Kult porażki, pogarda dla zwycięstwa. Przytomności życzmy sobie!

Prześlij dalej:

Tytuł zabrzmiał jak pierwsza strona Gazety Wyborczej, ale nie będzie jednego słowa o polskiej martyrologii, polskim piekiełku i mesjanizmie. Będzie za to sporo o biadoleniu z nudów i podbijaniu wierszówek sensacyjnymi doniesieniami. Od ogłoszenia wyników wyborów mija piaty dzień i przypomnę, że praktycznie dopiero w poniedziałek wiedzieliśmy jakie partie wejdą do sejmu, co było informacją kluczową. Tuż po ogłoszeniu wyników zebrały się władze PiS, by ustalić plan na najbliższe dni. W mediach pojawiła się plotka o wymianie Beaty Szydło na skądinąd bardzo dobrego kandydata na premiera Profesora Glińskiego. Z tą chwilą wzbiera fala kretynizmów generowanych z jednej strony przez medialnych oryginałów budujących sobie popularność na produkcji wideł z igieł, z drugiej przez rozhisteryzowanych „moherów”. Gdyby mnie ktoś dziś spytał, jakie to grzechy śmiertelne popełnił PiS od niedzieli do soboty, w odpowiedzi puknąłbym pytającego, nie siebie, w czoło. Według wszystkich znaków na niebie i ziemi skład rządu poznamy w przyszłym tygodniu i z dużym prawdopodobieństwem JUŻ od grudnia będzie funkcjonował ukonstytuowany gabinet. Tempo zawrotne i na tle uwag „dlaczego jeszcze nie ma składu rządu”, „PiS popadł w chaos” można się tylko i wyłącznie posikać ze śmiechu. Jednak reakcje u znaczącej części „naszych” są zgoła odmienne, lamenty, alarmy, gołe torsy odsłonięte po rozdarciu koszul. Przestaje być śmiesznie i zaczyna robić się groźnie, bo trzeba sobie zadać kilka najprostszych pytań. Kto odpowiada za wprowadzanie takiej paranoi, która zdaje się nie mieć żadnych granic i możliwości kontroli? Jak sobie z tym poradzić? Dlaczego brakuje po prawej stronie szacunku dla zwycięstwa i buduje się następny mit porażki in spe?

Zdecydowanie za kolportaż malkontenctwa, wydziwiania i groteski odpowiadają media i tym razem nie te z głównego nurtu, ale wszystkie razem, rzekłbym nawet, że „II obieg” chętniej się zabrał do rzeczy niż bogatsi, póki co, koledzy. Wszystkiemu winne są media i nie mam najmniejszego rumieńca pisząc te słowa, może tylko doprecyzuję. Walka o pozycję między poszczególnymi redaktorami sprawia, że każdy chce błysnąć czymś wybitnym. Nie od dziś wiadomo, jak się kończy gonienie w piętkę, jednak wola bycia kimś wygrywa z ambicją tworzenia czegoś… dużego, sensownego. Trwa wyścig szczurów, a że napięcie po wyborach spadło, to kaduceusze ruszyły na piątym biegu i grzeją kocioł, który nawet nie był letni. Jak sobie radzić? Karą. Za winę musi być kara. A co jest największą karą dla celebrytów medialnych? Powiadają mądrzy ludzie, że olewanie i to jest prawda, jednak w praktyce prawie nie do wykonania. Wszyscy apelują i prawie wszyscy dalej odnoszą się do bzdur. Istnieje na szczęście inna metoda i to zabójcza, mianowicie śmiech, przerabianie na Karolaków. Ta technika dla odmiany nazywana jest „hejtem”, ale nie przejmowałbym się przezwiskami. Nie ma najmniejszych podstaw, żeby traktować poważnie ludzi, którzy z siebie i innych robią idiotów. Każdy ryzykuje w każdej sekundzie, gdy publicznie zabiera głos i za słowo musi wziąć odpowiedzialność. W moim słowniku słowo litość, w kontekście rozpowszechniania idiotyzmów, nie istnieje. Będą kosił równo z glebą i polecam bezwzględność wszystkim.

