Leśne dziadki z Wenecji mogą się bardziej przysłużyć niż zaszkodzić Polsce

Prześlij dalej:

Jarosław Kaczyński ma rację i Witold Waszczykowski nie popełnił wielkiego błędu. Manewr z Komisją Wenecką jest jedną z tych spraw, których się nie da jednoznacznie ocenić. Kaczyński przypomniał podstawową zasadę, bardzo bliską mojemu sercu i rozumowi. Polska decyduje o Polsce i Polacy urządzają życie Polakom. Wiadomo było, że ściąganie sobie na garb czegoś takiego, jak organ europejski nie może się skończyć dobrze. Domyślam się jednak, że Witold Waszczykowski, który zna te realia, usiłował uciec do przodu. Hucpa z Trybunałem Konstytucyjnym trafiłaby do Komisji Weneckiej wcześniej czy później. Prawdopodobnie minister chciał złagodzić propagandowy efekt i dlatego wolał sam wystąpić, niż czekać na donos. Trudno podobnej argumentacji odmówić sensu. Z drugiej strony Jarosław Kaczyński, co do zasady i w swoim stylu, słusznie powiedział, że takie zabiegi zawsze i wszędzie są błędem. Żadnych obcych struktur, które mają decydować, w jaką stronę będziemy sobie kręcić kijek od kaszanki. Prawidłowo, tylko Kaczor zwyczajowo chce robić politykę otwartą, taką prosto z wątroby, a Waszczykowski próbował przytłumić narastającą histerię ruchem dyplomatycznym. Wynik nie wygląda imponująco, prawdę mówiąc nic z tego nie wyszło, bo i ciężko się było spodziewać sukcesu. Mimo wszystko nie wieszałbym za ten stan rzeczy psów na MSZ, dyplomata ze mnie żaden, ale gdybym był polskim ministrem (nie daj Bóg) też pokusiłbym się o małą grę, co nic nie kosztuje. To nieprawda, że podniesie się większa histeria z powodu samobójczej bramki PiS, jak się określa posunięcie Waszczykowskiego.

Histeria w każdych okolicznościach byłaby taka sama, wystarczy spojrzeć na obłąkanych, którzy zrobili kryterium uliczne w obronie płatanego kapusia esbecji. Zresztą nie ma najmniejszego sensu deliberować, co by było, gdyby było, ważne jest, jak ma być. W tym miejscu kończy się dylemat i wracamy do świętej zasady. W Polsce rządzą Polacy, którzy mogą pytać o opinię, jeśli mają taki kaprys lub potrzebę, ale ostatecznie nikt nam w kaszę dmuchał nie będzie. Wszystko, jeśli chodzi o wytyczne z zewnątrz, ale nie wszystko w sprawie. Stanisław Janecki to jeden z nielicznych dziennikarzy, których jeszcze czytam i się od Nich uczę. Janecki o Komisji Weneckiej od początku pisał rozsądnie i w ostatnich dniach też dostarczył kilku unikalnych informacji. Włochy to jeszcze gorsza Francja, tam się uprawia komunizm z krwi i kości i te leśne weneckie dziadki oczywiście mają czerwone papiery. Pan redaktor zauważył też, że przecieki kontrolowane w tej instytucji są czynnością rutynową. Weneckie dziadki puszczają szczura i czekają na reakcję, podobnie działają wszystkie skorumpowane i lewackie „organa”, ale i na to jest rada, którą wskazał Prezydent Andrzej Duda. Pan Prezydent zadał najprostsze na świecie pytanie. Jak to możliwe, że z oficjalnym stanowiskiem Komisji Weneckiej szybciej zapoznali się towarzysze z Czerskiej niż polski rząd? W tym kierunku należy podążać i co więcej dołożyć stanowczości.

