Prześlij dalej:

Obejrzałem nagranie z upadkiem Frasyniuka kilkakrotnie i jest to materiał dowodowy tak jednoznaczny, że prokurator i sąd mają jedynie kilka papierów do wypełnienia. Problem w tym, że dotąd w Polsce ktoś taki jak „legenda Solidarności” był bezkarny. Przez lata Kowalski z Nowakiem napatrzyli się do woli ile świętych krów kpiło sobie z prawa i za każdym razem omijało wszelkie kodeksy. Jeszcze trzy lata temu Frasyniuk za swój kabotyński i wyreżyserowany wybryk, zostałby nagrodzony przez władze państwowe orderem za bohaterstwo i męczeństwo. Dziś na własne uszy słyszałem i na własne oczy widziałem rzecznika Policji, który oświadczył rzecz nieprawdopodobną. 90 zatrzymanych chuliganów zakłócających porządek publiczny odpowie z kodeksu wykroczeń, jeden jedyny Frasyniuk usłyszy także zarzuty karne.

Sam fakt, że w ogóle ktoś z nietykalnych „męczenników” odpowie przed sądem uznaję za pierwszy cud, że wśród zatrzymanych był Frasyniuk to cud numer dwa, ale postawienie przed prokuratorem „legendy Solidarności” nie mogę nazwać cudem, bo to nie oddaje skali zjawiska. Dożyliśmy pięknych czasów, Polska normalnieje z każdym dniem, państwo staje się państwem prawa, co najszybciej poznać po realizacji praw i obowiązków obywateli, bez wzglądu na nazwisko i ustosunkowanie. Frasyniuk od lat prezentuje poziom dresiarza, w studio TVN wielokrotnie przekraczał zapisy kodeku karnego i cywilnego i nikt z obrażanych, poniewieranych, zniesławianych i znieważanych, nie miał odwagi albo ochoty szarpać się z zadymiarzem na sali sądowej. Jeśli za łamanie prawa bezkarne „autorytety” całymi dekadami otrzymywały nagrody, nie nagany, to jest oczywiste, że granice bezprawia musiały zostać gwałtownie przesunięte.

Kolejne wypowiedzi Frasyniuka żyły góra kilka kwadransów, nawet jeśli były coraz głupsze, nadmuchane agresją i wulgaryzmami. Prócz tego Władek „legenda” ma nieprawdopodobnie silną konkurencję, każdego dnia odzywa się jakiś psychopata lub bandzior i mówi choćby o tym, że to „piękny widok, rozciapany Kaczyński w błocie”. Wiece KOD-u też Frasyniukowi wielkiego rozgłosu nie przeniosły, pomimo wytężonych wysiłków. Cóż było robić? Wpadł Władek na taki pomysł, jakim jest sam Władek – prosty. Zanim Frasyniuk z pełną premedytacją złamał prawo i usiadł na ulicy, miał wykutą na blachę męczeńską formułkę z żałosnym odniesieniem do PRL. Na załączonym obrazku widać głupkowaty uśmieszek wynoszonego na śmietnik historii „bohatera”. On się dobrze bawi, bo dokładnie taki obrazek dla mediów sobie zaplanował. Projekt prostego Władka zawierał trzy elementy: a. pójdę na ulicę i złamię prawo, b. zatrzymają mnie na 100%, łaski nie robią, c. wszystkie Michniki wrzucą mnie na pierwsze strony i podpiszą „siedział w PRL, wsadzili go za Kaczyńskiego”.

Plan Frasyniukowi powiódł się w 150%, a te 50% to jest bonus, którego się nie spodziewał i tym bardziej sobie nie życzył. Akcja miała się skończyć na dostarczeniu kadrów i przekazu do mediów, ale policjanci najzwyczajniej w świecie potraktowali Frasyniuka, jak każdego zadymiarza, który się tarza po ulicy. Wtedy „legendzie” strzeliło do głowy, że się z „zomowcami” pobije, jak za dawnych lat i tak swoim mało skomplikowanym umysłem, zderzył się Władek z realiami normalnego państwa prawa. Zamiast męczeńskiego mitu stał się pośmiewiskiem Internetu, który dla takich oper mydlanych nie ma litości. Mam też nieodparte wrażenie, że wielkiego wsparcia z tej strony, na którą liczył, też nie dostał.

