Litania „niepokornych”: Słabo płacą w Interii, Onet zerwał umowę, spadł mi wywiad dla GW

Prześlij dalej:

Od dłuższego czasu nawet nie wspominam o swojej sytuacji materialnej, ponieważ dosłownie nie ma o czym mówić. Osoby, które się do mnie zgłosiły z konkretną finansową pomocą, niezwiązaną z reklamą i moim pisaniem, ale procesami karnymi, wiedzą doskonale, że odmówiłem, choćby z tej przyczyny, że nie zakładam w życiu porażek, sądowych również. Po całej aferze z sześćdziesięcioletnim idolem dzieci i młodzieży, jedyne domy medialne i agencje afiliacyjne, które jeszcze nie zablokowały mi konta, obcięły reklamę kontekstową i banery do poziomu 1/3 z tego co było, czyli w moim przypadku praktycznie do zera. Nazwiskiem Wielgucki i nickiem Matka Kurka wycierają się wszelkiego rodzaju medialne marginesy, chociaż mienią się głównym nurtem. Z prawej strony słyszę, że jestem podwójnym agentem-zadaniowcem, który dostaje płatne zlecenia i niszczy autorytety. Wesoło jest, ale jak na podwójnego agenta i „płatnego hejtera” trochę mi się kieszeń nie bilansuje. Miesięczny koszt utrzymania kontrowersje.net, to minimum 700 PL, za ostatnie trzy miesiące wartość sprzedaży z reklam nie przekroczyła 2500 PLN. 700x3 daje 2100, a 2500-2100 równa się 400 PLN na rękę dla „znanego blogera” i „kontrowersyjnego autora” powieści „Berek”. Tymczasem kolejny raz czytam, jak to gwiazda „niepokornych” i nie wymienię nazwiska, bo chcę opisać całą grupę i mechanizm, a nie pojedynczego przedstawiciela, drze szaty po wszystkich możliwych forach, że dokonano zamachu na wolność słowa. Słowa? Wolność? Chyba portfela i pękatość. Niepokorni drą się wniebogłosy, gdy wylatują z miejsca pracy, które reprezentuje zupełnie inne „wartości” i zapominają dodać, co w ogóle w tych miejscach robią, jednocześnie blokując dostęp do własnych redakcji. Ciekawe czy redakcja „Do Rzeczy” w ogóle odważyłaby się podpisać umowę z Jakubem Władysławem Wojewódzkim, który przecież dla „II obiegu” jest takim samym „wieprzkiem”, jak znany pisarz i publicysta dla redakcji Onet.pl. No i jak wiele, po wylocie Jakuba Władysława Wojewódzkiego w wyniku protestów Czytelników, ujrzelibyśmy nagłówków w podziemnej prasie na temat cenzury prewencyjnej?

Strony

26248 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. "Berka" już nabyłem, a od dzisiaj wyłączam Adblocka na tej stronie i zwrócę uwagę na reklamy.
  Powodzenia!

 2. Generalnie na rynku adsense zrobiło sie ciaśniej i spadły stawki, w końcu mamy kryzys. Jak się poczyta jak G obchodzi się z swoimi partnerami reklamowymi to się zrozumioe że przykład idzie z góry

 3. Chuj dupa i kamieni kupa - oto jest nasz kraj.

 4. szokujący przykład braku tolerancji, poszanowania odmienności,dyskryminacji oraz  braku skłonności do dyskusji : http://www.tokf...

  a jeśli komus się nie podoba, że inny nauczyciel przyszedł z wyborczą, albo wyborcza leży w kiosku na przystanku, to co mogą zrobić z wyborczą?albo kapłanki religii gender zostaje minister lub wiceminister? mam wy********* z kraju jak mi się nie podoba?

  Chociaż nie, tolerancja jest dla odmienności, to jest normlność i Polska tradycja. To jest brak szacunku dla ludzi, wśród których się żyje i mieszka i wielowiekowej tradycji kraju. I jeszcze się chwalą "podpaleniem tęczy".

 5. Chętnie kupię kubek/koszulkę z Matką Kurką, Mam Focha czy Romskim Macho ;)

 6. +

 7. i kupiłabym audiobooka z Berkiem : )

 8. Niepokorny jak mysz kościelna...
  Albo:
  Biedny jak Matka Kurka...

 9. Może to i żadne pocieszenie, ale nie jest Pan sam Panie Piotrze - rzuciłem całkiem przyzwoicie płatną pracę w korpo i przeszedłem na niepewną działalność - nie wiem jak będzie za miesiąc, ale jestem szczęśliwszy i sypiam spokojniej. Dziękuję za zdjęcie i autograf, kiedyś pokażę je dzieciom i wytłumaczę, że ten pan na zdjęciu to wielki człowiek moich czasów. Pozdrawiam serdecznie.

 10. onetowa przygoda raz'a i gmyza skonczona...
  tak dobrze zarlo, a zdechlo zanim sie zaczelo

 11. Strony