Prześlij dalej:

Przez „Marsz Wolności” zmarnowałem sobie sobotę i koncepcję. Sobotę miałem poświęcić na pergolę własnego pomysłu, bo mi ucho spuchło od petycji Lepszej Połowy, natomiast nowa koncepcja jest taka, aby starać się pisać głębiej, niż pogoń za codziennością. Wiadomo, człowiek sobie obiecuje, życie deklaracje na wiatr rzuca. Nic nie wyszło, robota nie zrobiona, koncepcja się posypała, co gorsze brnę w tę zgniliznę i nie umiem wyjść, ale… Niepostrzeżenie właśnie napisałem wszystko, co można napisać o „Marszu Wolności”, który wyglądał dokładnie tak, jak moje sobotnie postanowienia i nowa formuła działania. Taki prezent, taki balsam na kontuzjowane kolano przygotowała opozycja Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Wszystko po staremu, ale to dosłownie wszystko, ta sama mantra, liczenie demonstrujących, których oczywiście jest coraz mniej i tym bardziej trzeba ich liczyć. Taki sam skład osobowy, bo przecież absencji Petru i dwóch „Joanek” nikt nie zauważył. Zero nowych pomysłów na przekaz i komunikację z wyborcą i tutaj irytujące hasełko: „PO równa się PiS”, rzeczywiście ma zastosowanie. Emocja na poziomie zakończenia roku szkolnego i tak a propos, mała, autentyczna scenka rodzajowa. Latorośl krzyczy z poddasza: „Tato weź to ścisz (przemawia Schetyna)”. Chciałem być dowcipny i odpowiadam: „Nie chcesz posłuchać, jak Grzesiek porywa tłumy?”. Riposta: „On tak porywa tłumy, jak ten facet, który krzyczy na plaży kuuukuuurydza, kuuukurydzaaaa”. Nic mądrzejszego nie wymyślę, nie dlatego, że jestem pobłażliwym ojcem, ale dlatego, że się nie da i nie ma potrzeby. Nie będę jednak ukrywał, że mnie ta nuda nie cieszy, dobrze się dzieje, gdy nic się w najgorszym sorcie nie dzieje. Ostatnie tygodnie w wykonaniu PiS to dramat, który kiepsko zorientowanej opozycji pozwoliłoby, co najmniej podeptać pięty. Nic podobnego się nie wydarzyło i to usypia, a jak wiadomo sen regeneruje, co jest dobrą stroną procesu, ale też czyni okazję złodziejowi.

Po trzech latach mamy mniej więcej taki stan, że opozycji nadal nie da się słuchać, bo tam po prostu nie ma czego i kogo słuchać. Natomiast partia rządząca, pomimo fatalnych błędów komunikacyjnych, nie ponosi większych strat i to jest zasługa dwóch głównych czynników. Pierwsza to opisana powyżej jakość opozycji, drugi to elektorat. PiS jest jedyną partią w Polsce, która ma mądrzejszy elektorat niż sama partia, ten fenomen pozwolił PiS przetrwać najtrudniejsze czasy i pozwala trwać w czasach obecnych. Przez wiele lat można było mówić o czymś w rodzaju partnerstwa, z elementami narzeczeństwa, w tej chwili to bardziej przypomina separację, gdzie byli małżonkowie nie czują do siebie mięty, ale co do przyszłości dziecka są zgodni i o dziecko się nie szarpią. Krótko mówiąc PiS nadal ma za sobą lud, wkurzony, zdegustowany, czasami poniżany, niemniej ten lud z pewnością nie przejdzie na drugą stronę, którą gardzi ze wzajemnością.

Strony

Źródło foto: 
15981 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Pszoniak, Olbrychski i Seweryn razem wystąpili w komedii. Szkoda że tego nie widziałem. A ze względu na obsadę warto było. Pomimo klęski marszu nie należy lekceważyć opozycji. Integruje się pod wodzą Schetyny, który zaczął brać te same lekcje NLP co ongiś Tusk. Na razie PiS jest silny słabością opozycji, ale może się to zmienić. Sorosa stać na zatrudnienie profesjonalistów. PiS musi wstać z kolan, o ile chce dalej rządzić. Musi być dumną partią dumnej Polski. Inaczej przegra i odejdzie w niebyt.

 2. I to jest właśnie demokracja, że muszą znów walczyć i starać się o ponowne objęcie rządów, a nie że tak jak uprzednio, niejako należy im się to z urzędu. Kuźwa... Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.

 3. avatar

  Z innej beczki, ale też firmowane przez PiS (sorry za dygresję). Zaostrzają się przepisy dot. ochrony zwierząt.

  Wyobraźnia podpowiada scenkę.

  Cela. Skazani siedzą na pryczach i rozmawiają.

