Moja oficjalna korespondencja z Zespołem Laska - bez komentarza

Prześlij dalej:

Postanowiłem wrócić do prezentowanej już formuły publikowania w surowej postaci, czyli bez zbędnego komentarza, mojej korespondencji z organami RPIII. Tradycją stało się również i to, że z niezrozumiałych powodów nie udaje mi się sfinalizować wymiany zdań (pytań i odpowiedzi), gdy tylko pojawia się tak zwany „kluczowy moment”. Tym razem zadałem kilka prostych pytań zatrudnionym i opłacanym przez premiera Tuska ekspertom do spraw wyjaśniania społeczeństwu, że „Antek jest gupi”. Oto jakie uzyskałem odpowiedzi i w jakim momencie korespondencja się gwałtownie zerwała, chociaż dotarło do mnie potwierdzenie odbioru i przeczytania kłopotliwych pytań.
 

***

 
Portal niereglamentowany - www.kontrowersje.net 

Dzień dobry,  

Powołując się na ZARZĄDZENIE NR 28 PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 kwietnia 2013 r. i treść § 2. :  

§ 2. Do zadań Zespołu należy w szczególności:
1) analiza i wyjaśnianie opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem;
2) współpraca z organami i instytucjami państwowymi oraz innymi podmiotami posiadającymi wiedzę i informacje na temat przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem;
3) wsparcie merytoryczne w zakresie wiedzy eksperckiej podczas konferencji i seminariów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem organizowanych lub współorganizowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.  

proszę o udzielanie następujących odpowiedzi:  

1) Jakie analizy wykonał i przedstawił opinii publicznej Zespół, od dnia powołania Zespołu do dnia 10 października?
2) Z jakimi instytucjami państwowymi oraz innymi podmiotami posiadającymi wiedzę na temat katastrofy współpracował Zespół, od dnia powołania Zespołu do dnia 10 października?
3) Jakiego wsparcia merytorycznego w zakresie wiedzy EKSPERCKIEJ podczas konferencji i seminariów dotyczących okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia, do tej pory udzielił Zespół?  

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi na powyższe pytania, ze szczególnym wyróżnieniem: analiz i ekspertyz dotyczących ściśle technicznych aspektów katastrofy oraz współpracy Zespołu z instytucjami i podmiotami posiadającymi wiedzę na ten temat.

Pozdrawiam
Piotr Wielgucki (Matka Kurka)

***
 

From: dziennikarze [mailto:dziennik...
Sent: Friday, October 11, 2013 11:35 AM
To: 'Portal Niereglamentowany kontrowersje.net'
Subject: FW: Pytania dotyczące eksperckiej i merytorycznej działaności tzw. "Zespołu Macieja Laska"

Strony

11595 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Wyręczając nieco komusje pana Laska zwracam Panu uwagę, panie redaktoże, że jego komisja ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi. Czym bardziej konkretne, mądre i merytoryczne pytania pan stawia, tym większej burzy mózgów potrzeba do spreparowania odpowiednio brzmiącej bredni. Nie bądź pan taki "Kurczak w gorącej wodzie kąpany" - dwa tygodnie, panie Lasek... Poczekamy.

 2. avatar

  Tak, znam procedurę, ale nauczyłem się też praktycznego zastosowania. Gdy się coś opublikuje, to te 14 dni jakoś szybciej mija.

 3. Nie wyobrażam sobie, że mogłyby ocaleć te klocki.

 4. avatar

  ot tak, z zasady. Nie chcę zawyrzać średniej oceny. Wolę kliknąć w reklamę.
  Ale za "karczowamie Laska" masz u mnie chłopie (dziewczyno) wszystko co najsłodsze: loda, piwo,  wódke, wieczór we dwoje... Dawno nic mnie tak nie powaliło. Pozdrawiam

 5. Wieczór we dwoje odpada. Lód też.

 6. a właściwie kumam, ale nie mam możliwości potwierdzenia. Już się streszczam: w pierwszym mailu od zespołu Laska, u samej góry, pisze "From: dziennikarze [mailto:dziennik.... Wynika z tego, że przy zespole Laski pracuje zespół dziennikarzy oddelegowany przez KPRM?
  Przedwczoraj dotarło do mnie, poprzez s24, że niejaki Azrael jest zatrudniony bądź współpracuje z komisją Laski.
  Dwa pytania:
  1. Jacy dziennikarze pracują przy Lasce?
  2. jacy Blogerzy?

  PS. Podobno Azrael na twitterze chwalił się, że do końca roku wykończą ZP Macierewicza. To chyba nie jest normalne? Nie mam konta na Twitterze, nie mam możliwości zweryfikowania tej informacji.

 7. avatar

  Nie, to nie tak. To znaczy nie mam pojęcia kto odpisał na tego maila, ale sam adres jest podany na stronie KPRiM, jako adres do korespondencji przeznaczony dla dziennikarzy. Także w samym adresie afery nie ma, natomiast kto to pisał Bóg jedyny wie. Właściwie mogłem poprosić o podpis. Jak odpiszą to spytam z kim mam przyjemność?

 8. że to praca zespołowa. Artymowicz dyktował, a Laska pisał.

 9. Będziemy powoli - ale do końca tego roku - kończyli zespół Macierewicza. Choć powinno się to zrobić wiele miesięcy temu ...

  https://twitter...

  Żeby widzieć co kto twittuje nie musisz mieć konta - wystarczy, że wpiszesz adres jakiegoś twittowicza np. twitter.com/st_janecki , to u góry masz "Search" i można znależć innych po nick-ach - tak znalazłem Azrael-a.

  PS Niepodpisywanie się z imienia i nazwiska pod koresposdencją, sprawia że ma ona wartość anonimu, nikt nie odpowiada za przekazane treści.

 10. Co do podpisania się pod pismem - 10/10. Tylko ktoś kto się wstydzi bądź ma nieczyste intencje nie podpisuje się z imienia i nazwiska. To tacy ludzie, którzy lubią się też często podpisywać jako "życzliwy", "zatroskany" lub "uczciwy obywatel". Prof. Binienda już doświadczył takiej "życzliwości i zatroskania". Napisano na niego dziesiątki anonimowych donosów.

 11. Strony