Nie można poważnie traktować instytucji, która publikuje swoje decyzje w prowincjonalnej lewicowej prasie. Od reakcji polskiego rządu i Prezydenta Andrzeja Dudy zależy jak ostatecznie będzie wyglądać „ekspertyza” komisji. Chociaż cały ten spektakl jest kolejną próbą dyscyplinowania Polski przez międzynarodówkę, cieszę się, że przed takimi „problemami” stajemy. Mamy okazję pokopać na boisku treningowym i pokazać kilka zagrań, które zrobią wrażenie przed meczem o wszystko. Przez najbliższy rok z całą pewnością będziemy świadkami wielu zdecydowanych nacisków skierowanych na podtrzymanie kolonializmu w Polsce. Siła tych presji zawsze opiera się na zasadzie impuls i reakcja. Im więcej impulsów się pojawi, tym bardziej spanikowanych reakcji międzynarodowe czynniki się spodziewają. I w drugą stronę, im więcej impulsów się wykpi, zlekceważy albo odpowie mocniejszym impulsem, tym bardziej się międzynarodówce odechciewa eksperymentów. Z mało istotnej sprawy może się narodzić całkiem rozsądny model postępowania z kolonizatorami. Nie ma tego głupiego, co by na mądre wyjść nie mogło.

38131 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. podobno przez włochów, powiedział do milionów włochów katolików, że jest całkiem suwerenny i nie będą im mówić co mają robić, bo zrobią to co na mają ochotę. Żadnego tam "szanowania mniejszości politycznej" czy innych głupot. My tu rządzimy i zrobimy co chcemy, możecie nam naskoczyć. UE maszeruje prostą drogą ku samozagładzie i planuje nas siebie izolować. Rzeczywiście straszne.

 2. Nic!!! Poski porządek prawny nie przewiduje żandych sankcji.

 3. rządzaca, która miała większość parlamentarną, rząd, prezydenta, przejęła wszystkie urzędy kontrolujące rząd chciała obsadzić cały Trybunał Konstytucyjny. Złamała konstytucję przygotowując ustawę, która dawała jej całkowitą władzę w państwie a jednocześnie zniszyła niezawisłość sędziowską. I nikomu w trybunale to nie przeszkadało.

  Prof Rzepliński udał się do Prezydenta na godzinną rozmowę żeby zyskać na czasie w swojej walce, teraz dostał do ręki wyrok zagranicznych prof. zollów, nie dopuścił wybranych przez parlament sędziów do orzekania i wygłosi 8 marca zamach na konstytucję, polegający na tym że parlament przyjął procedurę postępowania przed TK. Zapomniał tylko o dwóch detalach...

 4. avatar

  jesli chodzi o elektryka...zastanawia mnie to wszystko...dlaczego uderzyli teczką w elektryka a nie np. w mieczysława..nie łatwiej by bylo tym samym pozbyc sie obydwu na raz??jeden strzał i 2 trupy (polityczne)..i wyszlo by wiele roznych ciekawostek..
  a przeciez bella italia to dopiero ojczyzna swiatowego proletariatu i lóż wszelakich...

 5. ... ale wie kto jest wyżej. Idzie Zmiana.
  Niedługo 10 kwietnia ...

 6. Głupia baba jestem, ale moim zdaniem każda komisja krytykująca polskie sprawy zostanie niezwłocznie zgrillowana.

 7. Pozostaje podziękować komisji, podbić im delegacje, i wnioski analizować długo i starannie.

 8. avatar

  Otóż to.

 9. A tak nawiasem mówiąc, czy może te cholery wystawią za ten gniot jeszcze jakąś fakturę?

 10. A tak nawiasem mówiąc, czy może te cholery wystawią za ten gniot jeszcze jakąś fakturę?
  Jeżeli wyjadą z fakturą, to ja bym wystawił refakturę na Schulza, z adnotacją o nienależytym wykonaniu zamówienia.
  Ale byłyby jaja, na cały kołchoz. Zachciało im się wojny, niech bulą.