  - Za co tu jesteś?

  - Psa walnąłem smyczą, bo nie chciał mnie słuchać.

  - A ty za co?

  - Bo niosłem żywego karpia w reklamówce.

  - A ty?

  - A ja zabiłem kurę, bo żona chciała zrobić rosół.

 4. Co Państwo sądzicie o ostatnich płomiennych wystąpieniach Premiera Morawieckiego? Ja jestem pod wrażeniem, ale podobnie odbierałam PAD-a, co obecnie skutkuje brakiem zaufania do rządzących.

  Jakieś wskazówki? Wziąć na wstrzymanie?

 5. Chyba wziąć i z przyjemnością obserwować bieg wydarzeń, na luzie.

 6. " Krótko mówiąc PiS nadal ma za sobą lud, wkurzony, zdegustowany, czasami poniżany, niemniej ten lud z pewnością nie przejdzie na drugą stronę, którą gardzi ze wzajemnością. "

  zgadzam się z Piotrem ale są też wyborcy, którzy już bezgranicznie nie ufają PiS-owi, wiedzą, że są źle przez nich reprezentowani, nie zgadzają się na PiS_owskie żydofilstwo i obsadzanie stanowisk byłymi członkami unni wolności ze stajni geremka.

  I wydaje mnie się, że oni będą szukać alternatywy dla PiS_u, a jeśli jej nie znajdą to nie pójdą do wyborów bo nie są pewni czy gorsza jest dżuma czy cholera.

   

 7. avatar

  Chyba pierwszy raz w życiu (na razie) nie planuję iść do wyborów. Liczę jednak na to, że może jednak coś się zmieni i ktoś mnie przekona, żeby głosować na kandydatów PiS.

  Do referendum też nie planuję. Referendum dla samego referendum (brak pytań, więc brak celu robienia referendum). Skojarzyło mi się to z naganianiem rodziców na tzw. wywiadówce, aby koniecznie wpłacać składkę na komitet i nie ociągać się bo są to pieniądze bardzo potrzebne. Na pytanie rodzica - na co planujecie wydać te pieniądze, odpowiedziano, że coś się wymyśli, to się jeszcze zobaczy. To tak, jak z tym referendum. Referendum jest konieczne, ale o co suwerena zapytać, na razie brak pomysłów.

 8. A ja, na złość PiS-owi, odmrożę sobie uszy. Efekt będzie podobny.

 9. odebrania nadzieji się nie zapomina...

  niestety wielu Polakom, swoim sympatykom PiS odebrał nadzieję na rozliczenie zdrajców, morderców, złodzieji i przywrócenie normalności w wielu dziedzinach gospodarki i życia...   jak dla mnie w tym zakresie wiarygodność PiSu jest nadwątlona i trudna do odbudowania, rząd nie radzi sobie nawet z Iwoną z Torunia więc czy ta ekipa nadaje się do rządzenia 35 milionowym państwem?

  "Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje."     Paulo Coelho

   

 10. "Życie to nie je bajka, życie to je bitwa". Autor nieznany.

  Mamy jebitwę - Wróg u bram, snajper kontuzjowany, na ulicach i  w Sejmie spasione totalne szczury.

 11. avatar

  I bardzo rozsądnie, sianie defetyzmu przez wiekszość tzw "dyskutantów" jest tak wkurzająca, że chyba przestanę czytać tutejsze komentarze. Na palcach jednej ręki można policzyć Osoby, którym chodzi o Polskę a nie zaistnienie medialne z ich obrazem świata. Matka Kurka jest bardziej katolicki ze swoimi zastrzeżeniami od dominującego grona, którego mottem jest napis nad wrotami piekła w Boskiej Komedii Dantego "Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie". 

 12. Osaczenie nie jest dobrą pozycją dla tych, "którym chodzi o Polskę", a kamienowanie przez "swoich-zwolenników" tej pozycji nie polepsza.

  Warto przypomnieć defetystom, że Viktor Orban nie raz już "klękał" przed Brukselą, po czym wykonywał salto z przyklęku.

 13. avatar

  Viktor Orban również rozmawiał z Włodzimierzem Putinem, za co przez nasze siły niesłychanie patriotyczne został okrzyknięty zdrajcą. I nic. Tylko, że my nie mamy Victora Orbana.

 14. Jest kilka przypadków różniących nas z Węgrami. Co powoduje, że nie możemy podejmować podobnych działań. I odwrotnie.

 15. avatar

  Nie obcinajmy głów posłańcom przynoszącym złe wieści.

 16. avatar

  Takim jak Nathan Rothschild, który Anglikom przyniósł newsa, że przegrali pod Waterloo też?

 17. avatar

  W tym przypadku nikt nikomu głowy nie obciął.

