Nie ma takiej kategorii "dobry kapuś, bo nasz", ale tu chodzi o Trybunał Konstytucyjny

Prześlij dalej:

Pan ambasador Przyłębski powinien polecieć i to natychmiast. Raz, że był TW, dwa, że nałgał, ale… Wiem, wiem, nie ma „ale”, niestety w tym przypadku „ale” jest i to bardzo poważne. Nie chodzi o to, że TW jest z PiS to dobry TW, chodzi o to, że prezesem Trybunału Konstytucyjnego jest jego żona. W polityce, ale też i w życiu wystarczy jeden krok od miłości do nienawiści. Bogu dziękować nie jestem człowiekiem, który będzie podejmowała decyzję w tej sprawie i nie chciałbym nim być. Kaczyński będzie musiał zważyć racje i wznieść się na wyżyny dyplomacji. Wywalenie z hukiem Przyłębskiego, co moralnie i dla zasad mu się należy, grozi całkowitym odwróceniem sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym. Od prezesa TK zależy prawie wszystko, a zemsta za marny los męża to żaden problem dla żony.

Z tego powodu sprawy nie są takie proste, jakby się chciało je widzieć. Biorąc pod uwagę, jaki cel stoi nie tyle przed PiS, ale przed nami wszystkimi, bez Trybunału żadnej reformy sądownictwa nie będzie. Kaczyński to przede wszystkim polityk i z całą pewnością nie pójdzie na żywioł. Potrzeba jasności w temacie Marioli i w pierwszej kolejności należałoby pogadać z Przyłębską, żeby wiedzieć jakiej reakcji można się po niej spodziewać. Jeśli jakoś przełknie tę pigułkę, wówczas za porozumieniem stron pan ambasador idzie w odstawkę. Gorzej gdy zacznie histeryzować, wtedy sprawy się poważnie zaczną komplikować. Mam nadzieję, że Kaczyński już wziął się za temat, bo żartów niestety nie ma, tym bardziej, że prezes Przyłębska z gospodarką emocjonalną parę razy miała problemy.

Najlepszą strategię trafi szlag, jak się posypie jedno ogniwko i wiadomo, że nieprzewidywalny człowiek to zawsze najsłabszy punkt każdego planu. W najgorszym razie przyjdzie zacisnąć zęby i wrzucić jakiś żer dla mediów, żeby zapomnieli o temacie. Swoją drogą warto zwrócić uwagę kto tę sensację grzeje. Nie Gazeta Polska i Wiadomości, ale najwięksi wrogowie lustracji z Czerskiej i Wiertniczej. Wystarczający sygnał, aby się połapać o co w tym wszystkim chodzi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla współpracowników esbecji i to takich, którzy składają fałszywe oświadczenie lustracyjne. Problem w tym, że Czerska i „najwyższa kasta” nie dla czystości życia publicznego, ale z zupełnie przeciwnych powodów uderzyli w Przyłębskiego, żeby namieszać w Trybunale Konstytucyjnym.

Spodziewam się takich akcji jeszcze wielu i jak nie znoszę kompromisów, to tym razem wszystko, ale to dosłownie wszystko podporządkowałbym oczyszczeniu sądownictwa. Nie ma najmniejszych szans na grę bez fauli, bo stawka jest olbrzymia. Stary „system” walczy o przeżycie, dla nich funkcjonowanie w państwie prawa oznacza definitywny koniec profitów, jakie latami czerpali z mętnej wody. Mało mam skrupułów i sentymentów w tej walce, jak mówił klasyk, trzeba tak grać, jak przeciwnik pozwala. Istnieją takie dylematy, których czystymi rękoma rozwiązać się nie da i to jest właśnie jeden z takich dylematów. Jedyne o co można mieć pretensje, to jak zwykle do beztroski PiS. Czy to był taki wielki problem sprawdzić panią prezes i jej najbliższe otoczenie? Sam fakt, że istnieje hak i to nie byle jaki na męża prezes TK daje wiele możliwości wielu ludziom.

Strony

15101 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. Jest taka anegdota, że się pytają jakiejś prostej angielskiej kobieciny, dlaczego głosuje na tego skurczybyka W.Churchila. Na to ona, że dlatego, bo żeby pokonać tego skurczybyka Hitlera to trzeba 2 razy większego skurczybyka od niego. Także na miejscu PiS za bardzo się moralnością i przyzwoitością nie przejmował, a kierował się tylko pragmatyką w działaniu i jeszcze pognębił przy tym "opozycję" właśnie stosowaniem podwójnych standardów dla "swoich" i "nieswoich".

