Mam złą i bardzo złą wiadomość dla prezesa Owsiaka!

Prześlij dalej:

Dotarło do mnie dziś z samej stolicy postanowienie Sądu Okręgowego XXV Wydział Cywilny i w tymże Pani sędzia zdecydowała oddalić wniosek WOŚP o ustanowienie zabezpieczenia. WOŚP wysłała pozew 6 marca, czyli całkiem niedawno i jeszcze przed kilkoma publikacjami, które pokazały kłamstwa Jerzego Owsiaka, jakich się dopuścił przed sądem i przed kompromitacją świadków, nie licząc dwóch lekarzy. Czego dotyczył wniosek? Jak to z panem prezesem i panem mecenasem najczęściej bywa, mamy do czynienia z kolejną tragifarsą. Otóż nieskazitelna organizacja charytatywna pływająca w luksusach uzyskanych kosztem podatnika, postanowiła sądownie zamknąć klawiaturę Matki Kurki, czy jak kto woli Piotra Wielguckiego. Nietykalni domagali się, żeby ich na czas procesu nie tykać jednym słowem, bo tak się wobec świętego człowieka i świętej organizacji winien zachowywać bluźnierca. Akt rozpaczy prezesa i fundacji podsumowałbym machnięciem ręki, tudzież cichym uśmiechem, jednak biorąc pod uwagę datę wpływu knebla sądowego, moja ocena jest tylko jedna, a reakcja będzie adekwatna. Trafiony zatopiony! – tyle w ramach oceny. WOŚP i Owsiak nie obrazili się na żadnego „króla żebraków”, czy „sektę” i aby to zauważyć wystarczy wklepać w Google „Owsiak to”. Bez najmniejszego wysiłku na pierwszych stronach wyskoczą soczyste określenia, a w top 10 sugerowanych podpowiedzi Google dla „Owsiak to” znajduje się: oszust, złodziej, nikczemnik, kłamca. Siłą rzeczy obserwuję wszystkie rewelacje z obozu oskarżyciela, tym chętniej, że „chyba prezes” dostarcza materiału sądowego niemal każdego dnia, ale nie zauważyłem, aby WOŚP sporządziła akt oskarżenia lub pozew przeciw ludziom, którzy nie piszą „wyjął”, tylko „ukradł”. Przewertowałem Internet wzdłuż i wszerz i nie znalazłem procesu z powodu „Owsiak to złodziej”, „Owsiak to oszust”, no i oczywiście cały czas natykałem się na procesowego „króla żebraków”. Proszę sobie zestawić te wszystkie określenia z moim takim sobie „przezywaniem” i odpowiedź na główną zagadkę ułoży się sama.

Strony

38474 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  I tak trzymać ich za mordy...:) Gratulacje profesjonalnej roboty... Juras do końca życia będzie żałował, że polazł z Tobą do sądu...;)

 2. avatar

  1) Ile uda się Jurasowi zebrać podczas kolejnej zbiórki (o ile orkiestra jeszcze zagra ;) )
  2) Czy da się całe to złodziejskie towarzycho posadzić do pierdla za poświadczenia nieprawdy w dokumentach, działanie na szkodę spółki itp.

  Powodzenia na kolejnej rozprawie!

 3. avatar

  "Zła widomość jest taka, że nie ma siły, która by mnie zastraszyła albo powstrzymała przed doprowadzeniem sprawy do końca." t muszę cię zmartwić, jest taka siła. A ponieważ jesteś niewierzący, to ja się pomodlę żeby nie zadziałała.

 4. Jestem dumny z Pana. Można powiedzieć, że to " rola Pana życia" . Jeśli Pan obnaży w całej rozciągłości ten proceder, a Jerzy O. przegra, to później ho ho ho, awansuje Pan i pańskie akcje poszybują niebotycznie w górę. Bardzo podoba mi się ta taktyka: punktowanie punkt po punkcie, spokojnie,rzeczowo,solidnie i konkretnie ,a w ostatniej rundzie to już chyba będzie K.O. Dużo zdrowia życzę.

 5. Ostatnich dwóch Twoich rozpraw nie prezentowano na telegazecie w trzech głównych organach propagandy tzw. strony owsiakowo - rządowej. Do stycznia na str. telegazety 110 w 1 i 2 programie TVP, w tvn na 111 str. telegazety i 112 str. telegazety polsatu (choć polsat jeszcze uczestniczył w tym procederze najmniej) byłeś przedstawiany tam jak przestępca. Od dwóch rozpraw wszystkie te szczekaczki milczały, więc nie przyszedł okólnik jak mają te rozprawy opisać. Na dziś mainstream nie ma pomysłu jak tą sprawę "zagospodaruje", więc na obecną chwilę wybrano zamilczanie sprawy.
  PS. Dzisiejsze wezwanie Kaczyńskiego do debaty z sopockim piłkarzem niestety jest kolejną sprawą, która coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że remis w eurowyborach jest dla PiS  niestety szczytem marzeń... Dzisiejsza idiotyczna szarża Seremeta i "upomnienie" prok. wojskowych oczywiście każą przypuszczać, że główny prok. zrozumiał, że ruskie serwery i "obiektywne" media postarają się o słuszny wybór 25 maja.

