Prześlij dalej:

Wafelkowych nazistów media wymieniły na wafelkowych alpinistów, ale nie dam się wciągnąć w kolejną debatę o ludzkiej głupocie, którą się myli z pasją i postępem cywilizacyjnym. Chętnie natomiast pogadam o ludzkiej śmieszności, a precyzyjnie rzecz ujmując o politycznym cyrku. Skoro mowa o cyrku i polityce, to wiadomo, że sporo miejsca zajmie najgłupsza na świecie opozycja. Który to raz PO i Nowoczesna się jednooczną? Nie wie lub nie pamięta nikt. Z grubsza szacując tyle razy się łączą ile razy następnego dnia się dzielą.

Jak dotąd najbardziej spektakularną akcją było zjednoczenie sił w koalicji Schetyna-Petru, po 24 godzinach zerwane przez Katarzynę Lubnauer, nową szefową Nowoczesnej. Nic jednak nie stoi w miejscu i ta sama Lubnauer, która jeszcze parę tygodni temu mówiła, że Nowoczesna musi być samodzielnym bytem, dziś stanęła obok Schetyny i powtórzyła manewr Petru. Jeśli ktoś sobie wyobraża, że to koniec skeczu to albo nie zna życia albo ma wiedzę, co na to Petru. Druga opcja jest mało prawdopodobna, ponieważ tego, co zamierza zrobić Petru najpewniej nie wie sam Petru, ale nie zdziwiłbym się wcale, gdy w rewanżu powielił stare stanowisko Lubnauer. Nie śmieszne? Tak, czy siak jutro będzie nowy dzień i należy się spodziewać nowej wersji opozycyjnej koalicji, którą ogłosi nowy skład opozycyjnych liderów.

W całej tej konfiguracji złośliwości zapomniałem o Borysie Budce, ale nie komplikujmy nadmiernie prostych komedii. Nowe odcinki tego samego serialu powstają w coraz bardziej rozpadającej się scenografii. Schetyna usunął z PO trzech posłów i jednocześnie dostał list od 20 senatorów, którzy oczekują wyjaśnień w tej i wielu innych sprawach. Po aferze z „Ratujmy kobiety” lewicowe i liberalne media na szefie PO nie zostawiają suchej nitki. Wczoraj w sejmie odpowiedź replika PO na wystąpienie Brudzińskiego to kolejna beczka śmiechu, bez żadnego oddźwięku społecznego. W lokalnych strukturach Platformy trwa masowy exodus działaczy, którzy mają mocną pozycję samorządową i właśnie dlatego uciekają, żeby nie byli kojarzeni ze skompromitowaną partią matką.

Zakreślony obraz ukazujący „siłę” PO to duży skrót i w rzeczywistości jest jeszcze gorzej, przecież w tle mamy dywersje Tuska, całą serię prokuratorskich i sądowych postępowań, plus przyszłe zatrzymania. Z czym do ludzi startuje PO? Z niczym, zero argumentów, żadnych pomysłów, walka o życie i zachowanie choćby skrawków władzy samorządowej, co daje konkretne pieniądze. Zadanie niewykonalne, bo trzeba pamiętać, że koalicjant PSL wyniku z 2014 roku na pewno nie powtórzy. Zabranie na pokład Nowoczesnej nie da PO najmniejszego wzmocnienia, co najwyżej powstrzyma druzgocącą porażkę. Dla Platformy wynik poniżej 20% oznacza katastrofę, no i Nowoczesna te 3-4 brakujące procenty może urwać. Sęk w tym, że Nowoczesna nie ma za co wystartować w wyborach. Lubnauer zobaczyła długi Petru i w takiej kondycji finansowej o budowaniu struktur lokalnych, tuż przed wyborami, nie może być mowy.

Strony

Źródło foto: 
12950 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. " Rozbita PO wciąga na pokład konającą Nowoczesną, która nie ma siły wiosłować i nie wnosi jednej beczki słodkiej wody. Osobnym kursem płynie PSL i w takiej samej kondycji są „marynarze”. Z boku majaczy tratwa lewicowa skąd słychać świeckie modły o rychłe zatonięcie Nowoczesnej Platformy. Część pójdzie na dno, reszta osiądzie na mieliźnie. Z takimi krypami, tratwami i dziurawymi platformami nigdzie dopłynąć się nie da...".

  Faktycznie...

  Szalupą nie będzie...

  Sprawa nie będzie łatwa.

  Zostanie parę desek

  i jakaś skromna

  tratwa...

 2. "Bul, bul"...

  Gospodarzu, niech się spełni ta prognoza. A za totalne "pogrywanie" ze społeczeństwem - program CELA+. Amen.

  pozdrawiam, szperacz

 3. a propos "wafelkowych alpinistów":

  czy wydając zgodę na wycieczkę  po 8 tysięcznikach nie można obligatoryjnie zażądać od amatorów "eutanazji na własne życzenie" zdeponowania kaucji w wysokości przewidywanych kosztów wyprawy po ich zwłoki lub inne działania ratujące?

  nie jest to zła propozycja z racji możliwości natychmiastowego odpalenia helikoptera, a nie czekanie co najmniej do następnego dnia na zebranie pieniędzy od sponsorów, darczyńców czy oczekiwanie na gwarancje finansowe od władz Polski

 4. avatar

  Toć już tłumaczyłem:

  Spuścić klasę tfu polityczną z wodą w kiblu i posypać kretem.

 5. Taki film się przypomina: Głupi i głupszy :)

 6. Czytając dzisiejszy felieton puściłem sobie muzykę z filmu "Greg Zorba" .Myśląc o opozycji ,słynne zdanie z filmu ...jaka piękna katastrofa..... nie pasowało mi do niej .Katastrofa opozycji powinna być TOTALNA .Za szczucie ,opluwanie i zdradę Polski powinni zniknąć .Te skur..ny nie mają hamulców w upodlaniu Polaków .Jakaś posłanka powiedziała ,że nazizm to nasz towar eksportowy .Ja bym tej kur..e sfinansował tygodniowy pobyt w obozie Auschwitz .
  Jedyny minus takiej opozycji to ostatnie rozKOKOcenie senatorów , a w niedalekiej przyszłości może i posłów PISu .

 7. Strony