Mongolski Związek Hokeja na Trawie wyraża zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału

Prześlij dalej:

Poszło bardzo dobrze, bo wychodzi bokiem. Można się było spodziewać, a właściwie być pewnym, że po zmianach, które godzą w interesy finansowe i polityczne możnych tego świata, wokół Polski zacznie się zadyma. No i się zaczęła, ale w takim tempie i stylu, że bardzo szybko przerodziła się w kabaret. Szantażować też trzeba umieć, tymczasem szacowne ośrodki międzynarodowe i krajowe rzuciły się z groźbami od pierwszego dnia, zanim cokolwiek się wydarzyło i dziś mamy kompletne pomieszanie z pooplataniem. Która to już komisja, która decyzja, które „ultimatum”? Gapię się w telewizor i przerzucam wszystkie kanały informacyjne przez 12 godzin dziennie. Gdzieś tak od południa słyszałem, że jakaś komisja, coś tam, coś tam. Dopiero pod wieczór zorientowałem się, że odezwała się Komisja Europejska, ale i tak nadal nie wiem o co konkretnie chodzi. Jest jedno hasło: „Mamy czas do poniedziałku”. Na i co? Z kim, z czym? Nie wiadomo i co śmieszniejsze nikt o tym za bardzo nie mówi. Pada skrót komunikatów, który podpowiada, że znów Trybunał Konstytucyjny się pali i dokładnie w tym momencie włącza się do dyskusji Mongolski Związek Hokeja na Trawie. W 2010 roku PO wymyśliła brutalny i cyniczny plan, który polegał na nieustannym prowokowaniu i podgrzewaniu Smoleńska. Skutki wszyscy znamy, wielka narodowa tragedia została zamęczona medialnie i sprowadzona do głupich żartów, w najlepszym razie rytualnych „opinii”. Był zamach, czy nie było zamachu? Na temat zamachu wypowiedział się każdy Polak i analogicznie został rozegrany TK, z tą różnicą, że rozgrywający spodziewali się zupełnie innych efektów.

Mongolski Związek Hokeja na Trawie, już w poniedziałek odniesie się do stanu prawnego w kontekście konfliktu na płaszczyźnie trójpodziału władzy. Polacy zagryzają wargi, trzymają kciuki i cali podnieceni oczekują relacji na żywo. Rzucają wszelkie zajęcia i pasje i nie pytają co tam na zgrupowaniu kadry słychać. Cała Polska modli się, żeby stanowisko było przychylne. Śmieszne? Nie, zupełnie nie, nudne i nieprzyswajalne, kobyła zajeżdżona na śmierć. PiS przez 5 lat wpadał w identyczną pułapkę lub był w nią wciągany. Padało hasło Smoleńsk i natychmiast cały dorobek z kampanii był kasowany, bo ludzie najzwyczajniej w świecie nie przyjmowali żadnych argumentów. Każdy wiedział swoje, żadnego przepływu zwolenników i przeciwników zamachu. Dopiero po 5 latach, gdy emocje się uspokoiły, Kaczyński jedną decyzją wyłączył „narrację” na czas obu kampanii i co ważne trzymał się tego z żelazną konsekwencją. Była to jedna z ważniejszych decyzji, które przyczyniła się do podwójnego zwycięstwa. Dlatego też w ogóle się nie martwię, że tak zwana opozycja, która w przeciwieństwie do PiS nie ma najmniejszych powodów, aby tkwić w jednym temacie, robi wszystko, żeby TK stał się pytaniem o zamach. Przyglądam się sprawom z pełnym spokojem, ziewam i śmieję się na przemian z żółtych pasków TVN24. Chciałbym napisać, że na miejscu PiS robiłbym wszystko, żeby Trybunał nie schodził z czołówek medialnych, ale PiS dokładnie tyle robi. Ktoś mógłby mi zarzucić zaklinanie rzeczywistości, bo jednak dzień w dzień robi się zadymę, a kropla drąży skałę.

Strony

27177 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. i lekki niefart w doborze haseł:

 2. avatar

 3. z walizką od guzików z atomówkami ?

 4. avatar

  Matko Kurko, nie istnieje żaden Mongolski Związek Hokeja na Trawie. Zapewne miałeś na myśli Mongolski Związek Hokeja na Pustyni Gobi:-DDD Pustynni hokeiści są raczej niemrawi w przeciwieństwie do potomków Czyngis - Chana uprawiających tę dyscyplinę na lodzie. Warto popatrzeć na ich interakcję z drużyną Ukrainy:-) W ataku wyróżnia się Tserenbaljir Baatarkhuu. Kto wie? Może to nastepca Temudżyna?

 5. -------------------------------------------

 6. Co moze zrobic Polsce jakis gowniany brukselski organ , skoro jest to zwykla banda spedalonych tchorzy nie potrafiaca ochronic wlasnych obywateli przed muzulmanskimi mordercami i gwalcicielami ??!  Z nich to sie trzeba smiac i ewentualnie wspolczuc , a nie zwracac uwagi na jakie pierdoly produkowane w zaciszach unijnych gabinetow !

 7. na salony, trzeba zepchnąć Polskę do kąta. Timmermans będzie rozwijał czerwony dywan przed Putkiem.

 8. Rząd odpowiada - nalotem na rusofilów
  Tak sobie kombinuje - ostrzeżenie dla hołoty kodziarskiej.

  Nie można z tą bandą rozmawiać, zaniechać poboru podatków od banksterów i monpolistów w handlu puszkowym żarciem.
  Trzeba twardo realizować plan i wyłapywać hamulcowych w otoczeniu rządu.

 9. TV Kurskiego aplikuje lemingom kolejną dawkę laksigenu.

  Istotne informacje umykają gawiedzi -
  jedna ważna dla całego społeczestwa umknęla politykującym dziennikarzom.

  o co idze ? 
  Protest fizjoterapeutów - 
  Ci , umocowani ustawą uchwaloną (jeszcze nie wprowadzoną) zostają zaszczyceni kolejną poprawką ograniczającą funkcjonowanie w szeroko pjętym procesie leczenia.

  " dobra zmiana"  - by żyło się lepiej LEKARZOM !!!!

  Psy Pawłowa zazdrośnie strzegą monopolu.
  Silne lobby wokól ministra (przypominam o jego wcześniejszych wyczynach związanych ze ściganiem kolegów po fachu ktorzy, odrzucili częśc tzw. medycyny promowanej przez koncerny chemiczne).skutecznie sprowadza polską służbę zdrowia do zapewnienia rynku zbytu. 

  Codzienni umykają nam istotne sprawy oddalające nas od "dobrej zmiany".
  A jewropa ?
  Wisi na krzaku jak Judasz.
  Ogólnie sprawy idą w złym kierunku. Dlatego, najważniejszym jest tworzenie zdrowych mechanizmów na terenie RP..
  W tym,
  Rracjonalnego zagospodarowania  ludzi z wykształceniem i umiejętnościami w/w zawodzie.

 10. Widziałem dziś konferencję Marszałka Senatu i słyszałem pytanie Czarneckiego z RFM (czy podobnie).
  Nie ma żadnej sprawy w kwestii "klauzuli sumienia". Zostało to powtórzone z 10 razy, zanim dotarło do zakutego łba. Był temat, nie ma tematu - oznajmił Marszałek Karczewski. Nie przeszkadza to TVN dziś o 19:00 grzać tematu. 

 11. Strony