 11. Dawno się tak serdecznie nie uśmiałam.

 12. żadnych sankcji za niewykoanie orzeczenia Trybunału Konstyucyjnego.

 13. Jak to jest niezaleznosc to ja pierdole taki stan i pytam kiedy wreszcie ktos walnie piescia w stol mowiac dosc temu unijnemu lewactwu ??! Tu nie musi obowiazywac zasada Gosc w dom , Bog w dom ! To cale ciamciaramcia tylko ich rozzuchwala , a Polacy czuja sie dalej bezpodmiotowymi niewolnikami . Musza isc w swiat mocne sygnaly od rzadzacych , tak zdecydowane , zeby ktos zastanowil sie kilka razy zanim zabierze glos w sprawach Polski , nie mowiac juz nawet o przyjezdzie celem kontroli stanu demokracji , bo to jest POTWARZ dla 60 mln Narodu !

 14. avatar

  a co z ustawą 1066? Zdechła już czy jeszcze straszy?

 15. Pewno zdechla , bo Niemcy musza miec w rezerwie swoich siepaczy , na wypadek muslimskiego powstania !

 16. w postaci wyboru sędziego do Sądu Najwyższego USA. Tam nikt nie czai się, nie ukrywa, że jest to ciało polityczne, a jeżeli jest polityczne, to dobór sędziego jest bardzo istotny. Obecny skłąd, to 4:4, czyli równowaga. Wybór 9-go to wybór bardzo, ale to bardzo polityczny. Sędziego wyznacza Prezydent, a wybór zatwierdza Senat. Temat ostatnio dość popularny, nie ma więc sensu rozpisywać się nad tym.
  Myślę, że dobrym ruchem ze strony koalicji ZP, byłoby referendum w sprawie kształtu Sądu Konstytucyjnego. Rzecz jest trudna, ale nie niemożliwa. A kłapaniem swołoczy bym się za bardzo nie przejmował, oni kłapią w kółko to samo.

 17. że KW nie ma żadnych argumentów prawnych przeciwko ustawie o TK i wyboru ich sędziów, bo one nie istnieją. W tym chodzi o to, żeby napiętnować PIS i puścić przekaz w świat. Argumenty prawne są zbędną i nieistotną przeszkodą. 
  Nawet jakby PIS przegłosował ustawę, że 2+2=4, to i tak raport KW byłby miażdzący, bo argumentem byłoby to, że lewacka i resortowa opozycja zgłaszała wątpliwości, była przeciw i apelowała o poszanowanie "demokracji".

  Zgadzam się z wypowiedzią @Lukas. Jeżeli opinia potwierdzi przeciek, to trzeba to bezwzględnie wykorzystać i napiętnować bez pardonu. Stanowisko polskiego rządu, w odpowiedzi, winno być niezwykle ostro sformułowane, nie pozostawiające żadnych złudzeń na przyszłość, że nikt i nic z zewnątrz nie ma prawa ingerować w to, jak Polacy odbudowywują swoją demokrację po pożodze Parady Oszustów. Tym bardziej, że argumenty w postaci prawa, takiego cywilizowanego, rzymskiego, jakie obowiązuje w większości cywilizowanych nacji, nie docierają do KW. Innymi słowy, wskazać jej bambus, jako miejsce docelowego zasiadania.
   

 18. Na stole jest zbyt duża pula do stracenia lub zyskania. Kasa misiu. Pionki rozłożone w cywilizowanym świecie tak, by maszynka sprawiała wrażenie perpetum mobile. Te wszystkie frazesy o przestrzeganiu prawa, to frazesy dla leminów i im podobnych. MK doświadczył to na własnej skórze. Życie to jednak jest kabaret, tylko kabareciarzy miedzynarodowych jakoś więcej. 

