Ludzie nie dyskutujcie z tłuszczą, bo za chwilę sami będziecie tłuszczą!

Prześlij dalej:

Irytują mnie wszelkie quizy i głupkowate zabawy z cyklu wskaż trzy szczegóły, które odróżniają obrazki, ale tym razem nie ma wyjścia. Dla dobra nauki, czy też paranauki, zwanej socjologią, odwołuję się do konkursu. Proszę spojrzeć na powyższą fotografię i udając, że nie rozpoznajecie Państwo wioskowego znaczka na sweterkach, przypisać te jakże roześmiane twarze do konkretnego elektoratu. Dla ułatwienia podpowiedź w systemie audiotele. Czy to jest obciachowy, moherowy ciemnogród głosujący na PiS, a nawet na Rydzyka? Czy to jest wizerunek nowoczesnego, otwartego, europejskiego społeczeństwa obywatelskiego. Niestety nie będę mógł zebrać odpowiedzi, dlatego pozwolę sobie w ciemno założyć, że propaganda i przekazy podprogowe zrobiły swoje. Najpewniej większość uczestników konkursu podświadomie skojarzyła obraz z „pisowskim ciemnogrodem”, tymczasem to jest portret przedstawicieli KOD, znanej organizacji walczącej o szacunek dla prawa, demokracji i najwyższych standardów debaty publicznej. Te oblicza pełne uśmiechu i tolerancji nadzwyczajnej, sfotografowano w Suwałkach podczas niecodziennej uroczystości. Córka generała Andersa pojawiła się na otwarciu wystawy poświęconej armii Andersa. Owszem ślepym trzeba być albo głupiego udawać, żeby nie dostrzec związku między kampanią senacką i wizytą kandydatki na senatora w otoczeniu ministrów z PiS. Prawdą jest, że mieliśmy do czynienia z klasycznym fragmentem kampanii wyborczej, ale w działaniach kandydatki jak i w incydencie z udziałem oponentów nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie medialna paranoja i seria chorych analogii. Natychmiast pojawiło się porównanie do Komorowskiego i protestów… no właśnie, czyich protestów.

Po pierwsze nie moherowych babć z PiS, tylko narodowców, kukizowców i korwinowców, po drugie tamte wydarzenia z udziałem Komorowskiego nie odbyły się nie na otwarciu kameralnej wystawy, z którą kandydat był ściśle związany, ale na zwykłym wiecu ulicznym. Po trzecie tamtych protestujących ochrona i policja (BOR) rzucały na glebę, co więcej jeden trafił do prokuratora i psychiatryka. Po czwarte wszystkie nowoczesne media grzmiały o faszyzacji życia publicznego, zamachu na demokrację, ciemnogrodzie ksenofobicznym i dzieleniu Polaków. Mimo wszystko oba incydenty jak najbardziej dają się porównać, co do samej istoty, ale pod warunkiem, że mamy do czynienia z adekwatnymi ocenami i przekazami. Nikogo za rękę nie złapałem, jednak nie chce mi się wierzyć, że te, co tu dużo mówić, bardzo ograniczone intelektualnie persony, poszły na imprezę z własnej ideologicznej pasji i wyraziły swój pogląd. Prowokację o tej jakości organizuje się bardzo prosto, rekrutacja odbywa się na ławeczce przed sklepem albo na pobliskim bazarze. W sumie to mało istotne, w jakiej formule odbyła się hucpa w Suwałkach, może ktoś za tę żałość zapłacił, może rzeczywiście ludzka głupota objawiła się spontaniczne. Ważne jest to, że całkowicie odwrócono interpretację. Z tłuszczy wyraźnie niegramotnej, odzianej na obraz i podobieństwo tak wykpiwanych „moherowych babć”, w czołówkach medialnych nie pokazano jako nienawistnego zaścianka, ale naszym oczom ukazali się modelowi „obrońcy demokracji”.

Strony

31198 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no cóóóż..jaki "elektorat" taka partia...nie wiem czy smiac sie czy płakac..ale kiedy to w koncu dojdzie do obronców demokracji i ich mocodawców ze....ani nie da sie w zaden sposób byc obroncami "uciśnionych"..ani ten ruch nie ma przed soba zadnej przyszlosci...jak oni z takimi "wolontariuszami" chca doprowadzic do "przyspieszonych wyborów"...NO JAK???

