Najbardziej Kaczyńskiego lubię za to, że jesteśmy do siebie podobni

Prześlij dalej:

Zacznę od prywaty, bo felieton będzie dotyczył prywaty i nawet prywatności. Zdaję sobie doskonale sprawę, jaki, przepraszam za słowo, „profil” Czytelnika i Użytkownika portalu kontrowersje.net jest największy i najwierniejszy. Oczywiście najogólniej rzecz ujmując większość, choć nie całość, to wierni, często fanatyczni wyborcy PiS. Wśród Użytkowników, czyli piszących i komentujących jest nieco inaczej, ale to wynik mojego zamordyzmu, który stosowałem i stosować będę. Kryterium partyjne nic nie znaczy, na kontrowersje.net trzeba mieć coś do powiedzenia, żeby coś powiedzieć. Prywata nieodzownie kojarzy się z pieniędzmi i w ostatnim czasie otrzymałem wsparcie od wielu ludzi, jakiego nigdy dotąd nie otrzymałem. Wiem również kto wspiera portal, kto wspiera mnie, nie tylko finansowo. Pierwsze, co zrobiłem po ujrzeniu wpływów na koncie, to pomyślałem. Wygląda groźnie i absolutnie nie wolno się do widoku przyzwyczajać, bo za chwilę zamiast pisać, zacznę liczyć. Recepta na pokusę jest prosta. Robię, co robiłem dotąd i zaglądam do skarbonki rzadziej niż dotąd. Ci ludzie, którzy mnie znają od strony kontaktów finansowych wiedzą, że nigdy nie wyciągałem ręki po jakikolwiek GROSZ, którego nie zarobiłem, nigdy nie prosiłem o zwrot kosztów, których nie poniosłem. Z drugiej strony w swoim czterdziestoletnim życiu zdarzyło mi się po prostu kraść: błotnik od roweru, jabłka i warzywa z ogródka sąsiadki, szybę od Syrenki z takiego „niczyjego” wraka, po pięć złotych z torebki babci na kino, świeć Panie nad Jej duszą. Były też złodziejstwa grube, ale zawsze dotyczyły złodzieja, w szczegóły nie chcę wchodzić, powiem tylko tyle, że pewien kierownik i pewien „kolega” potrafili w biały dzień wyczyścić kasę fiskalną i pozbawić mnie połowy wypłaty, za co zapłacili potrójną stawkę. Jak widać z tej wiwisekcji, czy też ekshibicjonizmu wszystko jest dla ludzi i wszystko może się zdarzyć albo i jeszcze więcej. Nie wykluczam, że zdarzy mi się zniżyć do poziomu Sławka Nowaka, czy Adasia Hofmana, ale wtedy zrobię dokładnie to samo, co zrobiłem przed chwilą.

Strony

25531 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. Jeśli jeszcze przed wyborami wypieprzy się tych co to ni rozumieją, że wymówkę i dziurę w d... ma każdy, to ta "afera" okazać się może zwycięska.

 2. avatar

  Też tak myślę, ogarnięcie takiej potężnej struktury jak partia, to nie jest popierdywanie w Internecie. Ważne, żeby reagować tam, gdzie nie wolno milczeć.

 3. Pełna zgoda Kaczor zawsze taki był jest i będzie , mimo swoich błędów ma charakter tzn. jaja.

  Obawiam sie tylko czy straty nie bedą zbyt duże bo trzy miśki już zaczynaja się tłumaczyć jak gówniarze złapani za rączkę gdy sięgali do cudzej torebki.

  Niezależnie od tłumaczeń ,że kasę  chcieli oddać i coś tam napisali do Halickiego w tej sprawie faktem jest ,że odstawili zwyczajną "wiochę" i narobili obciachu wszystkim którzy PiS popierają.

  Mam nadzieję ,że niezaleznie od ich tłumaczeń za kilka dni nie będzie po nich śladu w PiSie.

  Gdyby tych trzech idiotów choć trochę myślało to juz dawno sami zrezygnowali by z członkostwa w PiS a tak obawiam się serialu pt. Wykopywanie Hofmana , Kamińskiego i Roguckiego z partii.

  Oby Kaczor tym razem nie zaczął się wahać pod wpływem tłumaczeń w stylu : że to była prowokacja i w PO gorsze numery przechodziły bez echa.

  PiS to jednak nie PO i dlatego zawsze na PiS głosowałem.

  Niestety zaczęło się palić i ten ogień należy zagasic zanim będzie za późno

 4. W takich razach zawsze zastanawiam się "idiota czy sabotażysta" i sczerze mówiąc "idiota" do Hoffmana mi nie pasuje. Kazdy wie ze przed wyborami salon tylko czeka na jakąś wpadkę PiSu, choćby to miał być bąk przy stole albo brudne buty,  które można potem opisywać na żółtym pasku i obśmiewać w szkle kont(r)aktowym. A ci tutaj taki numer robią na tydzień przed wyborami. Idioci? Nie wiem....

 5. wiezienie tez dla ludzi - jak mawial kosiba w znachorze...

 6. avatar

  opcja zero.to jedyne.a potem niech sie jaroslaw martwi;nawet.. jesli 3 wspanialych pojdzie droga misia kaminskiego..bo co mozna wiecej zrobic??

