Nie Macierewicza, ale sama się schowaj progenituro PRL

Prześlij dalej:

Tkwiąc po ciemnej stronie mocy spłodziłem tekst, który swego czasu był głośnym manifestem przeciwników IVRP. Dokonałem w nim resume półtorarocznych rządów koalicji PiS-SO-LPR. Nie będę wklejał linku, żeby nie dostarczać satysfakcji leżącym, których za chwilę zamierzam skopać. Tak, czy inaczej w owym podsumowaniu zawarłem kilkanaście groteskowych, ale jednocześnie całkowicie nieistotnych scen, które miały zobrazować degrengoladę IVRP. Pamiętam dokładnie dwa wydarzenia, to jest dowożenie pizzy przez radiowóz jakiemuś politykowi i nieudane ogłoszenie Jezusa Chrystusa Królem Polski. Więcej sobie nie przypomnę, mimo że jestem autorem tekstu, ale nie dla łaskotania ego zebrało mi się na wspominki, bo nie ma co się chwalić własną głupotą, tylko dla kontrastu. Mamy kampanię wyborczą i w związku z tym wypadałoby przymknąć buzię dla dobra sprawy, zwłaszcza, że wizerunek Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego jest tak zdeformowany medialnie, jak tylko można zgnoić człowieka bez powodu. Nie da się tego odrobić w dwa tygodnie, co więcej nie da się skutecznie walczyć, dysponując dzisiejszym skromnym potencjałem środków. Mam jednak to szczęście, że nie jestem politykiem, ani też zatrudnionym w redakcji dziennikarzem i mogę sobie pozwolić na brutalne wyłożenie kart na stół, które ułożą się w pasjansa RP III.

Po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu mieliśmy w Polsce 4 prezydentów wyprodukowanych w PRL. Pierwszym był zbrodniarz, agent ZSRR uczestniczący w czystkach antysemickich, agresji na Czechosłowację, odpowiedzialny za morderstwa na Wybrzeżu w 1970 r. i w stanie wojennym. Drugi to tajny współpracownik SB „Bolek”, kabotyn, mitoman, analfabeta z zawodowym wykształceniem i fałszywym życiorysem. Trzeci to alkoholik, członek KC PZPR, agent ZSRR i SB, wykształcenie średnie, wyższe okłamane. Czwarty teoretycznie wyrósł z antykomunistycznej opozycji, był tak prześladowany, że teść esbek napisał mu pracę magisterską, a żona przynosiła do ośrodka internowania grubo krojoną szyneczkę. Ukradzione nazwisko i szlachectwo, powiązania z przefarbowaną komuną WSI i jej centralą w Moskwie, szabrownik wynoszący precjoza z Pałacu Prezydenckiego i w końcu dokumentny idiota. Przez 26 lat urząd premiera RP III sprawowało 14 polityków, 5 należało do PZPR, w tym sekretarz z KC PZPR. Jeden należał do Frontu Zjednoczenia Narodowego, jedna do Stronnictwa Demokratycznego, dwoje do komunistycznego ZSL. Koncesje na dwie największe telewizje komercyjne dostali tajni współpracownicy SB i/lub funkcjonariusze medialni PRL: Solorz-Żak, Wejchert, Walter. Gwiazdami dziennikarstwa są dzieci i wnuki esbeków lub/i peerelowskich dygnitarzy: Kraśko, Olejnik, Lis, Pochanke, Miecugow. Za największego filantropa III RP uchodzi drobny cinkciarz, hochsztapler, półanalfabeta, syn ubeka i brat ormowca.

Strony

62621 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Sapienti sat.

 2. avatar

  Augiae stabulum expurgare operosum est.

 3. avatar

  @Freeman

  Może obrazek? Wszak obraz potrafi zastąpić tysiąc słów

 4. Dodałbym jeszcze, że po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu nie znamy prawdziwych okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

  https://www.you...

 5. Co Było Do Okazania

 6. Słów brakuje aby skomentować ten tekst. To chyba najkrótszy i najcelniejszy opis historii naszej 26 letniej niepodległości. Schylić czoła jedynie wypada.

