Lepiej! Dużo szczęścia i słodyczy w Nowym Roku Matka Kurka życzy!

Prześlij dalej:

Tak, tytuł wszystko zdradza, należę do tych kręgowców, które młodszą połowę życia mają za sobą i coraz częściej, choć jeszcze dyskretnie, znacząco kiwają głową po słowach: „Nowy Rok? A z czego tu się cieszyć”. Życia mniej, życia więcej, jak śpiewał artysta. Jest jednak okoliczność, która czyni z obowiązku gospodarza niewymowną przyjemność – to mocne postanowienie, że ma być lepiej. I tego właśnie życzę w Nowym Roku, konsekwentnego dążenia do wszystkiego co najlepsze. Oby Nam się darzyło dużo lepiej, z każdej strony: zawodowej, osobistej, społecznej, narodowej, ludzkiej. Dzień przed nowym rokiem można i nawet trzeba sobie pofolgować na konto starego, ale od 1 stycznia na ciężkim kacu zawijam rękawy i liczę, że sam łopatą machał nie będę, bo lepiej niestety samo się nie zrobi. Dziękuję za stary rok i proszę o obecność w nadchodzącym roku, cokolwiek dobrego udało się w 2014 zrobić, udało się dzięki ludziom, którzy nie życzą sobie złego, głupiego i zakłamanego. Mam optymistyczne wrażenie, że takich ludzi ciągle przybywa, nie jest to jeszcze siła wodospadu i grom z jasnego nieba, ale widoczny marsz we właściwym kierunku. Postęp się zaznaczył i to cieszy, pamiętajmy jednak, że ma być lepiej, aby się w pół drogi z nadmierną satysfakcją nie zatrzymać! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

13162 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

 2. Panu I Rodzinie wszystkiego co najlepsze.

 3. Zawsze z życzeniami mam problem, bo banalne, bo niesprawdzalne, bo to są zwykle "pobożne życzenia" - i czego tu sobie sensownie życzyć na nadchodzący rok? Przeczytałem http://naszeblogi.pl/51813-smiejcie-sie-kto-chce
  teraz czytam http://wpolityce.pl/polityka/227930-tyrmand-mafijna-dyktatura-ktora-rzadzi-polska-udowodnila-ze-moze-okradac-40-milionow-polakow-i-pozostac-calkowicie-bezkarna-nasz-wywiad
  i już wiem, czego życzyć - życzę sobie i wszystkim jak najwięcej takich ludzi jak Matka Kurka, Optumista1930, Matthew Tyrmand (przykładowo, bo na szczęście lista może być długa). Żeby ich słowa docierały do jak największej rzeszy odbiorców, otwierały im oczy i zmieniały ich postawy oraz ich samych, tak, aby rzeczywistość, która nas otacza, nie mogła się dłużej utrzymać, by zastąpiła ją "normalniejsza" - w sensie uczciwsza, bardziej racjonalna, w której prawda w głośny sposób dociera do ogółu - w czym Gospodarz ma duży udział: "Berek" i Owsiak (w największym skrócie).

 4.  jak najwięcej takich ludzi jak Matka Kurka, Matthew Tyrmand, Rafał Ziemkiewicz, Janusz Wojciechowski, Lech Makowiecki, Ryszard Makowski (OTTO), Paweł Kukiz, Wojciech Cejrowski, Jerzy Zelnik, Łukasz Warzecha, Bracia Karnowscy... I wielu, wielu innych patriotów.
  Przy okazji wspominam blogera Seawolfa - śp. kapitana ż.w. Tomasza Mierzwińskiego z Gdyni zmarłego 1 maja 2013 roku. A także śp. Macieja Rybińskiego - felietonistę zmarłego w 2009 roku. Pamiętacie Jego felieton "W krainie Niesioła"?...
  Dużo zdrowia i wytrwałości Panie Piotrze!
  POgonimy w październiku to "coś na kształt nieusuwalnej mafii" jak nazwał PO-PSL'owską bandę Matthew Tyrmand. :D

 5. i z wzajemnością. Wszystkiego najlepszego dla Ciebie, Rodziny i Czytelników Portalu !!!