 19. Z Komisją nie było idealnego sposobu jak to rozegrać. Jak by rząd nie postapił efekt byłby taki sam: nie zapraszamy = standardy białoruskie; zapraszamy, ale nie respektujemy to samo.
  Aczkolwiek, tak mocna opinia to woda na młyn KODu i opozycji i trzeba będzie to teraz umiejętnie rozegrać. 

 20. ! raz na stronie tyko pozdrowienia dla MK i wszystkich

 21. AKADEMI FILMOWEJ wyciekły do prasy częściowe wyniki głosowania  . Nic się nie stało ?Oskary rozdają i przechodzą koło tego jak by NIGDY NIC!
  Przecież ta Komisja Wenecka  to kur..a jakieś Koło Gospodyń Wiejskich !  Ale nawet w  kole gospodyń ,nie rozpowiadają po wsi co kto robił na "zapijanym " zebraniu.

 22. Mogę się wygodniej rozsiąść w fotelu - prokuratorem krajowym będzie Pan Bogdan Swięczkowski, a jego pierwszymi w drużynie Marek Pasionek i Dariusz Barski. Przypominam zapominalskim, że Marek Pasionek jest JEDYNYM ZNANYM polskim prokuratorem, który autentycznie zaczął prowadzić śledztwo smoleńskie, a nie uczestniczył w sfingowaniu tego śledztwa i ta uwaga dotyczy artymiaka, parulskiego, kopczyka, maksjana, rzepy,szeląga i oczywiście seremeta z niedorzecznikiem martyniukiem. Gdy służby tuska wyśledziły, że Marek Pasionek kontaktuje się wiosną 2010 z dyplomatą USA - prokuratura pogoniła go ze śledztwa. Wówczas kapciowy paweł graś powiedział, że Pasionek kontaktował się z OBCYM mocarstwem.

  * Nazwisko prokuratora krajowego piszę  przez "S", ponieważ moja klawiatura całkowicie zastrajkowała co do dużej litery "ś".

  PS. Parę tygodni temu tu pisałem, że marzy mi się, aby Zbigniew Ziobro Markowi Pasionkowi powierzył śledztwo smoleńskie. Być może to się spełni.

 23. Potraktować komisje i jej ustalenia tak jak Orban imigrantów. Referendum z pytaniem czy potrzebujemy trybunału w takiej postaci razem z pytaniem o obniżenie wieku i imigrantach a 50% bedzie na pewno

 24. Z Syrii spierdoliło wielu chrześcijan, którym chciano obrzynać łby. Polecam zapoznanie się w temacie. Trafiają do kołchozów zwanych przez Niemców, Szwedów, Norwegów itd. itp ośrodkami dla uchodźców. Są tam wymieszani z muzułmanami, prześladowani, gwałceni, zastraszani, bici i mordowani. Uciekają przed muzułmańską polityko-religią i wojną  poczym  trafiają w jeszcze gorsze miejsce, bo pierdolona poprawność polityczna twierdzi, że wspomnienie bomb spadających na czambuł może solidaryzować normalnych ludzi z ludzkimi rzeźnikami. Gizbern nie wie jak wielu chrześcijan stara się o azyl, ale wiedziałby jak sprawdzić, kto jest chrześcijanem a kto mahometowcem. I to na tzw. lajcie dla chrześcijan.

 25. Mam taki przeczucie, że tematem, który będzie zwrotem o 180 stopni w (nie)myśleniu lemingów, nie będzie żaden Bolek, tylko dobrze udokumentowana afera (jeżeli taka jest) stadnin w Michałowie i Janowie. Podobno CBA coś tam zwąchało. Myślę, że za koniem, a już na pewno za polskim arabem, każdy Polak stanie murem. Tu nie będzie dla PO litości. Jeszcze wspomnicie moje słowa.

