Prześlij dalej:

Rzecz z pozoru śmieszna i nie ukrywam, że po pierwszych informacjach sam się ubawiłem, ale to był śmiech głupca. W TVP ma się pojawić międzynarodowy hit-kit, przebój lata Despacito, co szumnie zapowiedział prezes Jacek Kurski. Sprzedawanie chłamu w telewizji publicznej, która od niedawna fałszywie jest nazywana telewizją narodową, to niestety norma. Kicz był zawsze i zaryzykuję stwierdzenie, że być musi. Na czymś musi telewizja zarabiać, a właściwie ograniczać straty, co też jest cechą permanentną telewizji publicznej. Istnieją jednak jakieś granice przyzwoitości i skrawki rozumu, ale jak się okazuje nie w głowie Kurskiego.

Kurski trafił do TVP pod koniec 2015 roku i wówczas uważałem, że jego kilkumiesięczna misja czyszczenia PRL-u na Woronicza ma głęboki sens. Jednak już po pierwszych tygodniach stało się dla mnie jasne, że Kurski zbuduje sobie w TVP koterię i będzie się lansował na patriotę męczennika. W niczym się nie pomyliłem i niemal wszystkie działania prezesa Kurskiego są ściśle podporządkowane jego karierze, co w naturalny sposób przekłada się na poziom TVP. O tym poziomie, czy jego braku pisałem wielokrotnie i nie mam już sił odpowiadać na „argumenty”, że przecież jest TVN, w związku z tym każdą tandetę w TVP da się usprawiedliwić. Nie, nie da się, jestem przekonany, że prosty ruch kadrowy, czyli wywalenie lansera Kurskiego ze stołka prezesa przełożyłby się natychmiast na jakość mediów publicznych.

Kim miałby zostać zastąpiony? Nieważne, na początku niech go po prostu zabraknie i gwarantuję, że „Wiadomości” zaczęłyby przypominać program informacyjny, a nie toporny biuletyn partyjny PiS. Poszukiwania nowego prezesa, chociaż ważne, nie jest tak ważne jak samo usunięcie szkodnika Kurskiego, który zdradził wszystkich i wszystko w swoim lanserskim życiu. Jaki to ma związek z nieszczęsnym Despacito? Fundamentalny! Jest to wręcz wizytówka kabotyńskiego stylu prezesa TVP, który za ciężkie pieniądze robi sobie reklamę i buduje pozycję polityczną, tak polityczną. Gusta ludzkie są takie, jakie są i jedno nie ulega wątpliwości, Kurski tym prostackim ruchem zapewnia sobie słupki oglądalności, co przekłada się na jego osobiste notowania, również polityczne, bo tylko oglądalnością jeszcze się ratuje przed dymisją. Ale.. o ile „politycznie” można było zrozumieć Zenka disco polo, w końcu badziew, ale nasz, to wywalanie ciężkiej kasy na badziew obwoźny, żeby sobie dupę do stołka na trwałe przykleić, to jest coś poniżej wszelkiej krytyki i akceptacji.

Taka gwiazda światowego kiczu, nie weźmie, jak Zenek 25 tysięcy za godzinę koncertu i nie „zaśpiewa” na piękne oczy Kurskiego, czy z miłości do polskich pierogów. Kurski musiał czymś przekonać „artystę” i wiadomo czym. Polak zapłaci za światowy badziew i taka to narodowa TV. Potrzeba lepszego podsumowania działalności Kurskiego? Jest w tej hucpie wszystko, co da się podsumować dwoma słowami – Jacek Kurski. Bezsensowne wydatki, promowanie tandety, nic nie mającej wspólnego z Polską, straty dla TVP, finansowe i jakościowe, ale jeden zysk – Kurski zostanie królem sylwestrowego balu. Każdy dzień spędzony w TVP przez tego szkodnika jest dniem straconym dla polskich mediów, nie wspomnę o mediach narodowych, z czego Kurski zrobił tragifarsę. Po nowym roku, na fali właściwej rekonstrukcji rządu, tego szkodnika należy wyrzucić na zbity pysk i to jeszcze pomyśleć nad tym, żeby nie dostał odprawy.