 6. i tradycyjnie, moherowo oraz szczerze życzę aby Ci Bóg błogosławił w roku następnym. 
  Współczytelnikom również, czy im się to podoba czy nie ;)

 7. Panie Piotrze,życzę Panu i Pana Rodzinie dużo zdrowia,mało kłopotów i spełnienia marzeń..Mam nadzieję,że 2015 będzie bardziej radosny pod każdym względem - zarówno dla Pana jak i dla nas,pańskich wiernych czytelników:-)

 8. Zycze Tobie oraz wszystkim czytelnikom i kommentatorom:
  Odwagi,Sily i Determinacji w walce z tym, co zmienic mozemy,
  Cierpliwosci,Pokory i Godnosci by moc zyc z tym na co wplywu nie mamy
  oraz madrosci, by rzeczy te rozrozniac...

 9. Drogi Piotrze,  dziękując za życzenia siły, wytrwałości i osiągnięcia celów Tobie i Twoim bliskim życzę.

 10. avatar

  Bezapelacyjnie i do samego końca.

 11. Mam nadzieje, ze nie spedzasz Sylwestra samotnie, to znaczy tylko w ramionach rodziny. Od tego sa przeciez Swieta.
  Zycze Ci, Piotrek, madrosci i sily...i przychodza mi do glowy dwa cytaty

  W zycia wedrowce,na polowie czasu
  Straciwszy szlak nieomylnej drogi
  Posrod ciemnego stanalem lasu...

  A drugi

  Jak zagonione zglodniale wilczysko
  Ktore w pierzu z dawnych lupow grzebie
  Tak i ja wyje leb zwieszajac nisko
  I wciaz nie moge odnalezc sam siebie

  Cholera, nie pamietam juz skad to pochodzi, jeden z Dantego, ale drugi...

  Daja mi one dystans i sile z tego dystansu pochodzaca.
  Dzieki za WIELKA ROBOTE jaka wykonales. Bo to , no bo co innego, nazywa sie praca u podstaw. Dokladnie, kur.a, jak pod zaborami.

  A, jeszcze jedno, zeby za Toba stalo Dobre Slowo i Mile Widziany Sponsoring, czy jak to tam zwac.
  Ja nie POSIADAM czasu, aby z ta chujnia walczyc, ale z calego serca bede podpierac Cie w inny sposob. Zdrowia Tobie i Calej Rodzinie zyczymy ja i Moja Rodzina

 12. Jak w tytule.

 13. Panie Matko, dziękuję za cały rok i życzę kolejnego tak samo owocnego.

  Podpisano: Dziecko, co we mgle błądziło.

 14. Czy masz młodszą połowę za sobą? Wg mnie, nie. Jesteś wciąż młody duchem. Jesteś ciekawy świata, ciekawy ludzi, chcesz coś naprawić, coś zmienić. Ciekawość, zmiany, bunt to cechy młodości. Piotrze, niech Ci starczy sił w tej walce, chociaż często myślę, że to nasze społeczeństwo nie jest warte żadnych ofiar, jemu to wszystko wisi luźnym kalafiorem. Kasa, papu i TVN. Mimo to, Piotrze życzę Ci wszelkiej pomyślności, Tobie i Twojej rodzinie. Niech ten młody duch nie opuszcza Cię jak najdłużej. Dzięki za Twojego bloga. Szczęśliwego Nowego Roku!

 15. Radości z upragnionej jakości!

 16. avatar

  Serdecznie życzę Gospodarzowi i wszystkim tu (w dobrej sprawie) zgromadzonym.

  Za życzenia wyżej wyrażone, jako użytkownik, bardzo dziękuję.

 17. avatar

  a żywioł wreszcie przebudził i stał się Narodem...