Magia liczb, najdroższa jest religia w szkołach, najbiedniejsze są banki

Prześlij dalej:

Zapytam całkiem poważnie, chociaż nie oczekuję poważnych odpowiedzi. Średnio trzy razy w tygodniu Polacy słyszą, że coś tam eksperci wyliczyli. Obojętnie co, na przykład ostatnio wyliczyli, że warunkowy powrót do systemu emerytalnego, który obowiązywał przed złodziejską napaścią PO na OFE, będzie nas kosztował 400 miliardów. Zatem pytam podwójnie. Czy ktokolwiek kiedykolwiek widział te wyliczenia na oczy, trzymał je w ręku, dostał mailem na skrzynkę pocztową? I pytanie drugie. Skoro wcześniejsza emerytura dla tych, którzy chcą, czyli powiedzmy połowy, kosztuje 400 milionów, to w prostym rachunku dla wszystkich musiała kosztować 800 miliardów. Zachodzę w głowę, jak to możliwe, że Polska jeszcze istnieje skoro prawie bilion złotych płacili podatnicy przez „25 lat wolności” za utrzymanie wieku emerytalnego obowiązującego choćby w Niemczech. Jeszcze większy strach wspominać o szaleństwach Balcerowicza i innych socjalistów, którzy wprowadzali system wcześniejszych emerytur, żeby zwolnić rynki pracy. Takich zagadek już eksperci nie liczą i nie rozwiązują, bo we wszystkim obowiązuje magia liczb.

Jednym ze znanych fachowców z tej dziedziny jest Jerzy O., on potrafi w ciągu tygodnia „rozdać” 50 tysięcy, 100 tysięcy i 60 tysięcy „apteczek”. Oczywiście informacja dotyczy jednej i tej samej operacji, ale w zależności od potrzeb i nastroju wybiera sobie Jerzy O. ulubioną wartość i gada bez najmniejszego wstydu do ludzi. Gdy trzeba będzie to się tysiące wrzuci do jednego wora i wyjdzie 210, a wtedy to nie ma co się szczypać i drukuje się ulotki z rekordem „Ćwierć miliona apteczek od WOŚP”. Podobnych magików liczbowych mamy w Polsce setki. Dla przykładu homoseksualista Biedroń ochoczo udzielił odpowiedzi na pytanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, które dotyczyło liczby krzyży w szkołach. Mądrzejsi zapytali o coś innego? Jak to możliwe, że w RP III, gdzie na 10 zapytań w trybie ustawy jakieś 6 rozmaite podmioty wrzucają do kibla, nagle przydarzyła się taka gorliwość? Homoseksualista Biedroń odpowiedział, że nie ma głupich pytań i jego obowiązkiem jest odpowiadać. W porządku przyjmuję to za dobrą monetę i zadam odpowiednie pytania ratuszowi w Słupsku trzymając się konwencji użytej w zapytaniu o krzyże.

Czary mary związane z liczbami przenoszą się na wszystkie dziedziny życia i dzielnie walczą w służbie bieżących potrzeb. Przy pomocy ekspertyz nikomu nieznanych fachowców i tabelek, możemy się dowiedzieć, że najdroższe w Polsce są lekcje religii, dla odmiany najtańsze wychowanie seksualne. Dlaczego? Tak, bo tak, i bez dyskusji z ekspertami. Inna rachunkowość ekspercka stwierdza, że karmienie głodnych dzieci to kosztowna demagogia rujnująca budżet państwa polskiego. W tej samej analizie koszty utrzymania 12 tysięcy arabskich nierobów z rodzinami… nic nie kosztują. Obciążenie obywatela podatkiem 23% od produktów pierwszej potrzeby jest precyzyjnie wyliczone przez odpowiedzialnych ludzi. W żadnym razie nie doprowadzi to do tragedii, czy bankructwa, choćby jednej rodziny. Opodatkowanie hipermarketu i banku wywoła kataklizm, bo zachodnie firmy z miliardowych zysków netto będą musiały oddać 30%.

Strony

34418 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. Trzymając się Pańskiej konwencji to 36% to jest magiczna liczba, którą szamani z Czerskiej zaklinają rzeczywistość, tak by wdrukować wyborcom jako prognozowany wynik wyborczy PiS, bo to nie zapewniłoby tej partii możliwości samodzielnego utworzenia rządu...

