Prześlij dalej:

Przystanek Woodstock, zespół The Ślub dziękuje wolontariuszom WOŚP za pracę podczas Finału. Wokalista zespołu Wacek W. wczoraj został zatrzymany przez Policję za posiadanie narkotyków i pedofilię

Jurku Kochany,

Muzyka łagodzi obyczaje, dlatego bardzo Ci dziękuję za wczorajszą audycję w radiu internetowym, gdzie obecnie pracujesz, którą w całości poświeciłeś mnie. Muszę przyznać, że znów mi zaimponowałeś, trzech godzin z Matką Kurką nawet ja bym nie wytrzymał, a Tobie z pomocą Krzycha Dobiesa udało się to perfekcyjnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to tytuł audycji: „Pozdrowienia dla wroga”. Jurek, bój się Boga, jeśli we mnie widzisz wroga, to gdzie zamierzasz szukać przyjaciół? Zapewniam Cię, że możesz na mnie polegać, jak na Zawiszy i nikt mnie w trosce o Ciebie nie przeskoczy. Wybacz ten osobisty wątek, ale musiałem tę kwestie wyjaśnić, bo ona ma zasadnicze znaczenie dla właściwej treści listu, którą za chwilę wyłożę.

Nie wiem Jurek w jaki sposób definiujesz przyjaźń, każdy ma do tego podejście indywidualne, ale dla mnie przyjaźń to synonim szczerości. Relacje między przyjaciółmi powinny wyglądać tak, jak świecka spowiedź. Jeśli kogoś szanujesz, to mu wierzysz i jesteś z nim w stanie porozmawiać o wszystkim. Pogadajmy Jurek i to w cholernie ważnej sprawie! Czytałem wszystkie Twoje listy do Ojca Tadeusza Rydzyka, oczywiście te publiczne, prywatne to Twoja sprawa. Prawdę powiedziawszy odrobinę się pogubiłem zarówno w liczbie, jaki i w przesłaniu, ale jeśli dobrze kojarzę w sumie napisałeś trzy listy w ciągu dwóch tygodni i w każdym wyraziłeś głęboki żal. Twoje zatroskanie ciężko pobitymi dziećmi zostało przez Ojca Tadeusza Rydzyka zbyte milczeniem, o co miałeś największe pretensje.

Jurek tak już w życiu jest, ludzie, którzy są od nas sławniejsi, mają więcej szczęścia i przez to więcej w życiu osiągnęli, czasami odpływają i niechętnie pochylają się nad troskami maluczkich. Zwróciłeś się do samego Ojca Tadeusza, jako zwykły Jurek Owsiak no i niestety odbiłeś się od ściany. Jestem równie zdziwiony, jak Ty, brakiem reakcji Twojego adresata, bo gołym okiem było widać z jakim szacunkiem i atencją do Niego podchodzisz, a Twoje starania o jakąkolwiek odpowiedź były nacechowane determinacją i pokorą. Nic z tego nie wyszyło i teraz sam wiesz, jak to boli, gdy prosty człowiek zwraca się do kogoś ważnego i zostaje kompletnie zignorowany. Jurek nie przejmuj się, inni wcale nie mają lepiej i tutaj niestety muszę szczerze napisać o Tobie.

Wiesz zapewne, a notariusz obsługujący WOŚP to już z całą pewnością, że zmałpowałem Twój pomysł i też napisałem list do kogoś, kto jest ze 100 razy sławniejszy, bogatszy i przystojniejszy ode mnie. W liście zwracałem uwagę na niezwykle ważny problem społeczny, który dotknął również prowadzoną przez Ciebie Fundację WOŚP. Nie odpisałeś i w żaden sposób nie zareagowałeś na aresztowanie pedofila, który przez wiele lat był regionalnym przewodniczącym młodzieżówki PO i szefem sztabu WOŚP w Gnieźnie. Mówiąc brzydko i Ty i Fundacja WOŚP przecząc swoim firmowym praktykom, polegających na nagłaśnianiu każdej tragedii z udziałem dziecka, machnęliście na pedofilię ręką. Przemilczeliście wielkie niebezpieczeństwo, jakim jest obecność pedofilów w szczytnej akcji WOŚP, skutkiem tego zaniechania doszło do kolejnej tragedii.

Strony

31907 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. Tymczasem w Niemczech mein kampf schodzi jak świeże bułeczki. Z zaplanowanych 100% rozeszło się już 1500%.

  Podczas gdy posłowie nowoczesnej nawoływali do walki o ostatnią krew za demokrację, ich szef poleciał na randkę. Lepiej już nie można zmobilizować. 

