Medialnie Jerzy O. rozliczył 53 miliony, a w MSWiA 21,5 miliona! O co chodzi?

Prześlij dalej:

Przyznaję, całkowicie zgłupiałem, nie wiem, nie rozumiem, nie potrafię zsumować prostych pozycji i to zarówno za pomocą kalkulatora, jak i arkusza kalkulacyjnego. Do dzisiejszego tekstu załączam, nie przepisane, ale WKLEJONE z mediów i ze strony zbiórki.gov.pl sprawozdania z rozdysponowanych ofiar 23 Finału Fundacji WOŚP. Medialnie Jerzy O. „rozliczył” 23 Finał na konferencji prasowej w dniu 15 grudnia 2015 roku. Oświadczył wówczas, że Fundacja WOŚP wydała całe 53 109 702,83 złotych. Przyszedł czas, by WOŚP zgodnie z obowiązującym prawem złożyła odpowiednie dokumenty potwierdzające medialne rewelacje i tak też się stało. Były dwa takie sprawozdania, z dnia 25 marca 2016 roku, na kwotę 24 483 691,33 zł i to sprawozdanie zostało odrzucone przez MSWIA w dniu 4 kwietnia 2016 roku. Z kolei 18 kwietnia Fundacja WOŚP złożyła „nowe” sprawozdanie, które po trzech edycjach na portalu zbiórek, zawiera… IDENTYCZNE pozycje, jak to odrzucone z 25 marca 2016 roku, ale kwota rozliczenia to już 21 508 576,25 zł. Ktoś coś z tego rozumie? Bardzo proszę o pomoc w poukładaniu tego wszystkiego do kupy. W tym celu prezentuję chronologię zdarzeń. Zaczęło się od hucznej imprezy medialnej, w czasie której Polacy dowiedzieli się, że na dzień 15 grudnia 2015 roku WOŚP wydała co do złotówki całą kasę z 23 Finału.

Na co WOŚP wydała pieniądze z 23. Finału?

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przedstawia wstępne rozliczenie wydatków za środki zebrane podczas 23. Finału WOŚP, który odbył się 11 stycznia 2015 roku. Celem 23. Finału WOŚP był zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej pediatrii zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po przeliczeniu wszystkich zebranych środków Finał zakończył się rezultatem 53 109 702,83 PLN.

 
Infografika
/WOŚP

Dodatkowo Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 23. Finału WOŚP otrzymała w darze 19 urządzeń medycznych, których wartość wynosi 605 338,56 PLN.

- 13 457 728 PLN WOŚP wydała na zakup sprzętu dla dziecięcej pulmonologii,reumatologii oraz kardiochirurgii. Zakupione zostały m.in. specjalistyczne aparaty USG, zestawy do badań oscylometrycznych ze spirometrią, zestawy do badań pletyzmografii i dyfuzji, aparaty do badań LCI, FENO, densytometry oraz wiele, wiele innych nowoczesnych urządzeń medycznych.

- 13 016 841 PLN wydała na zakup sprzętu dla seniorów. Było to przede wszystkim doposażenie Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych (tzw. ZOL-i) w takie urządzenia, jakłóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, podnośniki, fotelekąpielowe holtery EKG i RR i wiele innych urządzeń zapewniających komfort opiekii leczenia pacjentów w podeszłym wieku. Sprzęty przekazane przez WOŚP dla seniorów można obejrzeć w galerii zdjęć na stronie www.wosp.org.pl....

- 1 452 850 PLN WOŚP wydała na zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach pomocy indywidualnej.

- 117 250 PLN WOŚP wydała na prowadzenie Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Kupiono m.in. 10 pomp insulinowych,które kobiety w ciąży lub ją planujące, które chorują na cukrzycę mogą za darmowy pożyczyć w jednym z naszych ośrodków.

Strony

24076 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Idź za słoikiem!

 2. avatar

  bo to jest córka wszystkich afer w naszej IIIRP..!!!!!

