Myrcha i „Myszka” przyznali dziś, że razem z Rzeplińskim przegrali TK

Prześlij dalej:

Prosiłem wczoraj o weryfikację analizy po „wyroku” TK, ale nikt się nie zgłosił. Odbieram to jako komplement, a dziś mogę powiedzieć, że w 100% napisałem prawdę i tylko prawdę. Weryfikacji dokonało życie i zjednoczeni posłowie totalnej opozycji, którzy złożyli ponowną skargę do Trybunału Konstytucyjnego na zapis art. 16 nowej ustawy. Wielu ludzi pytało, czy można dwa razy skarżyć to samo skoro istnieje święta zasada „powagi rzeczy osądzonej”. W sądownictwie karnym nie można ponownie wnosić aktu oskarżenia jeśli sprawa zakończyła się prawomocnym wyrokiem lub postanowieniem, nie wyłączając umorzenia sprawy. W Trybunale Konstytucyjnym umorzenie skargi po pierwsze jest rzadkością, po drugie nie blokuje ponownego złożenia wniosku. Skarga na art. 16 została przez TK umorzona w związku z tym, Myrcha z PO i Myszka Agresorka obudzili się zgodnie z prawem. No właśnie, ale czy na pewno się obudzili, czy tu zadziałało coś zupełnie innego? Szybciej uwierzę, że serial „Świnie w kosmosie” był oparty na biografiach, niż w to, że Rzepliński rzeczywiście za podstawę umorzenia przyjął niewłaściwą argumentację zastosowaną w skardze. Przypomnę, że skargi wniosło dwóch ulubieńców Rzeplińskiego to znaczy partia „Borysław” Budka i RPO Adam Bodnar. Jednym i drugiemu wystarczyło podyktować właściwą treść wniosku, a gdyby i to zostało przeoczone, istnieje najprostszy sposób na świecie, żeby skargę uznać – tak orzekł Rzepliński. Biorąc pod uwagę, że tajnym posiedzeniem TK poszedł po bandzie, bzdury o słabej argumentacji skargi są baśnią dla naiwnych. Przyczyny umorzenia w moim przekonaniu były zupełnie inne. Trzeba sobie zdać sprawę, że nie ma w nowej ustawie ważniejszego zapisu od art. 16, który nakazuje TK przedstawić Prezydentowi 3 kandydatów na prezesa i ten zapis przesądza o trzech sprawach naraz.

Po pierwsze prezesem zostanie kandydat PiS, co udowodniłem we wczorajszym tekście i co potwierdzili dziś posłowie opozycji. Po drugie nowy prezes TK włączy trzech sędziów z PiS i po wyborze kolejnego, na miejsce Rzeplińskiego, mamy pełny 15 osobowy skład, w tym 7 sędziów z nowego rozdania. Wprawdzie to nadal przewaga PO/PSL, ale proszę pamiętać, że prezes TK może wszystko, mógłby z trzema swoimi sędziami, z siedmioma nie ma takiej sprawy, której się nie da przepchać lub zablokować. W konsekwencji i po trzecie jeden z ostatnich bastionów komuny, który blokował kluczową reformę w wymiarze sprawiedliwości upada. Nie ma takiej możliwości, żeby Rzepliński i obrobione po kostki towarzystwo prawnicze nie wywąchało co się w art. 16 ustawy kryje. Musiało zadziałać coś całkowicie innego, niż „niedopatrzenie”. Ze wszystkich możliwych hipotez wybieram tę najbardziej prawdopodobną. Rzepliński nie ma kim przegłosować, że art. 16 jest niekonstytucyjny! Plotki, że prezes bez krawata ma bunt na pokładzie nabierają powagi i stają się przeszkodą nie do przejścia. Stary prezes za trzy miesiące odchodzi, ale pozostali zostaną jeszcze na długie lata i będą musieli żyć z nowym prezesem i obecną władzą. Oni wszyscy wiedzą, że Rzepliński przekroczył wszelkie granice, nie tylko śmieszności, ale pogardy dla prawa, w tym konstytucji. Uznanie art. 16 ustawy za niekonstytucyjny, w świetle konstytucji, nie jest możliwe i mówi o tym wyraźnie art. 194 pkt. 2 konstytucji:

2. Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Strony

21896 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  dlaczego jakoś mnie to nie cieszy. Ktoś nam tyłek szkli TK a następna banda łupi nas w parlamencie z naszych pieniędzy. My bierzemy kredyty za 40% a biedna Krzywonos chce za 1-2% bo 4% to za dużo. Ten PiS to taka sama banda złodziei jak i PO z PSL.
  Marszałek Kuchciński jakiś bardzo łaskawy dla gumioka Sawickiego i łamistrajka Krzywonos. 
  https://www.wprost.pl/kraj/10018907/Wicemarszalek-Tyszka-wyrzucony-z-sejmowego-zespolu-bo-chcial-ograniczyc-przywileje-poslow.html

 2. avatar

 3. Agora - 11,1mln zł straty netto. Źródło: http://www.wirt...

  Drobne, a cieszy. He, he.

 4. Prawo na wakacjach.

  Może jakby sędziów z urolpu nie odwołał, to by się tak nie skończyło.
  :)

 5. Strony