Prześlij dalej:

Na pochyłe drzewo sześciu króli wchodzi – tak miał powiedzieć Rysiek Petru, gdy usłyszał, że ma całą listę kontrkandydatów na swoje stanowisko przewodniczącego „Nowoczesna Ryszarda Petru”. Tak, proszę Szanownych Czytelników, słusznie nie interesujących się śmieszną partyjką, pełna nazwa partyjki brzmi jak powyżej. Obecnie Petru sam złożył wniosek, aby partię wykastrować z jego nazwiska i pozostawić tylko „Nowoczesną”. Nie jest Ryszard taki ociężały, jak się go maluje, potrafił zrobić ruch wyprzedzający, bo przecież jakby to głupio wyglądało, gdyby szefem partii „Nowoczesna Ryszarda Petru” została na przykład Myszka Agresorka.

Problem Ryszarda jest znacznie szerszy i cięgle się rozwija, w tej chwili do stołka Petru przymierzają się: Katarzyna Lubnauer, Piotr Misiło, Paweł Pudłowski, Kamila Gasiuk-Pihowicz. O Jezu, aż ośmiu kandydatów? – pomyślał Ryszard Petru i kto wie czy znów palnął gafę, czy antycypował. Co tu dużo pisać, rozpoczyna się pogrzeb ostatniego mutanta Unii Wolności i KLD, a to jest dobra okazja, aby sobie pewne rzeczy przypomnieć i utrwalić. Wcale nie było tak śmiesznie na mym spoczątku, dziś to wszyscy mądrzy i wiedzą, jaką chodzącą kompromitacją jest Petru, ale przez długie lata biegał sobie po studiach TV w roli eksperta ekonomisty i tak się w oczy nie rzucał. Mało kto też wie, że on był doradcą w kilku gabinetach i wtedy nie miał sławy ćwierćinteligenta, a przecież trudno uwierzyć w jego nagły spadek formy intelektualnej, on zawsze taki był.

Był jaki był i jest jaki jest, ale jakoś zawsze się łapał na odpowiednie stanowiska, co ma wyłącznie jedno wyjaśnienie. Petru to tylko słup poważnych ludzi, którzy wciskali go tam, gdzie mieli swoje interesy i na końcu, gdy poważni ludzie tracili poważne wpływy, desperacko zrobili z Ryska lidera partii. Eksperyment pomimo gigantycznych nakładów, zwłaszcza medialnych, zakończył się totalną klapą. Czasy, w których partyjka Petru wyprzedzała PO o dwie długości i wygrywała w sondażach z PiS były zabawne, ale już nie wrócą. Teraz Nowoczesna walczy o życie i komiczna liczba kandydatów na nowego przewodniczącego wskazuje, że nad partyjką nikt nie ma kontroli. Wniosek wyciąga się sam – trzeba zamykać biznes, przynajmniej na tym poziomie, który był wcześniej rozkręcony. Nowoczesna jest wydmuszką, nie ma nic, ani funduszy, ani struktur lokalnych, ani żadnego potencjału kadrowego.

Z całej piątki, bo oczywiście Rysiek Petru nie podda się bez walki, nikt nie wprowadzi niczego nowego. Lidera partii zmienia się po to, żeby jej nadać nowego kierunku, odświeżyć twarz, a tutaj mamy ten sam komiczny kierunek i te same komiczne twarze. Krótko mówiąc to jest casting na nowego śmiesznego Ryśka śmiesznej partyjki. Stary projekt, wyświechtany patent, polegający na przemalowaniu szyldu, kończy swój żywot. I w ogóle nie byłoby sensu się tym politycznym trupem zajmować, gdyby nie jedna bardzo pocieszająca okoliczność. Dokładnie taki sam stan rzeczy mamy w drugiej partii powstałej na potrzeby biznesów i ideologii PRL-u Bis. W Platformie Obywatelskiej trwa identyczny casting, jeszcze nie oficjalnie, jeszcze na zapleczu, ale skład osobowy wygląda równie nędznie, jak w Nowoczesnej bez Petru.

Strony

Źródło foto: 
15281 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. Ja znam parę osób, które sympatazują z opozycją. Co do różnic zdań, Bóg z nimi. Ale top polityk PO.N ma od nich ze dwa razy mniejsze IQ. To dziwne, że inteligentni głosują na idiotów - ale jest pytanie, dlaczego zam do góry nie wypływa nikt inteligentny? OK, PiS jest etatystyczny i można legalnie mieć inne zdanie, oraz na wiele tematów szczegółowych. Ale czemu cała ta strona przez lata nie jest w stanie niczego wykreować? Czy Schetyny siedzą na górze i blokują, a że to oni mają pieniądze, to nikt inny nie wyskoczy?

 2. wytresowane cyborgi Kwasniewski i Tusk. Oddaje istotę.

  Mamy mieć Patrioty do końca 2019, wtedy ma się zakończyć (pierwszy etap, 200 tys.) formowania naszej nowoczesnej armii.

  Przecież to nie przypadek, czy zbieg okoliczności. Co potem?

   

 3. Przełomowy moment, obstawiam lipiec 2019. Pytanie czy razem z bateriami wrócą nasi świetnie wyszkoleni żołnierze, czy też potem będzie 5 lat nauki obsługi sprzętu, tu w kraju. Bo sprzet jest wart tyle, ile ludzie którzy go obsługują.

 4. avatar

  " rozpoczyna się pogrzeb ostatniego mutanta Unii Wolności i KLD"

  Moze odpocznij, łyknij coś, jakiś meczyk obejrzyj...

 5. Że mutantem Unii wolności jest PO? Nowoczesna, to prywatna inicjatywa paru banków. Dosyć słabych jak widać. Ciekawe, że o KODzie jakoś cicho.

 6. @chlor

  @cmss

  W pewnym sensie można mówić o mutacjach - biorąc pod uwagę ojców założycieli...

  A pamiętacie? Kiedy zakładali .N była mowa o "zmianie pokoleniowej": http://fraszki-ulotki.info/2015/07/wiatr-zmian.html

  To są ciągle ci sami ludzie. I hodują sobie następców.

  Mówiło się że .N ma być szalupą dla PO. Pan Petru się zarzekał, że absolutnie nie:

  Do wioseł chętnych nie ma! Każdy chce zasiąść za sterem - czego jesteśmy świadkami.

  A że na koniec wyszła bardzo skromna tratwa - można się było spodziewać.

 7. Ta pani obok Petru założyła spodnie tył na przód..

 8. Może chece pokazać, że ma jaja ...?

 9. Strony