 7. 6 gwiazdek wstawione.

 8.  
      Super tekst,
   tak trzeba kłaść prawdę lemingom do tych ich pustych łbów!!!
   Fakt, oni mają media i mogą ludzi skutecznie ogłupiać serialami i różnymi konkursami. 
    Tak jak kropla drąży skałę tak Prawda zawsze zwycięży.
   Do 25-tego już tylko 2 tygodnie, damy radę.

    Serdecznie Pana Pozdrawiam

   

 9. rtm. Pilecki nie doczekał się należytego mu rozgłosu i upamiętnienia. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowało występ Hermy Auguste (wyguglujcie sobie co to za jedna - zgroza), a odmówiło finansowania filmu o rtm. Pileckim. 
  Skromnym budżetem powstał film "Pilecki". Idźie na niego. Uwypuklono to co w jego życiorysie miało wpływ na jego postawę, pokazano jak niezwykłym był człowiekiem.
  W niedzielne dopołudnie było nas w kinie może 15 osób. Nikt, gdy zaczęły się wyświetlać napisy, nie wstał z siedzeń. Doczekaliśmy do końca, aż wyświetlą się wszystkie nazwiska 2 tys. darczyńców, dzięki którym powstał film. 

 10. najlepiej ilustruje, co z narodem polskim zrobili. Mierzwa, bagno, ubek na ubeku, a wszyscy w strachu. Rządy bezkoalicyjne PiS-u jedyną nadzieją. Jak się nie uda, sprzedaję wszystko i przeprowadzam się, choćby na Białoruś!
  Howgh.

 11. avatar

  Łukaszenka już czeka i ostrzy sobie zęby. Radzę zmienić kierunek:-D

 12. Bo na zachodzie, to teraz nie ma czego szukać.
  Normalność jako tako się trzyma za wschodnią granicą.
  :)

 13. Może po literackim Noblu odwilż ogarnie Białoruś.

 14. Były pieniądze na "Idę" i na "Pokłosie" - na film o Pileckim - nie było.
  To może warto napomknąć, że są pieniądze na jakieś pseudo sztuki i instalacje - a na Muzeum Wyklętych w Ostrołęce nie było, bo podobno zapotrzebowania nie ma.

  W podręczniku do historii więcej miejsca poświęca się pajacowi kultury im. Stalina niż Armii Krajowej... Z listy lektur wykreśla się klasykę literatury polskiej, a na liście z "książkami marzeń" znalazła się poczytna pozycja "Dlaczego nie jemy zwierząt".

  Moi drodzy! Albo sami się za to weźmiemy, albo za 10 lat przeciętny polski maturzysta nie będzie znał daty Bitwy pod Grunwaldem i nic mu nie będą mówiły nazwiska takie jak Mickiewicz, Sienkiewicz, Słowacki...

  Taki klimat.

 15. avatar


  "Herma Auguste Wittstock fot. K. Skowrońska

  Ciało oraz pytanie o granice jego wytrzymałości było także tematem performansu Hermy Auguste Wittstock, artystki młodszego pokolenia, niegdysiejszej studentki Mariny Abramović. Performerka leżała naga na linach wrzynających się w ciało, a z butelki zawieszonej nad głową wlewała się do jej ust żółtozielonkawa ciecz. Wittstock podjęła grę z emocjami widzów, którzy z jednej strony zdawali sobie sprawę z bólu, jakiego doznaje artystka, z drugiej czerpali przyjemność z atrakcyjnego wizualnie i działającego na wyobraźnię obrazu. Była to jedna z najbardziej radykalnych akcji tego festiwalu, w każdym razie wyróżniała się nie tylko feministyczną wymową na tle dominujących tam w tym roku „męskich energii" (do programu głównego zostały zaproszone tylko dwie artystki)."

 16. Połączenie masochizmu z ekshibicjonizmem, któremu wystarczy dodać jakąś "artystyczną" etykietkę, żeby zyskać większą widownię i jeszcze dostać na to 'kasę i prasę".