 7. Niestety, ale taka jest potrzeba chwili i nie ma litości nawet dla najbardziej zaufanych. Czym by się PIS różnił od PO i ich sprzedajnych członków gdyby tak nie postąpił?

 8. Pamiętam jak chyba latem dyskutowaliśmy na podobny temat. Myślę że dobrze że stało się to, co się stało. I prezes dziś też barzdo mi sie podobał, mówiąc o pokucie na lata. Jedno pytanie mnie tylko nurtuje. Kogo oni teraz wezmą do tej roboty?

 9. avatar

  Ale właśnie to jest mit, że nie ma ludzi. Są, tylko człowiek nie będzie rywalizował z kotem. Dla mnie Gliński to mistrz w relacjach z mediami, a jest jeszcze paru o 3 długości mądrzejszych od Hofmana.

 10. to musze sie podzielic wlasna uwaga. Czytam Cie od dlugiego czasu...
  Bardzo, bardzo mi sie podoba Twoj styl. Czasem strasznie zaluje, ze takich ludzi brakuje gdzies bardzo wysoko...Chcialbym wierzyc i wierze, ze jestes taki jak piszesz, i ze patrzysz tak wlasnie na swiat...Polubilem Cie, tak po ludzku, tylko czytajac Twoje felietony...Zycze Ci powodzenia i dpoinguje w Twoich bojach:) Ja wierze, ze Bog sprzyja lepszym (w tym wlasciwym znaczeniu slowa), i Ty jestes jednym z nich..."Si Deus pro nobis, quis contra nos?"....

 11. szerokim łukiem omijam tzw. kanały informacyjne. Czuję się jakby mi kto zamalował w papę. 
  Ostatni okres kampanii, a te smutne miejskie pizdy z żoneczkami na balangę lecą.
  Przecież PiS ma środki na doradców, czemu nie wezmą jakiejś zachodniej firmy od wizerunku? 
  Jest wiele przykładów, jak nadszarpnięty wizerunek marki, tęgie głowy wyprowadzały na prostą. A w PiS-ie, jak za króla Ćwieczka, nadal orzą radłem

 12. może takie motto im przyświeca? Wtedy, żeby wygrać, trzeba poczekać aż ludzie dojrzeją, a dojrzewanie wymaga czasu. Dojrzali będą wspomagać, zamiast przeszkadzać.

 13. poseł Hofman lecący na konferencję "tanimi liniami lotniczymi" i wnoszący tani alkohol, żeby oszczędzić? jeśli tak to ma pecha że sprawą zajął się osobiście Prezes Kaczyński, bo znów byłoby "ocieplanie wizerunku", jak przy wyznaczaniu trendów dla red. Żakowskiego, jakie długości ******* mają wyborcy poszczególnych partii, szkoda że nie zaczął od siebie, zaliczałby się do wyborców PO czy SLD?

 14. Dla mnie najważniejsze kryterium dla polityka (właściwie dotyczy to też nie-polityków, czyli wszystkich tych których mam przyjemność albo nieprzyjemność spotykać na co dzień) to jest uczciwość. Kaczor przy swoich niezliczonych wadach, posiada chyba wrodzoną busolę uczciwości i nie ma takiej siły, która może go zmienić. Większość obecnych polityków to są karły w tym temacie, każdy prędzej czy później robi z siebie szmatę. A Kaczor się trzyma, a ja trzymam za Kaczora kciuki, żeby się trzymał. Za Ciebie też trzymam!

 15. Uczciwych jest pełno. Liderów politycznych i do tego uczciwych bardzo mało. Martwi mnie że jest  Kaczor i długo długo nic w PiSie.  Nie widzę tam podobnego pierwszoligowca.
  Potrzebni też uczciwi liderzy opinii - jak gospodarz Kontrowersji

 16. avatar

  To jest strasznie skomplikowane. Nie poszedłbym do polityki za nic na świecie, bo to z definicji jest teatr, a na pewno przedstawienie. Trzeba udawać i to skutecznie, a we współczesnej polityce jeszcze wypada zaśpiewać, zatańczyć, umyć naczynia. Polityków powinno się szkolić jak ratowników medycznych, żeby z jednej strony nie czuli obrzydzenia, a z drugiej ratowali życie - wszystko na zimno. Niesłychanie ciężkie, dlatego tak to wygląda, jak wygląda.

 17. pytam z ciekawości.

 18. Wszystko, co do tego czasu  PiSałem nic nie znaczy....
  Zobaczę co będzie dalej.

 19. może jutro, dzisiaj jestem zmęczony. A teraz posłucham Creedence Clearwater Revival.
  "Born on the Bayou" jest boskie.

 20. Słuchasz tej samej muzyki, bardziej pociąga mnie słynny przyjaciel V. Havla i Pragi, znakomity muzyk Frank Z, link do jego koncertu w naszej strefie[Praga i Budapeszt]: https://www.you...

 21. ale inaczej
  http://www.yout...

 22. Wspierajmy naszego mistrza Piotra, bo warto.

 23. Co prawda nie na temat ale zwracam uwagę, że ktoś bardzo skutecznie utrudnia czytanie postów zwłaszcza na telefonie ciągle wyskakują informacje o jakiś wirusach i blokują się strony. Pozdrawiam Korzen

 24. avatar

  Na stronie nie ma żadnych wirusów, są reklamy PopAds, czyli te wyskakujące okienka, które irytują, ale też pozwalają utrzymać portal.

 25. Strony