Prześlij dalej:

We współczesnych „kanonach” moralnych można się całkowicie pogubić, jeśli zna się kanony tysiącletnie. Bohaterstwem nazywa się czystą głupotę i balans na granicy życia, dla taniego poklasku. Szlachectwem na miarę orderów państwowych stało się ratowanie tylko tych ludzi, którzy są bliżej, a pisanie prawdy o faktach widocznych gołym okiem nazywa się nienawiścią. Każdą tę aberrację przy użyciu środków medialnego rażenia da się nie tylko ciemnemu ludowi wcisnąć, ale jeszcze utrwalić i sprawić, że ciemny lud będzie dowolnej głupoty bronił, aż po zgon.

W związku z obecnym stanem rzeczy nie potrzeba żelaznych dowodów, aby wiedzieć, że taka operacja, jak „polskie obozy zagłady” jest do przeprowadzenia i to bez większych problemów. Zresztą po co zgadywać, skoro mówimy o faktach. Kłamliwy termin hula sobie po świecie od dawna i co więcej najgłośniej go przywołuje naród, który był ofiarą niemieckich obozów koncentracyjnych i całej zbrodniczej polityki Niemiec. Da się? Wszystko się da, parafrazując prokuratora Wyszyńskiego, dajcie mi temat, a media się znajdą. Wystarczy uruchomić sprawdzone mechanizmy i przejść od generalnej prawdy do detalicznych półprawd i robota rusza. Zaczyna się to mniej więcej tak. Człowiek rozumny i wykształcany mówi o niemieckiej zbrodni holokaustu, ale za chwilę słyszy niewinne pytanie? A Polacy to nie donosili na Żydów? Pewnie, że donosili, takie są prawa statystyki i nie da się uniknąć patologicznego marginesu, w najbardziej szlachetnym narodzie.

Z tą chwilą sprawa jest praktycznie przegrana, bo nie mówimy o zbrodni niemieckiej, tylko następuje dalsze rozwadnianie tematu i odpowiedzialności. Jeśli Polacy donosili na Żydów, to brali udział w holokauście. Mamy zatem kolejny krok w stronę „polskich obozów zagłady” i konsekwentnie w „dyskusji” nie pojawiają się Niemcy. Teraz wystarczy zrobić parę kadrów na położenie geograficzne obozów, zaczynając od królewskiego miasta Kraków i dalej torami do Oświęcimia, nie do żadnego Auschwitz. Dokładamy dramatyczną muzyczkę, paru Polaków mówiących po polsku i broń Boże jakiś mundur niemiecki, czy nawet owczarka, zamiast tego kapo rzuca najbardziej znanym polskim przekleństwem. Dziewięciu na dziesięciu odbiorców takich komunikatów nie posiada podstawowej wiedzy historycznej i wszystko czego się dowie z telewizji, będzie im wiedzę zastępować.

Warunkiem niezbędnym do przeprowadzanie tak bezczelnej kampanii jest pełen cynizm twórców kampanii albo jak kto woli polityczny interes, czego w Polsce zawsze nam brakowało. Bardzo się cieszę, że wyjątkowo zgodnie Polacy zareagowali na oszczerstwa Izraela, ale to ciągle jest naiwna obrona umocowana etycznie i przez to pozbawiona propagandowej siły. Niemal w każdym politycznym wystąpieniu słyszymy, że „część Polaków donosiła i nie wolno mylić marginesu z narodem”. Zupełne przeciwieństwo propagandy pod tytułem „polskie obozy zagłady”, gdzie nie ma żadnej wzmianki o tym, że może Niemcy też coś tam złego robili. Krótki dobitny komunikat i pełna odpowiedzialność zrzucona na Polskę, czyli modelowy produkt propagandy. Mówiąc językiem komentatorów sportowych, Polska dała sobie narzucić styl gry przeciwnika i wchodzi na pole bitwy, które inni nam przygotowali i przez to nie otwiera własnych frontów.

Strony

Źródło foto: 
20872 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. Skoro w tych obozach jak twierdza Żydzi zginęło ich tak wielu bo kilka milionów i sa nacją najbardziej poszkodowaną to może narracja powinna być taka, że to są Żydowskie obozy koncentracyjne? Albo Żydowskie obozy śmierci?

 2. WITAM.

  BYŁEM 1 W ODSŁONIE.....I CZYTAM....

 3. Ta propaganda jest tak doskonala , iz swiat uwierzyl , ze Arbeit Macht Frei jest napisane po Polsku ! Jednym slowem PR-owe Mistrzostwo Swiata !

 4. ...Dokładnie...

  O "polskich obozach": http://fraszki-ulotki.info/?s=polskie+obozy

 5. Nasi starsi bracia w wierze , jakos dziwnym trafem nie chca pamietac o tym , ze ojcami eksterminacji Narodu Wybranego byli 100% Zydzi ! Hitler , Rosenberg , Eichman , Goebbels , Heydrich , Frank ,  ze o pomniejszych bydlakach nie wspomne !!! Trzeba im o tym nieustannie przypominac , bo Oni pamiec maja bardzo dobra , ale niestety krotka !

 6. Poprzednie wystąpienia przedstawicieli władz Izraela, jak i dzisiejsza mowa pani ambasador Anny Azari wskazują na epidemię demencji w narodzie żydowskim. Okazało się, że nieważni są już bandyci niemieccy, bo za holocaust powinni odpowiadać szmalcownicy rodem z Polski. Skurwieli w każdym narodzie znajdzie się trochę, ale co ze skurwielami żydowskimi, czy oni też przyczynili się do holocaustu? Wśrod bandyckiej nacji zza Odry było trochę antyfaszystów, ale czy ta garstka miała jakikolwiek wpływ na holocaust? Przykre jest, że dzisiejsi Żydzi wykorzystują ofiary swoich bliskich do nieczystej gry.