Strony

20819 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Frasyniak grał o wszystko kiedy był zwykłym kierowcą, bez perspektyw nad beztroskie życie. Kiedy był baronem, przestał być bohaterem.

  Wiemy już, że to rząd Tuska nalegał żeby zwłok nie identyfikować, tylko wrzucić do worków, zalutować trumny i szybko do ziemi.

  Wiemy, że raport MAK został sporządzony zgodnie z tym, jak chciała PO już 5 minut po katastrofie.

  Czekamy na kolejne odsłony. Powiem tylko, że przyczyn katastrofy nie trzeba szukać w Rosji. Aha, za kilka lat dowiemy się dokładnie co do szczegółów, co się działo.

 2. ja nie czekam na kolejne odsłony telenoweli "słowo przeciwko słowu"

  ja czekam na wyroki sądów w w/w i innych sprawach

  dzisiaj w trzepomózgach u Rymanowskiego Po-wiec w twarz śmiał sie Pis-owcowi: od dwóch lat mając pełnię władzy gadacie o naszych domniemanych aferach i winnych w tych lub innych sprawach ale nikt nie został do tej pory oskarżony i skazany...

  o mojej maskotce psychiatrycznej -  legendarnym Władku też w mediach jest dużo napisane jak doszedł od zera do tak dużej firmy i nawet dochodzenia nie wszczęto... więc parasol cały czas działa

 3. Działa. Ale czy te działania teraz to nie obrona przez atak?

  Czy dziękowałem już Agnieszce Romaszewskiej za likwidację mniejszości polskiej na Białorusi? http://belsat.e...

 4. Frasyniuk frasobliwy. Kolejna "legenda", którą można między bajki włożyć.

  W związku z farsą, w której wystąpił, może nawet Farsyniuk.

  A na potwierdzenie założeń programowych całej akcji - narracja oficjalna o obalaczu dwóch dyktatur:

 5. Bezideowa grupa postsolidarnościowych zwyrodnialców uwierzyła  we własną wielkość zapominając, że była ona tylko iluzją wywodzącą się ze zdrady i kłamstwa. Czas prawdy zaczął ich boleć.

 6. avatar

  Co to są „legendy Solidarności” wyjaśnił płk Mazguła.

  Ludzie, którym się oberwało, coś stracili, lub zginęli, to byli jacyś niewtajemniczeni. Jacyś naiwni. Prawdziwe legendy miały sprawę umówioną. Pałowanie na pokaz, ale „kulturalnie”

  W tej liczbie Frasyniuk, ponad wszelką wątpliwość

   

 7. Ludzie dla których "walka z komuną" okazała się interesem życia. Strasznie długa lista. Przy korytach od połowy stanu wojennego do dziś.

 8. PRAWDZIWE legendy Solidarności już nie żyją - niektóre za walkę z komuną zapłaciły życiem. Frasyniuk kupił sobie flotę TIRów...

  Hej Władek miarka się przebrała! Prawdziwy bohater tamtych czasów oskarża.
  http://niezlomn...?

 9. Jak Frasyniuk pójdzie siedzieć to otworzę 15 letnią BRANDY .
  Ale COŚ mi się zdaję ,że doczeka 20 lat......

 10. Tutaj o tym czym są tzw. "legendy solidarności" Frasyniuki, Bujaki i reszta mitomanów:

  https://blogjw....

  Oraz list Andrzeja Rozpłochowskiego do Frasyniuka.

  http://slaskipo...

  A tutaj można POczytać o zachowaniu Frasyniuka w Łęczycy w więzieniu oraz jego wizjach i propozycjach na przyszłość (w tekście "Czas zbrodni" o zamierzeniach Frasyniuka pod koniec tekstu).

  https://docs.go...

 11. Strony