 17. Rozrywka dla turpistów.

 18. Powoli nadchodzi czas na pozostałych. Znajdzie się kij na ubecki ryj. Amen.

 19. zamontowali w Brukseli pedał gazu i hamulce (kierownica na wyboju wyrwała mu się z łap).

 20. ten tekst i "jechać" nim po tych ubecko-esbeckich i ich potomków mordach - to naprawdę działa - doświadczyłem to na własnej ............! - nie powiem na czym - ale to nie to. Te stare ubeckie kanalie a dzisiaj dostające od Państwa Polskiego od przeszło 40 lat emerytury po srednio 4000 zł /kapitan , major-ppłk/ - a jak zejdzie kanalia to wdowa tego zbrodniarza dostaje 3600 do garścići renty rodzinnej - tak tak to ostatnie notowania ubeckiej giełdy i ja nie dowierzałem aż w końcu niedowiarkowi pokazano odpowiedni kwit.Te stare kanalie majace dzisiaj po ponad 80 lat zaczynaja od jakiegoś czasu się wstydzić swojej przeszłości. Znałem takie kanalie co prawda nie osądzone przez Państwo Polskie - ale ciągnacy się za nimi gniew pomordowanych przez nich , płacz i bezsilność bliskich na widok morderców, których do dziś za zbrodnie nierozliczono - to słowa Pana Piotra "wykute na blachę" - za ten ogrom mordów do których namawiali politruki z KBW co dla nich powinno stanać w koszarach na Kawaleryjskiej w Białymstoku ?

 21. Wspanialy artykul!
  Dziekuje Panu i prosze, niech Pan uwaza na siebie.
  Ja tym czerwonym sQ***synom nie wierze za grosz!
  ...Tak jak pisal nasz wspanialy Seawolf (swiec Panie nad Jego dusza)
  "seryjny samobojca grasuje po Polsce" i trzeba na "niego" uwazac! 
  Ten czerwony morderca, bandyta jest uspiony, oslabiony, choc ciagle moze byc niebezpieczny,
  ale mam nadzieje, ze juz niebawem, po wyborach zostanie zlapany i wrzucony do ognia,
  i splony razem z III-RP!!!
  Pozdrawiam Pana i Panskich czytelnikow bardzo serdecznie - Janusz z Toronto.

 22. avatar

  Do świetnego tekstu MK dodam krótki opis konstytucyjnego szwindla w wydaniu Kwacha. W 1997 roku wprowadził on następujący zapis do konstytucji:  

  „Ustawa   budżetowa   nie   może   przewidywać   pokrywania   deficytu budżetowego   przez   zaciąganie   zobowiązania   w   centralnym   banku państwa”  (rozdział 10, art. 220 ustęp 2).

  Zakaz finansowania deficytu budżetowego przez NBP doprowadził do zadłużenia Polski w Banku Światowym/MFW. Mamy otwartą linię kredytową w MFW na prawie 34 mld dolarów. Koszt obsługi tej linii wynosi blisko 115 mld dolarów rocznie.  "Ratujące" nas instytucje świetnie na tym wychodzą, a Polacy musieli oddać gospodarkę sprzedając przedsiębiorstwa państwowe po minimalnej wartości. Teraz walka toczy się o lasy, kopalnie, odkrywki. Zakazując pożyczania od NBP, Stolzman przyczynił się do bilionowego zadłużenia Polski, zubożenia polskiego społeczeństwa, zrujnowania krajowej gospodarki i uzależnienia nas od międzynarodowej finansjery. On sam opływa w dostatki i śmieje się z nas wszystkich zza ciemnych okularów. Nieodrodny syn Izaaka Stolzmana, NKWD-owskiego oprawcy z fałszywym dyplomem lekarza.

  kwac59bniewski 2

 23. zadluzac Ukraine. Albo pchac ja pod noz Putinowi. Albo i jedno i drugie.

 24. Augiae stabulum expurgare operosum est.

  Bardzo wolny psekład na nase:

  Straśnie jest ciensko i niefajnie
  cyścić z gnoju końskom stajnie...