 26. Jest analiza prawna, bardzo merytoryczna i szczegółowa z 29.01.2016, obejmująca uzasadnienie i wyjaśnienie dot. TK, została wysłana do Leśnych Dziadków i co i nic, chyba nawet jej nie przeczytali. Ta Komisja to kolejny przereklamowany towar.
  Dobrze Chlor napisał, podbić delegacje i podziękować. Widzę, że większość ludzi, tu na forum, nie panikuje i radzi przytomnie, zwlekać, zwlekać, zrobić parę poprawek w ustawie (no może dałbym to vacatio legis - miesiąc). I pogonić.

 27. Liberlewactwo opanowało wszystkie instytucje unijne i europejskie, ma także duży wpływ na politykę pozostałych państw demokracji zachodniej. Ostatnia dekada jest pasmem klęsk tej ideologii, począwszy od kryzysów ekonomicznych po eskalujące konflikty zbrojne.
  Należy skończyć z taką polityką nijakości, opartą na korupcji, hipokryzji i sztucznym nadmuchiwaniu pieniądza. Społeczeństwa zachodnie widzą już taką potrzebę.
  Liberlewactwo jest podobnym zagrożeniem jak poprzednie totalitaryzmy.
  Schetyna, Petru i Nowacka, wraz z KOD-em oraz instytucjami unijnymi, zapowiedzieli bezpardonową i totalną walkę z Polakami. Realna oraz zdroworozsądkowa polityka obecnego polskiego rządu  jest groźna dla całego liberlewactwa w Europie i może stać się przykładem do naśladowania dla pozostałych społeczeństw.

 28. avatar

  tym od „demos i krateo”, przyszłoby do głów, że zaistnieje taki twór, jak Niemiecka Republika Demokratyczna?
  To, co teraz mamy w Unii i USA to się podobno nazywa demokracją liberalną. Chodzi o to, żeby ależ broń Boże nie wygrała inna ideologia, bo to byłby faszyzm. Rządzić ma jedyna formacja liberalna i poprawna politycznie, bo nawet jak są dwie, to się niczym nie różną.

  Naprawdę jest establiszment i plebs. I o ochronę interesów tego establiszmentu chodzi. A jak się plebsowi nie podoba, to się go zastąpi innym plebsem. Co teraz próbują zrobić kraje starej Europy. Bo plebs (dawniej społeczeństwo, albo naród) nie jest, jak się okazuje, wartością constans.

  To nasza Alicja Grześkowiak chyba ukuła pojęcie „przypadkowe społeczeństwo” i ta idea jest twórczo rozwijana przez Merkel.

 29. Co z francuska znaczy: szukaj kobiety, co znaczy, że w każdej sprawie macza paluszki jakaś dama.
  W sprawie polskiego araba jest nią Basia Mazur.
  Mimo, że jest to obok tematu Kurki, to uważam, że każdy temat, który zdejmuje odium nachalnego TKM z PiS jest tematem ważnym, a araby ważne są, twierdzę, że najważniejsze.
  Oto link: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/odwolanie-szefow-stadnin-bylo-jedna...

 30. Uważam, że definitywnie należy skończyć wszelkie rozmowy z TW Bolkiem, to uwłacza inteligencji i dumie prowadzącego rozmowę i słuchającego. Wymażmy go z pamięci, szkoda słów.
  Kiszczak przeprowadził naszą transformację, przeszedł z gospodarki nakazowo rozdzielczej na kolonialną, wg najlepszych i wypróbowanych wzorców (dla jaj nazwany Planem Balcerowicza), wcześniej przeprowadził uwłaszczenie się na komunistycznym mieniu (najlepszej gospodarki w RWPG), stworzył nam III RP, a wcześniej inteligentnie ukształtował całe zaplecze: Solidarność nr II, ekspertów, profesorów, autorytety, Bolka, wspaniałą profesjonalną machinę propagandową - ITI/TVN, kolejne partie. Mówią, że miał tylko 7 klas, no niechby to było te 7 klas, ale za to jakich. Niech to chudy byk, ale daliśmy się zrobić w konia.