  "normalnemu" czlowiekowi wystarczy..kilka..no!!!!! kilkanaście tys zł/m-c by zyc na dobrym poziomie..utrzymac dom;opłacic rachunki.gdzies wyjechac na "wywczas"..ubrac sie; i zyc na poziomie..
  nie sądze by JAKIKOLWIEK sąd w PL doszedł do tego jak kasa owsiakowi przepływa przez palce..!!!!!!
  wracam z uporem tego zajączka co to doprowadził niedzwiedzia-własciciela lesnego sklepu spozywczego codziennymi pytaniami o marchewke do załamania nerwowego..
  co zrobic z tym szambem??1szy KROK..Zakazac "rocznicowego" błotka!!!pod byle jakim pretekstem.(najlepszy jest TAKI->zagrozenie islamskim terroryzmem..a PÓZNIEJ..metodycznie;skrupulatnie pytac go o KAZDY zakupiony inkubator czy tez pompę insulinową!!!
  O KAŻDĄ!!!.
  dzis na tt przeczytałem cos takiego ze jakas kobieta zaobserwowała arabów filmujacych stacje warszawskiego metra..!!!
  wszystko prowadzi do spółki "CARPATIA"...chyba ze owsiak jest tak głupi ze pozakladał dziesiatki rachunków bankowych w "rajach podatkowych"..ale znając "logistykę" takiego przedsięwzięcia..jego "współprowadzący" mu na to nie pozwolili nigdy....nie sposób pominąc ukladu polityczno-medialnego ktory mu caly czas pomaga "grać orkiestrą"...

 3. Jurasowi wyciekło 13 złotych melonów? 

 4. WOŚP ma 18 miesięczny okres rozliczeniowy i nikt włącznie z organem nadzoru (ministerstwem) i Sądem nie jest w stanie nad tym panować. Czy było pytanie o informację publiczną do organu nadzoru. Gdyby pomęczyć trochę organy nadzoru pytaniami to mógłby zechcieć sam albo coś zrozumieć albo zmienić tak żeby samemu zrozumieć. Czekam na treść pisma do wysłania do organu nadzoru

 5. Niechby chłop zarabiał miesięcznie 25 tys. żona z półmrówki 25 tys. córka z ćwierć mrówki 25 tys. razem 75 tys. przez rok 850 tys. wynagrodzenie kierowników, dyrektora i dobroczyńców. Wszystko zaksięgowane, włącznie z wynagrodzeniami całego aparatu innych pomagających zawodowo dobroczyńców. Niechby brali co ich i resztę przeznaczali na to co głoszą, że przeznaczają. Niechby Pan O leciał do New Yorku za swoją kasę i bilety kupione z tych jego pracowicie zarobionych 25 tys. On tymczasem leciał i lata za forsę uznaną za swoją. Jeżeli firma lotnicza dała bilety to nie jemu a fundacji w celu np. lotu do USA po maszyny do oddychania. Wzorem pana O zakładajmy fundacje i zbierajmy forsę 50 % na zbożny cel drugą połowę na obsługę działalności własnej. Jak skarbowemu spóźnisz się dzień z uiszczenie haraczu w jakiejś śmiesznej kwocie kilkuset złotych, cały arsenał kryminałów, upomnień, zawiadomień okupuje drzwi, skrzynkę pocztową z upierdliwymi doręczycielo - egzekutorami włącznie. A w przypadku osobistości zasłużonych, o tu się nie stosuje normalnych procedur, tu pana O nie dotyczy. Jakieś kontrole, domiary, rewidenci księgowi ? Gdzieżby śmieli, chłopu zabrać traktor, wywalić rodzinę z betami na ulicę za 5 tysięcy długu, o wtedy urzędy są, w całej okazałości i majestacie grozy. Zawsze działali na mnie jak płachta na byka działacze społeczni rodem z komuny i ORMO. Przeważnie działali na zasadzie, towarzysze i obywatele dajcie portfele a ja was podzielę. No i dzielą, dzieli również pan O. Kiedyś pisałem, że cokolwiek z tego zostało i poszło na ratunek dzieci, dobrze się stało gdyż od państwa za przeproszeniem zawsze gówno się dostawało. A że po drodze jakiś cwaniak kupuje sobie apartament w Alei Słowiczej, siła wyższa charakteru naszego narodowego, kto by wytrzymał i usiedział spokojnie przy ogromnym stosie forsy. Czyta perwersja. Jak mawiają u nas tylko ryby nie biorą.

 6. Co chcecie - toz to elyty ! Jeden analfabeta , drugi cymbal nie potrafiacy wykonac prostego dzialania matematycznego !   

 7. to jakaś organzacja kościelna czy cuś?

 8. Na zimowych finałąch WOŚP zmarznięte dzieciaki zbierają do skarbonki pod kościołami.
  Ale za to latem to woodstoki zaczynały się od gromkiego "Hare Kriszna".

  :)

  Synkretycznie.

 9. Pytania z innej beczki:
  1. Do kiedy WOŚP ma złożyć skuteczne (czyli przyjęte przez MSWiA) rozliczenie?
  2. Czym skutkuje nie rozliczenie w terminie zbiórki przez WOŚP?

 10. Strony