  *No, moze być

  "Augjasowom..."

 25. avatar

  Bardzo udatny psekład z rzymiańskiego na nase:-) Wklejam sobie do mojego silva rerum.

 26. o bandyterce ze Swidnicy pisalem co pisalem (ze to ZGROZA) a caly watek zakonczylem tak:

  To nie jest jakis tam 4 bandytow w 36 milionowym panstwie ze sprawnym aparatem, ktory sobie z nimi poradzi (jak sobie POradzil - widac) tylko czesc bezkarnej lokalnej mafii bezczelnej i zuchwalej a tak zapewne jest w kazdym miescie lub w wielu. A sprawnego aparatu panstwowego nie ma bo jest CHDiKK...W tym problem.

  Takie obrazki odzieraja ze zludzen i bolesnie sprowadzaja na ziemie. Widze te geby "trzepakowych bandytow" (tak ich okreslil celebryta wsrod nawroconych lotrow niejaki Masa w porownaniu do tych "prawdziwych" o ktorych nie chcial mowic) i mysle o prawdziwych zbirach ze sluzb i o Smolensku. Moze to czarnowidztwo a moze jesienna deprecha tylko.

  Zedytowane: W kontekscie slow Kiszczakowej o sp. Grzegorzu Przemyku: ZGINAL BO PROWOKOWAL i o swoim mezu jako o bohaterze...

  Gdzie my zyjemy?

  Pan Sumlinski trafnie okreslil kto TYMKRAJEM tak naprawde rzadzi. Oni nigdzie sie nie wybieraja. A lby wystawiaja coraz  wyzej. Tracac wladze wychodza na POwierzchnie.

 27. Zaintrygowało mnie ukradzione nazwisko i szlachectwo Komorowskiego. Swoją drogą to pewne zasady dotyczące zachowania się powinien  mieć w genach a jeśli nie to powinien wynieśćz domu rodzinnego a gajowy w niczym nie przypomina potomka arystokracji

 28. Okazuje się, że szabrownik Szczynukowycz "wypożyczył" z Kancelarii i z Pałacu nie tylko krzesła, ale i tablety, niszczarki (jakaś robota na akord? Ciekawe, czego nie zdążył przepuścić przez niszczarkę wcześniej...?), kosze na śmieci tudzież - a jakże - nieśmiertelny żyrandol. Brakuje tylko drzwi od stodoły. Jeżeli to nie jest obraz pełni upadku, to nie wiem, co nim jest. Przecież to tak, jakby szczury uciekające z tonącego okrętu odgryzały takielunek i zabierały na pamiątkę. (Przepraszam szczury, sympatyczne i inteligentne zwierzęta).

 29. Pasorzyty potrzebują  żywiciela bo bez niego ich żywot jest krótki .Była gruba kreska  ,a teraz powinno być ostre cięcie .Ostre , bo żywiciel to MY a nie TENKRAJ !! Następnych 4lat POLSKA nie wytrzyma jeżeli pasorzyty nadal będą przy władzy !Moooożeee jak by tak tydzień przed wyborami  markety były by zamknięte ,bankomaty nie wypłacały  pieniędzy  to te 45% dupków co olewa wybory ruszyli by dupska  25X .Jak się nie uda to zostanie nam załatwić od "sznurka "skrzynkę granatów i w myśl zasady SĄD SĄDEM A SPRAWIEDLIWOŚĆ ......
  16dni

 30. Jak obliczyłeś, tylko 16 dni, a tymczasem dzisiaj Jadwiga Chmielowska mówiła, że na Górnym Śląsku w komisjach nie ma naszych ludzi, nie widać RKW, PiS śpi itd.

  Szkoda, że RKW się podzielił. Podział RKW przewidziałam już krótko po jego powstaniu, tzn. że ktoś się o to zakulisowo postara: podzielić, najlepiej skłócić, popsuć koordynację działania. To metody stare, jak świat. No i, niestety, wyszło na moje, żałuję, że się wtedy z moimi oponentami nie założyłam o to.

 31. Strony