Prześlij dalej:

Słyszę, że znów jakaś sensacja krąży po mediach i sieci, bo oto Kukiz nie popiera Kukiza’15. Wolne i mało śmieszne żarty, jak to sensacja, to realizacja założeń! Pamiętliwy jestem okrutnie i niemal od samego początku, jeszcze w kampanii wyborczej twierdziłem, że Kukiz to jest klasyka esbeckiej roboty, za co połowa „prawych” chciała mnie zjeść. Bardzo przepraszam, że się nie patyczkuję i strzelam z grubej rury, ale tu naprawdę nie ma co się bawić w subtelności. Kukiz powstał dlatego, że upadł Palikot i miał spełnić dokładnie taką samą rolę jak Samoobrona z LPR. Od zawsze pojawiały się w III RP tak zwane ugrupowania antysystemowe, oparte na zgranej do imentu formule służącej temu, „żeby było tak jak dawniej”.

Starsi ludzie, tacy jak piszący te słowa, po raz pierwszy spotkali się „antysystemem” na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Wówczas na scenę weszła „jajcarska” Partia Przyjaciół Piwa. W tamtym czasie „młoda polska demokracja” dopiero stawiała pierwsze kroki i łatwo z dzisiejszej perspektywy się śmiać. Jednak warto być uczciwym i przyznać, że w 1990 roku poza esbecją nikt nie wiedział jak się robi politykę. Jako pierwsi zrozumieli politykę Lech i Jarosław Kaczyńscy, ale nie mieli żadnych narzędzi i możliwości, żeby zrobić coś pożytecznego. Dlatego na takie pseudo partie nabierali się nie tylko naiwni, nabierali się naprawdę inteligentni ludzie, na przykład Janusz Rewiński. Na czele Polskiej Partii Przyjaciół Piwa stał Leszek Bubel, postać wyjątkowo mętna, połączenie żydożercy i peerelowskiej szarej eminencji. Takie były początki partii antysystemowych.

Równolegle działała partia Janusza Korwina-Mikke i tutaj też, kompromitacja goniła kompromitację, bo to główne zadanie antysystemowych formacji – ośmieszyć poważne idee, ośmieszyć poważną politykę. W tym szeregu z całą pewnością można umieścić ZCHN, który sponiewierał ideę narodowego katolicyzmu do takiego stopnia, że ta idea do dziś się nie podniosła i jest marginesem polskiej polityki. Jeśli komuś się wydaje, że z ZCHN przesadzam, to przypomnę: Niesiołowski, Kamiński, Marcinkiewicz, Zawisza. Nigdy ZCHN nie zrobił niczego dobrego dla Polski, a w chwili próby poszedł razem z komuchami na „Nocną Zmianę”. Istnieją też tacy naiwniacy, którzy w Samoobronie widzieli walkę z IIIRP, bo przecież Lepper dowalił Balcerowiczowi i innym magom odpowiedzialnym za okradanie Polski. Świetnie tylko przypominam kto rozbił koalicję z 2007 i z kim to zrobił. Z inną chodzącą kompromitacją, Ligą Polskich Rodzin stworzoną przez Giertychów.

Czasy współczesne to trzy partie „antysystemowe”, dwie duże i jedna od lat w budowie. Pierwsza to oczywiście degeneraci z Ruchu Palikota, którzy powstali po to, aby odwrócić uwagę od wyjałowionej PO, a ich zadaniem było skanalizowanie buntu przeciw „ciepłej wodzie w kranie”. Nie będę się w to bagno zagłębiał, czasu upłynęło tak niewiele, że smród jeszcze się ciągnie i wszyscy pamiętają jak to wyglądało. Drugą dużą zbieraniną brzydzącą się polityką jest Kukiz’15 i znów powtórka z rozrywki. Tak się akurat bunt Kukizowi układa, że blokował największe reformy w Polsce, od 500+ po sądownictwo. Teraz Kukiz popiera Gersdorf na stanowisku I prezesa Sądu najwyższego i brzydzi się własnym kolegą startującym w wyborach na prezydenta Warszawy. Schemat zdarty do imentu, jednak ciągle frajerzy się nabierają.

Strony

Źródło foto: 
13276 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Podpowiedzmy red. Wielowieyskiej, jak zreformować wyborczą. Może zacznę, przedruk artykułów dziennikarz z Gazety Polskiej. Są inne propozycje?

