Naprawdę nikogo nie interesuje kto zostanie prezesem Telewizji Narodowej?

Prześlij dalej:

Taki ruch w interesie, że nie tylko nie ma kiedy taczki załadować, ale i nie ma kiedy krzyknąć, żeby załadować. Zupełnie przypadkiem, przy okazji próby potwierdzenia informacji, które uzyskałem w innej sprawie, uświadomiono mnie, że jutro zapadnie decyzja w sprawie prezesa Telewizji Narodowej. Co za czasy?! Kiedyś takie kwestie były fundamentalne i elektryzowały wszystkich, dziś cisza jak po śmierci organisty i człowiek się z głupia frant dowiaduje, co jest grane. Niestety święta zasada nie ujawniania źródeł nie pozwala mi na „zakapować” rozmówcy, ale mogę podać jeden szczegół, bo to żadną rewelacją nie jest. Zostało 4 kandydatów: obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski. No i co? Otóż jest tak, że nikt nie wie, co jest grane!

W takich wyborach nazwisko wybrańca zwykle jest ustalone na wiele dni przed wyborem, teraz najbardziej zainteresowani nie mają pojęcia, na kogo wypadnie, na tego bęc. Dziwna, niespotykana wręcz sytuacja, ale dla mnie z jednego powodu wiarygodna. Po żenadzie jaką odstawiła Rada Mediów Narodowych, z posłanką Lichocką na czele, gdy w ciągu paru godzin trzy razy słyszeliśmy o dymisji i powołaniu Kurskiego, sam wódz musiał przejąć sprawy w swoje ręce. Teoretycznie decyzję ma podjąć Czabański, ale bądźmy poważni i zgódźmy się, że Czabański jedynie decyzję ogłosi. Prezes Kaczyński ma trudne zadanie przed sobą, a największy problem nazywa się Jacek Kurski. Obojętnie jaki ostatecznie będzie los Kurskiego jedno skrzydło „niepokornych” gotowe podnieść lament i ogłosić koniec demokracji. Kurski jest związany z Karnowskimi i bardzo wpływowym senatorem Biereckim i ta frakcja walczy o „Kurę” bez pardonu. Nikt inny tylko Karnowscy przy udziale Biereckiego doprowadzili do zmiany decyzji i pozostawieniu Kurskiego na stanowisku prezesa.

Po drugiej stronie są śmiertelni wrogowie Kurskiego, czyli całe środowisko Gazety Polskiej i spora grupa posłów PiS. Nie koniec układanki. Okazało się, że swój głos dali też wyborcy PiS i tutaj informacje dla Kurskiego są bardzo dobre, zdecydowana większość stanęła murem za „Kurą”, co mnie szczerze dziwi. Jak wyjść z tej pajęczyny wzajemnych powiązań i interesów, żeby nie doprowadzić do „wojny na górze”? Kaczyński z całą pewnością już to poukładał, ale gdybym miał zgadywać, co się stanie, to sensowne możliwości widzę dwie. Gazeta Polska wraz z posłami PiS jest pod ścisłą kontrolą Kaczyńskiego, co oznacza, że prawdopodobieństwo buntu z tej strony oscyluje na poziomie promili. Dzięki temu Kaczyńskiemu będzie łatwiej wytłumaczyć, ze Kurski to konieczność, bo idziemy razem, bo elektorat tego chce, bo nie ma sensu dostarczać paliwa opozycji. Karnowscy dla odmiany przy odwołaniu Kurskiego osiągają swój cel i będą grzecznie czekali w kolejce po programy w TVP i wsparcie dla swoich mediów.

Strony

15239 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Swojego czasu często słuchałem poranków radia WNET K.Skowrońskiego w Radio Warszawa. Z samego prowadzenia audycji przez Skowrońskiego można wynieść wrażenie, że to człowiek-organizacyjna-demolka i tego najbardziej bym się obawiał - jego jakiejś takiej nieporadności, braku zorientowania - podobno na tzw "publicznym przesłuchaniu" miał stwierdzić, że nie ma telewizora, więc nie wie, jakie w ogóle są audycje w TVP. Siłą audycji Skowrońskiego był nie on sam, ale ciekawi ludzie, z którymi przeprowadza wywiady i podejmowane tematy - niewygodne i dla "onych", ale i dla "naszych".  Zresztą, co mamy sie przejmować, kto będzie prezesem TVP, skoro i tak na to nie mamy wpływu?

 2. Kurski może mi podawać piłki na dawnym boisku SP 66, jak wylecą na aut.

 3. Oby tylko nie ta odwieczna koryciara Romaszewska. Robi antypolską robotę w tym Biełsacie i nie ma siły ją wywalić, a ten Biełsat zaorać.
  Kto będzie szefem? Se zażartuję, że skoro to ma być Telewizja Narodowa, to będzie nim Żyd.
  W sumie to zmartwienie telewidzów, nie moje. Telewidzow interesuje tylko to czy będą fajne filmy, i ich ulubione seriale, no i żeby "te okropne gęby" znikły. Gęby mają całkiem różne nazwiska, zależy jakiej partii telewidz kibicuje.

 4. Kto wyjdzie na ulice i będzie protestował przeciwko takiemu czy innemu wyborowi?

  Bo przecież duch buntu w narodzie nie gaśnie.

 5. avatar

  Czy tylko u mnie? Teraz np nie ma go.
  Ale przesłuchałam.
  8 lat Platformy obudziło we mnie podejrzliwość. Czy Morawiecki ma udział w zyskach, albo czy maja na niego haka. Głupstwo.
  Wystarczą 4 Ziobra, by Polska była dobra. Ale czy wystarczą na syf światowy? Obawiam się, że za mało tych Ziober.
  W historii ludzkości naprawdę mało było takich chwil, kiedy było miło. Przeważnie jakaś elita gnębiła resztę. Czyb teraz jest gorzej ? Na pewno jest inaczej.
  Jak powiada cannedheat -- "Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu" 

   

 6. avatar

  I w tym problem, z taką nieśmiałą ciekawością czekam, co czas przyniesie..
  Co do zezowatego,  nie jest łatwym tak ustawić zeza, by widzieć prosto :)

 7. avatar

  a potem jeszcze gorzej. Żeby zaradzić, trzeba by poszukać inspiracji np. u Ferdynanda Ossendowskiego, który taką ładną powieść napisał, pt Lenin.
  Zresztą poczekamy, mój skarbie, poczekamy, zobaczymy, co będzie.

  Zezowaty był wywiadowca Klusiński ze Złego. Najlepiej widział obiekt, kiedy patrzył w inną stronę, toteż nie wzbudzał podejrzeń,

 8. Szkoda,że lepsi już odpadli.Moim zdaniem,będzie Kura.To nie wróży dobrze TV Narodowej.Ale cóż,my nie mamy nic do powiedzenia.
  Słaba Rada Mediów - słabi kandydaci.

 9. Strony