 2. ma niedopraną kurtkę. Widać, że zwyczajem chłopów pańszczyźnianych zwykła ręce trzymać w kieszeni. Ba, gdyby one były czyste- nie byłoby tych brudów tak widać...Dobrze, że kamera (aparat)? nie uchwycił rękawa bo nie wydaje mi się by używała chusteczki. Europejczycy psia ich mać..

 3. Ten cały wpis pasuje pięknie do dyskusji na temat kultury i obyczajów .Paskudny wpis proszę o uwagi.

 4. to większa część planu, którego celem jest sprowokowanie drugiej strony, czyli nas i władzy. Czy ktokolwiek z nas wiedział, że pani Andres będzie dziś w Suwałkach? Może miejscowi wiedzieli, ale to tylko zakątek Kraju. Prowokuje się więc kurduplem, prowokuje rzekomym udziałem Kaczora w aferze kiszczakowej, prowokuje co chwile i z coraz większym zniecierpliwieniem. Komuś zależy bardzo, ale to bardzo na tym, żeby był jakieś guzy, siniaki, a najlepiej żeby polała się krew. Uczymy się na własnych błędach, trzeba wyciągnąć wnioski. Każde tego rodzaju wystapienie członków rządu czy jego przedstawicieli powinno być ochraniane przez tajniaków. Rozgrzanych koderastów wyprowadzać z sali, legitymować na zapleczu i kierować wnioski o administracyjne karanie grzywną do sądów grodzkich vide Bauman.
  Przyspieszyć pracę na ustawą obcinającą resrtowe emerytury. Jeżeli już mają drzeć mordy, to ja chcę mieć z tego powodu satysfakcję, bo na razie czuję niesmak.

 5. avatar

  Ten incydent to raczej ostrzeżenie dla PADa i  obozu rządzącego. BOR zaniedbał obowiązki i powinno się wyciągnąć w stosunku do winnych surowe konsekwencje. Błaszczak mamroli coś o teorii szefa BOR dot. wypadku prezydenckiej limuzyny. On w ogóle ostatnio tylko mamroli. Na konferencji służb mających czuwać nad bezpieczeństwem uczestników szczytu NATO I ŚDM dał się wciągnąć w dyskusję o Z. Ziobro. Kiedyś wydawało mi się, że to bardziej poukladany facet; teraz jawi się jako wodolejski polityk, który nie radzi sobie z byle dziennikarzyną prowokującym go do wypowiedzi w żaden sposób nie związanych z tematem konferencji. 
  Zamieszczam link do wrażego tvn-u, bo tam właśnie znalazłam dość bogaty materiał filmowy dot. dzisiejszego wydarzenia na autostradzie A4. Jeżeli służby nie wyjaśnią kto za nie odpowiada i nie zapewnią Prezydentowi właściwej ochrony, to znaczy, że nadają się co najwyżej do ochraniania uczestników zabawy w strażackiej remizie.

  http://www.tvn2...

 6. avatar

  Video pokazujące tzw. incydent na autostradzie A4. W przypadek nie wierzę.
  Ponieważ nagranie zostało usunięte, edytuję post i zamieszczam inne. Może będzie miało dłuższe życie.

 7. avatar

  z plecakiem, który krzyczał, że jego prababcię ci bandyci rozstrzelali. Czy ja dobrze usłyszałam? Prababcię?

 8. Dobrześ usłyszała.

 9. ... bowiem zaczyna to trącić Rewolucją Francuską. Z zachowaniem wszelkich proporcji oczywiście. Tłuszcza jest bezrozumna i przez to niebezpieczna. Zawsze się cieszyłam, że Polacy nie mają tak spranych mózgów, jak Rosjanie, bo jednak tam prali o jedno pokolenie więcej. Ale widzę, że ta satysfakcja była przedwczesna. A propos - to chyba podpadało pod zakłócanie porządku publicznego.

 10. avatar

  Miewasz Matko Kurko słabsze felietony. Ja to nawet z komentarzem się powstrzymuje żeby jeszcze poziomu nie zdołować swoją osobą. Ale dziś przesłodko wbiłeś mnie w glebe :)

 11. Strony