 2. avatar

  Stawiałbym na Nasz Dziennik, jest programowo katolicki a jej tate łaził ~1984 roku na pielgrzymki w ekwipunku o jakim się wtedy nie śniło zwykłym pielgrzymom i głosił "konferencje" z których szczęśliwie nic nie zapamiętałem.

 3. Bingo. czekałem na ten temat i wreszcie jest. Samo sedno.

 4. Kukiz to takie ugrupowanie, które mówi jak PiS a zawsze głosuje jak Platforma....

  Myślę że scena polityczna się polaryzuje i to ugrupowanie wkrótce zniknie.

 5. avatar

  Ugrupowanie komplementarne do .Nowośmiesznej. .Nowośmieszna miała przejąć tę część elektoratu PO, która już nie mogła patrzeć, jak Kopacz obwąchuje te kotlety w Warsie a Qkiz wyszarpnąć część potencjalnego elektoratu PiS i dać PiS'owi "koalicjanta" na miarę duetu Gertych/Lepper. 

 6. avatar

  Ugrupowanie komplementarne do .Nowośmiesznej. .Nowośmieszna miała przejąć tę część elektoratu PO, która już nie mogła patrzeć, jak Kopacz obwąchuje te kotlety w Warsie a Qkiz wyszarpnąć część potencjalnego elektoratu PiS i dać PiS'owi "koalicjanta" na miarę duetu Gertych/Lepper. 

 7. Kukiz raczej nie był szykowany na koalicjanta. Miał po prostu odebrać głosy PiSowi. Dlaczego są tam osoby dość podobne pod względem ideologicznym do pisowców.

 8. Po aferze podsłuchowej było pewne, że PO nie wygra wyborów w 2015 roku, więc postanowiono(służby proniemieckie i prorosyjskie) powołać byty polityczne do zagospodarowania tego elektoratu PO, który został zniesmaczony tym co usłyszał.

  Nowośmieszna z kropką Ryszarda miała zagospodarować elektorat lewicowo liberalny, Kukiz'15 elektorat liberalno konserwatywny a ......"Polska Razem" Jarosława Gowina, elektorat konserwatywno prawicowy.

  19 lipca 2014 Polska Razem i Solidarna Polska podpisały porozumienie o współpracy z PIS-em zakładające start z list tej partii w kolejnych wyborach (samorządowych – do większości sejmików województw – oraz parlamentarnych), a także wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Polski.

  Wejście Polski Razem do koalicji z PIS było zsynchronizowane z naciskami USA/Izrael na J.Kaczyńskiego, by wystawił A.Dudę jako kandydata PIS w wyborach prezydenckich w 2015 roku.(związki J.Gowina z Prezydentem A.Dudą mogliśmy zobaczyć podczas kryzysu związanego z wetem Prezydenta w sprawie ustaw o SN i KRS- doradcą A.Dudy w tych sprawach był Królikowski, bliski współpracownik J.Gowina z czasów pełnienia funkcji Ministra Sprawiedliwości w rzadzie PO).

  Tymi pociągnieciami aministracja Obamy i związane z nią środowisko żydowskie, zainstalowały we władzach PIS-u swoisty bezpiecznik, na wypadek "niesterowalności" J.Kaczyńskiego, pomni na kłopoty jakie podczas polityki resetu sprawiał im "niesterowałny śp. Prezydent L.Kaczyński(do tego stopnia "niesterowalny", ze musieli go wraz z partnerami z polityki resetu(Rosja, Niemcy) fizycznie unieszkodliwić(10.04.2010).

 9. Taką rolę pełni w Rosji:

  Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji.  Jej przywódcą jest Władimir Żyrinowski.

  Jest w opozycji do Jednej Rosji Putina ale zawsze głosuje jak to pasuje Jednej Rosji.

 10. avatar

  Poniżej stary cytat byś sam zauważył jak bardzo nie jesteś w formie:

  ' Siła konserwatyzmu nie polega na słabości odwołującej się do niegdysiejszej chwały, siła konserwatyzmu polega na wzorcach. Gdy nie wiesz co znaczy być wielkim, przyzwoitym, bohaterskim, zwyczajnie odwracasz się za siebie i widzisz: Piłsudskiego, Pileckiego, Grabskiego, widzisz ich dzieło, z którego możesz czerpać i próbować powtórzyć. Co masz, gdy jesteś Millerem lub pachołkiem żydokomuny z Biłgoraja? Walonki, bimber, kołchoz, Lenina, Jaruzelskiego, nie ma czego naśladować, nie ma z kim się ścigać, równasz do samego dna i stamtąd rezonujesz „przyszłością”. '

 11. Strony