Strony

33656 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

  1. skazal sljepoj

  2. avatar

    gratulacje za fotke glowna...(szanowne panie-babcie-moherowe mialy genialny spin na baner!!).myslalem ze bedzie o czym innym..bo tak naprawde to ja juz nie wiem..kto wydupcył dupcoka i za co...i dlaczego to wszystko bylo..wzorem starego hitu WIECEJ CZADU!!(wiecej szczegolow z akt wewnetrznych postepowania..po-znac by sie przydalo!!!!..ja tez nie wiem kiedy bedzie 1sze inauguracyjne posiedzenie sejmu..ale wiem ze zaraz po nim przestanie sie robic wesolo..doktorowa1metrodszpadla..przypominam.ze RÓWNIEŻ..zostala PO-slem...niesiolowski tez..a kto jeszcze PO-tamtej stronie..to nie wiem..poczekam na owo posiedzenie...
    znowu chaotycznie..ale znowu ta cisza az wrzeszczy..znajomy?? gajowego wpuszcza go w maliny a w mediach strasznie cicho..zupelnie jakby nic sie nie stalo..kazdy sposob jest dobry by sie tego ĆWOKA PO-zbyc za wszelka cene..tyle tylko ze za cholere nie wiem..kto komu buty pastuje..lub na ile i w jakim sensie komus zamydla oczy mowiac ze "sa to wyznania ubeka..ktore trzeba puscic mimo uszu"...szczegoly miedzynarodowego handlu bronia..A ZWŁASZCZA  .a szczegoly z zycia "towarzyskiego" ludzi z najblizszego otoczenia gajowego mnie osobiscie baaaardzo interesuja..

  3. ... nie będzie łatwo rozprawić się z ubecją k...mi i złodziejami

    Mam nadzieję, że poradzi sobie (również z tzw. kolegami), powinniśmy go wspierać.

  4. ... bez niej nie jest możliwa odbudowa Polski

  5. avatar

    Na kontrowersyjnym czacie malkontenctwo też kwitnie. Powiedziałabym nawet, że rozrasta się jak perz:-) PiS odsądzono od czci i wiary, bo kpi sobie z wyborców, a pisowski rząd powinien się był ukonstytuować w noc ogłoszenia wyników wyborów:-) Jeżeli przetrzymaliśmy ponad dwa i pół miesiąca do objęcia urzędu przez PAD-a, to wytrzymamy i teraz.

  6. Mam wrażenie ,że jeszcze do NAS nie doszło znaczenie tej daty .Teraz wystarczy  rządzącym pracować tak jak po 1918 r .Historia tego okresu nokautuje  25lat po 1989r Życie uczy pokory  ,a Jarosława Kaczyńskiego dośwadczyło szczególnie .To co powinien zrobić to stworzyć długą ławkę "rezerwowych" Po co ? Ano po to żeby się któremuś   "POSŁU"    "lejce nie popierdoliły "Minimalna większość to grożba "szantażu" .A co!! bede se jeździł  po pijaku i nic mi nie zrobicie ?  Mam " IMUMUNIU"A tu   ZONG  -wypier..j mamy rezerwe .Teraz  w PIS- e  musi być dyscyplina jak w pruskim wojsku bo po wygranej bitwie zaczęła się WOJNA !!Głównie z mediami ale tak sobie myślę że  ,wszystko w swoim czasie !STEP BY STEP !!    
    PROFESJONALNIE  I  SKUTECZNIE !!

    I

  7. Kilka MKfelietonów temu prorokowałem, że 25.10. może zostać ogłoszony Świętem Narodowym Polski.

  8. to z emocji przed i po wyborach NIE ZAUWAŻYŁEM!

  9. Strony