  Gdyby dziennikarze ujawnili że Schetyna 10 lat temu miał miał romans, ale teraz kocha swoją żonę, to sam bym napisał że to zwykłe świństwo i ich prywatne sprawy. Ale jak jeśli teraz przyłapują na romansie człowieka, który chciał przywódcą Polaków, a zrobił coś takiego swoim najbliższym.. i jeszcze mówi a bo co...

  Ale w tym wszystkim jeszcze dużo gorsza rzecz.

 2. Szkopy maja samozaparcie bo to jest wydanie krytyczne, co oznacza, ze jest opatrzone ponad 3 700 przypisami i komentarzami, które stanowią blisko 80% całości tekstu. W sumie prawie 2 000 stron w 2 tomach. W styczniu 2016 wygasly prawa autorskie wladz Bawarii do tego "dziela".

  Co do "kochankow z Madery" pompka sondazowa caly czas pompuje po tamtej stronie ten balonik: Nowoczesna z 24 % poparciem, Kukiz z 15%, komuchy (SLD i Razem) "wchodza" do Sejmu... Trzeba go przekluc jak najszybciej.

 3. MK - heh, skąd w ogóle wziąłeś info o Węgrzynie? Jako mieszkaniec Bydgoszczy kojarzę go od dawna, jako samozwańczego animatora muzycznego i drobnego cwaniaczka który zawsze umiał się wkręcić w jakieś kompletnie niezrozumiałe dla mnie i w zasadzie nikomu nie potrzebne projekty. Słowem - idealne dziecko III RP, które nie potrafi stworzyć niczego co by się jakoś wyróżniało, ale mimo to zawsze dzięki znajomościom na coś się załapał i od czasu do czasu nawet w lokalnej TV go pokazali. W ostatnich latach jakoś zniknął mi "z radaru", nie mam czasu się interesować każdym tego typu "cwaniaczkiem z  gie-esu", myślałem, że wypadł z obiegu a tu proszę, nie dość że kręci swój "biznes" dalej to jeszcze wzorem "prawdziwych artystuff" nabrał skłonności ku nieletnim. Już sobie wyobrażam jaki nasz bydgoski śmieszny światek muzyczny za chwilę podniesie lament. Będzie się z czego pośmiać.

 4. Tego, co napisał MK Juras O. swoją milicyjną głową nie ogarnie.

  Ale mam też inną sprawę do ogarnięcia - przez wszystkich.

  "Rumunia idzie za ciosem - od 1 stycznia dokonała kolejnej obniżki VAT! Kiedy polscy politycy wezmą przykład?
  wpis z dnia 3/01/2017

  wykorzystane foto: Nicolas Raymond freestock.ca (Flickr.ocm / CC by 2.0)

  Władze Rumunii nie przestają nas zadziwiać. Po tym jak w ubiegłym roku, wbrew rekomendacji UE i MFW, dokonały obniżki podstawowej stawki podatku VAT z 24 do 20 proc., po tym jak obniżyły obciążenia fiskalne oraz składki wobec małych przedsiębiorców, po tym jak zlikwidowały 102 opłaty administracyjne (w tym abonament RTV i opłatę środowiskową) - postanowiły iść za ciosem i ponownie obniżyć podstawową stawkę podatku VAT. Tym razem z 20 na 19 proc. Nic tylko brać przykład!

  Przypomnijmy - pod koniec 2015 roku rumuńskie władze zdecydowały, aby od 1 stycznia 2016 r. w kraju obowiązywały niższe stawki podatku VAT. Podstawowa stawka została zmniejszona z 24 do 20 proc. Wcześniej zmniejszono także stawki na żywność - z 24 do 9 proc. Jakby tego było mało rząd w Bukareszcie zdecydował, że od początku roku stawka podatku dochodowego dla przedsiębiorców prowadzących 1-osobową działalność gospodarczą wyniesie zaledwie 3 proc. Jeśli taki przedsiębiorca zatrudni pracownika, to stawka PIT spada mu do 2 proc. Jeśli zatrudni dwóch pracowników - stawka PIT zostaje zmniejszona tylko do 1 proc.! Wszystko to działo się wbrew rekomendacjom MFW i Komisji Europejskiej, które odradzały władzom w Bukareszcie dokonania tych zmian. 

  Efekty były rewelacyjne - ludzie zachowali więcej pieniędzy dla siebie, sprzedaż detaliczna wzrosła, a budżet kraju zanotował rekordowe wpływy. 

