać".

 27. avatar

  brawissimo Piotrusiu, sama prawda w tym tekście, ja zresztą również wiele z tego co napisałeś pamiętam, jestem z Tobą

 28. Groźni są ci złodzieje klasy międzynarodowej od Petru, bo za nimi stoją nieskończone pieniądze na reklamę. Groźni, tylko gdyby wygrali, bo ich moc przekonywania mas ludowych jest jednak strasznie wątła. Natomiast kukizowcy są dobrzy w w propagandzie zaś finansowo ciency. Oddolna inicjatywa lokalnych łapówkarzy.

 29. avatar

  Parę pytań się pojawia
   - Czy polityk może nie być qrwą, łapówkarzem itd?
   - Czy chociaż teoretycznie, czy też z automatu oksymoron się pojawia?
   - Czy taki może nie być kiedyś lokalny a jeżeli tak, to co to znaczy?

 30. Witam,
  Czy miał Pan okazję przeczytać zbior wywiadów o niezyjącym gen. Petelickim, przeprowadzonych w 2013 r. przez dziennikarki Polska The Times? Fascynujące dzieło, zwłaszcza rozmowa z piosenkarzem Kukizem, który opowiada o swoje przyjaźni ze "Sławkiem" i wspólnej działalności politycznej.
  pozdrawiam,

 31. Strony