Strony

Źródło foto: 
18698 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Szanowna Matko Kurko, oj chyba rok nie napisałem żadnego komentarza a jednak mój dzień nie może się zakończyć bez jednej z dwóch rzeczy: kolacji wraz z lekturą tego cudownego bloga. Ale, do tejże kolacji tak jak i przez cały dzień mam włączoną TVP Info i muszę powiedzieć że jestem dumny z tego jak ta stacja się rozwinęła i jak sprawnie przeciwstawia się propagandzie TVN - u. Jeżeli dodatkowo dokłada do tego swoją porcję czasami mocno naciąganego przekazu to dobrze. To jest wojna. Wojna informacyjna. I tak przez najbliższy czas powinno pozostać. To moje zdanie. A Sylwester z tym piosenkarzem wart jest takich pieniędzy !

 2. I ja mam takie zdanie.

  Dodam tylko, że ta wojna jest na topory, bo przeciwnik topora się chwycił. Więc topornie musi być prowadzona.

 3. No własnie dlatego nie mam pojęcia dlaczego Matka Kurka optuje za złagodzeniem przekazu. Ja bym go jeszcze podkręcił. Proszę zobaczyć na podły komentarz Cimoszewicza o naszym Prezydencie w TVN. Trzeba iść na ostro Matko !

 4. Najciekawsze, ba, najlepsze jest to, że MK jak mało kto potrafi łoić toporem, potrafi finezyjnie. MK, jeszcze nie czas na odkładanie topora.

  PS. Kurskiego odwołać najłatwiej. O wiele łatwiej niż Panią Premier. Vivat Maryla Rodowicz.

 5. Wiktormi!

  Zgadzam sie z Panem w stu procentach! TVP Info jest wspaniale! 

  Np; program "W tyle wizji" jest rewelacyjny!  (a to Qrewskie "szklo kontaktowe", od tych WSIowych sQ***synow, przy nich nie ma szans!)

   Jak lubie MK, tak sie z Nim nie zgadzam!

  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie!

  Ps. A  M. Rachon wyrosl nam na wspanialego dziennikarza! (Magdalena Ogorek tez wspaniala!;)

 6. I tak, i nie.

  Otóż kolesie od Sakiewicza opanowali TVP. Proszę spojrzeć na dobór gości w INFO. I nie mówię o politykach, tylko o publicystach. Dyżurni "anty" to agent BND Stankiewicz i wesołek Węglarczyk. "Swoi" ciągle ci sami...

  Narodowcy nie istnieją,

  Braun, Kokoszkiewicz, Michalkiewicz, Hałaś, a ostatnio też Gadowski i wielu innych  to "oszołomy" z zakazem wstępu do studia.

  Dlaczego? Bo to kolega Sakiewicz z kolegami Karnowskimi ustalili granicę "prawicy laickiej"

  Polacy nie dowiedzą się z "narodowej" telewizji, że włąśnie teraz Kongres USA uchwalił ustawę o zadośćuczynieniu Żydom za pozostawione mienie bezspadkowe niemieckich ofiar po holokauście.

  Prawem kaduka oczywiście...Czyli prawem wspólnoty klanowej - rzecz bez precedensu w myśl prawa rzymskiego.

  A chodzi o niebagatelne ponad 200 miliardów złotych polskich!

 7. W pierwszym odruchu uznałem ten komentarz za sarkazm, ale z przerażeniem stwierdziłem że jest on jak najbardziej na serio...
  Kilka kolejnych jest równie dobijających, MK ma rację PiS może przegrać tylko z PiSem:(
  TVP Info to lustrzane odbicie TVN24 - takie samo łajno, tylko że "nasze"

 8. Nooo kurde.nędzne strasznie, ale przynajmniej nie anglosaskie. Takie disco portoryko. Do Sylwestra jednak pasuje, szkoda że przepłacone.

 9. Despacito "sciszam, lub wyłanczam". Ale skoro się podoba "większej połowie" "ustampiam". De gustibus ...

  Despacito,  powoli.

 10. No coz, "Zenka Piko" jest w modzie, trzeba placic!;)

  A Kurski nie jest taki zly! (wole Kurskiego, niz... Maxa Kolonko!;)))

 11. Strony