   Kontynuując reformy w październiku ub.r. rumuński parlament jednogłośnie przegłosował likwidację aż 102 opłat administracyjnych. Wśród zlikwidowanych znalazły się doliczana do rachunków za prąd opłata radiowo-telewizyjna (abonament RTV) oraz tzw. opłata środowiskowa, którą trzeba było płacić przy kupowaniu używanego samochodu. 

  To jednak nie koniec rumuńskiej "dobrej zmiany" w kwestiach podatkowych. Począwszy od 1 stycznia 2017 r. w Rumunii zaczęła obowiązywać nowa, po raz kolejny obniżona, podstawowa stawka podatku VAT - tj. 19 proc. Stawka ta, wg zapowiedzi rumuńskich polityków, ma być jeszcze raz obniżona. Począwszy od 2018 roku ma ona wynosić zaledwie 18 proc. (dla porównania - w Polsce podstawowa stawka podatku VAT jest obecnie równa 23 proc.).

  Powstaje pytanie - kiedy polscy politycy wezmą przykład z Rumunii i obniżą VAT przynajmniej do poziomu 22 proc.? Wszak obiecali to zrobić już 3 lata temu i do dziś tej obietnicy nie dotrzymali...

  Źródło: Retailers in Romania ready to apply the VAT cut from 20% to 19% starting January 1 (Romania-Insider.com)

   

  wpis z dnia 3/01/2017"

  Źródło tu: http://niewygod...

   

 5. Zwracam Wam szczególną uwagę na fakt: ..."rumuński parlament jednogłośnie przegłosował....". Czy ktoś wie, co oni zrobili ze swoimi ubekami???? U nas nawet nasz wicepremier jest zniesmaczony tym, że coś tam upierdoli się tej czy innej fundacji.

 6. avatar

  Czytam właśnie książkę "Życie wysłuchane" Stephena Grosza. Stephen Grosz od dwudziestu pięć lat pracuje jako psychoanalityk. W swojej książki zawarł doświadczenia z pięćdziesięciu tysięcy godzin spędzonych na rozmowach z pacjentami.

  Szczególnie poruszyła mnie historia ojca, Żyda, który nie zgadzał się na ślub swojej córki z katolikiem. Był strasznie cięty, wyśmiewał nawet wygląd wybranka (blond włosy). Po tym, jak córka wbrew jego woli wyszła za mąż, zerwał z nią wszelki kontakt. Zabronił nawet kontaktów z matką. List zawiadamiający o narodzinach wnuczki przeszedł bez echa. Córkę bardzo to bolało. A jaki był koniec tej historii? Po latach, rodzice się  rozwiedli. Ojciec zostawił matkę dla sekretarki. Blondwłosej chrześcijanki. Córka podsumowała to tak: im większy bajzel, tym wyższy mur.

  Widzę w tym analogię do Wacka W. Zakładam, że jego obecność na charytatywnej kweście miała świadczyć o zaangażowaniu w pomoc dzieciom. O współczuciu dziecom w trudnym położeniu i chęci zaradzenia ich cierpieniu. Zastanawiam się, czy miała również stanowić pewną fasadę, za którymi Wacek W. ukrywał swoje słabości?... Przecież prywatnie, Wacek W. stawiał dzieci w trudnym położeniu i skazywał je na cierpienie...

 7. Gen. Różański wspiera wg Jurka O. WOŚP https://twitter...

  Pytanie: dlaczego ten nominat B.Komorowskiego, który tak pięknie uśmiechał się do PAD, nie został od razu zwolniony z armii? Czy PAD się temu przeciwstawiał, że aż A.Macierewicz kazał mu się "urlopować"? Co oznacza wsparcie jednego z najważniejszych dowódców armii dla Jerzego O.? Bo ja mam poważne obawy. I rzygać mi się chce na cała politykę PiS, jaką prowadzi od przejęcia władzy, bo naraża Polskę na niebezpieczeństwo - cały czas tylko widzę uśmiechnięte "twarze" "opozycji - może, tak jak Jurek, też mogą liczyć na jakiś generałów.

  PS http://www.poli... <- "Donald Tusk ‘icon of evil,’ Polish foreign minister says"

  PS1 właśnie teraz nie ma sygnału radiowego Radia Maryja w Warszawie - 89MHz

 8. Witam

  Po tym tekście zrozumiałem, że Jurek jest również moim przyjacielem.  Chętnie wspomogę finansowo akcję wysyłania listów do lokalnych mediów i sztabów WOŚP informujących o potencjalnym zagrożeniu pedofilią w WOŚP.

  Trzeba Jurkowi pomóc bo sam nie ogarnia.

  Pomożecie?

 9. Strony