 7. avatar

 8. avatar

  Przeciwnicy systemu JOW powinni wyjaśnić kogo reprezentuje ta osoba.

 9. Od wczoraj już o tym "wyczynie" Gawin jest głośno.

  Gliński, wyłaź z dziupli i nie pal głupa...

  Czy PMM nie widział tego ? Nikt mu tego nie pokazał ?

  Na co czeka ? Na coraz to większe wku*wienie własnego elektoratu ?

  Kogo wy po resortach obsadzacie ...?

 10. do usunięcia.

 11. do usunięcia.

 12. Jakie "przykre" ...? Co Ty gadasz ?

  Oni tak mają od zawsze, to jest w ich genach i naturze.

 13. "ale co ze skurwielami żydowskimi, czy oni też przyczynili się do holocaustu?"

  - - -

  A tutaj to wystarczy sobie poczytać choćby o takiej żydowskiej organizacji jak "Żagiew" wyłapującej uciekinierów z getta razem z pomagającymi tym uciekinierom Polakami czy o działalności Judenratów. Sporo tego wszystkiego, mają Żydzi od czego odwracać uwagę fałszywie oskarżając Polskę.

   

 14. avatar

  Nikt nie zwrócił uwagi na drobny szczegół, chociaż w kółko trąbią o tym (Pan prezydent też o tym właśnie powiedział w TVP 1+info). Zapis ustawy nie dotyczy kłamliwego sformułowania w przekazach artystycznych!!! 

  O żesz! Jeśli w wierszu, albo prozie, czy w spektaklu będzie powiedziane o polskich obozach, to nie będzie to ścigane przez prawo.

  Czy ktoś upadł na głowę, czy jest to celowe działanie?

  Co o tym sądzicie?

 15. Na olimpiadzie zawodnicy nie mogą występowac z banerami reklamowymi. Pamiętam, że w Soczi Kamil Stoch miał na kasku symbol polskiego lotnictwa. To jest klucz do dobrej akcji propagandowej o niemieckich obozach.

 16. A może ktoś wreszcie napisze, dlaczego nikt nie porusza zbrodni żydowskich na Polakach? Jeśli żydzi wyciągają i wycierają nam buźkę szmalcownikami, to może wreszcie zacznijmy im wycierać twarze ich zbrodniarzami?

   

 17. No i bingo !

 18. avatar

  Nikt się nie odważy. Co to, to nie, choć to prawda, niestety.

  Stalin przysłał nam żydowską drużynę NKWD, która razem z naszymi z UB ścigała i mordowała naszych patriotów, gojów.

   

 19. avatar

  W czasie II wojny światowej, zbrodnie nielicznych Żydów wobec Polaków i zbrodnie nielicznych Polaków wobec Żydów miały wymiar przestępstw pospolitych. Istniały, ale w sensie kodeksu karnego stosowanego wobec kryminalistów, a nie narodowego oblicza, politycznej narracji jednych czy drugich.

 20. Netanjahu, Azari i inni napluli na nas, na naszych rodziców i dziadków i... plują nadal. Czy mamy jakiegoś prezydenta, premiera?

 21. przecież jest: 

  jest  "Onjako_",  który często o sobie mówi  "Jajako_prezydent"...

   

   

   

 22. Ciekawe czy oni wiedzą, że przy okazji tej sprawy poszedł się je..ć wizerunek "mądrego żyda".

 23. avatar

  Istnieje mem/postępowanie dobrego gliny i złego gliny i oni w parze grają, poczekaj chwilę a pojawi się kalka.

 24. medal => SwNŚ to wyrafinowane działanie, które skutecznie odwraca uwagę Polaków od bezkarnego rozpowszechniania na świecie tezy o "polskich obozach"

 25. Jak widać i słychać na Prezydenta i Premiera liczyć nie ma co. Cała nadzieja w PiS-ie, że uchwałą sejmową zareaguje na ubliżające nam słowa władz Izraela i przedstawi światu jak było naprawdę.

 26. avatar

  Po prostu 5 lat zamiast 3 lat, ewentualne 'bezkarności' zlikwidowane. 

 27. Jakoś nikt nie zwraca uwangi na to, że w polskiej nowelizacji przepisów jest napisane, że nie można karać osób, które prowadzą działalność naukową i artystyczną.  No co za idiota to wymyslił!?!?
  Czyżby Jaki i reszta nie słyszeli o takich "artystycznych" utworach jak "Malowany ptak", "Pokłosie" czy "Ida"?  Przecież to jest wyłożenie się na własnym prawie - zaraz w każdym "utworze artystycznym" czy to ma sens czy nie, będzie zwrot "polskie obozy śmierci" i to we wszystkich możliwych językach!  "Artyści" wiadomego pochodzenia są wszędzie i na pewno takiej okazji nie przepuszczą!

 28. Czy ktoś może zna rodziny osób pomordowanych w Świętochłowicach? Może potrzeba im pomocy prawnej żeby pozwać Izrael za zbrodnie ich współplemieńca Morela? Bo jeżeli omówili wydania go z tego powodu że był Żydem to tym samym biorą na siebie jego żydowskie dokonania?

 29. "A gdyby pisano "żydowskie obozy koncentracyjne". Przez wzgląd na to, że więźniami byli głównie Żydzi?"

 30. Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu! To takie koszerne. Najpierw sprowokować Polaków, a potem beczeć na cały świat, jacy to antysemici

 31. Strony