 18. avatar

  Czy muszę aż tak kawę na ławę? Chodzi o publikowanie fałszywych bądź zmanipulowanych informacji/opinii dla osiągnięcia różnego rodzaju korzyści. 

  P.S. Kiciuś Pański? Bardzo sympatyczny. 

 19. avatar

  Tamte fałszywe informacje posłużyły do przejęcia kontroli nad bankami korony brytyjskiej. Nie rozumiem, jaki ma to związek z rzeczywistością w której żyjemy i z niepokojem piszących o losy ojczyzny. A kot nie jest mój. To ja!

 20. żydofile są zainteresowani usypianiem czujności narodu, przytaczanie bezspornych faktów nazywaja defetyzmem, niewygodnych dyskutantów przytaczajacych konkretne fakty próbują zdyskredytować

  to stara bolszewicka metoda

  jednym zaleźy na wolnej Polsce, a innym na budowaniu i utrwalaniu izraelskiego kibucu

  mam nadzieję, że komentatorzy kontrowersji to widzą

   

 21. avatar

  Żeby nie być, jak dzieci prowadzone przez Korczaka na zagładę. Ja wolę wiedzieć.

 22. avatar

  Ale czy swój cel osiągają? Chyba nie tylko mnie ten cały holokauścizm wylewa się uszami, nosem i czym tam jeszcze ... 

 23. polecam artykuł przeczytać wraz z komentarzami

  https://jestesmy-postrzegani-jako-narod-sprawcow-holokaustu

   

 24. problem w tym, że nie widać bitwy

  jest wywieszona biała flaga, jest niemoc, ogłoszono poddaństwo Polski wobec UE, Izraela, Niemiec, USA

  szybko pogodzono sie z gloszonymi publicznie przez czołowych politykow światowych (np Obama, Netaniahu) opiniach że Polacy są współwinni holokaustu, że przyjaciel Polski Trump podpisał ustawę 447

   

 25. avatar

  Taki artykuł się ukazał, jest długi, szkoda czasu na czytanie całości, cytuję, co ważne

  https://film.wp.pl/o-ojcu-aktorki-dowiedzialo-sie-pol-swiata-byl-polakiem-walczyl-z-nazistami-mowil-o-sobie-zabojca-6250674391779457a

  Magda Szubańska „jest prawdziwą gwiazdą. I, co ciekawe, głośno opowiada o swoim pochodzeniu. Szubanski jest córką Polaka, który walczył w ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej. O tym, co podczas wojny robił Zbigniew Szubański, napisała pierwszą książkę – „Reckoning”.  Ojciec opowiadał jej o tym, jak zabijał ludzi. Należał do referatu 993/W. Był to specjalny oddział bojowy, który działał na zlecenie kontrwywiadu AK. Mówi się, że był to oddział szybkiego reagowania. Likwidowali tych, których sądy podziemne skazywały na śmierć. Razem z kilkoma innymi żołnierzami zabił ponad 70 Niemców oraz kolaborantów”

  No to mamy nowy „trynd” Po rewelacji, że Polacy w czasie wojny zabili 400 milionów Żydów następna rewelacja – obrona własnego kraju przed najeźdźcami to MORDERSTWA

  I to wszystko POLACY. No ale za taką książkę się dostaje pieniądze i staje się autorka celebrytką.

  Taka tam świnka bez klasy.

  Może śmieszne, ale wiele spraw się śmiesznie zaczyna, a smutno kończy

   

 26. ...nie widać bitwy. Problem w tym, że w jebitwach jesteśmy słabi. No bo jak odpowiadać na uderzenia pałą holo kaustyczną poniżej pasa?  

 27. avatar

  No cóż, pewien problem się pojawia, mianowicie

  "Nadzieja umiera ostatnia. Pozostaje głupota, ta jest wieczna."

 28. Ostatnio wcale nie było do śmiechu... Toteż organizatorom i uczestnikom marszu wolności należy się podziękowanie, za to, że tak błyskawicznie poprawili nam wszystkim humor.

  Śmiech wrogom Ojczyzny!

  Bo teraz,
  jak na to patrzę…
  wątpliwość się rodzi

  …O JAKĄ WOLNOŚĆ

  tym razem
  maszerującym chodzi?

  Ale sądząc po VIP-ach,
  co idą na przodzie…
  jest to wolność z gatunku:
  „Co wolno wojewodzie…”

  Okolicznościowy wierszyk

 29. Ci co na przodzie to raczej nie skojarzą drugiej linijki.

 30. Panie Piotrze. Jak zawsze w punkt. O latorośli świetne ale meritum najważniejsze. Zdjęcie też super. Jak dobrze się pośmiać i oczywiście zamyślić poważnie.

 31. Strony