Matko Boska! Co to będzie, gdy ktoś ważny pójdzie siedzieć? Normalnie będzie!

Prześlij dalej:

Nieustannie powraca wątek dotyczący czegoś, co można nazwać marketingiem „wymiaru sprawiedliwości”. Bierze się jakąś sprawę lub delikwenta, a następnie szacuje, czy warto go wsadzić, czy strach postawić zarzuty. Obecnie na tapecie jest troje takich ważniaków, jednego pominę, żeby siebie i Czytelników nie męczyć, ale dwóch, aż się prosi o podsumowanie. Jego Kabotyńskość Rzepliński wystąpił w programie znanej w PRL-u dziennikarki i oświadczył, że jego działania są poza jurysdykcją prokuratury. Jego Kabotyńskość poszedł dalej i w ogóle się wyłączył z prawa, na zasadzie sądzić to ja, ale nie mnie. Nie znający prawa koń by się uśmiał, natomiast człowiek jako tako orientujący się w prawie, bez zaglądania do kodeksów wie, że Kabotyńskość bredzi. Zawiadomienie do prokuratury nie dotyczy kwestii ustrojowych i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego w wymiarze konstytucyjnym, ale powszechnego łamania praw pracowniczych. Prokuratura nie bada, w jaki sposób Rzepliński z kolesiami wydawali „wyroki”, prokuratura prowadzi śledztwo w kwestii naruszania praw konkretnych ludzi. Co prokuratura ma wspólnego z kodeksem pracy? Z kodeksem pracy niewiele, ale z kodeksem karnym wszystko i tutaj już wypada zajrzeć do przepisów. Treści zawiadomienia nie znam, ale z całą pewnością można postawić Rzeplińskiemu, jako pracodawcy, a nie prezesowi TK, zarzut z następującego przepisu:

Art. 218. Złośliwe naruszanie praw pracownika
Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1a. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Osoba określona w § 1a, odmawiająca ponownego przyjęcia do pracy, o której przywróceniu orzekł właściwy organ, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Osoba określona w § 1a, która będąc zobowiązana orzeczeniem sądu do wypłaty wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia ze stosunku pracy, obowiązku tego nie wykonuje, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3

Idealnie pasujący artykuł do łamania prawa przez pracodawcę Rzeplińskiego, który bezpodstawnie odmawia trzem zaprzysiężonym sędziom sprawowania swoich obowiązków. Jego Kabotyńskość podlega prawu jak każdy inny Kowalski, jedynie ustawodawca dał mu specjalny przywilej w postaci immunitetu, który za 3 miesiące straci. Dużo wcześniej, przed prokuraturą, Sąd Administracyjny wybił bezkarność Rzeplińskiemu ze łba. Mało kto wie, ale prezes TK jest prawomocnie uznany za łamiącego prawo w zakresie ustawy o dostępie do informacji publicznej. I tak w każdym paragrafie Jego Kabotyńskość się mieści, bo jest obywatelem RP jak my wszyscy, choć na nasze nieszczęście. Jeśli pobije żonę usłyszy prokuratorskie zarzuty, wcześniej prokuratura występuje o uchylenie immunitetu. Ukradnie, po pijaku rozbije samochód, ta sama sytuacja. Żadnych, ale to najmniejszych powodów nie ma, aby kogoś takiego jak Rzepliński prokuratura i każdy inny organ nie mógł poddać procedurze prawnej.

Strony

24750 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  zarzutów wobec bufetowej jest taka masa ze cokolwiek by nie wybrac starczy na kilkanascie lat bezwzględnego więzienia..czekam z utęsknieniem na pierwsza transmisję z rozprawy...zobaczymy na ile jest #dobrazmiana..

 2. zgrillować HGW a potem ją zaprosić do studia przesłuchań, czy nie czekać i od razu. Krótko mówiąc czy są dobrzy kandydaci na stanowisko Prezydenta, bo po pół roku trzeba wybory robić...

 3. Mimo to,ci z wyższych półek mają wielki parasol ochronny i nie łatwo będzie ich aresztować.
  Gdyby tak było można wypożyczyć np. Erdogana,zrobiłby w mig z lewactwem
  porządek,aresztując od razu kilkadziesiąt tysięcy esbeckich prokuratorów,sędziów i wszelkiego innego robactwa.:)

 4. avatar

  do takiego przewrotu potrzebne jest lojalne wojsko;policja;lub inne słuzby..a tu taki klops..dla przykładu prosze uważnie przeczytac ów wywiad :

   http://ndp.neon...

  a zwłaszcza odpowiedz na ostatnie pytanie...

 5. Zgoda,że na NATO nie ma co liczyć - to jasne.Ale też nie można poważnie traktować Oparę.

 6. avatar

  polecę swoim ulubionym GB..dzis wydarzenia geopolityki przenoszą nas mniej wiecej do czasów marzec 39' r"..jestesmy sami;smaczni i w lesie  parafrazując St.Michalkiewicza..

 7. Mój św. pamięci teść, żołnierz 23 i 24 Brgady Wileńskiej ARMII KRAJOWEJ powtarzał, zawinił za budynek i strzelać, bez pardonu!

 8. "Nietykalni" wsadzają lub raczej odsuwają (tego z mocy prawa chyba nie dać się zrobić), ale poddają pod pręgierz opinii publicznej Ala Capone za rażące naruszenie praw pracowniczych. W tym wypadku jak w partyznatce - cel uświęca środki, ma swoje uzasadnienie.

  Powiem tak. PiS nie pokochałem i dostrzegam już w tym, na czym się znam, niestety pewne obajwy idiotyzmów działaczy wysuniętych na stanowiska (buc, ale ze znaczkiem patyjnym - syndrom krótkiej ławki). Tym nie mniej tolerowanie przez skład TK Rzeplińskiego jako prezesa jest dla mnie oczywistym objawem serwilizmu, kunktatorstwa  i dalej nie będę wymieniał bo obrażę ten było nie było ważny organ ... państwa.

 9. Świetnie dobrane zdjęcie, jak zwykle. Skacowany, początkujący pracownik RMF.

 10. Przezes Rzepliński w wywiadzie dla rp.pl orzekł, że "nie wchodzi w grę" aby prezesem TK został kandytat mający od 1 do 3 głosów, więc cały czas kombinują jak wyjść na swoje. 

 11. Wypłynął bo musiał, po tym jak nadgorliwiec z PO spieprzył czerwcową ustawę, dodając do niej wybór dodatkowych sędziów TK.
  Teraz jest przypadkową gwiazdą wykonującą idiotyczne polecenia, niespecjalnie sobie z tym radząc.
  Prezio jest wyraźnie zagubiony, nie jest przecież herosem.

 12. .

 13. avatar

  Ja to czekam az Tusek pojdzie siedziec za sprzedarz polski, a nie, ze on sobie teraz w europie rzadzi co to ma znaczyc!?

 14. Nie wiem czy warto Hankę sądzić. Przecież ona przed sądem powie, że nic nie wiedziała. Sędziowie nie są zbyt mądrzy to sędzia w to uwierzy.
  Wtedy będzie w mediach, że sąd ją uniewinnił i to było tylko ujadanie PiSowców. Niech ją wyborcza trochę pogriluje jeszcze.

 15. Strony