 6. organizacje pracodawców rozmawiają z rządem chyba już tylko przez kuriera: http://wyborcza...

  Prezes Kaczyński w mało delikatny sposób powiedział że lepiej amerykańskie wojska, bo niemieckie brygady pancerne na wschodniej granicy Polski albo ćwiczące na Ukrainie mogłyby być źle odebrane, poza tym Niemcy są niepewnym sojusznikiem w starciu z Rosją Radziecką, minister SZ Niemiec stwierdził że oni się umawiali z Rosją że NATO w Polsce nie będzie i dotrzymają słowa danego Rosji, a na koniec wyskakuje Radek i mówi haha a w bydgoszczy jest ośrodek szkoleniowy z hotelem i tam przed supermarketem można spotkać niemieckie NATO. Tak Radku, na zakupach przed sklepem można.

  Jeśli tamto to tragifarsa to tutaj wyjeżdzamy poza skalę.

 7. Życzę wytrwałości i powodzenie w tej sprawie MatkaKurka !!

 8. nie mogłam obejrzeć na Youtubie!  Czy ktoś może pomóc w tym by następna rozprawę nagrać i puścić w obieg?
  pozdrawiam

 9. Lektura powyższego - jak "miód na serce".
  Powoduje stan błogości...

 10. A może przy okazji warto sprawdzić, czy firmy Mrówka Cała i Złoty Melon nie rewanżowałysię propagatorom medialnym fundacji. Nie zdziwiłbym się zaksięgowanych tam faktur od redaktorów i "gwiazdek".

 11. kiedy 'prezes sloik' pozwie 'niby prezesa' za glupote i podciecie galezi na ktorej tak wygodnie siedzila malpa w czerwonych portkach

  MK - bravo!

 12. że te nazwy interesów życia Rodziny Owsiaków (przypominam, że przez 5 lat "pracowała" tam ich córka), na początku były dla zgrywy. Myślę, że to był wyraz lekceważącego podejścia MrówkoMelona do sprawy WOŚP. Z czasem, wobec braku rzeczywistej kontroli, kaska coraz łatwiej lepiła się do rąk Państwa Owsiaków. Nie pozostaje chyba nic innego, niż założenie spółki wnuczki, wraz z "wyprowadzeniem" dokumentacji, do nowej,  kreatywnej konstrukcji finansowej o bajecznej nazwie Stonoga 2.0.
  To kolejna porażka salonu, ta próba zamknięcia ust przy pomocy rozgrzanych sądów. To oznaka słabości. To znak...

 13. Łżemedia zdecydowanie oddalają wieści o wpadkach załogi WOŚ.P.

 14. zawsze mogła zrobić tak jak ktoś usłużny w przypadku łżącego ministra Sawickiego- uznać, że kłamstwo było dozwolone bo w "obronie koniecznej".

 15. Być może jest tak, że nie ma kto tonącemu słoikowi brzytwy podać. Bo nie wie z której strony tę brzytwę trzymać. Z akcentem na mać.

 16. avatar

  Kilka punktów wyjaśnienia:

