Prześlij dalej:

Napisałem więcej felietonów o kiepskiej opozycji PO niż pan reżyser Hofander nagrał filmów o okupacji. Okazja do napisania kolejnego w tym tonie jest idealna, bo o konwencji PO nic innego praktycznie nie da się napisać, a poza tym mamy kampanię, w której w najmniejszym stopniu nie zamierzam pomagać pospolitym złodziejom, czyli partii PO. No, ale dobrze, raz mogę się poświęcić i postarać się zrozumieć, co może czuć wyborca PO, gdy już się zapoznał z tą „przełomową konwencją”. Jakie odczucia towarzyszą elektoratowi, który na Andrzeja Dudę nie zamierza głosować?

Postawiłem sobie trudne zadanie, z drugiej strony nie będę hipokrytą, byłem wyborcą PO, wprawdzie ponad 10 lat temu, ale jakieś wstydliwe wspomnienia zostały. Postram się wrócić do starych złych czasów i wyciągnąć jakieś płomyki nadziei dla głosujących na Kidawę-Błońską. Pierwszy zaczął Budka i jako „zwolennik PO” czuję się nieco podłamany. Rozumiem, że Kaczyński jest bardzo zły, nie mam wątpliwości, że PiS to reżim, wstyd dla Polski i Białoruś, nie potrafię tylko zrozumieć po co setny raz o tym mówić na tak ważnej konwencji. Chciałbym widzieć lidera partii, który otworzy ludziom oczy, a nie szczęki do ziewania. Niestety, przy całej sympatii dla Borysa, znacznie lepszego lidera niż Schetyna, nie potrafię z siebie wykrzesać optymizmu. Bądźmy szczerzy, słabe wystąpienie i przede wszystkim nudne, my wyborcy PO to wszystko wiemy, reszta na pewno się po takiej przemowie do nas nie przekona.

Zaskakująca odmiana to wystąpienie Pana Sebastiana, tego od Seicento. Pomysł sam w sobie dobry, nieco gorzej z wykonaniem. Przepraszam bardzo, ale pokrzywdzony przez władzę obywatel mógłby wyrazić swoją złość i żal bez podpierania się felietonem napisanym prawdopodobnie przez sztab wyborczy. Wiadomo, stres, debiut i cudów nie oczekiwałem, ale jednak to nie było wystąpienie dłuższe niż półtorej strony A4. Przeciętny uczeń siódmej klasy podstawówki potrafi opanować taki materiał i przy równie dużym audytorium poradzić sobie z konkursowym występem. Co do udziału pani Kasi i pana Stachowiaka, muszę powiedzieć, że ten kij ma dwa końce. Granie tragedią i ciężką chorobą nie podoba się większości ludzi. Emocje to na pewno wzbudziło, pytanie jakie i u kogo.

Nie podzielam entuzjazmu, że i „strzałów w dziesiątkę”, przypomnę tylko „szarego człowieka, o którym zapewne wszyscy zapomnieli. Więcej na takich akcjach można stracić niż zyskać, w tym przypadku nic się po prostu nie zmieni. Dobrym pomysłem był udział męża kandydatki, niby zgrany zabieg, ale takie zabiegi zawsze nadają politykowi ludzkiego wymiaru. Sama przemowa pana Kidawy ani dobra, ani zła, jakieś elementy dramatycznych czasów, podkreślenie wartości rodziny, „trzymania się razem”. Nic nowego, ale też nic nowego powiedzieć się nie da.

Strony

Źródło foto: 
29578 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Cholerny Kaczyński, wszytko przez niego. Zależy mu tylko na Polsce. Już nie mówię o uchodźcach, ale nawet wirusa zablokował: https://www.you...

   

 2. a co ze zbiórką na te potłuczone Seicento? Podobno wystarczyło na nowego merca

 3. avatar

  na to potłuczone Seiczento zbierał jakiś młodzian i zaj..całą forsę,

  sąd orzekł, że jest faajnie i OK bo należą mu się te pieniądze jako.... zbierającemu,

  hłe hłe

 4. Dla Organizatora zbiórki. Podobno dał swojej siostrze.

  Polacy w 1920 walczyli o europejskie wartości? Litości. 

 5. avatar

  chyba nie do mnie, upsneło się 

 6. Kidawa-Błońska jeździ po kraju z promocją LGBT, żadna tam kampania. Czepiacie się braku programu. 

 7. avatar

  Niech Kiduchna nie szpanuje tym proletariackim Ursusem, bo faktycznie pochodzi z elitarnych, inteligenckich Gołąbek, które dopiero w latach 50-tych ubiegłego wieku komuna włączyła do Ursusa.Do dziś przy linii sochaczewskiej jest stacyjka PKP Warszawa-Gołąbki.

 8. jest sobota... chłopy(Polacy) przyjechali (kawałek odemnie) o 9-10 rano montowac jakieś - coś- hehe nie wiem, takie ze stali i drzewa... to sie chyba mówi "archtektura ogrodowa" czy jakoś tak ;-) montują to cały czas -jest przed-18:00, ciemno,  lampe se rozstawili :)
  ~18:00 cd-"z okolicy".... na pobliskiej budowie cały czas chłopy[1] budują - kreci sie betoniarka itd- no wiecie, (mają lampe, niektórzy  czołówki)
  (1] zazwyczaj tam słysze ukraińce(albo ruskie?) ale dzisiaj jak przechodziłem to nie-gadali :)
  ludzi w sklepie jak zwykle nawalone... (PS->)
  no ale do rzeczy:
  oglądałem (przed chwilą) skrót z tego-czegoś... (hmn konwencji?) pokonu...
  i co... ?
  i znowu nie wiedziałem czy sie smiać czy........................ (czy płakać?! -> nie nie)
  czy przełączyć kanał :-)
  to by było na tyle o prompter-kidawie
  ps-> oczywiscie w sklepie napotkałem ukrainców(ruskich?) którzy taaaaak głośno gadali ze na cały sklep ich było słychać - > jak ktoś zna ruski to mówcie im ze: "kurwa-CISZEJ! bo na cały sklep tylko wwwwasss słychać"

  cd. nastąpi :-)

 9. ciąg dalszy....

  odpalić bełkotFaktyTVN....?????? ? czy wystarczą "przekazy dnia" z Polsatu .... ?

 10. bełkotFaktom odpowiadam;

  wyślijcie tam: https://www.you...

   

  tego kolesia co sie plastikami zajmuje

   

  ile raz juz to powtarzałem ze oglddacze antyFaktów są.....

 11. 2) blondyna od kosinioka za mocno tleniona hehe :-)

 12. cd... o co chodzi kamyszakowi z tym "adrianem".... ?

   

  pytam w imieniu zwykłych ludzi ( bo ja wiem hehe)

 13. Pierwsza pani prezydent za 5 lat......proszę bardzo. Pani  Małgorzata Wassermann.Czego nie wie to się nauczy.Tego o kandydatce PO nie da się powiedzieć i ciary przechodzą na samą myśl .o takim scenariuszu.To pańcia z koszmaru nocnego.

 14. 100/100 też uważam, że po prezydencie Dudzie w 2025 roku powinna być prezydentem p. Wasserman. Komu jak komu, ale widać że jej zależy na Polsce.

 15. avatar

  JEST, jest ten ukrywany wirus, można umrzeć, ze śmiechu;

  https://twitter...

 16. Strony