Napisy w sraczu żydowskiego satyra idealnie oddają mentalność mężów z klanu

Prześlij dalej:

Jeden z mentorów peerelowskiej bohemy, wysmarował w swoim sraczu najnowsze napisy. Obsmarował artysta ściany i „organa konstytucyjne”. Wyszło z tego jak zwykle trochę przaśnej zabawy, która w zupełności wystarczy do zaspokojenia gustów aktorów reklamujących produkty Biedronki i dyrektorów teatrów debiutujących na „fejsie”. Lada dzień nada się tym bździnom rangę gombrowiczowską lub porówna z innym „Cricot 2”, ale póki co kawał niezłej zabawy i na całkiem niezłym poziomie możemy sobie poobserwować już dziś. Napisy w sraczu żydowskiego satyra miały ilustrować dialog między trzema politykami: Schetyną, Tuskiem i Kwaśniewskim. Wypowiedzi mężów z klanu natychmiast stały się przedmiotem szerokich analiz. Lud się podzielił na dwie grupy analityczne, pierwsza od razu wyczuła, że żydowski satyr robi sobie jaja, druga poważnie zaczęła się zastanawiać nad autentycznością dialogów. Miałem tego nie robić, żeby nie paskudzić we własnym gnieździe, ale niestety jestem zmuszony zacytować napisy ze sracza, ponieważ mam i ja swoją obserwację, którą najlepiej odda pewne zestawienie. Oto fragment dzieła gombrowiczowskiego, na miarę gustów peerelowskiej bohemy:

S: - Ale czapkę przyodział. I wciąż z tym tabletem. W szpitalu nago zdjęcia, klata w Miami, jakieś małpie cyrki…
T: - Technologia nie dla każdego. Jak ta z Poznania od teatru, y… no, ch**a papieża…
S: - No, wrąbała się po uszy. Posuną ją, nie ma siły.
T: - Tym bardziej, że on nie aż taki ch*j. Na moje kapował, ale teraz czyszczą.
S: - Czyszczą. A Lecha z gejami za murem powinni posadzić na trybunie.
T: - To by przeskoczył (śmiech).
S: - A potem zakaz stadionowy…
T: - I co on, bidul, będzie robił? Żonkę męczyć, bo już dosyć Ameryki.

Litery wskazują na nazwiska mężów z klanu, resztę to sobie każdy oceni jak umie i lubi, natomiast jeśli chodzi o mój gust, to chcę przede wszystkim powiedzieć, że obie połowy ludu mają rację. Ta połowa, która wyczuła w powyższym dialogu ewidentne jaja mam rację, bo w oryginale dialogi mężów z klanu wyglądają następująco:

R.S.: No wiem, no k..., no przecież, no ja chciałem się, chciałem właśnie zapytać, co tam, jest jakaś szansa? No bo wiesz, k..., daj spokój, mam nadzieję, że tam ze mną już będzie wszystko w porządku, nie?

Z.Ch.: Z tobą na... na 90 proc., Rysiu, że załatwimy. Tam walczę, nie jest łatwo, tak ci powiem.

R.S.: To są k... tak, ja wiem. Ale byś wykorzystał do tego, k..., Mirka i... i... tego drugiego, nie?

Z.Ch.: A z nim nie gadam, to powiem ci szczerze, Rysiu, że tak, bo wiesz...

R.S.: Grześka zarazić tą sprawą, bo oni rozpierd...

Z.Ch.: Ja ci powiem szczerze Rysiu... ja już nie mam siły sam walczyć z tym wszystkim... jakby Grzegorz, Mirek trochę pomogli mi... przecież wiesz, biegam z tym sam... blokuję tę sprawę dopłat od roku... to wyłącznie moja zasługa.

Strony

8121 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  http://mlodziezowo.salon24.pl/497070,nie-na-prima-aprilis

  "Zabezpieczając się przed ewentualnymi zarzutami natury prawnej, informujemy, iż wszystkie rozmowy zostały przez nas zarejestrowane i będą zrozumiałe nawet dla głuchoniemych biegłych."

  Tak z ciekawości, ktoś kiedyś wygrał przed sądem z Urbanem?

 2. Zdajsie Urban przegrał proces w sprawie o obrazę papieża. Było też coś  kiedy wyciągnął podrobioną lojalkę J. Kaczyńskiego. Ale wtedy zachował się porządnie, odszczekał, i przyznał się że dostał fałszywy kwit z ubecji.

 3. Dialogi wyglądają jak prawdziwe, ale czy takimi są, to nie wiadomo.
  W paru miejscach chyba pomylono teksty i osoby (albo gorzej zmyślono - jeżeli zmyślono).
  Oni na codzień mało bluzgają, ilość bluzgów wzrasta gwałtownie jeśli mówią o interesach.

 4. avatar

  http://eska.salon24.pl/496127,tusk-i-zydokomuna#comment_7461668

  Zauważ, "elitom" władza centralna jawić się musi jako "pasożyty", trzeżwe to  oczywiście ale  fakt ten ma konsekwencje polityczne.

 5. Elita nie może żyć dostatnio bez dobrych kontaktów z władzą, zaś władza pilnie potrzebuje usług elity, ale niestety nie całej, a tylko tej publicznie rozpoznawalnej, stąd takie samobójcze mordobicie w owej warstwie społecznej.

 6. Czy to ostatnia próby ofensywy na miarę ofensywy w Ardenach?

 7. Strony