  1) Wielu ludzi myli tę decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie z decyzjami Sądu Rejonowego w Złotoryi. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego Wyjaśnię czego dotyczy postanowienie sądu w Warszawie. Pan mecenas złożył wniosek, w którym domaga się zabezpieczenia w postaci knebla dla mnie, przed ewentualnym złożeniem pozwu w sądzie cywilnym. Innymi słowy pan mecenas robi sobie jaja, usiłuje mnie postraszyć nowym procesem, tym razem cywilnym, zapewne w nadziei, że zgłoszę się po ugodę. Sąd tę dziecinadę ukrócił.
  2) Żadnej ugody na warunkach mecenasa nie będzie. Bardzo, ale to bardzo poważnie zastanawiam się nad wytoczeniem dwóch procesów Owsiakowi, w tej samej formule, najpierw karny z 212 kk, potem cywilny z 24 kc albo jednocześnie. Jedyne, co mnie do tej poro powstrzymywało to Warszawa, czyli dla mnie koszmarne koszty, ale widząc, co wyczynia WOŚP i Owsiak prawdopodobnie nie będę miał wyjścia. Chciałbym zweryfikować, czy sformułowania: pierdol się, będziesz miał w dupę, uważaj na zęby, tak postępowali naziści, komuniści, to zapach komór Auschwitz, to zbrodnia w Katyniu są dopuszczalną granicą krytyki w przeciwieństwie do "króla żebraków", który w ocenie Owsiaka przebił powyższe.
  3) Pan Owsiak prawdopodobnie wyląduje też w prokuraturze za składanie fałszywych zeznań, ale tu jeszcze muszę popracować nad nowym protokołem, żeby mieć komplet i pewność. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Owsiak przed sądem kłamał, ale niestety w prawie to często niewiele znaczy i potrzeba odpowiednich dowodów, na które jeszcze czekam.
  4) W moich relacjach z Owsiakiem nie będzie żadnego Tusk&Komorowski wypięci wpół w stronę Putina, będzie surowa zasada wzajemności plus nawiązka. Poczekam jeszcze cierpliwie na bieg wydarzeń, ale na wypadek jakiegoś nowego cyrku w wykonaniu mecenasa, wszystkie punkty zostaną wypełnione, a punkt z prokuratorem pójdzie trybem niezależnym, ponieważ to mój obywatelski obowiązek, nie zabawa z panem mecenasem.
  5) Kamera była jedna jedyna "Kręcioła". Media zwijają temat w huraganowym tempie i to nie po 14 marca, gdzie nastąpiła pełna kompromitacja Owsiaka, w tym dniu już nikogo nie było, ale po 4 lutego, kiedy wyszły kłamstwa mecenasa i Owsiaka. Kamera powinna być, proponuję się zwrócić do Pana Tomasza Parola, bo jego ludzie chyba się tym zajmują. To co pokazał Owsiak z ostatniej rozprawy na blogu jest zabawne, oni ocenzurowali własnego świadka, prof. Szczapę, który parę razy sprowadził WOŚP na ziemię. Dobiesa i Mroczkowskiego wbrew buńczucznym zapowiedziom nie pokazali, bo z tego nawet montażu nie dało się zrobić.

  W sensie prawnym to wcale nie jest wygrana sprawa, ale już znam treść zarządzeń sędziego, które są dla mnie najważniejsze i były przedmiotem mojej publicznej złożonej obietnicy. Mrówka Cała będzie prześwietlona, księgowa ma dostarczyć kwity ze Złotego Melona i WOŚP. Więcej w tym procesie osiągnąć się nie dało i to nazywam porażką Owsiaka. Ne byłoby szans na wyrwanie takich dokumentów, gdyby Owsiak z mecenasem nie dala się tak głupio złowić we własne sidła. Natomiast konstrukcyjna art. 212 jest wybitnie komunistyczna, to jedyny artykuł w kodeksie, który zobowiązuje oskarżonego do udowadniania niewinności. Z udowodnieniem działania w interesie społecznym nie będzie żadnego problemu, do tego doszła zniewaga wzajemna, gra wokół dowodów bezpośrednich, składanie fałszywych zeznań. Po drugiej stronie jest jeden argument - mógł zaszkodzić Owsiakowi i WOŚP. Te dwa ciężary będzie musiał zważyć sędzia z tym, że "mógł zaszkodzić" należy czytać dosłownie, jak to w komunie, nie ma znaczenia, że nie zaszkodził chodzi tylko o uprawdopodobnienie. Tej linii oskarżenia mecenas z Owsiakiem trzymają się jak pijani płotu, bo innej po prostu nie mają. Oni ten proces w wymiarze społecznym przegrali, w tej chwili mam wszystkie kwity potwierdzające zarobki Owsiaka i żony, cześć faktur Złotego Melona, a zaraz dojdą kwity Mrówki Całej. Dysponuję dokumentami, które potwierdzają łączne wydatki WOŚP na rozmaite festyny, tego jest kilkadziesiąt milionów, do sądu w postaci FV póki co wpłynęło niecałe 17. Zatem pani księgowa będzie musiała się wytłumaczyć gdzie jest reszta, o ile do kwoty łącznej nie wpłynie odpowiednia ilość FV wystawionych przez Mrówkę Całą. To jest możliwe, ale śmiem póki co powątpiewać.

 17. Wg "Partav": rok 2020 - a co to jest drwal ????????

  Wg "Rozładowanie": ad. 5. 2020.
  Wersja opt. - Las przerósł żyda. Dywan odleciał. Drwal przygląda się tęczy na brzegiem ruczaju.
  Wersja pes. Pani dr Wala utwierdza na dywanie, że słuszną linię od lat ma nasza władza.

 18. Strony