Prześlij dalej:

Długo trzeba było czekać, żeby uczciwie i bez narażania się na śmieszność, w końcu przywołać magiczne zaklęcie: „Kaczyński to geniusz”. Głosowanie nad obywatelskim projektem „Ratujmy kobiety”, a de facto nad lewackim idiotyzmem „Zabijajmy dzieci dla sportu i ideologii”, przyniosło niespodziewane wyniki. Sam temat aborcji jest jednym z tych, które obchodzę szerokim łukiem, ale w poczuciu publicystycznego obowiązku zadałem sobie trud i ustaliłem parę faktów.

Barbara Nowacka, prezentująca projekt w sejmie, przemawiała prawie do pustej sali, tak pustej, że echo się niosło. Jest to chyba pierwsza taka sytuacja w sejmie, gdzie projekt proaborcyjny wzbudził podobne zainteresowanie. Ostrzej było przed samym głosowaniem, ale i śmiechu nie zabrakło. Wspomniałem o geniuszu Kaczyńskiego i tym razem bardzo łatwo geniusz potwierdzić, bo trudno podejrzewać, aby głosowanie było przypadkiem, a nie zaplanowaną akcją i nie mówię tu o ostatecznym wyniku. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że głosowanie przez 58 posłów PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Krystynę Pawłowicz, czy Ryszarda Terleckiego, za skierowaniem projektu „Ratujmy Kobiety” do dalszych prac, to był zabieg przemyślany. Chodziło oczywiście o to, że projekt był „obywatelski”, a zatem fajnie wygląda na zewnątrz taki obrazek, w którym największe „oszołomy” z PiS szanują demokrację i wolę obywateli.

Jestem niemal pewien, że Kaczyński decydując się na taki krok nie tylko nie liczył, że w głosowaniu projekt upadnie, ale liczył się z tym, że rzeczywiście trafi do komisji, pewnie nawet o to chodziło. W tym jednym miejscu możemy mówić o przypadku i zbiegu okoliczności, nie o geniuszu. Kaczyński chciał zagrać genialnie, ale dzięki najdurniejszej na świecie opozycji, wyszło super genialnie. Reszta posłów PiS zagłosowała za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu. 39 posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu. Dodatkowo troje posłów z PO: Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak, zagłosowało wbrew dyscyplinie klubowej i też chcieli odrzucenia w pierwszy czytaniu. W efekcie lewacki pomysł na zabijanie dzieci został odrzucony różnicą zaledwie 9 głosów: 202 posłów za odrzuceniem, przeciw 194, wstrzymało się siedmiu.

Jeden z ostatnich tematów, który rzeczywiście wzburza społeczne emocje i doprowadził do bodaj jedynego groźnego dla PiS masowego protestu, został zarżnięty i ośmieszony przez „opozycję”. Jakby na to nie patrzeć zawsze zobaczymy Kaczyńskiego i Pawłowicz, głosujących z pełnym poszanowaniem dla skrajnie odmiennych i drażliwych poglądów obywateli, natomiast wybitnie nowocześni i europejscy opozycjoniści albo obywateli olali albo zajęci sobą w ogóle nie dostrzegli tego, co się w sejmie dzieje. Zgodnie z przewidywaniami natychmiast ruszyła fala oburzenia i najgorszych wyzwisk, ale nie pod adresem Kaczyńskiego, Macierewicza i Pawłowicz, ale na przykład Kingi Gajewskiej, która nieobecność tłumaczy ciężką chorobą, jednak nie na tyle ciężką, żeby nie wydawać komicznych oświadczeń na Facebooku i Twitterze.

Strony

Źródło foto: 
21290 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Wyborcy PO, N itp nie znikną z dnia na dzień i tak jak pisałeś Piotrze na tt trzeba durnej opozycji podać tlen bo każda inna niestety może być lepsza. Chyba, że na Panie Petru, skończyły się kadry "inteligentnych" i "mądrych" 

 2. a jak wielki jest ten lewacki elektorat, że bije się o niego cała totalnie durna opozycja razem z SLD, itp. ? Sprowadzenie całej opozycji do lewackich haseł, to dopiero majstersztyk!

 3. chodzi o stanowiska w europie? wpływowy. Oni chyba nigdy specjalnie nie zabiegali o polskich wyborców, prawda?

  A czy Prezydent Duda chce, żeby red. Sakiewicz na niego głosował? Na razie słabo go przekonuje. Zawsze może zaprosić 'kawę na ławę' do swojej rezydencji, i może nie przekonać, ale zasiać szacunek np. u red Sakiewicza?

 4. ;-) może PIS wrzucił plotki kto z totalnych będzie na NIE to ma szanse wskoczyć do PIS....

  I szczerze nawet tak może być (i to bez powyższych plotek) : tych 10 "cichszych" z Nowośmiesznej czyli mniej agresywnych, zajadłych lewuszo) może uznało, że trzeba się gdzieś szybko ewakuować a gdzie najpewniej by się ustawić(?) np do PISu
  A dwie Joasie i komediant teatralny, to przecież nie przypadek, że się "zawiesili" -nie ten powód to by się znalazł za chwilę inny - z tonącej i zadłużonej łajby Kasi trzeba uciekać. Grzesio najbardziej zajadłych przyjmie do siebie, ale trzeba się śpieszyć bo i na cieknącej platformianej łajbie też już jest ciasno....
  tylko Rycha żal..... bo co z wielkim planem

 5. Tyle KODywatelskich podpisów zbieranych za projektem po urzędach i ulicach poszło do sejmowej niszczarki - w jakim kraju my żyjemy? :)

 6. co to KOD?

  Czy jest szansa że Polska zmodernizuje szpital w Aleppo, wyposaży w będący własnościa Polsku bardzo dobry sprzęt i wykona specjalistyczne szkolenia lekarzy ze szpitala?

 7. Coś podobnego zobaczymy, niestety bez szczęśliwego dla nas końca gdy cały Sejm i z posłami PiS na czele przegłosuje lada dzień ustawę wprowadzającą GMO.
  Tak haniebnego, pokrętnego, napisanego na zlecenie koncernów dokumentu jeszcze nie było.
  GMO to odwieczny trup w szafie, czasem ożywiany jak aborcja, sprzedaż ziemi ornej, lasy.

 8. Dla mnie też sprawa jest prosta - kto głosuje za GMO, jest przeciw Polakom. I jeszcze jeden trup trzymany nie w szafie, a na salonach - obowiązkowe szczepienia. Jeśli nowy minister zdrowia nie posadzi tego trupa głęboko w szafie, to znaczy że zmiana nie jest dobra.

 9. ustawa proaborcyjna służy do wyrzucania posłów z PO i nowoczesnej. to jest  dopiero parodia, mieli sie konsolidować a zarzynają przez projekt proaborcyjny. Kilku posłow znów wycieknie do klubu Gowina.

  Kaczyński wycofał Macierewicza żeby wyjść naprzeciw PAD, Panie Prezydencie co Solochem i Gen. Kraszewskim? nie słyszałem żeby ich Pan wycofał?

 10. Po ostatnim laniu otrzymanym przy okazji formowania rządu Kaczyński mógł się odkuć na operetkowej opozycji. Zawsze coś, zawsze jakieś drobne zwycięstwo.

  Należy pamiętać że prawdziwą, bezwzględną i krwiożerczą opozycją jest Andrzej Duda i jego otoczenie. Reszta to tylko operetka.

 11. Strony