 2. To jest magiczna liczba. Napięcie na kondensatorze spada po zwarciu opornikiem do 36% początkowej wielkości po czasie równym RC.

 3. avatar

  no właśnie - tyle

 4. avatar

  wiec zgodnie z intencja gospodarza pojade na maksa 'kontrowersyjnie"...JAK TO MOZLIWE ze 94% obywateli deklaruje etyke KK..i pozwala sobie na takie rzeczy?w imie czego??demokracji??tolerancji??jako jedyny prawdziwy polak i przedsoborowy katolik wzywam spolecznosci 2 miast..WADOWIC I SŁUPSKA do  wszczecia zbierania podpisów mieszkanców obu miast w/s obywatelskiego referendum w/s odwolania obu włodarzy miasta...wzywam wszelkich nirmalnych obywateli to tego by wreszcie pokazali swoja dume;sile;przywiazanie do prawdziwych wartosci..jaką jest NORMALNA POLSKOŚĆ....moze pojde jeszcze dalej..jako syn KK wezwal bym publicznie Biskupa miejsca i miejscowych proboszczow o zbieranie podpisów od najblizszej niedzieli...we wszystkich swiatyniach po niedzielnej "sumie"...ze co??ze bedzie WYCIE W MEDIACH??a moze powinno sie pojechac "po bandzie" w imie wyzszych wartosci???
  "ktokolwiek bylby przyczyna zgorszenia..remu lepiej kamien mlynski przywiazac do szyji...."etc..etc..nie mnie cytowac w tym miesjcu prawo kanoniczne..(nie mam do tego prawa)..ale jako zwykly wierny syn KK..chyba mam prawo mowic zgodnie z wlasnym sumieniem..A CO BEDZIE??jesli mieszkancy obu w/w miast NIC NIE ZROBIĄ??jeden z burmistrzow zamiast jednego z najpiekniejszych symboli PELNEGO CZLOWIECZENSTWA powiesi nad drzwiami teczowe horagiewki..a drugi z burmistrzow..jesli uda mu sie sprowadzic grupe "synów proroka"..bedzie odpowiedzialny (oby nigdy nie byl)..za jak najdalej mozliwe w przyszlosci gwałty;kradzieze;grabierze..i jak to mowi prof M.J.Chodakiewicz.."obcinanie ŁBÓW"..
  p.s.
  nie zartowalem z ta akcja zbierania podpisów w referendum w/s odwolania obu wlodarzy miasta..jestem do dyspozycji..jesli nikt z obywateli w/w miast nie podejmie sie tego..to ja spróbuje..
  p.s.2..
  a'propos..
  jakie to znamienne...
  jedna...skromna...pani katechetka "nasza Tereska z wieżowca"..rozwalila w DROBNY MAK..jednym telefonem!!!!CAŁY TRÓJKĄT WYSZECHRADZKI....gdzie "donald" nie moze..tam TERSKĘ PO-śle.....ale jaja...ALE JAJA..ALE JAJA...
  p.s.3
  moze sie ktos w koncu zlituje i wypusci cos z "chmury"..jakis..jeden..malutki..kompromacik..chocby li tylko kilka zdna z rozmowy jego-najwspanialszej-arabskiej-ekscelecji w knajpie w smolensku??czy nikt nie rozumie ZE TEN RZĄD NIE MOZE DALEJ ISTNIEC??

 5. Genialne. Nareszcie usłyszałem kim jestem.
  Ale żeby cichy1974? Chyba że to nie rok urodzenia.
  Ja - 1948 i z pierwszej mszy "po polsku" wyszedłem i nie wróciłem.

 6. avatar

  rocznik sie zgadza..a dlaczego??przechodze.."kryzys wiary"...

 7. trwa juz dobre 20 lat...(po zastanowieniu sie edytuje): 25 lat. Cwierc wieku.

 8. Ktoś chciał kupić.

 9. avatar

  Pewnie ten blog coraz bardziej boli i najlepiej przejąć, aby mieć kontrolę, a ostatecznie spacyfikować!
  Ha, ha, ha ...

 10. Czy można sprzedać matkę?
  Matkę Kurkę?

 11. Strony