Nie ma tak genialnego kraju na świecie, jak Polska

Prześlij dalej:

Najczęściej podobne tytuły są wstępem do prowokacji lub wylewnego eseju o „naszych kompleksach”, ale nie będę ani prowokował, ani znęcał się nad Polakami. Rzeczywiście uważam, że Polska jest fenomenem na tle reszty krajów świata i z łatwością to udowodnię. Tuż przed Świętami odezwał się jeden z autorytetów medialnych, tym razem jejmość Ochojska, która w stylu popowej wokalistki „pokazała majtki”, aby dostać się na łamy i zarobić miliony dla swojej fundacji. Jejmość oświadczyła, że Arabowie przeraziliby się tego, jak w Polsce traktowane są kobiety. Czasami używa się takich horrendalnych przerysowań, aby podkreślić jakiś ważny problem społeczny, ale w przypadku „autorytetów”, problemy społeczne są wzniecane i rozpalane, nie podkreślane. Ta bzdurna opinia w najmniejszym stopniu nie koresponduje choćby z doświadczeniami Polek, które poślubiły islamskich „dżentelmenów”, a to zaledwie pierwszy z brzegu przykład na cynizm podszyty chęcią zysku. No, ale oczywiście nie na tym polega geniusz Polski, że jakaś pani, czy pan palnie ostatnią głupotę, z której będzie sobie dostanie żyć. Geniusz Polski odnosi się do naszego kulturowego fundamentu, którego próżno szukać po całym świecie. Mądra Polka komentując słowa Ochojskiej zwróciła uwagę na jeden charakterystyczny znak rozpoznawczy. Nasza Rodaczka przebywa w tej chwili w Wielkiej Brytanii i ma swój ulubiony sposób na rozpoznanie Polka. Nie, nie jest to dowcipna „ku…a”, ale coś zupełnie innego. Otóż, jeśli w Londynie ktoś przepuszcza kobietę w drzwiach albo ustępuje miejsca w autobusie, zawsze jest to Polak i nikt inny.

Polski znak rozpoznawczy da się zasypać serią głupawych historyjek, jak to szwagier, szwagierkę przy wypłacie tłucze po pijaku, ale to są argumenty „performerów”. Kodu kulturowego nie można mylić z indywidualnym problemem alkoholowym szwagra, kod kulturowy odnosi się do normy społecznej. Niechby ten sam szwagier spróbował bić żonę w galerii handlowej albo na rynku miasta. Ma jak w banku łomot od Polaka i wszyscy sąsiedzi palcami bydlaka wytykają. To jest kod kulturowy, który u islamskich troglodytów wygląda zupełnie inaczej. Tam skatowanie kobiety na ulicy, czy innym miejscu publicznym przyjmowane jest z owacją, taka „kultura”. Mamy w Polsce naturalne bariery, który chronią nas przed barbarzyństwem. Nad większością czuwa Kościół, bez względu jak się tę instytucję ocenia, a przy całym moim szacunku, znalazłoby się dziesiątki i to bardzo poważnych wad. Istotne są jednak fundamenty zawarte w dekalogu. Reszta to nasze polskie wychowanie, wpajany od cycka szacunek dla starszych i kobiet, archetyp Matki Polki, która oddaje dziecku serce i wątrobę, archetyp patrioty, któremu Niemiec nie będzie pluł w twarz. Tego wszystkiego na świecie nie ma od wieków, ostatnie podrygi czegoś, co się nazywa europejską kulturą skonały mniej więcej pod koniec XVIII wieku, a potem było jeszcze gorzej.

Strony

41276 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  miałbym małe pytanko do wierchuszki Pis-u..czy juz sie zastanawiaja co zrobic jesli w belgii;holandi i w niemczarni dojdzie do masowychzamieszek .a ze dojdzie to dojdzie..za 2-3 dni??.(dzis to tylko takie przekomarzanki jak za czasow kierownika z kibicami wrzeszczacymi "donald matole"
  no i jeszcze jedno:"walczacy o demokracje nie potrafia uszanowac tak WIELKICH dni...mnie te zdjecia usmiechnietego rumunskiego ryska i pana w sukience z cyferka "17 " napawają nieprawdopodobnym obrzydzeniem..pytanie do kogos..TYLKO DO KOGO???? moze juz czas najwyzszy zakonczyc te igraszki???
  edit
  a w panoramce nie powiedzieli ani słowa o meczenskiej smierci ksiedza w Jemenie..opcja cejrowski-->kurski WON..

 2. człowieku, wyłącz telewizornię, albo znajdź dobry kanał filmowy ;)

 3. avatar

  na pewno też znasz, jak i pozostali Kontrowersjanie, incydent w metrze z udziałem innego Polaka Adama Kaczmarka. Chyba jest ze mna cos nie tak, że widząc pospolite zwarcie fizyczne dwóch osobników czułam dumę narodową ;)

 4. sprawia przepuszczanie przodem kobiet czy uchylanie i przytrzymanie drzwi (np. winda), praktykuję to nawet w stosunku do kilkulatek:-) Kobiety też powinny mieć w sobie takie poczucie, że to im się zwyczajnie należy i nie jest ani łaska, ani nawet gest. Tak ma być i basta.

 5. avatar

  i taka kilkulatka już sobie wyrabia/uwiarygadnia/umacnia - jak to napisał nasz Gospodarz - kod kulturowy :)

   Nawiązując do słynnego filmiku z metra najberdziej ubawiły mnie okrzyki (filmującego?) pt. "oh, shit, oh, shit" w odpowiedzi na reakcję Polaka :D

 6. :) To właśnie jest cudowne polskie słowotwórstwo.

 7. avatar

  nawet nie pamiętam, czy to "moje" czy zapozyczone. Abstrahując, faktem fakt, że Polak potrafi! :)

  Ślę najserdeczniejsze swiąteczne życzenia.

 8. Po raz pierwszy widziałam w Twoim wykonaniu, to chyba masz copyright. Wesołych Świąt!

 9. Tak to wyglada po drugiej stronie:

  https://www.youtube.com/watch?v=6OEHUVO0p88

 10. Strony