  PO nie widząc nic złego w ministerstwie dla Boniego- b. TW - jest ostatnia w kolejce do zadawania pytań o ewent. współpracę Przyłębskiego.

  Czyli 'morda w kubeł" zaprzańcy i złodzieje, nie będziecie nas uczyć moralności.

  Druga sprawa, to spekulacja p.P.Chojeckiego - otóż wyraził przypuszczenie, że ta akcja z TW ambasadorem może być reakcją ze strony Niemiec na ofensywę dyplomatyczną Polski ws Ukrainy - ostatnia wizyta Waszczykowskiego z Johnsonem w Kijowie.

  EDIT: źródło - jest na samym początku https://www.youtube.com/watch?v=nWCvF29aPKk Przy okazji warto oglądać/słuchać ich serwisów informacyjnych ze względu na unikatowe informacje i żeby mieć porównanie, jakie gie serwują w TVP - ostatnio "pulpet" spóźniła się kilka minut, potem były jakieś udawane orgazmy nt wydarzeń sportowych, później próbowała nieudolnie gestykulować - to juz powoli robi się cyrk a nie serwis informacyjny.

 2. A na dodatek, to "niemieccy" zaprzańcy wywlekli sprawę na światło dzienne. Skąd wiedzieli - wróżki powiedziały (czy BND)?

  Ale sprawa jest i nie ma co głowy w piasek wpychać, bo się można udusić. Parę pomysłów na sytuację jest, ale każdy głupi, na ile sytuacja jest głupia. No i przede wszystkim - się tu martwimy panem ambasadorem - a on się nie martwi? Nie wie co w pewnych sytuacjach facet zrobić powinien? Niech się inni o mnie martwią?

 3. avatar

  jak to skad, wpisz sobie imie i nazwisko http://inwentar...

 4. avatar

  Wyglada na to, ze bedzie potrzeba przelknac ta zabe, teraz sadownictwo jest najwazniejsze, szkoda tylko ze pan ambasador nie byl na tyle szczery i madry, mogl powiedziec to co powiedzial do mediow zanim zostal mianowany, co tez swiadczy o czlowieku.

 5. I braku charakteru na to stanowisko. Wielki problem napisac w oświadczeniu - tak, podpisałem, nie donosiłem (raz na kogoś, kogo nie było juz w kraju), nie wziąłem nigdy ani grosza. A gdyby sprawa się nie upubliczniła i Moskwa/Berlin by ściskały za jajka? Poszedłby na współpracę czy nie? Lepiej nie sprawdzać, bo wiadomo, że statystycznie iluś tam tak - poszłoby. Nie lepiej zdjąć z siebie takie jarzmo? NIE LEPIEJ ODTAJNIĆ WSZYSTKIE ZBIORY ZASTRZEŻONE? (Nawet takie, o których jeszcze nie mamy pojęcia?). Aneks do likwidacji WSI poznamy, czy były poseł Jan Bury dalej będzie się szwędał na wolności?

 6. Czy był weryfikowane przez oficerów kontrwywiadu wykrywaczem kłamstw? Jeśli jest niewygodny, to państwo nie ma innych stanowisk poza ambasadorem w Berlin? 

 7. avatar

  ja tylko dziwie sie, sa przeciez odpowiednie sluzby, ludzie biora pieniadze i taki numer przechodzi?

 8. Coś mi się wydaje, że J. Kaczyński będzie miał ułatwione zadanie, bo - zgodnie z tym co w wywiadzie dla "wpolityce" mówi dr. Gontarczyk - pan ambasador na szczęście nie był jednak żadnym kapusiem, a pojedyńczy epizod z podpisem "zobowiązania" (czemu pan Przyłębski nie zaprzecza) nie zaowocował niczym hańbiącym.

   

  Bliższe szczegóły tutaj: http://wpolityc...

 9. avatar

  czy ja wiem, czy takie latwe, z dokumentu wynika, ze tam jest 40 stron

 10. Kiedyś na scenie kabaretu aktorka Zofia Merle na talerzu miała duże ciastko tortowe.Przez parę minut nie mówiąc ani słowa, zjadła ze smakiem na oczach widowni cały kawał ciasta .Jak skończyła powiedziała ...JEM ILE CHCE I WARZĘ ILE CHCE ..
  Kaczyński wygrał wybory i....MÓWI CO CHCE I ROBI CO CHCE ..
  Żeby ,tą zarazę o nazwie KASTA zniszczyć można a nawet trzeba użyć gorszych skur...nów od nich samych.

 11. Strony